Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Guardia] Toruń
Autor Wiadomość
Zeka
Chorąży

Wysłany: Sob 04 Gru, 2004   [Guardia] Toruń

Zgodnie z tym co powiedziałęm wcześniej, zdaję relację ze spotkania w klubie Mithost (mieści się on we Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury przy ulicy Szpitalnej nr 8 ). Spotkania odbywają się w piątki od 16 do 19:45.
Co do samego spotkania... W sumie było jedno stanowisko gdzie grano w to co nas najbardziej interesuje :) Mianowicie grano w b-35 (Mersa Maruth- mapa, scenariusz autorski). I jeszcze jeden szczegół: do klubu wybraliśmy się Teufel, Cyber Stefan i ja :)
A za tydzień walki na Malcie:)

Wojpajek
Major

Wysłany: Sob 04 Gru, 2004   

Udało wam się w 3 godz. i 45 min. rozegrać Mersę... Szybko gracie :P

Zeka
Chorąży

Wysłany: Sob 04 Gru, 2004   

My nie graliśmy, a jak napisałem tylko mapka była z Mersa Maruth, natomiast scenariusz całkiem inny (zrobiony przez hm... sędziego?). :)

IF
Szeregowy

Wysłany: Nie 05 Gru, 2004   

Z osób, z którymi grałem dotychczas (Grupę uderzeniową :) w składzie : Cyber Stefan,Teufel,Zeka poznałem dopiero w ten pt)to prężnie grają Feanor i Gislan (są na tym forum), kilka osób dorywczo też się znajdzie.
A nowych graczy trzeba kształcić, niech się zasad uczą, choć jak na razie bywa ciężko i gracze mają takie pomysły, że szczęka opada :P

Jeśłiby zdarzyło się, że mnie w pt nie będzie, lub będę tylko na chwilę(obowiązki szkolne skoncentrowały siły i wykonały frontalne natarcie :) ), to Gislan pewnie przejmie pałeczkę :) . A może nasz mentor Feanor nawet pojawi się w pełnym wymiarze czasowym, nie tak symbolicznie jak ostatnio.

Cyber Stefan
Podporucznik

Jak Ty zaczynales to pewnie tez miales takie pomysly :) Grupa uderzeniowa - jak to ladnie brzmi ;)

A co do Malty to mozna zagrac w nastepny piatek - podejrzewam, ze bede mial czas ;)

Zeka
Chorąży

Grupa uderzeniowa... To brzmi dumnie :) Oprócz Mersa Maruth nie biło innych gier, ale to się niebawem zmieni:) Jest kilka pomysłów i pewnie zostaną wprowadzone w życie.

Cyber Stefan
Podporucznik

Byly, ale nie strategiczne. Widzialem, ze w jakies RPG-i grali. Jak sie skonczyla ta potyczka pod Mersa Matruch? ;)

Zeka
Chorąży

Mimo moich oczekiwań Niemcy wygrali. Alianci w pewnym momencie zatrzymali ruch części swoich jednostek (na prawym skrzydle) i to ich kosztowało drogo. Więcej może napisać IF, gdyż on był tam obecny cały czas, a ja się przyłączyłem pod koniec.

Cyber Stefan
Podporucznik

Szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze wygraja... Na poczatku chyba byli ciut zbyt bierni. Ale jakos sie udalo ;)

Zeka
Chorąży

Z tego co IF powiedział, alianci pozostawili samotną włąsną artylerię (którą nie mieli Niemcy) i panzerwaffe pojeździło sobie po niej.

Cyber Stefan
Podporucznik

No blad powany, ale gracze byli niedoswiadczeni... ;)

Zeka
Chorąży

Początki są trudne:) Ale z pewnością się wyrobią. W końcu wszystcy mieliśmy takie pomysły :wink:

Cyber Stefan
Podporucznik

Ja pamietam jak grajac pierwszy raz w Kircholma ustawilem Szwedow w 2 linie obok siebie... ;) Jedna szarza i po mnie :) Mialem jakies 7 laty ;)

IF
Szeregowy

Alianci przegrali, Panterki rozjechały nieokopaną piechotę i artylerię ze skutecznością radzieckiego walca :) .
Ogólnie to Aliaanci byli zbyt bierni i pozwolili SS wykorzystać atut mobilności, potem to już Brytole mogli liczyć na listy Jego Królewskiej Mości do rodzinki :)
Atak na nieokopaną piechtę z użyciem PzKpfw V i lekiej ploty zaskoczył gracza prowadzącego Brytoli, szkoda :)
Co do moich pomysłów - Gislan i Feanor pamiętają mój brak szacunku dla rozpoznawczaków w Burzy Zimowej :)

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Pon 06 Gru, 2004   

Przy ataku bylem jeszcze obecny i w sumie myslalem, ze grajacy aliantami wyciagnie z tego wnioski ;)

Maedhros
Plutonowy

Wysłany: Śro 08 Gru, 2004   

Dobra. Proszę aby w klubie znalazly się dwie Malty. Zaczynamy o szesnastej,
każdy ma własny, posegregowany zestaw żetonów. Rozgrywka sędziowska.
Zrobimy ile zdążymy. Zawsze to dobry pretekst aby sobie pogadać...

Cyber Stefan
Podporucznik

Prosze o dwie Malty ;) Sam zorganizuj :D

Zeka
Chorąży

RK napisał/a:
Pozdrowienia dla Torunian.

Dziękuję RK i również pozdrawiam :) Mam nadzieję, że uda nam się rozwinąć działalność.
A do graczy, jak będzię z tą Maltą?

Zeka
Chorąży

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   

Teufel napisał/a:

Ja moge zagrac w rozgrywke sedziowska, ale tylko w scislej wspolpracy z innym generalem, bo jestem cienki bolek w b35, a juz ktos sie zaofiarowal na marszalka Grazianiego, prawda Zeka? :P

Prawda:) Jeszcze zobaczycie co Italia zrobi:)

Maedhros
Plutonowy

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   

Entuzjazm widzę. Proponuję scenariusz z włoską 185. Dogadajcie się kto kim
abysmy jak najszybciej zaczęli. Zaplanujcie wcześniej strefy zrzutów itp., krótko mówiąc zróbcie zaprawę na sucho. Pozdrawiam.
PS
Własną Maltę oczywiście przyniosę

Odpowiedz do tematu