Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogame galaktyczne Universum
Autor Wiadomość
tomasdivius
Kapral

Wysłany: Czw 09 Lis, 2006   

Tyle ze do emerytury jeszcze daleka droga a ja jeszcze nie pracuje :) , pytanie czy ja wogole dostane, bo nasz ZUS to pewnie za jaksi czas padnie ;) , a i pewnie za te kilkanascie lat gry beda zupelnie inne.

Pozdrowiam 8)

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Czw 09 Lis, 2006   

Może aż tak źle nie będzie :wink: a i klasyczne gry planszowe utrzymają się nieco dłużej... A co do grafiki na Ogame to moim zdaniem zmieniła się ona na lepsze, chociaż to oczywiście subiektywna ocena. W każdym bądź razie dobrze, że w ogóle zmiana nastąpiła bo te stare ikonki i obrazki już się chyba wszystkim znudziły...

westom
Szeregowy

Wysłany: Śro 22 Lis, 2006   

Nie polecam tej gry , grałem w nią 1,5 roku, jest fajna ale pożera wiele czasu, można się od niej uzależnić , w budzie zaczęło mi źle iść , a teraz mam same 5 (czasami 4)

Uwaga
Gra dla osób mających dużo czasu i pieniedzy (Komandor)

pablo8019
Podporucznik

To jest właśnie niebezpieczeństwo tej gry, że w pewnym momencie może ona zacząć narzucać graczom ich dzienne grafiki. Ale z odrobiną rozsądku można temu zaradzić...

westom
Szeregowy

pamiętam że szybko gnałem ze szkoły do domu, bo coś się mogło stać z moją flotą

pablo8019
Podporucznik

A próbowałes ustawić ją tak, aby doleciała o "bezpiecznej" porze? Ja swoją/e wysyłam zawsze tak, żeby doleciały wtedy, kiedy na 100% będę w domu. I w ten sposób Ogame nie dyktuje mi warunków kiedy mam być w domu (całe szczęście, że w pracy nie mam dostępu do neta)...

westom
Szeregowy

mogłem o bezpiecznej porze tylko co mi z tego jak musiałem wysłać ją zaraz znowu jak każdy FS u mnie to było min. 100k deuteru (mówię o tym 10%) i tylko 9 ukł. przelatywałem nie opłacało się

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Sob 25 Lis, 2006   

Aha. No tak, robienie FS-ów poprzez kilka układów może być kosztowne. Najlepiej jak się ma dwie planety obok siebie i wysyła flotę z jednej na drugą - efekt murowany, a koszt w granicach zaledwie paru k deuteru...

westom
Szeregowy

Wysłany: Sob 25 Lis, 2006   

tak ,ale mnie nie było non-stop w domu praktycznie robiłem FS o 22-23 na 15 30- 16-30 bo zwykle wracam o tej godzinie i 22 ukł. a z jednej na drugą to też mnie nieźle kosztowało

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

A ja już prawie 2 lata ciupie i wreszcie do top 100 wszedłem :twisted: 8) :twisted:

Eurynomos
Szeregowy

Wysłany: Pon 16 Lip, 2007   

Przygoda z Ogame skończyła się już jakiś czas temu i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na szczęście tak się stało.
Grałem prawie dwa lata na uni20pl (ale były też radosne epizody na ruskim, duńskim, angielskim i dwóch innych uni.pl), i doszedłem do top10, a także top6 we flotach (uni20).
Wnioski płynące z "lat" spędzonych na grze:
-Żzera MASĘ czasu
-W końcu NUDZI się (ratunkiem jest dobrze zgrana ludzi, ale wtedy gra się bardziej dla nich, niż dla samej gry).
-Naraża na kontakty z GO :P
-Pozwala zaobserwować setki zachowań ludzkich, które delikatnie mówiąc naruszają kulturę gry.
-Niezapomniana radość, gdy udaje się wykręcić złomowanie na procent typu 1000% :D .
-Masa emocji związanych z polowaniem, uciekaniem, planowaniem itp.

Podsumowują NIE POLECAM Ogame, bo jeżeli chcesz być dobry i zajmować wysokie miejsca (chyba że grasz tylko eko), to czeka Cię masa nieprzespanych nocy, a także dziesiatki sytuacji w stylu:
-"Sorki, teraz nie mogę, bo za kwadrans wraca mi FS".
-"O w mordę... Za 10 minut atakuję, a ten *&$^$# serwer padł.
itp., itd.

Jeżeli ktoś koniecznie chce się pobawić w grę przeglądarkową, która ma coś więcej ze strategią wspólnego, to polecam www.x-wars.pl.
Ma częste lagi, ale daje O NIEBO więcej możliwości, niż Ogame (tylko proszę przeczytać FAQ :) ).

Shadow of the East
Szeregowy

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2007   

mam takie pytanko (oby ktoś wszedł na ten temat) może ktoś mi przypomnieć jakie był jej tytuł i czy teraz jest coś podobnego?
- gierka internetowa polegająca na:

- tworzeniu postaci ( do wyboru m.in. elf, krasnolud, umarli itp)
- za każda walkę (udaną) dostawało się złoto, przez co można było kupić sobie broń, "armor" ...

dlaczego się pytam? wg mnie gra zajmowała dużo mniej czasu niż OGame (gram nadal, od lutego 2006 -> zżera mnóstwo czasu) i jest związana z tematyką fantasy - notabene - moją ulubioną

z góry dziękuję za odpowiedź :)

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Śro 12 Wrz, 2007   

W głowę zachodzę, ale nie mogę sobie przypomnieć - a tez w to kiedyś grałem. Ale jak sobie przypomnę to dam Ci znać... ........................ Ha! Mam! www.everwars.com

Shadow of the East
Szeregowy

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

wiedziałem że sobie przypomniesz :)

dzieki ;P

Shadow of the East
Szeregowy

Wysłany: Nie 30 Wrz, 2007   

gram już od jakiegoś czasu w everwars ... i mogę powiedzieć że dobrze wybrałem - wciągająca gra, dla mnie jako fana Fantasy i Tolkiena; nie trzeba tracić mnóstwa czasu ... jeśli go nie masz - nic się nie stanie, pewne czynności (notabene bardzo ważne wtej grze - otrzymywane EverPoints, można przeznaczyć na szkolenie) wykona się w kilka minut ... i tak do czasu jak znajdziesz z 30min na gre

... przeciwieństwem jest oczywiście OGame, ale co tu się rozpisywać - masaaa czasu potrzebna i po jakimś czasie, gdy się oczywiście gra -> może się znudzić :/

Ploud
Kapral

Wysłany: Pią 20 Cze, 2008   

monstersgame.pl
tylko wilkołak i wampir ale nawet spoko gierka

Odpowiedz do tematu