Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
10
Autor Wiadomość
Wojpajek
Major

Wysłany: Nie 23 Maj, 2004   

Dzięki WZ za fatygę i pośięcenie :D
Mam jeszcze gorszą wiadomość- może nie aktualną- kiedy 21.05 pytałem w Empiku o TiS to mi powiedzieli że nie wiadomo czy będzie :cry:
Ale mam nadzieje że WZ im pokaże gdzie raki zimują :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 23 Maj, 2004   

NO, BĘDZIE, JA JUŻ MAM:):)
na drugi raz zamów pocztowo juz został wysłany

PzKpfw II
Major

Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

Ja kupiłem 21 maja około 21 w Empiku na Nowym Świecie,sporo ich tam wtedy było...Ale niestety,w żetonikach do W-39 znowu drobne błędy (choć Kutrzeba wreszcie dowodzi swoją armią :D ) Zabić drukarzy :?:

preclo
Kapitan

Widzę, że wszyscy kompani w gorącej wodzie kąpani :)
Panowie cóż znaczy opóźnienie tygodniowe, w porównaniu do tego co było przed ponad rokiem ? Dobrze, że się to w miarę uregulowało. :)

WZ napisał/a:
na drugi raz zamów pocztowo juz został wysłany

za dzień, za dwa, za chwile ... :) :):)

PzKpfw II napisał/a:
Ale niestety,w żetonikach do W-39 znowu drobne błędy (choć Kutrzeba wreszcie dowodzi swoją armią :D ) Zabić drukarzy :?:

A może tak powołać batalion korekcyjny ? ;)

pzdr
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

a jakie to błędy, niech się choć dowiem

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Wto 25 Maj, 2004   

Witam.
Na tyle co rzuciłem okiem - zdaje się, że Kutrzeba porzucił służbę w armii Rzeczpospolitej.
Pozdr.

Piechur
St. sierżant

No to są niezamierzone fajne smaczki. Gdyby jedną z linijek żetonów skleić trochę nieuważnie to okazuje się, że gen. Kutrzeba dowodzi A. Poznań jako generał litewski. Przestaje mnie też powoli dziwić, że niemcy przegrali tę wojnę. Batalion Moeller okazuje sie batalionem sowieckim. Ot zaskoczka. A sztab XX korpusu włoskiego to grupa radzieckich szpionów na pustyni. Kurde. Stalin to był przewidujący gość :D .

Ale ogólnie jest czadowo. Korpus Suworov bardzo mi sie podoba.
I jeszcze pytanko. Czy 18 p-panc z XXX Korpusu na pewno ma 6 punktów siły?
Nie wydaje mnie się.

mickar
Sierżant *

A tak w ogóle to "dyszka" mi się podoba - najbardziej z ostatnich 2-3 numerów. Fajny artykuł o Szkłowie i Szwajcarach. W mojej "liscie marzeń" jest dobry system XVII-wieczny... :roll: .. A może wątek z listą marzeń dotyczących artykułów do TiSa?

PzKpfw II
Major

Wysłany: Wto 25 Maj, 2004   Re: Rewersy żetonów w TiS 10

Rewersy to pół biedy,każdy średnio rozgarnięty gracz poskleja je właściwie.Niestety znowu pojawiły się drobne błędy w oznaczeniach jednostek.Nie wiem dlaczego ale mnie to WKURZA.Śmierć chochlikom i drukarzom,tym co za dużo piją w pracy, a potem problemy z odróżnieniem I od II.Ale numerek 10 jest całkiem ok.Brawo za artykuł o Kursku i Charkowie.
Ostatnio zmieniony przez PzKpfw II Wto 25 Maj, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

jacalup
Kapral

Melduję obecność TiS 10 w Empiku w Białymstoku 8)
Jest też nr 9 :o
Pzdr.
dla Redakcji

