Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POPRAWKI ŻETONÓW

Czy jesteś za ty aby poprawki żetonów były dostępne na stronie TiS w formie plików rysunkowych ?
TAK
80%
 80%  [ 42 ]
NIE
19%
 19%  [ 10 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 52

Autor Wiadomość
Razer
Chorąży

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2005   POPRAWKI ŻETONÓW

:idea: Mój pomysł jest taki:
Błędnie wydrukowane żetony, albo braki, do gier i TiSów umieścić w formie pliku rysunkowego / kilku plików na stronie TiS
:!: Nie trzeba tego samemu drukować :!:
W każdym miasteczku znajdzie się punkt ksero/drukowania gdzie można wydrukować w kolorze, a nawet dać folię na to.
Koszt około 4 złote.
I jakby to było od razu w jednym pliku to by można za jednym druknięciem uzupełnić żetony do większej ilości gier/TiSów nawet gdyby wydruk kosztował z 10 zł to dowiększej ilości byłoby to opłacalne :wink:
Co wy na to?
Jeśli macie inne pomysły to piszcie...

Wojpajek
Major

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2005   

MOim zdaniem ankieta jest źle zrobiona :wink: Bo chyba wszysycy by chcieli aby storna TiSu zaweirała więcej materiałów do gier.
Ja osobiście uważam że do III edycji B-35 powinny być rozsyłane jakieś kody aktywacyjne tak by wszysycy gracze mieli możliwość ściagać na bierząco wszelkie eraty, nie musząc kupować TiSa- oczywiście myślę że wszycy TiSa kupują i będą kupować, ale jednak zawsze to jakiś postęp. A XXI wiek już mamy i można by pokazać że idzie się z duchem czasu.
Podobnie ze scenariuszami do B-35 z TiSów też mogły być dostępne dzięki temu kodowi.
Co do żetonów to tak mogą być na stronie TiS jednak ja i tak mogę już z góry powiedzieć że raczej bym z tego nie korzystał gdyż póki starczy mi pieniędzy na życie z TiSa nie zrezygnuję- jest to moja jedyna gazeta którą czytam, no poza gazetą z programem :wink: .

Razer
Chorąży

Pomysł z kodami aktywacji pasowałby do jakiś rozszerzeń, dodatków.
:?
Generalnie z tymi plikami rysunkowymi chodzi mi o analogię do gier komputerowych :
Każdy szanujący się wydawca umieszcza w necie patche do wydanej przez siebie gry. Wiadomo, że służą one naprawie niewykrytych błędów i braków. Są one ogólno dostępne i można je pobrać i umieścić nawet na swojej stronie www.

I korzystne dla nas graczy byłoby, gdyby można pobrać ze stronki TiS plik z brakującymi/błędnymi żetonami i sobie dodrukować w kolorze.

Ja tu już nawet nie mówię o jakiś innych plikach, typu dodatkowe żetony np. dezorganizacji, tylko o poprawkach błędów :!: :!: :!: :!: :!:

Można by w ten sposób odciążyć poprawki w gazecie.
(Bo wiadomo, że jak się zamieści poprawki do numeru poprzedniego, to się nie zmieszczą wszystkie żetony do bieżącego i w następnym numerze trzeba będzie dodrukować (hihihi).

A co do jakości orginałów i wydruków (nawet w kolorze), to prawda jast taka, że w jednej grze znajdują się żetony w ramkach, nieco inne (kolorystycznie i bez wklęsłości) żetony uzupełniające braki (np. w Stalingradzie) a uzupełnienia braków z Tisa 13 też mają inne odcienie.

WZ już tłumaczył że tego nie da się wyeliminować, bo to wina drukarni.

Tak więc gorąco polecam i oręduję za moim pomysłem !!!

preclo
Kapitan

Co do errat przepisów to zdaje mi się czytałem nie raz deklaracje Ojca Redaktora i Ryszarda Prawej Ręki ;) , że przepisy znacząco nie zmienią się przez dłuższy czas od wyjścia III edycji.
Zresztą myślę, że ewentualne zmiany byłyby i tak opublikowane na forum więc po co bawić się w jakiś kody aktywacyjne i inną numerologię?

