Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Steel Panthers
Autor Wiadomość
Karol3414
Major

Wysłany: Czw 06 Maj, 2004   Steel Panthers

Mam problem, wiem że to na kompa (może to zdejmą).
Pytałem na tamtym forum ale jakby wymarło, a widzę że kilku użytkowników udziela się tu i tam. Co zrobić żeby myszka zaczęła działać poprawnie, bo mi kursor porusza się tylko w lewym górnym rogu i żadnej opcji nie mogę tam uruchomić.
Dokładnie to chodzi o SP MTB, z góry dzięki za pomoc.

SebeQ
Kapral

Wysłany: Czw 06 Maj, 2004   

Ja nie gram w SPMBT, trochę mnie grafika razi. Ale cierpliwości...

Panzer
Chorąży

Wysłany: Pią 07 Maj, 2004   

WRESZCIE ktoś napisał o Steel Panthers!!!!!!!!!!Jest to chyba jedyna gra, w której występują WSZYSTKIE jednostki i rodzaje uzbrojenia najważniejszych państw bioracych udział w II Wojnie.
P.S.Szkoda tylko, że poruszenie tematu odbylo się za taką przyczyną...
P.S.pozdrawiam
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Karol3414
Major

Prośba o poradę nieaktualna, dowiedziałem się że SP MBT nie pójdzie na Win 2000.

jacalup
Kapral

Jeśli chodzi o SP MBT to powinieneś Karol zajrzeć tu:
http://jagdtiger.mm.pl/
tam jest chyba wszystko czego potrzebujesz.
Ale jako miłośnik SP MBT chyba ten link znasz :?: :!:

Karol3414
Major

Wysłany: Sob 08 Maj, 2004   

Właśnie chodzi o to, że tamto forum wymarło jakby. Ale już znalazłem prawdopodobną przyczynę. Co do miłośnika, to nie jestem nim, bo nie wiem nawet jak to wygląda. Mam natomiast SP WaW i jest to dosyć ciekawa pozycja.

Graveland
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Lip, 2004   

w sumie to SP ma grafe to d... :/ ale można sobie czasem zagrać

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Śro 28 Lip, 2004   

W Steel Panthers 3 grafika nie jest wcale taka zła, bardziej dla mnie liczy się grywalność i odwzorowanie rzeczywistości na polu walki. Porównując Steel Panthers np. do Panzer General 2 graficznie lepszy jest PG2 natomiast realizm i grywalność jest większa SP3. Podstawowa rzecz której brakuje w PG2 jest ostrzał artylerią p-lot. Jednostek lądowych.

Graveland
[Usunięty]

a grał ktoś w Eastern Front (albo East Front bo różnie się to czasem pisze) ?? :>

Wojpajek
Major

Jam grał. Podobała mi się grafika i muzyka była bardzo nastrojowa ale tą grą było coś nie tak- przedewszystkim inteligencja kompa- do bani- każda bitw kończy się tym jak jeździsz czołgami w poszukiwaniu ostatnich ciężarówek wroga.

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Czw 26 Sie, 2004   

Wszyscy piszą o innych strategiach że są wszechczasowe a czyżby nikt nie pamiętał Steel Panthers. Przecież ta gra jest jedną z najlepszych o ile nie najlepszą grą turową poświęconą tematyce II wojny światowej.
Mnie najbardziej podobała się możliwość wykorzystania dział p-lot przeciwko jednostkom lądowym. :D Te osiemdziesiątki ósemki jak one potrafiły namieszać w jednostkach pancernych :)

Bismarck
Chorąży

Wysłany: Pią 10 Wrz, 2004   

To prawda ale SP2 to dopiero bylo wyzwanie:)) uwielbiam w ta gre ale kumple nie chca w nia grac bo to nie druga wojna! Jednak nie ma to jak bitwa na synaju w 56 albo forsowanie suezu w 1973:))

Kosynier
Kapitan *

Nareszcie ktoś się znalazł kto grał i lubi Steel Panthers. :D
W dwójkę grałem tylko kilka razy, w trójce były także scenariusze po 1945 roku. Pamiętam jedną bitwę na pustyni bodajże Izrael z jakimś arabskim państwem. Wojska pancerne w tej bitwie po jednej i drugiej stronie zostały rozbite to była masakra :D

Bismarck
Chorąży

Fakt 3 tez jest niezla. Nawet chyba lepsza od 1 i 2 ale tamte to bylo cos nowego i fajnego.
Tak fajne sa wraki na pustyni w dwojce. Tyle tylko że w secenariusza z Izraelem to zwykle byly wraki arabskie :D

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

Polecamstronkę z której można ściagnac grę.

http://www.jagdtiger.mm.pl/download.php

Jest też forum więc można wyjaściać wszystkie problemy.

Desert FOX
St. sierżant

Wysłany: Nie 22 Maj, 2005   

Silvershoot napisał/a:
Polecamstronkę z której można ściagnac grę.

http://www.jagdtiger.mm.pl/download.php

Jest też forum więc można wyjaściać wszystkie problemy.

