Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ścieżki chwały
Autor Wiadomość
Karol3414
Major

Wysłany: Śro 05 Maj, 2004   cyberboard

Wojpajek napisał/a:
Witam
To mój pierwszy post na tym forum... jestem trochę poddenerwowny....
Grę Paths of Glory można sobie samemu zrobić. Ze storny GMT można sobie sciągnąć zestaw tej gry w cyberboard, spis kart i zasady, oraz chyba żetony (zresztą i tak wszystko jest w cyberboardzie). Na polskiej stronie PoG znajdują się polskie zasady.
Swoją drogą byłem przeciwny kupowaniu gry za 160zł. ale teraz nie żałuję żadnej złotówki.

Wytłumaczcie staremu i nienowoczesnemu plutonowemu, co to cyberboard kadecie. Napiszcie mi też proszę adres strony.

BEF Hero
Kadet

Wysłany: Śro 05 Maj, 2004   

Wojpajek napisał/a:
Grę Paths of Glory można sobie samemu zrobić. Ze storny GMT można sobie sciągnąć zestaw tej gry w cyberboard, spis kart i zasady, oraz chyba żetony (zresztą i tak wszystko jest w cyberboardzie). Na polskiej stronie PoG znajdują się polskie zasady.
Swoją drogą byłem przeciwny kupowaniu gry za 160zł. ale teraz nie żałuję żadnej złotówki.

Z calym szacunkiem Panowie, tzw. "robienie gry" w sposob opisany powyzej to calkowita amatorka i przepraszam za mocne slowo zwyczajna glupota. Pomijam fakt watpliwej moralnosci takiego czynu. Jezeli zatem ktos woli grac na wydrukowanej prymitywnie mapie, poslugiwac sie zetonami watpliwej jakosci itd... powodzenia...
Ja podobnie jak WOJPAJEK uwazam, za 160zl to nie malo, ale nie zaluje ani zlotowki.

Zeby bylo jasne, nie jestem przeciwnikiem "robienia" gier we wlasnym zakresie, dla siebie. Sam "zrobilem" w systemie Darka Goralskiego BERGERA (Waterloo 1815), bitwe pod Grochowem, i Ostroleke z powstania listopadowego, w które to gramy z powodzeniem od kilku lat, ALE TAKIM GIER NIE MOGE KUPIC !!!
Skoro Sciezki Chwaly juz sa, a ja lubie grac w planszowki to po co zatem mam wybijac otwarte okno.
Rzeklem.
Ostatnio zmieniony przez BEF Hero Śro 05 Maj, 2004, w całości zmieniany 2 razy  

Gość

BEF Hero napisał/a:
Wojpajek napisał/a:

Z calym szacunkiem Panowie, tzw. "robienie gry" w sposob opisany powyzej to calkowita amatorka i przepraszam za mocne slowo zwyczajna glupota. Pomijam fakt watpliwej moralnosci takiego czynu. Jezeli zatem ktos woli grac na wydrukowanej prymitywnie mapie, poslugiwanie sie zetonami z watpliwej jakosci itd powodzenia...Ja podobnie jak WOJPAJEK uwazam, za 160zl to nie malo, ale nie zaluje abi zlotowki.

Zeby bylo jasne, nie jestem przeciwnikiem "robienia" gier we wlasnym zakresie, dla siebie. Sam "zrobilem" w systemie Darka Goralskiego BERGERA (Waterloo 1815), bitwe pod Grochowem, i Ostroleke z powstania listopadowego, w które to gramy z powodzeniem od kilku lat, ALE TAKIM GIER NIE MOGE KUPIC !!!
Skoro Sciezki Chwaly juz sa, a ja lubie grac w planszowki to po co zatem mam wybijac otwarte okno.
Rzeklem.

Mogę powiedzieć, że ytrochę mi za siebie wstyd.

jacalup
Kapral

Zulu von Auffenberg napisał/a:
BEF Hero napisał/a:
Wojpajek napisał/a:

Z calym szacunkiem Panowie, tzw. "robienie gry" w sposob opisany powyzej to calkowita amatorka i przepraszam za mocne slowo zwyczajna glupota. Pomijam fakt watpliwej moralnosci takiego czynu. Jezeli zatem ktos woli grac na wydrukowanej prymitywnie mapie, poslugiwanie sie zetonami z watpliwej jakosci itd powodzenia...Ja podobnie jak WOJPAJEK uwazam, za 160zl to nie malo, ale nie zaluje abi zlotowki.