Maedhros
Plutonowy

Taa... Entuzjazm związany z nabyciem 10-tki wyparował mi zaraz po tym jak ją rozpakowałem. Najpierw we mnie zawrzało (krwi!!!), potem ciśnienie mi opadło i twię sobie własnie w rezygnacji. Mam pytanie: kiedy to się wreszcie skończy? Kiedy skończą się "erraty errat" i uzupełnienia czegos co juz raz powinno byc dobrze zrobione. Czepiam sie? Jak najbardziej. Po prostu mam
wrażenie że po raz n-ty płacę za coś za co już płaciłem. Irytuje mnie to, delikatnie rzecz ujmując. Oczywiście można powiedzieć, że te wszystkie drobiazgi typu brak bodajże 59 DP w Falaise, czy przesunięcia ikon na sztancowanych żetonach (mam tę "radość" w el-Alamein) nie wpływaja na
możliwość gry. Pewnie tak, stwierdzam jednak z przykrościa że pozostawiają spory niesmak i karzą wątpic w kompetencje odpowiedzialnych za to osób. :(

jacalup
Kapral

Bonusik w postaci żetonów do II edycji B-35 z mapą dostepny jest tylko drogą wysyłkową?
Bo w egzempalrzach dostarcznych do Empiku nie ma...

preclo
Kapitan

Chyba nawet w sprzedaży wysyłkowej brak, choć na stronie napisane jest że "każdy" otrzyma. Ja nie otrzymałem :( . Pomijam fakt, że mam te żetony, ale jak każdy to każdy. Skończyły się, czy jestem tym szczęśliwcem? :)

Wpadka z sowiecko-włoskim sztabem to moim zdaniem zamierzony akcent humorystyczny ;)

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Wto 25 Maj, 2004   Ech...

:shock: Nie wiem jak to napisac...dzis odebralem 10 TiS...dzieki temu mam juz 2,5 kompletu zetonow 101DPD. PLIZ!!! Zrobcie cos z tym! Sytuacja staje sie paranoiczna! Rozumiem,ze sa ludzie ktorzy nie maja np. poprzednich numerow albo ktorejs z gier ale to ich problem. Drukowanie dla nich zetonow, ktore juz sa, zeby mogli sobie pograc w gre zamieszczonya w danym numerze jest...przesada. Szczegolnie,ze w tym "szalenstwie" nie ma metody-niektore zetony sa drukowane, inne nie. :cry:
Numer ogolnie fajny, szczegolnie artykuly o Szwajcarach i walkach w 1654 roku. Artykul o Kursku w przedziwny sposob wpisuje sie w dyskusje w watku "dyskusje historyczne"- przypadek, hmm :wink:
Zadania-nie wiem czy to najlepszy pomysl. Rozumiem chec dotarcia do osob nieposiadajacych netu ale...zastanawia mnie jedna rzecz- Arecki napisal,ze rozwiazanie 4. przesuwa sie do konca lipca, argumentujac to sesja itd.- wydale mi sie,ze to tez chyba uklon w strone osob, ktore kupily/kupia teraz TiS-a i zechca 4. rozwiazac. Czy nie byloby wlasciwsze zamieszczenia zad 5. ? No ale to i tak musztarda po obiedzie. Podoba mi sie scenariusz do Al-Al- calkiem ciekawy!

Viking
Major

Cytat:
Nie wiem jak to napisac...dzis odebralem 10 TiS...dzieki temu mam juz 2,5 kompletu zetonow 101DPD. PLIZ!!! Zrobcie cos z tym! Sytuacja staje sie paranoiczna! Rozumiem,ze sa ludzie ktorzy nie maja np. poprzednich numerow albo ktorejs z gier ale to ich problem. Drukowanie dla nich zetonow, ktore juz sa, zeby mogli sobie pograc w gre zamieszczonya w danym numerze jest...przesada. Szczegolnie,ze w tym "szalenstwie" nie ma metody-niektore zetony sa drukowane, inne nie.
tylko, ze nie kazdy ma poprzednie numery i nie kazdy ma wszystkie poprzednie gry,moze wiec powstac sytuacja paranoidalna-ze kupujac gre w czasopismie nie mozesz w nia zagrac bo jest niekompletna, a nie masz akurat tej gry , w ktorej sa pozostale odzdzialy potrzebne w rozgrywce-ja w ten sposob kupujac kiedys ,Dragony" nie mogłem zagrac w ,,Ancone" i ,,Krym", bo mialem Szczury pustyni,Kasserine i Arnhem, a Burzy zimowej i pierwszej edycji ,,Bitew", juz nie-trudno wymagac od potencjalnego kupujacego by mial wszystkie poprzednie gry!no chyba ze gra z czasopisma ma byc tylko ROZSZERZENIEM innej gry,wydanej w pudełku ale to sytuacja wyjatkowa-np Powrot Grouchego,fale Dunaju itp, mi to ze odzdzialy sie powtarzaja szczerze nie przeszkadza bo czasem jakis pojedynczy zeton moze sie zagubic, a dolaczam inny zeton tej samej dywizji i nie ma problemu :wink:

Wojpajek
Major

Viking nic nie straciłeś nie grając w Krym:
1) mapa jest za mała i nie odzwierciedla prawdziwego terenu Krymu- jak ktoś pisał w TiSie
2.) poza tym w moim odczuci Rosjanie i tak są z gór skazani na porażkę: wystarczy policzyć punkty sił w tabelkach i wychodzi na to że Rosjan jest mniej, mają z góry gorszy sprzęt i jeszcze mogą ponieść straty przy desancie( chyba tam był jakiś przepis o desancie w zimie- już nie pamiętam bo tylko raz grałem w tę grę).
Swoją drogą TiS w porównaniu do ostatnich numerów Dragona Hobby jest super, extra i wogóle debeściarski :!: Ale wydaje mi się że powinno coś się w TiSie zmienić. Rozumiem że raz czy dwa razy można źle wydrukować żetony, zapomnieć o jednostkach w scenariuszu, nie dołączyć dywizji do gry, ale gdy w zasadzie ok. połowa żetonów w TiSie to eraty do tych wydanych poprzednio to chyba lekka przesada zwłaszcza że gazeta kosztuje 16.99 i ukazuje się raz na dwa miesiące lub jeszcze większy okres- jest czas na to by posprawdzać cały numer.
Na koniec powiem że mimo tych ciągłych nie dociągnięć za każdym razem gdy kupuję TiSa to czuję się świątecznie, zanim otwieram gazetę sprzątam biurko by w pełnej czystości otoczenia rozkoszować się tematami historycznymi i planszowymi...

Czerwona Świnia
Chorąży

Cytat:
Bonusik w postaci żetonów do II edycji B-35 z mapą

Jacalup - możesz sprecyzować o jakie żetony i mapę chodzi. Albo inaczej jakie żetony i mapę znalazłeś w numerze 10-tym?

Pozdr.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

nie będzie już żadnych errat, :)
ale nie jesteśmy omnibusami i w tych parametrach czasami mimo wielu korekt coś się zdaża, osobiście nie przywiązuje wagi czy jest gwiazdka na Kanadyjczykach czy nie ale mój osobisty nadzorca Rysio mnie pacyfikuje i musiałem po d groźbą ciągłych rozmów wydrukowac je
Pamiętajcie też, że nie jesteśmy koncernem coca cola i nasze (wasze) gry są dziełem ludzkich członków .
Osobiście nie znam gry bezbłędnej
Erraty do gier zachodnich mają do 10 stron A4 (i choć mnie to nie pociesza, to jednak stanowi pewien asumpt do przemyślenia)

Gość

A i tak po tych erratach trzeba robić nowe.

preclo
Kapitan

No to w tym świetle El-Al uchodzi niemal za ideał :) prawie bez poprawek.

Mając do wyboru do czytania notatki z wykładów i okrągły numer TiS'a (notabene okrągły tylko z tego powodu, że jakiś delikwent wprowadził niegdyś system dziesiętny :) ) zgadnijcie co wybrałem.

Narazie przejżałem scenariusze. Fajne, fajne zwłaszcza ta opowieść o Nicolae. A może tak jakaś powieść w odcinkach ;) (żart oczywiście)
Co prawda w tym scenariuszu pojawia się dwa razy 23DPanc. , ale ma ona 'identyczny' skład jak 3DPanc. o którą pewnie chodziło, więc to bezistotne. (chyba, że ma występować tylko jedna z tych dywizji pancernych?)

I jeszcze pytanie do WZ:
Co powinien powiedzieć syn, aby pójść do tego kina (albo na lody) ? ;)

Odpowiedz do tematu