Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego bardziej lubimy WB95 od B35?

Dlaczego WB95 jest lepszy niż B35?
Bo jest prostszy
27%
 27%  [ 12 ]
Bo jest w większej skali
2%
 2%  [ 1 ]
Oba powyższe
43%
 43%  [ 19 ]
B35 jest lepszy (opcja dla heretyków :lol: )
27%
 27%  [ 12 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 44

Autor Wiadomość
Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Nie 06 Lut, 2005   

Prawdopodobieństwo zostaje tylko jest różne dla różnych kości. Myślę że ci w kasynach coś o tym wiedzą. :twisted:

Gość

Wysłany: Nie 06 Lut, 2005   

Silvershoot napisał/a:
Prawdopodobieństwo zostaje tylko jest różne dla różnych kości. Myślę że ci w kasynach coś o tym wiedzą. :twisted:

Nie chodzę do tych przybytków, stąd żem niekumaty.
Wystarczy zatem grać jedną kością.

Karol3414
Major

Wysłany: Pon 07 Lut, 2005   

Silvershoot napisał/a:

Ale jest takie samo dla obu graczy, może być bardziej korzystne dla broniącego lub atakującego (może mieć tendencje do 1 lub 6, ze względu na wagę ścianki czy inne takie), ale zawsze "oszukuje" na jedną z tych stron, a w grze raz się bronimy raz atakujemy, więc jest sprawiedliwie.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wolę B-35 bo daje mi więcej możliwości . Oczywiście większe bitwy z łatwiej rozegrać w WB-95

Knjaz
Plutonowy

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016   

Kiedyś grałem w B-35 i ze względu na złozoność gry, grało mi się dość cięzko.
W B-35 jednak mozna pograć w minigry jak Tomaszów, Pszczyna. Coś w ten deseń, mało jednostek to i mozna skubac sie kompaniami.

Paweł Sulich
Podporucznik

W WB jest mini-scenariusz do Normandii pt. "Cherbourg" (bodajże 19-ty nr TiSa). Gram go z kolegą w kawiarni, mini-mapka z półwyspem Cotentin spokojnie mieści się na stoliku. Ale to jedyny taki mały w tym systemie :(

Grisznak
Podporucznik

Było kiedyś kilka mniejszych - Lenino, Arras itd. Ale to jeszcze w czasach, kiedy BW-35 było innym, prostszym i przystępniejszym systemem.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Cytat:
Było kiedyś kilka mniejszych - Lenino, Arras itd. Ale to jeszcze w czasach, kiedy BW-35 było innym, prostszym i przystępniejszym systemem.

No dokładnie tak było z B-35 kiedy zasady były dla ludzi, wydaje mi się że gry z tego systemu z wcześniejszymi zasadami były bardziej lubiane i lepiej przyswajalne dla gracz niż dzisiaj, co się tyczy WB 95 obecnie jest chyba bardzo popularny ze względu na prostsze o wiele przepisy (przynajmniej mi się tak wydaję), w tym roku będą dwa wznowienia (Stalingrad i Normandia.) Przeczytałem także na forum że ukaże się jeszcze Smoleńsk 1941 i coś z Afryki.

dixie
St. sierżant

Wysłany: Pon 25 Sty, 2016   

Historia B-35 zatoczyła koło i wróciła do tego czym był ten system u początków, czyli systemem do bitew z garścią żetonów (po 1, 2 dywizje na stronę max.) na mapce wielkości -/+ A4. I chyba do tej skali był projektowany. Rozgrywanie bitew składających się z kilku armii to hardcore. Od skali dywizyjno brygadowej jest właśnie WB-95 i nie mam pojęcia, czemu ktokolwiek próbuje porównywać te systemy.
Odwzorowanie zmagań w innej skali na innym szczeblu, to i złożoność przepisów inna.
To tak jakby porównywać "Agrykolę" z "Wesoła farmą". No, niby obie gry o tym samym, ale jeśli ktoś nie widzi większych różnic.... :roll:
Bliższym "tematycznie" byłoby chyba zestawienie BTRa z BWPem. Lajkonik na oba obrazki powie "czouk".
Panowie, oficyjerowie, nie wmawiajcie mi, że jesteście lajkonikami

Knjaz
Plutonowy

I takieB-35 mi się podoba. Mam Pszczyne i Tomaszów, i można grać w to.
P. S. - uslyszane: uzbrojenie beteera i bewupato takie samo działko i strzelba - wniosek => to musi być czołg.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Rozegrałem kilkanaście starć w B-35 na poziomie armijnym, ale to rzeczywiście hardkor.

dixie
St. sierżant

Knjaz napisał/a:
P. S. - uslyszane: uzbrojenie beteera i bewupato takie samo działko i strzelba - wniosek => to musi być czołg.

