Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
inne magazyny historyczne i militarne

jak oceniasz w TiS-ie proporcje atykolow "historycznych" do czesci poswieconej grom?
za malo historii
29%
 29%  [ 5 ]
za duzo historii
29%
 29%  [ 5 ]
w sam raz
41%
 41%  [ 7 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
MMM
Plutonowy

Wysłany: Pią 21 Sty, 2005   

Popieram!!!! z checia wpisze się na taką liste ;) ale pod warunkiem ze nastepne beda wojny napoleońskie ;)

Panzer
Chorąży

Wysłany: Pią 21 Sty, 2005   

Panzer już wpisuje się na tą listą z rezerwacją działań na Południu!!
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Sob 16 Kwi, 2005   

KG Grau napisał/a:
idze,ze rozklad glosow jest niezwykle wyrownany :shock:

moze czas pomyslec o "wydaniach specjalnych"?
np. "Wrzesien"
"Pacyfik"
"Budapeszt"
"Afryka"
etc.

laczacych ciekawe artykuly historyczne i o sprzecie (np. porownania czolgow na danym TDW wystepujacych w omawianym okresie) z dodatkamki, erratami czy rozszerzeniami do gier z tematycznych okresow.

wyobrazcie tez sobie np. ktorys z Konradow w wersji B35 :lol:

Budapeszt by się przydał - zwłaszcza taka mała :wink: errata do gry

No i dlaczego ograniczyc się do Konrada :?:
Jeśli już, to od razu "Wiosenne przebudzenie" i "Na Wienu" :twisted:
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Nico
Pułkownik

Wysłany: Wto 17 Maj, 2005   

przegapilem topic ;) jeszcze z magazynow historycznych dostepny w Polsce jest.... North and South :wink: (zgadnijcie o czym :D )

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

pewnie o zorzach polarnych :)

Gość

WZ napisał/a:
pewnie o zorzach polarnych :)
:lol:

O lodowcach.

MIH
Porucznik

O południkach i północnikach 8) :wink:

Oppie
St. szeregowy

Wysłany: Wto 05 Lip, 2005   

KG Grau napisał/a:
ano "Oblicza Historii" calkiem fajne, (...)
ale...czasopismo wybitnie prawicowe, trzeba filtrowac!

Mam na ten temat inne zdanie po przeczytaniu ostatniego (02/2005) numeru jaki wpadł w me łapska - i oczywista stwierdziłem że więcej tego szmatławca nie kupię :/

AHA, jeszcze jedno: nie atakuję KG GRAU tylko podkreślam niefortunnośc jego wypowiedzi :)

Cytaciki ze wstępu red.nacza.:
Cytat:
"Podczas uroczystosci upamiętniających 60 rocznicę tych wydarzeń (końca II WŚ- dop.mój) przyszło nam odegrac rolę drugoplanową. (...) Jednak po głębszym zastanowieniu okazuje się że pośrednio sami ponosimy winę za taki stan rzeczy. Wymazujemy z naszej pamięci i pomniejszamy wkład żołnierzy armii Berlinga w wyzwolenie Polski. NISZCZYMY POMNIKI ŻOŁNIERZY RADZIECKICH UPAMIĘTNIAJĄCE ICH UDZIAŁ W WALKACH O WYZWOLENIE NASZYCH ZIEM. (...)
W wypowiedziach polityków pojawiają się opinie że wraz z zakończeniem II WŚ nastąpiła kolejna - swoiecka - okupacja Polski. (...)
jednak mieliśmy prawo do własnej kultury (szkoda , że nie niezależnej - dop.mój) armii (!!!!!!! :D :D:D - dop. mój), kształcenia (w jedynym slusznym "socjalistycznym" duchu :D - dop.mój), prawa, prawa wyborczego , opieki zdrowotnej (dzięki niech będą Stalinowi że pozostawił nam NIEPODLEGŁĄ opiekę zdrowotną :P ) itd. NIE BYŁA TO OKUPACJA A JEDYNIE ZALEŻNOŚC. (...)
(Uwaga, najlepsze ;) - dop.mój)
Od uzyskania przez Polskę niepodległości (...) w naszej historii jest wiele ciemnych kart. Jeśli będziemy potępiac i zapomnimy o calkosztalcie dokonań PRL i wcześniejszych sukcesach żołnierzy LWP i Armii Ludowej, POZOSTANĄ NAM W PAMIĘCI JEDYNIE EKSPANSJA PIŁSUDSKIEGO NA KRESY, BEREZA KARTUSKA, ZAMACH MAJOWY, AGRESJA NA ZAOLZIE, PRZEGRANA WRZEŚNIOWA , NIEUDOLNA POLITYKA RZĄDU LONDYŃSKIEGO (...)
Najwięcej splendoru w naszej historii w minionym okresie przynieśli bohaterowie września, polskiej armii podziemnej i armii Berlinga (hmm... oczywiście pomijamy te reakcyjne bandy faszystów Maczka i Andersa etc. :/ - dop.mój). Mimo to (przypominam że mówimy cały czas w pierwszym rzędzie o AL i LWP -dop.mój) ICH LOSY SĄ CZĘSTO TRAGICZNE A PONIESIONA OFIARA KRWI NIE ZOSTAŁA NALEŻYCIE DOCENIONA (a mnie dziadek powiadał: widzisz, w Polsce żeby miec zapewnioną godziwą emeryturę, to trzeba by politykiem albo "kombatantem" z band AL - dop.mój) (...)