Można też zciągnąć gre z www.staregry.pl :wink: :wink:

Depet
Kadet

Wysłany: Sob 09 Wrz, 2006   Nowa Liga Steel Panthers w serwisie General's Guild

Nowa Liga Steel Panthers w serwisie General's Guild ma ruszyc według zapewnień administratora serwisu w roku 2006 (prawdopodnie pod koniec)...struktura ligi podobna do pozostałych: AG/PG, Panzer General II, Fantasy General - liga zrzeszająca graczy, turnieje dodatkowe, gry międzyklubowe, forum dotyczące ligi itd.

Forum dotyczące przyszłej Ligi juz wystartowało: Forum General's Guild - ma pomóc w szukaniu przyszłych graczy, propozycjom i pomysłom dotyczącym nowej ligi itp. Najważniejsze jednak w chwili obecnej jest znalezienie odpowiedzialnych osób na funkcje moderatora forum Steel Panthers i !!! Laddermastera !!! przyszłej ligi. Musza byc to osoby które doskonale znają się na serii SP, sa kreatywne, umieją znaleźć graczy i potrafia znaleźć wspólny tor porozumienia z administratorem .

Ze swej strony jako juz długiego stażem gracza ligi Panzer General (General's Guild) moge powiedzieć że tego typu rozrywka jest szalenie interesująca.. i przynosi znacznie więcej przyjemności niz gra z komputerem.

Jeśli ktos jest zainteresowany pokierowaniem takiej ligi i forum które tej ligi dotyczy niech skontaktuje się z administratorem GG Szarikiem:

ICQ 111976703
gadu-gadu 251564
krolkrak@tlen.pl
skype ggladdermaster

lub napisze na forum General's Guild !

Serdecznie zapraszam!!!

Grenadier
Kapral

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   

Panowie gdybyście chcieli zmierzyć się w lidze Steel Panthers z czechami lub innymi obcokrajowcami to zapraszam na http://worldatwar.eu/
A gdybyście się zdecydowali zarejestrować do ligi to zapraszam na przez ten link http://worldatwar.eu/register.php?refcode=504
Świetna zabawa, mam jak to widać ponirzej za sobą 9 walk i są następne a gracz czeski nie jest łatwym przeciwnikiem, więc do boju.

Dołącz do WaW i zmierz się z graczami z całego świata

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Rozegrałem sobie wczoraj wieczorem partyjkę w Steel Panthers: Main Battle Tank. Nikaragua 1985, po jednej stronie walczący o wolność, demokrację za amerykańskie pieniądze (ze sprzedaży broni do Iranu, który, jak na ironię popierał ich wrogów) i zyski ze sprzedaży narkotyków Contras, po drugiej walczący o demokrację za kubańskie pieniądze, z poparciem Fidela oraz Europy Sandiniści.

Miejsce: baza Sandinistów niedaleko granicy z Hondurasem podczas operacji przeciwpartyzanckiej wojsk rządowych.

Grałem dilerami :) Atak został wyprowadzony ze wszystkich kierunków. Grupa "Herrero", pochodząca od północy, zaatakowała jako pierwsza i chodzą początkowo przygniótł ją nieco ostrzał karabinów maszynowych, to zdołała przedostać się przez drogę i przeprowadzić udany atak na budynek, dzięki czemu Contras zdobyli dobrą pozycję i mogli pokryć ogniem skrzyżowaniem dróg w centrum bazy.

Atakująca od wschodu Grupa "Amigo" ściśle współpracowała z "Herrero", jednak mocny opór Sandinistów sprawił, że poniosła spore straty podczas ataków na wojska rządowe, umiejętnie wykorzystujące swoje pozycje. W końcu jednak wygrała, wypierając przeciwnika z jego pozycji. To opóźnienie okazało się jednak znamienne dla dalszego przebiegu starcia.

Grupa "Gaucho", która podchodziła od zachodu, nie napotkała silnego oporu, szybko likwidując pojedyncze jednostki przeciwnika, często składające się ze świeżo zmobilizowanych rekrutów. Nieco więcej zachodu kosztowało zdobycie murowanego budynku koło drogi, gdzie Sandiniści stawili bardziej zdecydowany opór, ale koncentryczny atak z dwóch kierunków przyniósł skutek. W lesie znaleziono zamaskowane składy amunicji, w okolicy których doszło do walki z pilnującymi ich drużynami. W trakcie starcia składy eksplodowały, zdając straty obu stronom.

Południowo-zachodnie zgrupowanie "El Nino" miało za zadanie odcięcie drogi łączącej bazę z resztą wojsk Sandinistów. Okazało się to istotne, gdyż wkrótce po rozpoczęciu operacji na pole bitwy wjechał konwój ciężarówek z piechotą, eskortowany przez lekkie czołgi PT-76. Ukrycie wśród drzew Contras zasypali ciężarówki ogniem, zadając ich pasażerom poważne straty. Jeden z czołgów został przy tej okazji zniszczony trafieniem rakiety p-panc.

W tym samym czasie posiłki dla bazy nadeszły od południa. Wolniejszy niż zakładano postęp grupy "Amigo" dał im czas na dotarcie do celu i uchwycenia pozycji obronnych w południowej części zabudowań. Doszło tu do przewlekłej strzelaniny, którą zakończył dopiero atak z flanki części grupy "Gaucho", która zaskoczyła Sandinistów.

Ostatecznie zatem wygrali Contras, ale było to zwycięstwo marginalne, odniesione dosłownie w ostatnim momencie.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Chętnie zagram z Tobą kiedyś przez PBEM.

Odpowiedz do tematu