Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogame galaktyczne Universum
Autor Wiadomość
Iluzja
Plutonowy

Wysłany: Śro 29 Cze, 2005   

Oj dawno nikt nie poruszył tego tematu i postanowiłam nieco go odświerzyć!
Gra jest na prawde fantastycza i dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Stronę ogame mam włączoną tak długo jak komputer i cały czas do niej zaglądam. Może to już nałóg, ale kto by się tam przejmował tak przyjemnym nałogiem.
Teraz czekam aż aż powstanie uni 25 żeby i tam zasiedlić jakąś planetkę. Może ktoś z tego forum się też przyłączy. Było by miło...

SebeQ
Kapral

Po 3 tygodniach odpuściłem sobie tę gre. Po prostu jest głupia! To zwyczajne zbieractwo, zbierasz flote i kasujesz gościa który ma mniej. Tylko że aby wygrać bitwe wystarczy 10% przewaga, przy czym przegrywający traci wszystko! To tego wszystkiego przewagę mają grający w nocy, kiedy normalni ludzie śpią, nocni gracze kasują śpiących.
Jeśli mimo wszytko ktoś zamierza zacząć gre, polecam stare UNI, jest tam pełno kont porzuconych i można na nich nieźle się obłowić.

Iluzja
Plutonowy

Trzeba mieć opowiednią taktykę żeby nie stracić wszystkiego kiedy ktoś Cie atakuje. Może za kótko grałeś żeby poznać wszystkie tajniki tej gry. Nie wystarczy tylko zbierać i kraść innym. To na prawde ciekawa gra jeżeli tylko poznasz jej zasady i taktyki... W tej grze trzeba być i dyplomatą i wojownikiem. Jeżeli jedyne co robiłeś to rozbudowywałeś swą planetę to nie dziw że Ci się nie podobała...

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Czw 30 Cze, 2005   

Iluzjo nie doszłaś najwidoczniej jeszcze do tego momentu gry, momentu w którym jeśli chce się być na topie trzeba mieć albo masę hektarów siewnych ;) albo kosić floty wrogich graczy.
A Dyplomacja przestaje być ważna kiedy Galaktyka juz ostygnie, wtedy liczy się tylko flota i deuter.

A sama gra jest najstraszliwszym złodziejem czasu z jakim sie spotkałem w swoim krótkim życiu, kazdemu kto w nia gra radzę się powaznie zastanowić, czy rzeczywiście jest warta wkładanego w nią czasu..

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Czw 30 Cze, 2005   

Kontynuujemy tradycje legendarnego sojuszu Taktyka i Strategia
na 10 uni. Jestem komendanem Akademii TiS , ludziska wstępować
8) 8) 8)

Iluzja
Plutonowy

Wysłany: Pią 01 Lip, 2005   

Grohmann może dla tego tak mi się podoba, że to ja jestem zwykle agrasorem. Jak nie atakuje to kolonizuje planety i wciąż jest coś do zrobienia...
Mamy po prostu inny gust co do gier on line :P
Pozdrawiam

Gość

Wysłany: Pią 01 Lip, 2005   

polecam też

http://www.x-wars.pl
http://www.galaxywars.pl/

SebeQ
Kapral

Wysłany: Pon 04 Lip, 2005   

Grohmann napisał/a:
A sama gra jest najstraszliwszym złodziejem czasu z jakim sie spotkałem w swoim krótkim życiu, kazdemu kto w nia gra radzę się powaznie zastanowić, czy rzeczywiście jest warta wkładanego w nią czasu..

Święte słowa...

Iluzja napisał/a:
Trzeba mieć opowiednią taktykę żeby nie stracić wszystkiego kiedy ktoś Cie atakuje. Może za kótko grałeś żeby poznać wszystkie tajniki tej gry. Nie wystarczy tylko zbierać i kraść innym. To na prawde ciekawa gra jeżeli tylko poznasz jej zasady i taktyki... W tej grze trzeba być i dyplomatą i wojownikiem. Jeżeli jedyne co robiłeś to rozbudowywałeś swą planetę to nie dziw że Ci się nie podobała...

W tej grze taktyka jest na poziomie prawie że zerowym, ogranicza się do trzymania floty w ruchu, jako forma obrony i to atakowania jak największą ilością. Dyplomacja też raczej nie istnieje.

Iluzja
Plutonowy

Na uni 20 dyplomacja dużo pomaga! Ja zawsze zaczynam od dyplomacji, jeżeli jestem atakowana. I wcale nie ataukje całą flotą! Taktykę trzeba mieć zawsze - choćby od tego jak zamierzasz przystosować swoje kolonie. Czy wszystkie rozbudujesz jak główną, czy nastawisz na jednen surowiec. Jak rozkładasz siły podczas wojny. czy atakujesz gupą czy samotnie. W jaki sposób zamierzasz zniszczyć przeciwnika. Wojna wymaga strategii...a nie jedynie nalotów bez sensu totalnie.