O q..a :cry: Bolało... No są tacy ludzie..... żeby choć jeszcze zostawiali opinie dla siebie :evil:

Kiedyś na ś.p. Góraszce słyszałem coś w stylu "Patrz synku, samolot."
Takiej krzywdy nawet moja żona dzieciom by nie zrobiła.

Off top: coraz częściej dochodzę do wniosku, że wiedza to przekleństwo. Oglądam na ten przykład film jakoby historyczny i łapię się na tym, że częściej wyłapuję babole, niż mam frajdę z oglądania. Różnych "diskowerów" też nie jestem w stanie długo oglądać, bo większość z programów jest chyba robiona dla pochłaniaczy hamburgerów o IQ sterownika do pralki. Dzięki temu telewizor u mnie głównie się kurzy. Wolę książkę poczytać.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

to boli musisz byc ponad bo odparujesz :)

Knjaz
Plutonowy

Wysłany: Wto 26 Sty, 2016   

dixie napisał/a:
Wolę książkę poczytać.

Albo pograć...

Motyla Noga
Porucznik

dixie napisał
Cytat:
Historia B-35 zatoczyła koło i wróciła do tego czym był ten system u początków

nieprawda, przepisy się pogmatwały (za dużo tabelek, za dużo rzutów kością),

dixie napisał
Cytat:
czyli systemem do bitew z garścią żetonów (po 1, 2 dywizje na stronę max.) na mapce wielkości -/+ A4. I chyba do tej skali był projektowany. Rozgrywanie bitew składających się z kilku armii to hardcore.

nieprawda :smile: w grach Szczury Pustyni, Kasserina oraz Arnhem (wszystkie gry dragona) nie było hardcoru bo zasady były prostsze grało się przyjemnie.

dixie
St. sierżant

No widzisz, a ja pisałem o czasach Magii i Miecza i SiT. Oraz o turniejach B-35 i tzw. zadaniach.
Sprafrazuję RedNacza: Nikt nikomu nie broni grać na starych przepisach.

Motyla Noga
Porucznik

dixie napisał
Cytat:
No widzisz, a ja pisałem o czasach Magii i Miecza i SiT

Piotrków 1939 był wydany w czasach kiedy przepisy wychodziły albo już wszystkie ukazały się w Magii i Miecz, zasady w miarę proste wszystkie tabelki mieściły się na jednej kartce.

dixie napisał
Cytat:
Sprafrazuję RedNacza: Nikt nikomu nie broni grać na starych przepisach.

No pewnie że nikt nie broni, ale po co, w jakim celu zostały stworzone tak skomplikowane przepisy :???:
tylko dlatego żeby grać w małe gry typu Pszczyna czy Mokra :???: , No bo wiesz oficjalne przepisy to jednak oficjale przepisy :wink: .

Radosław Kotowski
Podporucznik

Motyla Noga napisał/a:
No pewnie że nikt nie broni, ale po co, w jakim celu zostały stworzone tak skomplikowane przepisy :???:
tylko dlatego żeby grać w małe gry typu Pszczyna czy Mokra :???: , No bo wiesz oficjalne przepisy to jednak oficjale przepisy :wink: .

Zmiany w systemie dotyczyły głównie walki ogniowej. Urealniły one walkę ogniową uzależniając ją od parametrów.
Ja szczerze mówiąc gram też w większe gry i zajmuje mi to od 3 do 6 godzin.

Grisznak
Podporucznik

Owszem - i walka ogniowa dość mocno wydłużyła rozgrywkę. Zwłaszcza w takich grach jak Warszawa 1944, gdzie czołgów po obu stronach jeździ pełno.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Proponuje zajrzeć do tematu o przepisaach do Wb-95. Ilez tam głosów "urealniajmy" = komplikujmy. Ale jak juz skomplikujemy to kolejna grupa zaczyna pisac "no i skomplikowali".
To dyskuja nieskończona :)

Odpowiedz do tematu