Wielki Atlas Kampanii Wrześniowej 1939 Tom II

Opis

Tom II Wielkiego Atlasu Kampanii Wrześniowej 1939 roku, obejmuje działania Wojska Polskiego na północnych rubieżach II Rzeczypospolitej pomiędzy 1 a 8 września.

Atlas podzielony jest na trzy rozdziały:

– Armia “Pomorze”, która toczyła boje od Kościerzyny, Tczewa, Chojnic, nad Osą, pod Koronowem i pod Bydgoszczą aż do manewru odwrotowego nad Bzurę.
– Armia “Modlin”, która otrzymała rozkaz obrony najkrótszej drogi łączącej Prusy Wschodnie z Warszawą, a później toczyła boje nad Narwią i Bugiem.
– Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew” broniąca prawego, skrajnego skrzydła naszej linii obronnej, od Suwałk przez Augustów, Osowiec, Wiznę, Łomżę, Nowogród aż do Ostrołęki.

Każdy dzień rozpoczyna się od mapy ogólnej, ukazującej działania bojowe na szczeblu dywizji, brygad i pułków. Kolejne mapy ukazują szczegółowo walki w skali batalionowej i kompanijnej. Dzięki mapom w skali 1:100 000 możliwe było ukazanie działań wojennych z największą możliwą dokładnością.

Do opracowania zostały włączone mapy polskich fortyfikacji stałych wraz z naniesionymi kierunkami prowadzenia ognia dla poszczególnych schronów bojowych.


Format: A3 (29,7 x 42 cm)
93 mapy
Oprawa: twarda


Spis map

Armia “Pomorze”, 1-8 września 1939 roku.      

  1. Armia “Pomorze” i Lądowa Obrona Wybrzeża, 1 września.
  2. Pomorska Brygada Kawalerii, 1 września.
  3. 2. pułk szwoleżerów i 2. batalion strzelców, 1 września.
  4. Most w Tczewie i jego fortyfikacje, 1 września
  5. 2 batalion strzelców, 1 września.
  6. Oddział Wydzielony “Chojnice”, 1 września.
  7. 9. Dywizja Piechoty, 1 września.
  8. Twierdza Grudziądz, wrzesień 1939.
  9. Przedmoście Chełmno, wrzesień 1939.
  10. Armia “Pomorze” i Lądowa Obrona Wybrzeża, 2 września.
  11. Pomorska BK, 9., 15. i 27. Dywizja Piechoty, 2 września.
  12. Schrony bojowe na linii Jezior Koronowskich, wrzesień 1939 r.
  13. Schrony bojowe na pozycji Rytel, wrzesień 1939 r.
  14. Schrony bojowe przedmościa Bydgoszcz, wrzesień 1939 r.
  15. Armia “Pomorze” i Lądowa Obrona Wybrzeża, 3 września.
  16. Pomorska BK, 9., 27. i 15 Dywizja Piechoty, 3 września.
  17. Twierdza Toruń, wrzesień 1939 r.
  18. Armia “Pomorze” i Armia “Poznań”, 4 września.
  19. 15. Dywizja Piechoty, 4 września.
  20. Grupa płk. Alikowa, 4 września.
  21. Armia “Pomorze” i Armia “Poznań”, 5 września.
  22. 15 Dywizja Piechoty, 5 września.
  23. Armia “Pomorze” i Armia “Poznań”, 6 września.
  24. Armia “Pomorze” i Armia “Poznań”, 7 września.
  25. Armia “Pomorze” i Armia “Poznań”, 8 września.
  26. Grupa Operacyjna “Wschód”, 1 września.
  27. Grupa Operacyjna “Wschód”, 2 września.
  28. Grupa Operacyjna “Wschód”, 3 września.
  29. Grupa Operacyjna “Wschód”, 4 września.

Armia “Modlin”, 1-8 września 1939 roku 

  1. Armia “Modlin”, 1 września.
  2. Nowogródzka Brygada Kawalerii, 1 września.
  3. Schrony bojowe pod Lidzbarkiem, wrzesień 1939 r.
  4. 20. Dywizja Piechoty, 1 września.
  5. Atak niemieckiego 7. pułku pancernego na polski I batalion 80. pp., 1 września
  6. Schrony bojowe pod Mławą, wrzesień 1939 r.
  7. Mazowiecka Brygada Kawalerii i 79. pułk piechoty z 20. DP, 1 września.
  8. Armia “Modlin”, 2 września.
  9. Nowogródzka Brygada Kawalerii, 2 września.
  10. 20. Dywizja Piechoty, 2 września.
  11. Mazowiecka Brygada Kawalerii i 79. pułk piechoty z 20. DP, 2 września.
  12. Armia “Modlin”, 3 września.
  13. Nowogródzka Brygada Kawalerii, 3 września.
  14. 20. Dywizja Piechoty, 3 września.
  15. Mazowiecka BK oraz natarcie polskiej 8. Dywizji Piechoty, 3 września.
  16. Armia “Modlin”, 4 września.
  17. Nowogródzka Brygada Kawalerii, 4 września.
  18. Odwrót 8. i 20. Dywizji Piechoty, 4 września.
  19. Mazowiecka Brygada Kawalerii, 4 września.
  20. Armia “Modlin”, 5 września.
  21. Przedmoście Płock, 5-7 września.
  22. Przedmoście Płock, 8 września.
  23. Armia “Modlin”, 6 września.
  24. Armia “Modlin”, 7 września.
  25. Armia “Modlin”, 8 września.
  26. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 1 września.
  27. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 2 września.
  28. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 3 września.
  29. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 4 września.
  30. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 5 września.
  31. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 6 września.
  32. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 7 września.
  33. Grupa Operacyjna “Wyszków”, 8 września.

Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 1-8 września 1939 roku

  1. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 1 września.
  2. Suwalska Brygada Kawalerii, 1 września.
  3. Podlaska Brygada Kawalerii, 1 września.
  4. 18. i 33. Dywizja Piechoty, 1 września.
  5. Oddział Wydzielony “Myszyniec”, 1 września.
  6. Oddział Wydzielony “Łodziska”, 2 września.
  7. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 2 września.
  8. Suwalska Brygada Kawalerii, 2 września.
  9. Podlaska Brygada Kawalerii, 2 września.
  10. 18. i 33. Dywizja Piechoty, 2 września.
  11. 3. pułk piechoty KOP, 2-12 września.
  12. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 3 września.
  13. Suwalska Brygada Kawalerii, 3 września.
  14. Podlaska Brygada Kawalerii, 3 września.
  15. 18. i 33. Dywizja Piechoty, 3 września.
  16. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 4 września.
  17. Suwalska Brygada Kawalerii, 4 września.
  18. Podlaska Brygada Kawalerii, 4 września.
  19. 18. i 33. Dywizja Piechoty, 4 września.
  20. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 5 września.
  21. Podlaska Brygada Kawalerii, 5 września.
  22. 18. i 33. Dywizja Piechoty, 5 września.
  23. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 6 września.
  24. Podlaska BK, 18. i 33. Dywizja Piechoty, 6 września.
  25. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 7 września.
  26. 18., 33. Dywizja Piechoty, Podlaska BK, 7 września.
  27. Samodzielna Grupa Operacyjna “Narew”, 8 września.
  28. 18., 33. Dywizja Piechoty, Podlaska BK, Suwalska BK, 8 września.
  29. Odcinek “Wizna”, 8 września.
  30. Fortyfikacje na odcinku “Osowiec”, wrzesień 1939 roku.
  31. Fortyfikacje na odcinku “Nowogród” i “Łomża”, wrzesień 1939 r.