Rzeklem.

Mogę powiedzieć, że ytrochę mi za siebie wstyd.

Zgadzam się z przedmówcami.
Myslę że nikt nie jest zadowolony jeśli się dowiaduje że kseruje się jego pracę i dorobek intelektualny.
Zapewne nasi redaktorzy też nie byli by usatysfakcjonowani widząc kolesi którzy "toczą" w kserówki na Armagedonie mają do kupienia oryginały.
Przez takie działania rynek nie będzie się rozwijał, twórcy nie będą mieli kasy na produkcję nowych gier i wdrażanie. Bo powiedzmy sobie szczerze wszystko kosztuje i za wszystko trzeba płacić, więc jeśli niestać kogoś to niech nie kupuje :x
Ja kupiłem PoG i jestem usatysfakcjonowany z inwestycji. 8)

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 06 Maj, 2004   Odwieczny problem - piractwo

Właściwie, to z mojego punktu widzenia wygląda to tak:
1) Jeżeli twórca udostępnił zasady rozgrywki w necie za free, to każdy może je sobie ściągnąć i używać nie płacąc nic autorowi. To samo jeśli zamieści mapy i skany żetonów.
Jeśli ktoś chce grać na marnej planszy i żetonami wydrukowanym na papierze kredowym (drukarką igłową :) ) to jego sprawa.
Dlaczego to nie jest piractwo? Bo skoro instrukcja jest do ściągnięcia za free tzn. że kupując grę płacimy za porządne żetony, mapę i inne dodatki, nie za instrukcję.
Generał WZ nie zamieszczał całych przepisów na necie, są one dostępne tylko w zestawie z grą, a kserowanie jej to już piractwo (bo dzieje się bez zgody autora, w przeciwieństwie do zamieszczenia w necie). Idąc dalej, to musielibyśmy obrazić się na osoby tworzących w domach własne scenariusze i żetony i mapy i w ogóle. Musielibyśmy wyrzucić forum sprzedam, zamienię bo odsprzedaż jest też nielegalna.
I żeby była jasność, jestem przeciw wszystkiemu co alegalne.

Wojpajek
Major

Wysłany: Czw 06 Maj, 2004   

Cyberboard ma umożliwić graczom- samotnikom grę w necie. Jest robiony całkowicie legalinie. Jego odmianą jest Aide de Camp- komputerowa wersja planszówki, z tym że Aide de Camp jest płatny- ponieważ koszt jego jest prawie równy planszówce. (strona mulitmanpublisher).
Swoją drogą zamieszczanie gry w necie darmowo: zasady, skany żetonów i inne elementy gry ma słóżyć jedynie reklamie produkty. Pomysł ten zauważyłem jedynie na stronach zachodnich: masz ochotę sobie przetestować grę- w poż zciągasz ją z netu w wersji roboczej- testujesz ile chcesz. Jak jesteś nadzianym Amerykaninem dla którego 60 $ to małe piwko i tak ją sobie kupisz jak ci się spodoba, jak nie to po co masz być dotyłu z kasą- generalnie nie lubię zdobywać rzeczy tanim kosztem i na pograniczu prawa, ale dlaczego mam kupować kota w worku. Gry do systemu B-35 kupuję odrazu powiem że są super, ale jakiś nowy tytuł i system w dodatku za 160 zł... Uwagę na produkt (tu grę) zwraca możliwość przetestowania w warunkach domowych, dlatego jeśli gra jest dobra to napewno nie trzeba się obawiać że nikt jej nie kupi a jedynie wszyscy zrobią ją sobie sami. (wydawcy Paths of Glory nie muszą się tego obawiać- może tylko przesadzili z ceną ale oni to chyba już mają we krwi- otwórzcie sobie oferty z dawnych Gier Wojennych). Mam też pytanie do Pana BEF HERO dlaczego Alan Emerich na swojej stronie firmowej umieścił całkowicie do ściągnięcia grę Totaler Krieg?- ta gra jest wielką legendą i żeby była sprzedawalna nie potrzebuje już tak wielkiej reklamy w postaci zrób ją sobie sam! Dlaczego Axis and Allies też jest w całości do ściągnięcia ze stron oficjalnych firmy?
Zauważcie, też że np. Advanced Squad Leader nie ma zasad do sciągnięcia z netu. Można sobie jedynie sciągnąć Virtual Advanced Squad Leadera do gry przez internet: są tu jedynie żetony, mapy i rozstawiena wojsk nic więcej.
Strona Cyberboarda: http://cyberboard.brainiac.com/- tu znajdziecie podstawowy program do odtwarzania modułów(gier) cyberboarda, jednak same moduły trzeba sobie sciągnąć oddzielnie.
Na koniec żeby nie było że ktoś mnie zrozumiał jako osobę zachęcającą piractwa powiem: PATHS OF GLORY JEST SUPER GRĄ I NAPEWNO NIKT Z WAS NIE BĘDZIE PŁAKAŁ PO WYDANIU NA NIĄ KASY. Żetony są sztacowane (gruba tektura), karty pięknę, torebki foliowe w środku do segregacji żetonów (12 szt.). Grałem w grę raz po za tydzień matura, ale tak dobrze nie bawiłem się od dawna. Cała pierwsza wojna światowa na moim stole i to wdodatku nie formatu World at War (fronty europejskie i azjatyckie na planszy wielkości boiska szkolnego) a jedynie 88 cm x 55 cm. Żetonów jest ok. 400-500 więc nie ma odzielania przed grą.
Już się nie mogę doczekać kiedy będę po maturze, a wtedy może nareszcie wejdę mojemu bratu Niemcami do Paryża.... Hehehehehehehheh

