Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wołomin
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 28 Sie, 2007   

Bo on zawsze daje +1 (i tylko +1)

Sirias
Porucznik

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007   

To czy przy rzucie 5 na pogoę mogą latać czy nie?

W zasadach dotyczących lotnictwa jest punkt 10.12 którego nie rozumię bo jest tam mowa że lotnictwo ma siłę 3 (sic!). Proszę o wyjaśnienie "co autor miał na myśli".

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 29 Sie, 2007   

Lotnictwo modyfikuje walkę o +1
Nie używa punktów siły

Sirias
Porucznik

Wysłany: Sob 01 Wrz, 2007   

WZ napisał/a:
Lotnictwo modyfikuje walkę o +1
Nie używa punktów siły

Ale ma siłę którą używa jako modyfikator. Popatrz się na przypis przy obrazku z rzetonem lotnictwa. "Lotnictwo polskie SIŁA 2" Czy jakoś tak.
Pozatym nie odpowiedziałeś na pytania!

Sirias
Porucznik

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2007   

Ta gra jest frustrująca! Co prawda grałem tylko dwa razy (i to tylko połowę tur) ale gra zbyt często zamienia się w walenie (przez Rosjan) głową w mur i wykrwawiania się. A to wszystko przez dwa założenia systemu:
a) straty atakujących są obliczane od ilości atakujących
b) Obrońców tak na dobrą sprawę można uszkodzić tylko poprzez okrążenie, co przy dobrej grze Polaków graniczy z cudem.

Jeśli może mi ktoś pomóc (jakąś taktyką lub "mykiem" systemowym) to proszę o odpowiedź.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Sirias napisał/a:

.

Nie zawsze atakując ponosi się straty, a jesli uż to należy tak atakować by je minimalizować. A co do obrońcy - to chyba czysto teoretyczne załżenie, otóz nie zawsze warto oddac pola, czasem nalezy ponieśc straty by uratować pozycję lub jej fragment.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

[quote="Sirias"]To czy przy rzucie 5 na pogoę mogą latać czy nie?
quote]
Możesz
W grze Warszawa 1920 (ex. Wołomin 1920) lotnictwo modyfukuje walke o +1 dla Polaków i to jego jedyne użycie. przepisy sa modyfikacją W-39 i może się pojawić zapis "nieskasowany" z "Wrzesnia", to mój błąd.

Sirias
Porucznik

Wysłany: Śro 03 Paź, 2007   

WZ napisał/a:
Sirias napisał/a:

.

Nie zawsze atakując ponosi się straty, a jesli uż to należy tak atakować by je minimalizować. A co do obrońcy - to chyba czysto teoretyczne załżenie, otóz nie zawsze warto oddac pola, czasem nalezy ponieśc straty by uratować pozycję lub jej fragment.

policzmy: aby mieć pewną wygraną trzeba mieć 3:1, artylerię pomińmy bo w Wołominie jest słaba i Polacy mogą ją kątrować. Aby przebić się przez umocnienia trzeba mieć 5:1. Przy średniej pułku 3 PS daje to 15 PS po stronie Rosyjskiej co z kolei daje bodajże stratę w 1 na 3 przypadki. BTW Polacy, aż do przebicia 2 linii mają gdzie się cofać!

Blaskowitz
Szeregowy

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   

A ja tak osobno mam pytanie, bo do tej pory grałem na czuja:
jak działają polskie umocnienia (te narysowane na mapie) :?:
Lao Che "Powstanie Warszawskie"

Sirias
Porucznik

Wysłany: Pon 08 Paź, 2007   

Blaskowitz napisał/a:
A ja tak osobno mam pytanie, bo do tej pory grałem na czuja:
jak działają polskie umocnienia (te narysowane na mapie) :?:

Z tego co można odczytać to zwyczajne stałe umocnienia (czytaj: niezniszczalne umocnienia [+2 do obrony])

Filing
Plutonowy

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008   

A czy umocnienia wpływają jakoś inaczej na sytuację gdy broni się w nich kawaleria?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

wpłuwają tak samo

I mam jedną informację
w połowie roku - max do sierpnie ukaże sie wersja pudełkowa z żetonami sztancowanym, ale w ograniczonym nakladzie, Jeżeli ktoś z czytelników będzie zainteresowany zapraszam już teraz do zamówienia, koszt gry będzie wynsił 50 zł.

Filing
Plutonowy

Małe pytanko ,gdzieś przeczytałem że mapa Wołomina jest kompatybilna (pasują do siebie) z mapami W-39, czy to prawda ? Czy da się je połączyć.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Nie za bardzo jest inna skala terenu, że o czasowej nie wspomnę (dwa etapy na dzień)

Filing
Plutonowy

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008   

To wszystko wyjaśnia dziękuję za odpowiedź

dixie
St. sierżant

Wysłany: Pon 18 Sie, 2008   

WZ napisał/a:

I mam jedną informację
w połowie roku - max do sierpnie ukaże sie wersja pudełkowa z żetonami sztancowanym, ale w ograniczonym nakladzie, Jeżeli ktoś z czytelników będzie zainteresowany zapraszam już teraz do zamówienia, koszt gry będzie wynsił 50 zł.

Czy plany nadal aktualne (pomijając termin)? Dopiero teraz to przeczytałem i przez chwilę pomyślałem, że może by warto się dorzucić..., choć z drugiej strony, specjalnie na rocznicę skończyłem żetony kleić :)
Ciekawi mnie jaki byłby zakres zmian/poprawek jeśli byłyby jakieś (np. korekta instrukcji o kilka specyficznych dla tej gry drobiazgów).

dixie
St. sierżant

Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

No dobra, żetony wycięte, czas uczcić kolejną rocznicę wielkiego zwycięstwa i wreszcie pograć (ma się to przyspieszenie 8) ).
Wiem już, że lotnictwo, to tylko modyfikator +1 do wsparcia ataku/obrony (prawie cały rozdział z instrukcji do wywalenia, niestety).
Co jednak zrobić z modyfikatorem "pancerności"?
W uwagach stoi, że daje przewagę w walce z piechotą w otwartym polu, ale czy modyfikator dodawać za każdą kompanię czołgów, czy tylko samo +1 za udział w starciu dowolnej ilości czołgów wogóle?

Co do walenia sowiecką głową w polski mur, to jeśli na początku nie będzie przełamania na przynajmniej jednym z trzech głównych kierunków natarcia, to bardzo trudno jest dojść do trzeciej linii obrony. Wyjściem dla orędowników rewolucji jest oderwanie się częścią sił (resztą wiążąc obronę) i wejście w luki w obronie Polaków.
Baaardzo manerwowa gra się wtedy toczy.
Inaczej robi się rzeźnia i wygra ten, kto wybije więcej przeciwnika. A Polacy mają odwody, oj, mają... :twisted:

PS. Czy są błędy rozstawienia w podstawowych scenariuszach? Bo nie znalazłem poprawek na forum, chyba, że są w TiSach, ale umknęło mi. A niektóre żetony w dziwnych miejscach lądują na początku... :roll:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

wszystko jest ok.

dixie
St. sierżant

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

WZ napisał/a:
wszystko jest ok.

A jak stosować ten modyfikator "pancerności"?
Walka czołgów (niezależnie od ilości) przeciw piechocie w polu to +1, czy za każdy "czołgowy" żeton w takiej walce +1?

PS. czy planowane są kolejne zapowiadane mapy?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   

dokłądnie tak

Odpowiedz do tematu