Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload


Poprzedni temat «» Następny temat
ARNHEM 1944
Autor Wiadomość
misiek000
Plutonowy


Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 150
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

Pytania odnośnie rozstawienia początkowego.
:arrow: Czy początkowo umocnione są jedynie jednostki niemieckie ze scenariusza Eindhoven oraz 16 batalion SS i Weber z północnej mapy, czy też wszystkie jednostki niemieckie?
:arrow: W scenariuszu Eindhoven Niemcy mają 3 miny, a w Market-Garden 2. Która wartość jest poprawna?
 
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

Wszystkie jednostki niemieckiesa umocnione
Obydwie wartości sa prawidłowe.
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
 
misiek000
Plutonowy


Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 150
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

Czyli w scenariuszu składowym Niemcy mają 3 miny do rozstawienia na południowej planszy, a w scenariuszu Market-Garden, który obejmuje całą mapę mogą rozstawić tylko 2 miny?
 
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010   

dokładnie
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
 
Horror__
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2011   

Kilka pytań dotyczących gry (mam pudełkową wersję)

1. Wśród innych znalazłem żeton reprezentujący sztab I KPD (bryt.), jednak nie ma takiego sztabu w wykazie jednostek (ich sił) ani nie podano nigdzie kiedy ten sztab wchodzi do gry. Czy ten sztab bierze udział w grze? Jeśli tak jaką ma siłę ?
2. Czy w czasie gry należy wykonywać procedurę sprawdzania pogody?
Jeśli tak to co z jednostkami spadochronowymi, które miały wejść do walki, a z powodu złej pogody nie weszły.
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2011   

1. nie występuje w grze, ale można go użyac do własnych scenariuszy
2. nie nie nalezy, pogoda w tych dniach była doskoanła.
 
 
 
Horror__
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

Kolejne pytanka :)

1. Czy sztab II KPanc SS bierze udział w grze? Jeśli tak to kiedy i gdzie wchodzi do walki?
2. Niemiecka jednostka III/21 PGR/10 SS rozpoczyna grę na polu 5234 (to są bagna); czy nie powinna rozpoczynać na polu 5734 (miasto Budel) ?
3. Gdy w wyniku walki otrzymamy wynik A1 (A2, A3), czy broniące się jednostki mogą wykonać pościg za wycofującymi się jednostkami, które przeprowadzały atak?
4.Czy używając mostów kolejowych można przechodzić przez rzeki (nie chodzi o pociągi)?
5.W wykazie jednostek walki ogniowej nie ma dział artylerii używanej przez jednostki spadochronowe aliantów. Jakie dane przyjąć dla wyznaczenia ich siły ognia w WO.

To tyle, jak na razie :)
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

1. Nie
2. Powinna rozpoczynać na polu 5734 (miasto Budel)
3. Mogą
4. Można
5.W 5/4, 3/4 jeśli chodzi o 17 funtowki
 
 
 
Horror__
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Pią 13 Maj, 2011   

W punkcie 5 chodziło mi o działa używane np. w 377 art./101 DPD.

Czy tak będzie poprawnie:
siła art. 4 ->tabela Siła ognia 3;
siła art. 2 ->tabela Siła ognia 2;
siła art. 1 ->tabela Siła ognia 1 ?

--------------------------------------
Czyli używając mostów kolejowych jednostki pancerne także mogą przekraczać rzeki ?
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob 14 Maj, 2011   

tak
 
 
 
Horror__
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Śro 18 Maj, 2011   

Kolejne pytanko myślę, że dobrze pasuje do tematu Arnhem bo na planszy jest sporo bagien, a ich to pytanie dotyczy.
Czy atakując z terenu bagiennego po drodze siła atakującego wynosi 1/2 jego siły ?
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 18 Maj, 2011   

tak
 
 
 
Horror__
Szeregowy


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Śro 31 Sie, 2011   

Czy w grach wydanych samodzielnie lub TiSach można znaleźć mapy, które można by połączyć z mapą z gry Arnhem 1944 :?:
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro 31 Sie, 2011   

To całkowicie samodzielna gra, owszem kidyś planowałem rozszerzenia dla sassiednich korpusów (XII i VII) ale nie wyszło to po za sferę planów i prób.
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
 
Radosław Kotowski
Podporucznik



Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 676
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro 27 Cze, 2012   

Mam Arnhem z TiS-a 9 .
Na polu 2600 stoi 9 Flak .
Czy chodzi 1/9 i 2/9 Flak SS ?
 
 
hofner
Kapitan


Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 1097
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Czym rożni się gra Arnhem wydana w 9 i 10 Tis od pudełkowej?
Myślę,że nie tylko pudełkiem :D .
Czy są różnice w grafice żetonów?,mapie, oznaczeniu itp?
Czy nr 9 i 10 Tis są dostępne ?
 
 
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 14485
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

podstawową różnica sa sztancowane żetony, orazzmiany w mapie, większa ilośc bagien na pobczach i trochę naniesionychmiast w tym duże miasto Holmond
_________________
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
 
 
hofner
Kapitan


Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 1097
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

A czy nr 9 i 10 są dostępne? A więc różnice są na grze w wersji pudełkowej?
 
 
Radosław Kotowski
Podporucznik



Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 676
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Cze, 2012   

Radosław Kotowski napisał/a:
Mam Arnhem z TiS-a 9 .
Na polu 2600 stoi 9 Flak .
Czy chodzi 1/9 i 2/9 Flak SS ?

Proszę o odpowiedź :)
 
 
Motyla Noga
Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 791
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pią 29 Cze, 2012   

hofner napisał:
Cytat:
Czym rożni się gra Arnhem wydana w 9 i 10 Tis od pudełkowej?
Myślę,że nie tylko pudełkiem Very Happy .
Czy są różnice w grafice żetonów?,mapie, oznaczeniu itp?
Czy nr 9 i 10 Tis są dostępne ?


Wersja pudełkowa jest bardziej dopracowana, znajduje się w niej kilka żetonów więcej, na niektórych żetonach są inne ikonki niż na tych samych żetonach z numeru 9 i 10 :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8