Gość

Jest tylko jeden maluśki problem:
nie da się ściągnąć z netu mapy do ścieżek.

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 06 Maj, 2004   :)

Ha HA, już próbował.

Gość

Wysłany: Czw 06 Maj, 2004   Re: :)

Karol3414 napisał/a:

Ha HA, już próbował.

Wy tu plutonowy nie rżyjcie jak koń :wink: , tylko gadajcie jaki był efekt tego ściągania.

Karol3414
Major

Niestety Panie Chorąży, jedyny efekt to instrukcjo po Polsku i po angielsku, tabele i niciewo więcej. Trzeba szeregowego Wojpajka pogonić.

BEF Hero
Kadet

Wojpajek napisał/a:
Gry do systemu B-35 kupuję odrazu powiem że są super, ale jakiś nowy tytuł i system w dodatku za 160 zł... Uwagę na produkt (tu grę) zwraca możliwość przetestowania w warunkach domowych, dlatego jeśli gra jest dobra to napewno nie trzeba się obawiać że nikt jej nie kupi a jedynie wszyscy zrobią ją sobie sami. (wydawcy Paths of Glory nie muszą się tego obawiać- może tylko przesadzili z ceną ale oni to chyba już mają we krwi- otwórzcie sobie oferty z dawnych Gier Wojennych).

Mam też pytanie do Pana BEF HERO dlaczego Alan Emerich na swojej stronie firmowej umieścił całkowicie do ściągnięcia grę Totaler Krieg?- ta gra jest wielką legendą i żeby była sprzedawalna nie potrzebuje już tak wielkiej reklamy w postaci zrób ją sobie sam!

Na koniec żeby nie było że ktoś mnie zrozumiał jako osobę zachęcającą piractwa powiem: PATHS OF GLORY JEST SUPER GRĄ I NAPEWNO NIKT Z WAS NIE BĘDZIE PŁAKAŁ PO WYDANIU NA NIĄ KASY. Żetony są sztacowane (gruba tektura), karty pięknę, torebki foliowe w środku do segregacji żetonów (12 szt.). Grałem w grę raz po za tydzień matura, ale tak dobrze nie bawiłem się od dawna. Cała pierwsza wojna światowa na moim stole i to wdodatku nie formatu World at War (fronty europejskie i azjatyckie na planszy wielkości boiska szkolnego) a jedynie 88 cm x 55 cm. Żetonów jest ok. 400-500 więc nie ma odzielania przed grą.
Już się nie mogę doczekać kiedy będę po maturze, a wtedy może nareszcie wejdę mojemu bratu Niemcami do Paryża.... Hehehehehehehheh

Jezeli urazilem pana Monsjeur WOJPAJEK, przepraszam nie mialem takiego zamiaru a jedynie wyrazenia swej opini w temacie POG-a.
Co do B-35 taaa... o gustach sie nie dyskutuje...
Natomiast co do Krieg! - a to z tego co wiem juz niedlugo bedzie po polsku!!!

