Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Victoria: Empire Under Sun
Autor Wiadomość
Zeka
Chorąży

Wysłany: Nie 06 Lut, 2005   Victoria: Empire Under Sun

Kolejne dziecko twórców EU I i II oraz HOI. Gra warta uwagi (choć nie jest doskonała :) ) , aczkolwiek nie mam ostatnio czasu na walki w XIX wieku. Co sądzicie o niej? Jak krajami gracie i jakie rozwiązania stosujecie?

Nico
Pułkownik

Wysłany: Nie 06 Lut, 2005   

Jedyna niegrywalna gra Paradoxu...HoI2 rulez ponad wszystko :)

Zeka
Chorąży

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

Ostatnio znów pograłem... I było całkiem przyjemnie ;) Zagrałem Serbią w pierwszy scenariusz... Na dzieńdobry dostałem zaproszenie od Rumunii do przystąpienia do niej i Czarnogóry oraz wszczęcia walk z Turcją... Zgodziłem się... I zaczęło się radosne ściganie walczących stron ;) Po drodze okazało się, że Imperium Rosyjskie też coś kombinuje w tym temacie... Suma sumarum, wcześniej wspomniane państwa bałkańskie poszkodziły Turcji, ale ostatecznie okazało się, że na placu boju zostałem sam z Turcją, gdyż moi dotychczasowi sojusznicy się wycofali... Teraz muszę pokombinować... :)

Guderian
Sierżant

Wysłany: Nie 27 Mar, 2005   

ja grałem Austro-Węgrami nie przegrałem pod Sadową , podporządkowałem sobie Włochy no i na tym koniec . Chciałem się umocnić na Bałkanach ale Turcja to nie problem, tylko Anglia i Francja - tez chyba będę musiał pokombinowac.

Viking
Major

Wysłany: Nie 27 Mar, 2005   

może poprawią tą gre tak jak zrobiono z Europą Universalis i Hearts of Iron , wydajac drugie poprawione częsci

Bismarck
Chorąży

Wysłany: Pią 01 Lip, 2005   

Gra jest super! moim zdaniem najlepsza w serii EU. Oczywiscie koniecznie z patchem no i najwazniejsze.... że grają w sieci ludzie!!! to dopiero jest jazda!!! polecam

Teufel
Szeregowy

Wysłany: Pią 01 Lip, 2005   

usunięte

Bismarck
Chorąży

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

No albo z patchem dla wersji polskiej 1.03 chyba albo w wersji angielskiej 1.06 chyba. Gra jest z lekka urealniona i komputer gra lepiej ciutke.

Khamul
St. sierżant

Wysłany: Nie 18 Wrz, 2005   

Ile dajecie procent podatków, tak na początku?

Desert FOX
St. sierżant

Wysłany: Pon 19 Wrz, 2005   

Mam pytanie ta gra okres jaki zajmuje?? Czasy?? od jakiego do jakiego roku?? :wink:

pozdrawiam Felldmarszałek

Khamul
St. sierżant

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2005   

1836-1920... Ale coraz mniej mi się podoba... Przegięcie z gospodarka i polityką wewnętrzną, to zabija grywalność... :(

Desert FOX
St. sierżant

Khamul napisał/a:
1836-1920... Ale coraz mniej mi się podoba... Przegięcie z gospodarka i polityką wewnętrzną, to zabija grywalność... :(

CZyli jest Pierwsza wojna światowa :twisted: :wink: . :D Super trzeba będzie się zaopatrzyć w gierke ;]. Gra ma podobne bajery co W Hearts of Iron II ?? Fotki ?? itp??

Khamul
St. sierżant

Bajerów jest w cholere, ale jak mówie, gra jest nastawiona bardzo na gospodarke (w cholerę różnych surowców i produktów) i na politkę wewnętrzną... Po kolejnych grach Paradoxa coraz lepiej widzę jaką wielką i ponadczasową grą była EU2.

Khamul
St. sierżant

Wysłany: Czw 08 Gru, 2005   

Czy ktoś mi powie na jaką wielkość można ustawić podatki, bo na początku prawie zawsze jest 33%, a ta kwota nie starcza na bieżace utrzymanie... :/

werny
Szeregowy

Wysłany: Śro 12 Kwi, 2006   

Podatki 49,22% wszystkie, potem w miare rozwoju gry mozesz obniżyć. Podatki powyżej 50 % denerwują społeczeństwo.
W ogóle to piękna gra, moim zdaniem najciekawsza. Zazwyczaj gram Austro-Węgrami, to tylko paredziesiąt lat Prusy wytrzymują.
Dowcipem całej gry jest jak nie wkurzyć Wielkiej Brytanii. Ja zawswze staram się wejść z nią w sojusz, a może komuś udało się ją pokonać? Na lądzie bo na morzu na pewno nie.

Khamul
St. sierżant

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006   

Kim najlepiej grac na samym poczatku? Tzn jakim państwem jest nalatwiej i najmniej "skomplikowanie"?

O'nell
St. sierżant

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006   

Rzeczpospolitą Krakowską :P

werny
Szeregowy

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

Na poczatek polecam 3 panstwa:
1) Wielka Brytania. Potezna i nawet jak popelnisz mnostwo bledow i tak nikt nie bedzie w stanie cię ugryźć. Zwłaszcza, że jako jedyne państwo zaczynasz z fabryką części maszynowych.
2) Belgia. Poza wojną o niepodległość w trakcie której zaczynasz, a którą wygrywasz automatycznie po ok. 6 miesiącach nic się nie dzieje, nikt cię nie atakuje, więc bedziesz miał możliwośc rozejrzenia się w grze. W tym przypadku, bardzo ważne są kolonie, wręcz decydują o życiu belgiskiego przemysłu w późniejszej fazie gry.
3) Brazylia, Argentyna. W miarę duże, w miarę spokojne, i możesz nauczyć się czego potrzeba aby przyciągnąć kolonistów.
Wielkie państwa europejskie wymagają trochę umiejętności, gdyż okresy pokoju są równie częste jak okresy wojen.

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2006   

A gdzie tą grę można zakupić bo nie przypominam sobie by była dotępna w EMPiKU będę wdzięczny za info bo ta seria gier przypadła mi do gustu.

werny
Szeregowy

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

Gra jest dostępna w EMPIKU w pakiecie z dwoma innymi grami Paradoxu, bodajże razem z Koroną północy i Mrocznymi Wiekami. Niestety prawa do gier Paradox Entertainment w Polsce ma CDProjekt a ten nie chciał wypuścić Victorii osobno, dodatkowo pewnie nie chce mu się tłumaczyć łatek. Po ściągnięciu najnowszych łatek z paradoxplaza gra robi się angielska. Ja swoją Victorię kupiłem w Dublinie. :)

Odpowiedz do tematu