Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odra 1945
Autor Wiadomość
kamil
Plutonowy

Wysłany: Śro 13 Kwi, 2005   Odra 1945

czy jednostki radzieckie mogą forsować Odre na zasadzie forsowania małych rzek, czy tez mogą sie przeparwiać na drugi brzeg tylko po mostach drogowych istniejacych juz na planszy???

kamil
Plutonowy

Wysłany: Śro 13 Kwi, 2005   

czyli Armie Czerwoną można przeprawić, albo przez mosty stałe istniejace na mapie, albo przez pontonowe rozstawione w strefie kontroli jednostek saperskich???Trzeciej drogi nie ma ?? :?

dbj
Kapitan *

zawsze możesz wybudowac sobie most, jeżeli tylko przeciwnik na to pozwoli

kamil
Plutonowy

a co w ogóle sadzicie o tej grze?? Bo ja osobiście jeszcze nie sportkalem nikogo kto w to grał:) mi osobiściecałkiem sie podoba( jestem przed rozgrywką :D )

Silvershoot
Porucznik

No to już znasz kogoś kto w to grał. Mi osobiście klimat i smaczek psuje to ze mapy są fikcyjne ale i tak je bardzo lubie. Niewiem jak innym ale mi się w to dobrze gra.

MIH
Porucznik

A ja mam takie pytanko. Co jezeli Rosjanie zajma strefe wejściaowa jednostek niemieckich? Uzupełnienia nie wchodzą? Wchodzą z drogi obok z jakimś opóźnieniem? Czy jest jakś ogólna zasada, której by mozna sie w takich przypadkach trzymać?

kamil
Plutonowy

to że mapy sa fikcyjne mi też nie przypasowalo :? ale ta gra ma duzy plus w postaci tego że jest nieliczną pozycją z frontu wschodniego wydaną w B-35 :D

kamil
Plutonowy

Wysłany: Czw 14 Kwi, 2005   

Własnie jestem po swojej pierwszej rozgrywce w Odre i musze powiedziec że troche sie zawiodłem - jest to własciwie przejażdzka dwoma radzieckimi korpusami pancernymi po 549 DGL a 18 DGren.Panc, BZap. HG, 103 BPanc moga tylko czekac aż przyjdzie ich kolej na rozjechanie:) ale w sumie było OK ( może dla tego że grałem Rosjanami:) )

Wojpajek
Major

Kamil a czego się spodziewałeś po NIemcach w 1945 :wink: :lol: ? Rzeczywiście NIemcy mają tu totalny przechlap, dobrze chociaż że teren jest trudny do prowadzenia działań ofensywnych.

kamil
Plutonowy

Fakt, masz racje :D Ale tak sobie grajac w Odre zauważyłem że fajny by byl jakiś historyczny scenariusz związany z forsowaniem Odry oczywiście w B-35;). I tak jestem ciekawy czy coś takiego jest w ogóle w planach ??

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Mamy zrobiony Kostrzyń i tam są fajne walki tylko zbyt duża dysproporcja, No ale takie były czasy

kamil
Plutonowy

Można to gdzies kupić :D

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2005   

gralem jakis czas temu z Grohhmanem i Pawlem Puzio w Kociol Magdeburski - bardzo fajne. Ten "Ostfront" jest naprawde ciekawy, szczegolnie,ze tam nigdy nie wystepowala taka dysproporcja w WO jak kiedys na "West..."cie - choc tu musze przyznac,ze Sowieci wydaja mi sie przewartosciowani. Ogolnie bardzo przyjemnie i szczegolnie wymagajaco, tzn. front wschodni nie wybacza bledow, ja przez jedna glupia decyzje zniszczylem pulk kawalerii a stracilem prawie :?: cala FGB, ale za to na polnocy poslalem do piachu caly XI :?: KPanc :?:
Historyczna rozgrywka chyba mija sie z celem, ew. musialaby przedstawiac naprawde niewielki obszarowo i czasowo wycinek walk, tak zeby Niemcy mieli jakas szanse na zwyciestwo. Choc nie powiem, ze nie powalczylbym Walonczykami czy Lotyszami (nie jestem pewien czy dobrze kojarze, ze byli na Pomorzu/Meklemburgii). Raczej chcialbym "nobilitacji" Odry na jakims zlocie i moze w przyszlosci wydania jeszcze czegos ze "Wschodu", najlepiej laczacego sie jako tako z mapami z I i III edycji (Fal Odrye daja sie na sile z tym polaczyc).

MIH
Porucznik

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2005   

ponawiam pytanie bo nadal nie mam odpowiedzi...
MIH napisał/a:
A ja mam takie pytanko. Co jezeli Rosjanie zajma strefe wejściaowa jednostek niemieckich? Uzupełnienia nie wchodzą? Wchodzą z drogi obok z jakimś opóźnieniem? Czy jest jakś ogólna zasada, której by mozna sie w takich przypadkach trzymać?

W Odrze na wagę złota sa niemieccy saperzy, bo bez nich nie wysadzi się żadnego mostu, a tyllko to może spowalniać Rosjan. Całkiem fajnie sie gra Niemcami bo można poćwiczyć wycofywanie się (Ucieczkę) na nowe pozycje, żeby zaraz być znich wypartym :lol:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 20 Kwi, 2005   

Jak zajmiesz strefę wejścia nieprzyjaciel wchodzi z najblższego wolnego (i nie w SK) pola

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pią 13 Maj, 2005   

Już się trochę pogubiłem z DP-Lot. w Odrze. baterie p-lot. 325, 337, 474, 605, 615 są niemieckie czy rosyjskie, bo żetony są jednych i drugich, a jak niemieckie to czy maja to być 88 czy jakis inny sprzęt?

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Sob 09 Lip, 2005   

W TiSie 6 jest scenariusz w którym jest napisane że jednostka FBB stoi w mieście Bayer ale ja tego na tej mapie nie widzę.
Tak więc czy jest to błąd czy to ja oślepłem :?:

Do tego samego. Napisane jest że gra toczy się od 1 do 4 maja jak więc uzupełnienia dla Niemców mogą przybyć 30 kwietnia :?:

Kiedy do walki wchodzi sam oddział GD :?:

preclo
Kapitan

Wysłany: Nie 10 Lip, 2005   

Ha też miałem tą zagwostkę kiedyś, ale poradziłem sobie własnym sumptem.
I sądzę, że jest to właściwa interpretacja.
Otóż nad Dreznem na heksie 2413 znajduje się miasto NN. Dam sobie rękę opluć, że to właśnie o nie chodzi ;)
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

misiek000
Plutonowy

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005   

W świeżo przeze mnie nabytym TiSie 05 są dwa żetony z sowieckim tłem i rewersem do niego, czy to są te kolumny mostowe??

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005   

a co jest na tych żetonach?

Odpowiedz do tematu