Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Malta
Autor Wiadomość
wujaw
Podporucznik

Wysłany: Wto 03 Sty, 2006   

Czy do Malty są potrzebne jakieś żetony jednostek oprócz tych z Tis-a:?:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 04 Sty, 2006   

wszystko jest w gazecie - chyba że mówisz o żetonach pomocniczych typu umocnienia

VirusX3000
Szeregowy

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Czy ktoś mógł by mi udostępnić ( wysłać ) ksero instrukcji do tej gry ( mam tylko ta Maltę z TiS-a i nie mam podstawki ) :?:

Ps. Pisać na PW...

Miki
St. szeregowy

O tym to gadaj z WZ, bo jeśli się nie mylę to lekkie nagięcie praw autorskich.
Swoją drogą jestem za możliwością kupowania samych instrukcji lub żetonów (przykładowo jakiś fajny korpus pancerny zamiast całego pisma, gdzie będzie masa innych żetonów). Pomysł do rozpatrzenia przez Naczelne Dowództwo.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

i co ja mam powidzieć? :)
dyskutowaliśmy o tym
Zabronić nikomu nie mogę niczego
Indtrukcja to koszt 12 zł
można ją zamówić w naszym wydawnictwie

Miki
St. szeregowy

Wysłany: Pon 23 Sty, 2006   

To pozostaje namówić WZ, by wydawał również same żetony.

timmoteusz
Szeregowy

Wysłany: Nie 07 Sty, 2007   

pytania były odpowiedź ciężko wyłapać :
scenariusz MALTA HERKULES
1) czy jest LT i ile dla Niemców (a może liczymy tylko straty w oddziałach transportowanych a nie w transporcie) bo 24 ps to chyba 4 LT????
2)straty dojścia do Malty sprawdzamy dla każdej dywizji w każdej fazie w której desantują się jednostki z tej dywizji???? czy dla p. szturmowego rzucamy osobno (myślę, że tak)
3) czy w świetle nowych przepisów (3 ed) zmienił się rozkład PS w Niemieckich DPD i p. szturm

ps. pytam bo teraz przyszedł czas na MALTĘ po KRWAWA OMAHA, ROK 1946, KIERUNEK BERLIN....... na większe scenariusze nie mam placu ...... na razie MAŁY mi klei ale .....

pps. proszę o cała odpowiedz z góry dzięki pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

1)rzucamy jedynie dla wojsk transportowanych
2)sprawdzamy dla wszystkich wojsk desantujęcych się w jdnym etapie raz, odpisujemy straty dowolni
3) w scenariuszach są bodajże tabelki, tam sa rozkłady

timmoteusz
Szeregowy

dziękuję za szybką odpowiedź

1) czy mogę desantować na plażach dowolnych czy tylko tych do których podeszli spadochroniarze (czy mogę zdesantować na zasadach desantu morskiego oczywiście mając na uwadze limit mogący lądować na plaży)
2) czy noc ma wpływ na ruch czy tylko na:
a)1/2 atakujących czołgów
b) 1/2 broniących czołgów

dziekuje pozdr

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

1) na dowolnych
2) tylko na:
a) 1/2 atakujących czołgów
b) 1/2 broniących czołgów

timmoteusz
Szeregowy

sorry za te banalne pytania ale mimo 5 krotnego albo lepiej przeczytania instrukcji czasem ciężko na szybko znaleźć
no to czas na największy banał:
1) czy można prowadzić WO w BSO lub DSO do okopanej art. polowej
2) jednostka pancerna to:....????
3) czy są na MALCIE góry czy tylko wzgórza (straty przy desancie)

wiem ze czołg to pancerna ale gdzie jest granica miedzy celami miękkimi i pancernymi którym się dzieli siła w mieście itp..

timmoteusz
Szeregowy

Wysłany: Pon 08 Sty, 2007   

przepraszam za następnego posta

z tą alt. polową to chodziło mi o art zmot. lub niezmot. maja słaby pancerz nawet umocnienia im niewiele dają myślę że to bardzo smaczny konsek w WO ( i ładnie krwawią) proszę o jakąś odpowiedź dziekuję

Arecki
Generał (moderator)

timmoteusz napisał/a:
sorry za te banalne pytania ale mimo 5 krotnego albo lepiej przeczytania instrukcji czasem ciężko na szybko znaleźć

wiem ze czołg to pancerna ale gdzie jest granica miedzy celami miękkimi i pancernymi którym się dzieli siła w mieście itp..

