Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gothic I i II
Autor Wiadomość
PŁASKI
Plutonowy

Wysłany: Pią 04 Mar, 2005   Gothic I i II

Kto z was słyszał o grze Gothic :?:

Jeżeli są tam ludzie zafascynowani tą grą to zapraszam do podzielenia się swoimi wrażaniami.

Gothic I .
Fabuła gry opowiada o wydarzeniach mających miejsce w pewnym kraju gdzie król Robar II toczy wojnę z armią orków. Potrzebuje broni z magicznej rudy wudobywanej w Khorinis. Magowie tworzą na rozkaz króla bariere aby wokól kopalni (zwanej kolonią karną) jednak cos zakłuca tworzenie bariery i ta pochłania magów oraz znaczną część okolicy. Więżniowie wykorzystali okazje i zabili strażników przejmując władze. Król musi zatem kupować rudę od więżniów wzamian za towary ze świata zewnętrznego jak: wino , żarcie i kobiety oraz wiele innych. Tu właśnie wkracza boher gry który niema imienia. Zostaje wrzucony za karę do koloni i od zera staje się superbohaterem nicszczącym bariere i zabijającym śniącego potężnego demona.

Przytoczona historia dotyczy częśći pierwszej gry.

Gothic II .
Tutaj akcja ma miejsce po zniszczeniu bariery. Mag Xardas ratuje bohatera spod ruin świątyni śniącego (to postać z pierwszej części), i daje nową szansę na przegodę. Tutaj powracamy do koloni aby walczyć ze smokami oraz zdobyć od paladynów Oko Inosa. Poznajemy nowe postacie oraz spotykamy stare jak: Lee, Wilk , Torlof , Diego , Lester , Gorn czy Milten. Wszyscy oni pomagają i dają nowe zadania. Odwiedzamy samo miasto Khorinis oraz jego okolice łącznie z klasztorem do którego swoją drogą można wstąpić.

Kto grał ten zna fabułe , kto nie ten niech zagra bo warto choć ostrzegam gra jest trudna (a dokładniej sterowanie) przysparza wiele problemów.

Gra posiada pewiem atut mianowicie to gra w której nalerzy spotkać pewne osoby które nauczą postać nowych umiejętności. U niektórych trzeba wykonać zadania. Daje to durze możliwości rozgrywki. Ponadto można przyłączyć się bo jednej z trzech organizacji jak: Najemnicy czy Paladymi. Zadania są liniowe ale tylko te dotyczące głównej lini fabularnej pozostałe a jest ich sporo (niektóre są tylko gdy gramy np: Jako Mag lub Najemnik) , można wykonywać dowolnie. Są to zadania w stylu idz i podaj lub przynieś oraz takie które wymagają myślenia i rozmawiania lub nawet kłamania. W tej grze widać jak postać się uczy ponieważ zmienia się styl walki oraz postawa i zakres ciosów fajne jest też aby wyprowadzić cios potrzeba urzyć bezwładności broni oraz cały czas się ruszać by uniknąć ciosów.

Jeżeli ktoś chciałby coś dodać lub się wypowiedziec to zapraszam.

von Szlejter
Szeregowy

Wysłany: Sob 05 Mar, 2005   

Dodac można tyle, że w jedynce Śniący był wypędzony, a nie zabity. Od jakiegoś czasu jest już również dostępny dobry moim zdaniem dodatek do G2 "Noc kruka" przerabiajacy w pewnym stopniu podstawe gry ( trzeba grac od nowa! ) i dodający lokację wielkości górniczej doliny. Faktycznie dobra gra.

Nitager
Plutonowy

Wysłany: Sob 28 Maj, 2005   

To jest, proszę ja Ciebie, komputerowy RPG i to najlepszy ostatnio (a już zapowiadany jest G III).
Gra nie jest łatwa, trzeba dużo główkować, a nie tylko biegać i wymiatać mieczorem.
Kto lubi RPG i "takie klimaty", ten się wciągnie, kto nie lubi ten się nie wciągnie i już. :)

Jacooś
Kadet

Wysłany: Pią 28 Paź, 2005   

Cytat:
Fabuła gry opowiada o wydarzeniach mających miejsce w pewnym kraju gdzie król Robar II toczy wojnę z armią orków.

Nie w "pewnym kraju", a w państwie zwanym Myrthana. To tak na początek. von Szlejter ma rację, Śniący był "Wygnany z naszego świata", jak nam na początku Gothic2 przypomina Xardas. Co jeszcze można dodać? Chyba wielu graczom przypadła ta gra do gustu, więc tylko pozostaje mi zachwalać tę grę pod niebiosa... :roll:

PŁASKI
Plutonowy

Wysłany: Pią 04 Lis, 2005   

No nareszcie się coś ruszyło na moim temacie po kilku miesiącach posuchy.
Dzięki za pewne poprawki niegrałem w gotjica od chuba roku więc fabułła się trochę zatarła.

Mam do was pytanie na temat dodatku Nocy Kruka. Szkoda mi pieniędzy na oryginał wię może znacie jakieś ciekawe miejsca w internecie gdzie możnaby go ściągnąć lub dostać po niższych cenach.

Dodatkowo jeśli graliście w dodadatek podajcie coś na temat fabuły lub nowych profesji do nauczenia.

Łapisław
St. szeregowy

Wysłany: Sob 28 Sty, 2006   

To faktycznie ciekawa gra . ( nie tylko dla osób lubiącychy RPG) polubią również fani strategi i strzelanek (niemam pojęcia czemu) poprostu wszyscy polecam.

Manson
Kadet

Wysłany: Pią 19 Maj, 2006   

Ja gram w gothica II. Moze ktos wie gdzie moge znalezc smoczy korzen i zebate ziele??

PŁASKI
Plutonowy

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   

Dokładnie ci nie powienm bo dawno grałem w Gothica ale wystarczy poszukać w najbardziej niedostępnych i odludnych miejscach. Górnicza dolina to także dobra miejsce na poszukiwania o ile potrafi radzić się z Orkami.

Sir Urban
St. szeregowy

Wysłany: Czw 17 Sie, 2006   Gra

Trzeba przyznac ze I byla ciekawsza od II ale i tak uwielbiam obie czesci i jeszcze noc kruka ach ach

John Rostwood
Plutonowy

Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

PŁASKI napisał/a:

Dodatkowo jeśli graliście w dodadatek podajcie coś na temat fabuły lub nowych profesji do nauczenia.

Dostajesz powiększoną o dużo fabułę (zadanka Magów Wody (byłem nim w Gothic I i II super Sprawa). Trochę nowych przedmiotych (a przy tym artefaktów) broni. A i chyba najważniejsze. Gra jest o wiele trudniejsza i dłuższa.
Szczerze polecam.

Tankista
Kadet

Wysłany: Czw 15 Paź, 2009   

Cała seria gier gothic jest klasyką RPG według mnie oczywiście. Największy sentyment mam to Gothic II i jego dodatku Noc Kruka.

Odpowiedz do tematu