Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
14
Autor Wiadomość
kozioł
St. sierżant

Wysłany: Czw 23 Cze, 2005   

m in dla takich ale gdyby było TYLKO dla takich to zamiast nakładu 1200 szt robiłoby się 200 szt i nie wysyłało po empikach

Teufel
Szeregowy

usunięte

kozioł
St. sierżant

miejmy nadzieje że są tysiące tylko że nie wszyscy siegają po TiS

Teufel
Szeregowy

usunięte

kozioł
St. sierżant

ja tam się nie znam to nie będę polemizował nad tym faktem :wink:

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Pią 24 Cze, 2005   

Czy żetony rozp. i sap. ( te na żółtym tle z jedynką ) są do jednostki 1BZmot. Belgijskiej z TiS-u nr 13 ( zapewne tak ) i jeżeli tak to jakie mają PS

Teufel
Szeregowy

usunięte

Major Spokojny
Sierżant

kozioł napisał/a:
miejmy nadzieje że są tysiące tylko że nie wszyscy siegają po TiS

Miejmy nadzieję ,że wszyscy zaczną czytać TiS Wypowiedź raczej niefortunna Kozioł.
Wzrost popularności nie tylko wsparłby rodzinę Red Nacz (czego z serca życzę), ale mógłby stworzyć nową jakość dla wiernych czytelników / graczy.

pozdrawiam

kozioł
St. sierżant

może i niefortunna ale zgodna z prawdą, bo gdyby wszyscy siegali to nakład byłby 20 tys :wink:

Major Spokojny
Sierżant

I właśnie o to Kozioł chodzi, o to chodzi. Więc do propagowania!

pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Belgowie:
Rozp 3 2 1
sap 2 2 1

clown
Sierżant

Wysłany: Wto 28 Cze, 2005   

na początku kilka sprostowań:
- jestem pracownikiem Empiku i wiem że kradzieże map i żetonów nie dotyczą pracowników a Klientów których bezczelność przekracza czasem ludzkie (i zwierzęce) granice. Poza tym aż tak dużo nie "przycinamy" na TiS-ie :) - nie mogę powiedzieć ile ale na pewno nie 40% :)
- opis okrążenia 6 Armii pod Stalingradem - operacja nie nazywała się MARS ale URAN :) ale w końcu wtedy było tyle tych "planetarnych operacji" że mogło się pomylić :)
- oczywiście nikogo nie chcę obrażać - to jedynie konstruktywna krytyka :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

na początku kilka sprostowań:
- NIgdy nawet nie sugerowałem, że to WY pożyczacie mapy
z doświadczeń wielu księgarni wiem że to po prostu klienci
- na 100 % jest 40% wy macie pośrednika, nie bierzecie bezpośrednio od ludzi
- Wg nomenklatury sowieckiej to był URAN - wielka encyklopedia wojny narodowej :)

clown
Sierżant

WZ--->spoko spoko wkurzam sie tylko na "dłubaczy" co potrafia wszystko bezczelnie wydłubać. A co do narzutu to kto wie...jakowyś pośrednik jest - dystrybutor chociażby - on zgarnia te kwoty :(

Gladky
Kapitan

Wysłany: Śro 29 Cze, 2005   

Wojtku bardzo dziękuję za erratę GB Gladky...

Jakoś ta nazwa nie bardzo pasuje do bolszewików...
Zawsze lepiej mieć Shermana na ikonce... :lol:

Dziękuję także i bardzo się cieszę, ze znalazło się miejsce na relację z I Manewrów w Lublinie.

Pozdrawiam redaktorów.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 30 Cze, 2005   

łubuduby łubudubu...

Dezerter
St. szeregowy

Wysłany: Pon 04 Lip, 2005   

Od raz zastrzegam, że ten być może z pozoru krytykancki post, ma na celu jedynie subiektywne napisanie co mi się w tym numerze podobało a co nie.

Zacznę od „cyber taktyki i strategii”. Najbardziej mnie zaciekawił artykuł o „War Across the Pacific”. Bardzo się to wszystko ładnie zapowiada. I front nieco „pomijany” i sama gra wygląda na kawał dobrej roboty. No niestety, jak się wejdzie na podane po artykule linki, to się dopiero wtedy okazuje, że gra dopiero powstaje.:(
„Full Spectru Warrior” musi być ciekawą grą, ale można by w artykule podać jakie są wymagania sprzętowe (albo choć linka na stronę, na której można uzyskać takie informacje).