Ad.1
Nie mozna prowadzic ani BSO czy DSO do okopanej artylerii niezmotoryzowanej czy zmotoryzowanej chyba, że Twoj przeciwnik zdecyduje sie sam na otwarcie ognia WO z artylerii do Ciebie, w tym momencie mozesz prowadzic do artylerii ogien WO .
Ad.2
W punkcie 1.2 w kazdej instrukcji do B-35 masz charakterystyke zetonow. To stamtad dowiadujesz sie co jest pancerne, a co zmotoryzowane.
Ad.3
Na to pytanie musi odpowiedziec Ci WZ. On tworzyl mape wiec wie co jest jakim terenem :)

PS. Jesli chodzi o artki to rzadko sie zdarza by przeciwnik prowadzil WO. Jednak znacznie czesciej sie to zdarza kiedy dana artka juz nie ma amunicji, wtedy jest juz WO nagminne - mowie z doswiadczenia 8)
Kiedy juz jednak jest prowadzona WO z artka to tak jak mowisz ladnie krwawi :twisted:

Pozdrawiam 8)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Tylko wzgórza

haidi
Kapral

Arecki napisał/a:
timmoteusz napisał/a:

Ad.1
Nie mozna prowadzic ani BSO czy DSO do okopanej artylerii niezmotoryzowanej czy zmotoryzowanej chyba, że Twoj przeciwnik zdecyduje sie sam na otwarcie ognia WO z artylerii do Ciebie, w tym momencie mozesz prowadzic do artylerii ogien WO .
Ad.2
W punkcie 1.2 w kazdej instrukcji do B-35 masz charakterystyke zetonow. To stamtad dowiadujesz sie co jest pancerne, a co zmotoryzowane.
Ad.3
Na to pytanie musi odpowiedziec Ci WZ. On tworzyl mape wiec wie co jest jakim terenem :)

PS. Jesli chodzi o artki to rzadko sie zdarza by przeciwnik prowadzil WO. Jednak znacznie czesciej sie to zdarza kiedy dana artka juz nie ma amunicji, wtedy jest juz WO nagminne - mowie z doswiadczenia 8)
Kiedy juz jednak jest prowadzona WO z artka to tak jak mowisz ladnie krwawi :twisted:

Pozdrawiam 8)

Arecki:
Mam pewne uwagi do Ad.1, uważam że można prowadzić WO do okopanej artylerii zarówno w BSO jak i w DSO. Przynajmniej przeglądająć instrukcję nie znalazłem punktu zabraniającego tego. Jeśli taki jest to proszę wskaż mi go.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

9.2.4 w rozumieniu umocnień jako takich, choć tam jest wymieniona tylko linia umocniona

haidi
Kapral

No ale w punkcie 9.2.4 jest mowa tylko o DSO i o wszystkich jednostkach. Poza tym nie uznalbym linii umocnionej za to samo co umocnienia polowe. Z Twojej interpretacji wynika że nie można prowadzić WO w DSO do żadnej jednostki w umocnieniach polowych jeśli sama nie zacznie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

dokładnie

haidi
Kapral

WZ:
Podobne pytanie było zadane w temacie o przepisach dotyczących i Ty stwierdziłeś że można prowadzić WO do umocnionej artyrelli polowej w BSO.

Jeśli chodzi o DSO to też nie mogę zgodzić na taką interpretację punktu 9.2.4.
Czy zatem mam rozumieć że linia umocniona oraz umocnienia polowe jest to dokładnie to samo? I wszystkie przepisy dotyczące jednego z tych pojęc mam stosować do drugiego?

Skoro nie jest zakazany ostrzał do artylerii polowej w umocnieniach polowych w DSO oraz w BSO to znaczy że jest to dozwolone i dopóki przepisy nie będą zmienione uważam to można to robić.
[/quote]

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   

w BSO owszem możesz ale Ty pytasz o DSO i o tym mówie
przeczytaj post swój

Odpowiedz do tematu