Dopiski oraz podkreślenia zdań pochodzą ode mnie.
Nie wspomniałem wcześniej również o wspanialym artykule opisującym bitwę stoczoną przez "polskich patriotów", którzy ponieśli "olbrzymią ofiarę krwi" (jak napisano we wstępie do artykulu) z silami niemieckimi. Mowa oczywiscie o towarzyszach z AL i tzw. bitwie pod Gruszką (fajna nazwa :D )

Podkreślam jedną rzecz: NIE CHCĘ wszczynac kolejnego sporu ideologicznego pt. "Czym był PRL" etc.
Jak mówiłem, daruję sobie jednak "Oblicza Historii", a piszę to w nadziei, że wielu rozsądnych ludzi też tak postąpi. A ponadto nie godzę się na oczernianie polskiej prawicy i chcę udowodnic że KG Grau jest w błędzie (aż tak nisko to prawica nie upadła). Na oczernianie Marszałka (to już ad. samego czasopisma) też się nie godzę, a tu wychodzi na to że II RP, państwo rządzone terrorem przez Piłsudskiego i Śmigłego oraz ich faszystowskie bandy zostało zastąpione przez miłe i uczynne , przyjazne obywatelowi państwo o nazwie PRL (oczywiście z demokracją typu ludowego). A do tego Bierut nie dośc że od Marszałka był przystojniejszy, to i wąsy miał ładniejsze. ;)

A przy okazji czytania skoczył mi poziom świadomości klasowej :P Bez pielgrzymki do mauzoleum Lenina się nie obejdzie :D

Nico
Pułkownik

Z pierwsza czescia o PRLu sie zgodze. Groby i pomniki zolnierzy radzieckich niszczeja, a dba sie o hitlerowcow - hanba!

Co do Pilsudckiego to sie nie zgadzam - Wodzu wroc :cry:

Oppie
St. szeregowy

Nico napisał/a:
Z pierwsza czescia o PRLu sie zgodze. Groby i pomniki zolnierzy radzieckich niszczeja, a dba sie o hitlerowcow - hanba!

Co do Pilsudckiego to sie nie zgadzam - Wodzu wroc :cry:

Kto dba o pomniki hitlerowców?

Poza tym tak jak mówię... wstrzymajmy się, Nico, nie chcę wszczynac sporu kolejnego. Mówiłem że liczę że niektórzy się zreflektują i szmatławca wyrzucą - a przecież wiadomo żeś jest "element rewolucyjny" :P

a pomniki czerwonoarmistów na skup złomu!!!!

Nico
Pułkownik

Byl artykol o chlopaczku, ktory na pomorzu stare groby niemieckie znalazl i dba o nie. Zrobili z tego halo, przyjechali Niemcy mu podziekowac bla bla przyjazn polsko-niemiecka i inne takie frazesy.

Jesli jednak pomylilem to z grobami z I WS to przepraszam za awanturnictwo ;) .

Pomniki czerwonej armii kwiatami przyozdobic !! Niech zyje przyjazn Polsko-Radziecka 8)

http://www.cmentarze.org/reply4.htm <- a tak wogole skandal !!!