Jestem juz po kilku partiach w Sciezki Chwalyi podzielam calkowicie opinie o tej grze.

Wojpajek
Major

Kurcze ale wywołałem zamieszanie tym sciąganiem i robieniem gier :shock:
Dla tych co chcą sobie przetestować PoG w systemie cyberboard:
1.Najpierw ściągnijcie podstawowy program do otwarzania modułów cyberboard ze strony:
http://cyberboard.brainiac.com/
W poprzednim poście na końcu tego adresu jest mały minus- mój błąd przy pisaniu, ten adres tu jest poprawny).
2. Teraz ze strony:
http://www.gmtgames.com/nnpg/pog_main.html
ściągnijcie zestaw cyberboard POG.
Jeśli wszytsko zostanie zainstalowane tak jak powinno być to gra powinna ruszyć- sam przed chwilą sprawdzałem.
Jeśli kotś nie chce korzystać z cyberboardu to ze strony http://www.gmtgames.com/nnpg/pog_main.html musi sobuie zciągnąć spis kart, żetony. Jeśli ta strona nie działa spróbujcie ze strony
http://www.grognard.com/titlep.html
Tu znajdziecie podbne materiały jak ze strony firmowej- też przed chwilą jeszcze raz ściągnąłem i jest wszystko dobrze.
Jednak jeśli ktoś nie chce ściągać cyberboarda to będzie miał mały problem z mapą- ja ją raz znalazłem w necie ale ni pamiętam gdzie.
Ponieważ w cyberboard grafika mapy jest bardzo prymitywna dlatego na stronie firmowej każdy kto chce ją sobie zrobić ładnie niech zobaczy jej zdjęcie.

[/img]

Gość

Karol3414 napisał/a:
Niestety Panie Chorąży, jedyny efekt to instrukcjo po Polsku i po angielsku, tabele i niciewo więcej. Trzeba szeregowego Wojpajka pogonić.

Ale mi narobiłeś nadziei.

Karol3414
Major

Wysłany: Pią 07 Maj, 2004   Dzięki

Dobry z Was żołnierz szeregowy Wojpajek. Gdybym był oficjerem to bym sobie wziął was na adiutanta.

Dzięki :)

Wojpajek
Major

Wysłany: Pią 07 Maj, 2004   

Tak, udało się ściągnąć....... to dobrze bo myślałem że narobiłem nie którym smaku na fajowską grę. :D

Karol3414
Major

Niestety szeregowy, link się nie otwiera :twisted: . Próbowałem google ale każdy link jest blędny :(

Wojpajek
Major

Jak to nie otwiera się link?! :twisted:
Teraz siędzę wszkole przy komputerze i mi się znowu otworzył!
Jak wrócę do domu(13.40) to może (jeśli pliki nie będą zbyt rozległe) prześle ci to co ja ściągnąłem do PoG....hmmm-jesli chcesz

Karol3414
Major

Hmm, nie otwiera się link do Cyberboard, ale znalazłem cuś innego
http://home.wi.rr.com/dlarson/download.html
Właśnie ściągam.
Mam dobre serce, bo jak nie to bym Ci załatwił wyprawe na front wschodni żołnierzu :D .
Dzięki i pozdrawiam

Gość

Wysłany: Pią 16 Lip, 2004   

Cytat:
Jezeli urazilem pana Monsjeur WOJPAJEK, przepraszam nie mialem takiego zamiaru a jedynie wyrazenia swej opini w temacie POG-a.
Co do B-35 taaa... o gustach sie nie dyskutuje...
Natomiast co do Krieg! - a to z tego co wiem juz niedlugo bedzie po polsku!!!

Jestem juz po kilku partiach w Sciezki Chwalyi podzielam calkowicie opinie o tej grze.

To jest dokładnie kwestia gustu - jeden woli gry na poziomie quasi taktycznym, drugi bardziej gry przygodowe jak wojenne.

Gladky
Kapitan

Wysłany: Czw 05 Sie, 2004   

Ja dostałem jakąś kartę zniżkową na zakup Ścieżek Chwały, ale nie kupiłem ich jednak. Wynika z tego co mówicie, że jednak było warto. Jak dla mnie to jest, przynajmniej na pierwszy rzut oka, za bardzo obrazkowo.

Odpowiedz do tematu