Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
13
Autor Wiadomość
Karol3414
Major

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

Poszedłem do EMPiKu i kupiłem wreszcie 13 numer.
Jedna uwaga: czemu mapa jest jakby z dwóch różnych, dolna część wygląda jakby kto inny ją rysował.
Pochwała za to że jest tam Ostrów Wlkp, moje rodzinne miasto.
Całość TiS-a oceniam dobrze a nawet bardzo dobrze.
Artykuły ciekawe, nawet po przeczytaniu recenzji, nabrałem ochoty na te gierki tam prezentowane.

Guderian
Sierżant

Wysłany: Pon 04 Kwi, 2005   

tak bardzo fajnie jest opisany Tannenberg - Zulu - świetny artykuł, ale i pozostałe artykuły nie są złe . Już nie mogę sie doczekać nr 14 TiSu

Thorgrimm
Szeregowy

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2005   

Witajcie!

Więc tak... od czego bu tu... no dobrze - najlepiej od początku

Kilka dni temu WZ (za mu dzięki) nadesłał nową edycję B35 i nabyłem nowy 13 numer taktyki.

Powiem szczerze - odetchnąłem z ulgą. Bałem się, że po "wariacjach" z wyglądem żetonów w 12 spodziewać się mogę wszystkiego, a tu miła niespodzianka. Bardzo podoba mi się kolorystyka niemieckich wojsk górskich - i tu dygresja - może dąło by się wydać na nowo 6DGór SS i 5 DGór z 12?? Jednolitość to coś co mi się po prostu śni po nocach :lol: .
Węgrzy i Belgowie są super a Volkssturm to juz lukier na cieście. Ale do sedna - widzę, że w każdej kolejnej taktyce pojawiają się erraty do żetonó wydanych wcześniej - najczęściej do artylerii, która ma odmienne parametry w WO. I tutaj naszła mnie myśl - kiedy po raz kolejny zmieniałem żetony na nowe i zauważyłem, że tych starych pozostało już całkiem nie dużo, jeżeli weżmiemy pod uwagę europejski TDW. Kilka dywizji z I edycji B35, trochę z Bostogne i wcześniejszych Dragonów. Gorzej z Pacyfikiem. Może udało by się w kolejnych TiS-ach wydawać te stare dywizje na nowo z wszystkimi parametrami? Wiem, że są inne plany wydawnicze i inne priorytety, ale można trochę pokombinować i stopniowo ujednolicić żetony, bo teraz wspólne używanie żetonów np. z I i III edycji B35 jest troszkę niewygodne.

A teraz jescze kilka spraw:
- flocie z III educji B35 brakuje punktów ruchu na żetonach
- rosysjskie lotnictwo jest niejednolite
- gdzie te zapowiadane WOJSKA FIŃSKIE!!!???

- a tak poza tym to się nie czepiam bo jest super :lol:

Thorgrimm
Szeregowy

Nie to żebym się czepiał, ale na tych z 12 Tis są nadrukowane, a zresztą z całą penością jeśli bawimy się już w nazwy okrętów i statków to każdy z nich mał swojw parametry techniczne w tym prędkość:))

lucify
St. szeregowy

Pragnąłbym również ponowić pytanie:przy mapie z Bzurą należy część z Wielkopolski dodać i operować tymi żetonami co są w Bzurze czy również używać tych z gazety??Jest to może napisane wszystko w instrukcji?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

najlepiej te mapy skleić i rozlokować na nich Armię POZNAŃ jak ktoś chce grać duże scenariusze np. z Piotrkowem
lub pomorzem

Oppie
St. szeregowy

Chyba raczej z Bzury ;)

BTW. co do żetonów z 13 TiS, po 1. zgubiłem się w tej rozmowie - jak w końcu jest z tymi Węgrami?? 8)
i po 2. Czy tylko ja mam wrażenie, że niemiecki 352 rozp. (z 13 nr TiSa of course) ma zły rewers? (taka aliancka biała gwiazdka to chyba nie dla niego? :wink: )
W zasadzie jeszcze 3 pytanie: nie mam Stalingradu (choć zamierzam nabyć drogą kupna) więc nie wiem jak żetony do tej gry wyglądają... Czy dowództwa i artyleria ( a przynajmniej niemiecka art./XVII KA) nie mają rewersów?

Oczywiście wszystkie żetony o które pytam pochodzą z 13 nr TiSa

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

choć to nie stalin grad
odpowiem
Czy dowództwa i artyleria ( a przynajmniej niemiecka art./XVII KA) nie mają rewersów?
nie mają rewersów to prawda, łatwiej się je wyszukuje i gra nimi bo mają tylko jeden poziom sprawności bojowej

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Śro 06 Kwi, 2005   

nie maja rewersow bo przeciez w WB95 nie ma maskowania a, co juz napisal WZ, maja tylko jeden PSB.

Maedhros
Plutonowy

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2005   

Z tymi Węgrami to jest tak że wysyłali na front wschodni pułki a potem luzowali poszczególne bataliony kompletnymi baonami innych pułków. Stąd te "dziwności".

Silvershoot
Porucznik

Dziś dopiero wpadł w moje szpony ten numer. Ale powiem że jest super. Strasznie fajna jest 9DPanc. Musze przyznać że każdy kolejny numer jest coraz lepszy.

Ale mam takie pytanko. Czy nie uważacie że te " strumienir " na mapie są za gęste i zbyt wyraziste :?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Tak już zaczęliśmy i musimy koń-sekwentnie iść dalej
ale mnie osobiście jakoś się podobają, może już się przyzwyczaiłem

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Pią 08 Kwi, 2005   

Oczywiście popieram, koń-sekwencja przede wszystkim. Mnie osobiście mapka się podoba. Bardzo ciekawe uzupełnienie do innych map tego systemu.

slowik
Major

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2005   

hej

mam TiS 13 juz nawet nie krotko ale po tym jak dotychczasowe przeczytalem szybko i chciwie teraz zostawiam sobie duzo czasu.

jedno duze pytanie:

*) chetnie bym zagral w scenariusz "Pulypka Alam-Halfa" bo wydaje mi sie ciekawy ale nie da sie bo nie jest podana dlugosc rozgrywki i nie ma tabeli jednostek. czy bedzie errata na stronie TiS'a ?

akurat czytalem "Ostroleka 1831" i jezeli redakcja ma zamiar zrobic np. Aspern 1809 lub Wagram 1809 to bardzo chetnie sluze pomoca.

generalnie podoba mi sie (moze poza recenzja "Untergang") i Zulu, bardzo ciekawy artykul ;)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Pułapka - 4 dni (12 etapów)

slowik
Major

dzieki

*) a jak z tabela jednostek?

*) na mapce bok jest ukazana 164 Dywizja niem. ale nie jest wymieniona przy rozstawieniu , jak ma byc?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

tabele z gry
164 DLek - 2607(2), 2809(2)
a tak się starałem

slowik
Major

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2005   

dobrze jest :)

niedlugo zaczen ten scenariusz to moze znow posypia sie pytania...

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2005   

Z kąd zaczynają oddziały wysokogórskie w scenariuszu "Haimat Rostock"

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2005   

A chyba nie ma takowych w tym scenariuszu

Odpowiedz do tematu