Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tannenberg - procedura przeprowadzania walk.
Autor Wiadomość
qamil
Kapral

Wysłany: Wto 15 Lut, 2005   

Nie, nie, nie. opcja 2:
Cytat:
2) gracz z inicjatywa wyznacza jednostki nieartyleryjskie

strony pokazują karty

jak dochodzi do mordobicia, czyli przynajmniej natarcie /obrona, to dopiero wtedy strony ustalają wsparcie.

qamil
Kapral

"Ustalają wsparcie" czyli wyznaczaja jednostki artylerii które wspierają ich atak lub ich obronę. Bo
Cytat:
Opcja druga:
a) gracz z inicjatywą wskazuje jednostki nieartyleryjskie biorące udział w starciu i swoją artylerię,
o tym, że gracz z inicjatywa wskazuje swoja artylerię przed wyłożeniem kart walki nigdy nie było wcześniej mowy (patrz post 1) a takze ja nigdy sie co do tego nie upierałem-wręcz przeciwnie!

qamil
Kapral

Chyba nasza polemika nie była do końca trafiona :) , bo w dużej mierze wynikła z nieporozumienia. Może napiszę, jak ja widzę opcję 2 (a może opcję 3?):
-gracz z inicjatywą wskazuje jednostki do starcia - ale tylko i wyłącznie nieartyleryjskie. Zarówno swoje jak i przeciwnika. Powtarzam-swojej artylerii nie wskazuje;ponieważ nie wiadomo, czy będzie atakującym, czy broniącym się
-wykładane są karty walki
-gracz atakujący (czyli zależnie od tego jaką kartę wyłożył;niekoniecznie gracz z inicjatywą!) wskazuje jednostki artylerii do wsparcia, sumuje siłę. Obrońca (też: niekoniecznie gracz bez inicjatywy) wskazuje swoje wsparcie artyleryjskie i sumuje siły.
-porównanie stosunku sił itd.
Spójrzcie proszę na mój post, w którym opisuję hipotetyczną walkę rosyjskiej dywizji z dwoma niemieckimi. Tam zawarłem też pewną krytykę przepisów o artylerii, w zależności od opcji.

Gość

Jestem za tym, żeby jednak artylerię podpisywać już przed wyciągnięciem kart.

Odpowiedz do tematu