Co do scenariuszy z TiSów to jak sobie Wojpajek wyobrażasz dostępność tychże?
Scenariusze są bardziej integralną częścią pisma, niż konkretnych gier. Do gry dostajesz jakieś scenariusze, jeśli chcesz rozszerzeń to kupujesz gazetę.
Więc ten kod powinien być związany z konkretnym numerem pisma. Więc po co Ci scenariusze na stronie dostępne poprzez kod, skoro już je będziesz trzymał w łapkach razem z potrzebnym kodem ? :D

Żeby sobie nikt nie pomyślał, że bronię interesów wydawcy. Nie jestem w żaden sposób związany z redakcją. No nie licząc wiążących nas więzi emocjonalnych poprzez forum ;) :lol:
Po prostu podchodzę do sprawy zdroworozsądkowo, a nie na hop siup hurra - "wszystko na stronę".

Jeśli chodzi o zamieszczanie poprawek żetonów w plikach graficznych / najlepiej tiff, albo bmp / to jest mi to w zasadzie obojętne. I tak czekałbym na poprawki w TiSie, które myślę nie zostałyby zarzucone w wyniku wprowadzenia innowacji Razera.

pozdr.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Wojpajek
Major

Cytat:
Co do scenariuszy z TiSów to jak sobie Wojpajek wyobrażasz dostępność tychże?
Scenariusze są bardziej integralną częścią pisma, niż konkretnych gier. Do gry dostajesz jakieś scenariusze, jeśli chcesz rozszerzeń to kupujesz gazetę.
Więc ten kod powinien być związany z konkretnym numerem pisma. Więc po co Ci scenariusze na stronie dostępne poprzez kod, skoro już je będziesz trzymał w łapkach razem z potrzebnym kodem ?

Dear Preclo :wink: , właśnie o to chodzi, że w gazetach pojawiają się scenariusze i myślę że gdyby tak je zamieszczać na stronie w kodzie B-35 to więcej ludzi by się chciało skusić na B-35 może wiedząc że dodatki są darmowe.
Tak jest w MP raz kupujesz zasady i wszystkie eraty, nowe przepisy i Nie wiadomo co jeszcze masz na stronie, po zalogowaniu się. MOże równajmy do tych najlepszych i starajmy się wykorzystać cud techniki Internet, wymyślając jakieś nowe mniej konwencjonalne rozwiązania, a nie sprowadzać wszystko do gazety.
Cytat:
Jeśli chodzi o zamieszczanie poprawek żetonów w plikach graficznych / najlepiej tiff, albo bmp / to jest mi to w zasadzie obojętne. I tak czekałbym na poprawki w TiSie, które myślę nie zostałyby zarzucone w wyniku wprowadzenia innowacji Razera.

Też będę czekał na poprawki z TiSa, ale myślę że taki szczegół jak poprawki żetonów, earty itp. podwyższą standart naszego Hobby.
Cytat:
Co do errat przepisów to zdaje mi się czytałem nie raz deklaracje Ojca Redaktora i Ryszarda Prawej Ręki , że przepisy znacząco nie zmienią się przez dłuższy czas od wyjścia III edycji.
Zresztą myślę, że ewentualne zmiany byłyby i tak opublikowane na forum więc po co bawić się w jakiś kody aktywacyjne i inną numerologię?

W sumie to nie wiem, ale tak jest bardziej ciekawie i tajemniczo 8) .
Pozdrawiam :)

slowik
Major

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2005   

uwazam ze jest dobrze jak jest...ale co ja tam wiem... nie wszyscy co czytaja TiSa maj internet. jak ktos chce to i tak sobie zrobi zeton samemu...

KG Grau
Kapitan

jak mysl ile fajnych jednostek jest nieaktualnych chociazby ze wzgledu na wspolczynniki WO (np. samodzielne bataliony spec sprzetu niemieckie z II edycji) albo uwzgledniajac zmore "zetoniarzy" czyli ich gubienie- pliki na stronie to naprawde dobry pomysli - wydaje mi sie,ze stosunkowo malym kosztem (szczegolnie,ze takie pliki mogliby przygotowac forumowicze, po czym uzyskalyby akeptacje naczalstwa) mozna by zmodernizowac posiadany zapas zetonow.