SebeQ
Kapral

Ok,ok

Gość

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

.............................................
Ostatnio zmieniony przez Gość Śro 14 Sty, 2009, w całości zmieniany 2 razy  

Iluzja
Plutonowy

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

Nareszcie koś kto oskonale wie o czym mówie. Szacun dla Ciebie :)

Espada
Chorąży

Wysłany: Wto 26 Lip, 2005   

RESPEQT dla Monthiona, kapitana TiSa2!!!
Sojusz TiSa rozrasta się, gra jest niesamowicie wciągająca i nie zostawia żadnych szans na jakikolwiek od niej odpoczynek...
Albo sie gra albo się leci w Ogameowym wyścigu Szczurów w dół po równi pochyłej!!!
Chwalę sobie tę grę za to że poznałem mnóśtwo fajowych ludzi a tym którzy będą chcieli się zarejestrować zapraszam do Sojuszu TiS na Uni 10. To jest prawdziwy sojusz!!!!

SSupras
Sierżant

Wysłany: Śro 03 Sie, 2005   ogame

Co do ogame:
Kumpel mnie wciągnął, po czym ja wciąnąłem innego kumpla i brata.
Grałem namiętnie w pracy przez jakiś miesiąc na Uni24, ale jak poszedłem na urlop, to później mi się odechciało jakoś...

Co do innych gier:
Próbowałem też na Red Dragonie, ale tam trzeba płacić, kiedy państwo się rozrośnie. Podobno warto zobaczyć MU (coś jak Diablo), ale nie nadaje się to do grania w pracy (nie wystarczy zajrzeć raz na 3 godziny, tylko trzeba cały czas nap***lać)...

Gość

Wysłany: Śro 17 Sie, 2005   

A ja się zarejestrowałem na Universum 10, i kombinuję ;)

Może jakies porady dla początkującego?

Co najpierw budować, badać, i tym podobne :P

Aetius
Kapitan

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

co do porad.
staraj się na początku załapać do jakiegoś sojuszu.tylko nie UAC bo to lamusy.Ja byłem w nich a jak mnie spacyfikował inny sojusz to oni nawet palcem nie kiwnęli bo :"oni nie lubią prowadzić wojen"
co do budowania.
najpierw rozbuduj zaplecze surowców a dopiero potem baw sie ze stocznia i badaniami.a badaj technologie potrzebne na nowe statki bo tymi co masz na pocz. to nic nie zdziałasz :)
jakbyś coś chciał to pisz :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Aetius
Kapitan

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

Iluzja napisał/a:
Na uni 20 dyplomacja dużo pomaga! Ja zawsze zaczynam od dyplomacji, jeżeli jestem atakowana. I wcale nie ataukje całą flotą! Taktykę trzeba mieć zawsze - choćby od tego jak zamierzasz przystosować swoje kolonie. Czy wszystkie rozbudujesz jak główną, czy nastawisz na jednen surowiec. Jak rozkładasz siły podczas wojny. czy atakujesz gupą czy samotnie. W jaki sposób zamierzasz zniszczyć przeciwnika. Wojna wymaga strategii...a nie jedynie nalotów bez sensu totalnie.

witam koleżanke z którą jeszcze nie pisałem :)
co do dyplomacji.
ja wciągnąłęm sie do sojuszu UAC bo myślałem że jak będę w grupie to mnie nikt nie ruszy.
jak mnie zaatakowali i wybili do nogi całą moją flotę to napisałem do dowódców sojuszu żeby coś z tym zrobili no bo od tego oni są.Okazało się że oni ograniczyli sie do wystosowania listu do tego co napadł żeby zaprzestał ataków.a mi napisali że oni nie mogą prowadzic wojen jako cały sojusz bo to nie leży w przekonaniach.
nie zostało mi zupełnie nic więc przestałem sie bawić w to i już nie gram.no bo miałem już te 1500 pkt i nagle wszystko od początku.nie chciało mi się.

no to tyle mojego :)

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

Caius Marius
St. sierżant

Wysłany: Wto 13 Wrz, 2005   

Pomogitie!!!!

Napadła mnie jakaś ,,kaczuszka'', atak podobno odparłem. I teraz mam pytanie. Jak oddać tej ,,kaczce'', żeby jej wszystkie pióra powypadały???

Aetius
Kapitan

tam chyba trzeba wybrać floty i rodzaj misji i "zaatakuj" podajesz współrzędne planety i klikasz dalej i czekasz na komunikat o zwycięstwie :)

Caius Marius
St. sierżant

Aetius napisał/a:
tam chyba trzeba wybrać floty i rodzaj misji i "zaatakuj" podajesz współrzędne planety i klikasz dalej i czekasz na komunikat o zwycięstwie :)

Hmmm... wysłałem szpiega, podobno ta ,,kaczka'' ma:

Floty
Duży transporter 5 Lekki myśliwiec 30
Recykler 1 Sonda szpiegowska 9
Obrona
Wyrzutnia rakiet 15 Lekkie działo laserowe 5

Jak na razie, to nie mam za bardzo czym udusić tego drobia, ale postaram sie, żeby:

Kaczce, co była super,
wiatr dziś dmuchał w gołą.. goły kuper ;)

Odpowiedz do tematu