Teraz „Naginata, japońska broń drzewcowa”. Oj czytało się to ciężko, dopiero jak zobaczyłem, że to jeno fragment książki, jasne się stało czemu jest to tak nieprzystępne. Temat średnio ciekawy jak dla mnie, a już forma prezentacji...

Dwa artykuły p. Witolda Biernackiego. „Bitwa pod Salezją”: Kleomenes rozpoczął rozpczął działania wojenne w maju 223 r. nieudanym atakiem na Megapopolis.
Pierwsze zdanie i „wszystko jasne”. Gdzie tu wstęp, który wprowadził by gładko niezbyt zorientowanego czytelnika w tematykę? Choć, teoretycznie rok temu zdawałem, między innymi z tego, egzamin, to tło historyczne bitwy pod Salezją pamiętał marnie a autor niestety słabo je przedstawia. Dobrze, że sam opis bitwy i mapka jest bez zarzutu.
I teraz „ Bitwa pod Sybotami”. Czemu tutaj autor umiał napisać dobry wstęp, który tłumaczy podstawowe kwestie? Ten sam autor a w jednym artykule pokazuje jak nie robić wstępu a w drugim jak należy pisać go bardzo dobrze. Nie rozumiem tego.
Cechą wspólna obu artykułów jest krótki, acz jasny opis starć i bardzo dobrze opisane mapki.

Opisane mapki... to jedyne czego brakuje najciekawszemu artykułowi autorstwa p.Grzegorza Korsaka pt. „Wojskowość szwedzka w XVII w.” Artykuł bardzo ciekawy, dobrze napisany i co tu pisać – oby więcej takich!

Ojciec Dyrektor napisał również ciekawy i jasno napisany artykuł o Operacji Saturn. Jest opisana mapka (bez czegoś takiego nie może by w ogóle artykułu o jakiejkolwiek bitwie!).

Jeżeli chodzi o relacje – same plusy. Największy, choć nie ma mnie na fotkach z Armagedonu, to poświęcone mi kilka słów: „Udało mi się (czyli WZ – przyp. autora) też przegrać zakład o czekoladę, gdyż wojskami zmierzającymi za Mozę, nie udało mi się do niej przebić. Oczywiście był to wina moich sojuszników, którzy atakowali źle i katastrofalnie.
Nie ważne jak o Tobie piszą, ważne że piszą – jak to mówią jedni. Nie ważne też jak atakujesz, ważne że atakujesz – jak mawiają drudzy. ;)

Co do Planów Wydawniczych. Tylko jedno. Rysunek, do Stirling, szkockiego piechura co to ma być na żetonie to taki żarcik tak? Bo nie wieżę, że chcecie uczynić z XIII wiecznego szkockiego górala to co jest na rysunku czyli obutego, z mieczem, hełmem i tarczą... zdaje się jeszcze z wąsem, pana, który przypomina obrazki wojów słowiańskich z komiksów.

Co do reszty. Recenzja filmu zechcą, zresztą i tak pójdę, a w scenariusze jeszcze nie grałem. Warto zaznaczyć, że bardzo ładną oprawę graficzną mają zwłaszcza scenariusze, acz cały numer prezentuje się ładnie.

Reasumując. Z wszystkich 3 numerów TiSa jakie czytałem, ten jest zdecydowanie najlepszy. Poza Naginatą, „połykałem” wszystkie artykuły.

siwy102
Plutonowy

Wysłany: Pon 29 Sie, 2005   

Witam nowy jestem
Szef szefów mnie tu skierowal (bardzo dziekuje) :D
mam pytanka co do zetonów:
1.co tam robi sztab XXiX korpusu? do jakiej gry on jest?
2. ta poprawiona PzDiv "Lehr" to do jakiej gry, Falaise czy Normandia?
3. 316 kompania Tygrysów faktycznie byla przydzielona do Lehr? Bo w ogóle o tej jednostce nie slyszalem.
Sory za tyle pytan po prostu wole miec pewnosc. :wink:

siwy102
Plutonowy

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2005   

AHA. przegladajac inne posty poznalem odpowiedzi na 2 ostatnie pytania, ale nadal nie mam odpowiedzi na pierwsze :cry:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 10 Wrz, 2005   

sztab możesz przyporządkować właśnym scenariuszom, jesli nie ma go w istniejących to na pewno sie kiedyś pojawi

Odpowiedz do tematu