Bergman
Kapitan

Pisałem juz o tym kilkakrotnie. tu i tam, łącznie z suplikami na privie do naczalstwa....

Jak najbardziej jestem ZA.
- Porucznik

MIH
Porucznik

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2005   

A ja w swoim konserwatyźmie nadal jestem za tym aby nie drukować współczynników WO na żetonach do B35. 8)
Zmniejszyło by to ilość poprawek o jakieś 95%, a ewentualna zmiana współczynników w przyszłości nie powodowała by ze wszystkie stare żetony będą nieaktualne.

Acha! Aargumen o tym, że gracze musieli by za każdym razem zagladać do tabeli do mnie nie bardzo przemawia, bo żeby rozstrzygnąć jakąkolwiek walke i tak musimy spojżeć do rozpisek... :roll:

Bergman
Kapitan

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2005   

Ha, Majorze!
propozycja rewolucyjna i faktycznie likwidująca imho 80 % potencjalnych błędów bo właśnie w tych cyferkach najłatwiej się pomylic a korekta ma największy zgryz, żeby się przedrzec przez to. Tyle, że Sztab Generalny raczej na to nie pójdzie, bo sprawy za daleko zaszły.... :wink:
- Porucznik

KG Grau
Kapitan

jako maniak WO osobiscie nie potrzebuje wspolczynnkow na zetonach, ale z uwagi na ich "popularyzatorska" funkcje jednak wole, zeby zostaly

Espada
Chorąży

Mnie tam wszytko jedno, i tak po kilku rozgrywkach z Areckim mam już i charakterystyki i "tabelę" jak to się pisze "W Bani!!! :lol: " i leci Nam (mnie i Areckiemu) ta "przerażająca" WO automatycznie!!!

Razer
Chorąży

Wysłany: Wto 24 Maj, 2005   

Temat zaginął w masie postów, więc go odświeżam.

Przeglądałem ostatnio strony z grami końkurencji, (tej zachodniej , której giery nie są na polską kieszeń, [ale... ale.... jak to mówili kolesie z Ani Mru Mru])

no i zauważyłem, że mój pomysł nie jest zbyt odkrywczy.
:arrow:
Oni faktycznie mają dział ERRATA w którym zamieszczają nie tylko poprawki do scenariuszy, ale też żetony i jakieś karty gry, do samodzielnego wydrukowania.
Może uda mi się doczekać dnia kiedy będzie tak na stronie TiS. :cry:

Aetius
Kapitan

Wysłany: Pią 19 Sie, 2005   

dopiero zauważyłem temat ale popieram na całej linii pomsłodawcę.
ja np kupiłem ostatnio Smoleńsk na Allegro i typ mi przysłał maila ze na zetony o złych wrtościach siły sa naklejone poprawione.nie wiem jak to wygląda bo gra jeszcze idzie(Poczta polska;) ale fajnie by było żeby na stronie TiSu była errata do tych źle wydrukowanych żetonów.

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Czw 10 Maj, 2012   

Jestem jak najbardziej za , ale temat umarł śmircią naturalna chyba ... :? A przydały by się takie erraty :!:

Razer
Chorąży

Niezupełnie umarł. Po prostu jakoby został zrealizowany, może nie w wersji full wypas ale coś zadawalającego już jest. Na stronie TiS w dziale ERRATA są już małe pliczki rysunkowe z poprawkami. Tak trzymać Panowie :D

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ja zawsze stram się realizowac takie poprawki,najczęściej w Taktyce drukiem, ale nie zawsze onich po prostu wiem, więc skrzętnie korzytsam z informacji od graczy. W przyapdku Smoleńska to trzebaby wydac chyba całą grę od nowa... i pewnie wkrótcetak zrobimy :)

stanley
Porucznik

I ja te inicjatywę redakcji popieram :lol:

Volkh
Kapral

Poproszę o definicję określenia "wkrótce" :P

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

w ostatnim wstępniaku zadeklarowałem, że coś zrobię do 2033 :)
Za Tytusem: 1 chwila = 3 momenty
1 wkrótce = 3 chwile.

Na razie mamy przygotowane wznowienie Charkowa 1942.

Odpowiedz do tematu