Gość

Wysłany: Czw 07 Lip, 2005   

To jak o grobach zeszło, to ja dorzucę coś ze swojego podwórka.
W czasach I W.Ś. w okolicach Przasnysza tłukli się zdrowo, ( planuję coś o tym skrobnąć, i jak się uda, to może w TiS-ie będę nie tylko na zdjęciu ;) ), po tychże bitwach pozostało sporo cmentarzy i cmentarzyków. Jeszcze kilka lat temu, mały, położony tuż przy drodze Przasnysz-Mława cmentarz niemiecki, ( sporo polsko brzmiących nazwisk ), przedstawiał obraz nędzy i rozpaczy. Teraz go odremontowano, doprowadzono do porządku, ładnie się prezentuje z drogi. Ale kilka innych przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Na jednym z cmentarzy miejscowi kradną tablice z piaskowca, inny jest totalnie zarośnięty, jeszcze innego, mimo usilnych prób, bez znajomości lokalnego terytorium, nie sposób znaleźć :( A na jeszcze innym dzieci bawią się czaszkami i kośćmi poległych. ( Jak bym tam spoczywał, to bym je za to straszył po nocach ;) )
Głupio to wygląda, jeśli przyjedzie jakiś potomek pochowanego tu żołnierza, i z raczej przerażeniem w oczach ogląda, co tu się dzieje.
Podam kilka linków, jak wrócę do siebie, to można będzie rzucić okiem ;)

A co do ,,czczenia'' poległych z czasów II W. Ś. to może ktoś oglądał pomnik poświęcony poległym Niemcom, z którego wykuto nazwisko niejakiego Jurgena Stroopa? Ewentualnie może ktoś słyszał o otwarciu cmentarza niemieckiego na Śląsku, gdzie polscy oficerowie i kompania honorowa oddawali honory, oprócz Wehrmachtowcom, także SS-manom, gestapowcom, i do tego Ukraińcom z ,,Hałyczna''. Nie ma co, aż mi się miło zrobiło.

A co to tych cmentarzy, na których spoczywają polegli idący ze wschodu, to bardzo było miło jednemu z profesorów WSH, gdy z szefem jakiejś rosyjskiem organizacji, zajmującej się grobami wojennymi, poszli złożyć wieniec na cmentarz w Pułtusku. To, że od 1990 roku nikt tam nie sprzątał, że panteon/czy jak to tam się nazywa, jest wymazany w różne esy-floresy, a z nagrobków znikły, i nadal znikają mosiężne tablice z nazwiskami poległych, to szczegół... Podobnie dzieje się na cmentarzu w Makowie Maz. . choc tam, na fali zmian nazw ulic, ulicę do niego wiodącą nazwano: Armii Krajowej ;)

O tempora, o mores...

Luciao
Chorąży

Wysłany: Sob 09 Lip, 2005   

jaką skalę trudnosci mają gry zamieszczane w magazynie Vae Victis? tak porównując naprzyklad do naszych systemów??czy orientuje sie ktoś może?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Są z regóły bardzo prostę, Nie ma też w większości rzutów kostką, a po obliczeniu stosunku sił i modywikacjach wynik z tabeli jest niejako automatyczny

Luciao
Chorąży

bo tak właśnie przeglądałem na ich stronce takie prezentacje graficzne- fragment planszy i żetonów z poszczególnych gier....

Gladky
Kapitan

Luciao napisał/a:
bo tak właśnie przeglądałem na ich stronce takie prezentacje graficzne- fragment planszy i żetonów z poszczególnych gier....

Ostatnio zamówiłem numer Strategy&Tactics z grą "Warsaw Rising" w środku. Od strony graficznej przedstawia sie ona dość marnie, jeśli chodzi o zasady, to tutaj napotkałem pewną przeszkodę, gdyż przepisy po angielsku... :lol:

Z przyjemnością zademonstruję Ci ją...przecież Tarnów to prawie u mnie pod domem...

Pyra
Kapitan

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2005   

Dobre jest też wydawnictwo Discovery "II Wojna Światowa Wydarzenia, ludzie, tajemnice". Na to wydawnictwo składa się książka i płyta VCD z filmem dokumentalnym i wszystko za 14.99 zł .

Kościuszkowiec
Sierżant

Wysłany: Pon 02 Sie, 2010   

Moim skromnym zdaniem :lol: artykuły w tisie są ciekawe, ale zbyt długie. Reszta jest jak najbardziej OK :)

Kane
Kadet

No to już kwestia gustu. Ja tam czytac lubię :D . Jak dla mnie za artykuły duża piątka z +.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Zamieszczamy też "któtsze" :)

Odpowiedz do tematu