Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wołomin
Autor Wiadomość
Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Pon 29 Lis, 2004   Wołomin

Założyłem nowy temat, bo nikt chyba jeszcze o tej grze nie pisał. Co o niej sądzicie? Czy jest to ciekawy tytuł? Po scenariuszach w TiSie widać, że obie strony mają chyba po 6 dywizji piechoty, ze znikomą ilością czołgów i kawalerii. Czy nie traci przez to na grywalności, zmieniając się w "przepychankę"?

I czy w stosunku do 1939 bardzo różnią się przepisy?

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Śro 01 Gru, 2004   

Przepisy są takie same jak w W-39. Gra świetna. Co prawda grałem w nią z żywym przeciwnikiem tylko raz, ale było naprawdę ciekawie.
Polecam.

Wojpajek
Major

Ja też mam tą grę. System jest identyczny jak we Wrześniu,ale chyba jest kilka nowych zasad dla ruskich.... Co do grywalności to się nie wypowiadam, bo nigdy w tą grę nie grałem. Ale sądząc na to że na całej długości mapy są umocnienia jednostek polskich to gra nie wydaje mi sie zbyt ciekawa. Boję się że może dojść do głupiej przepychanki jedynie w okolicach umocnień.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ależ wręcz przeiwnie manewr jest podstawą tej gry, Nie wszędzie są Polacy a Rosjan jak mrówków mogą przechodzić bokami, Ich ryzyko to brak odwodów więc muszą walcować polskie jednostki po ich wstępnym okrazeniu.
Poza tym widać jak na dłoni dysproporcje
Rosjanie posiadakją inicjatywę i moga wybrać kierunek ataku (nawet dwie dywizje na batalion) i znieśc całe linie jak nie opanują paniki Polacy
jest ciekawie ciekawie
Podstawową różnićą gry jest to , że w ciągu dnia sa dwa etapy ruchu i walki a nie jeden i to tyle
inaczej działa lotnictwo i czołgi

Gladky
Kapitan

Wysłany: Czw 02 Gru, 2004   

Ja tez wprwdzie tylko sam ze soba w nią grałem , ale wydaje mi się ona ciekawa - po pierwsze temat, po drugie system, po trzecie różnorodność planszy i możliwość wygrania obiema stronami.

Prawda jest taka, że jeśli na początku poczynisz Rosjanami duże postępy i wybijesz dużo Polaków /a to na prawde możliwe, choć trudne/ to masz realne szanse na wygranie bitwy.

Szczerze polecam.

Bergman
Kapitan

Wysłany: Czw 09 Gru, 2004   

Właśnie wlazłem do działu W 39 żeby załozyć temat o Wołominie atu... juz jest. No i bardzo fajnie.

Mam pytanie i jednoczesnie propozycję. Czy bitwy tego okresu beda kontynuowane? Prawdę mówiącx z całego W 39 to właśnie Wołomin najbardziej mi spasował. Wole jak wygrac mogą obie strony .

Moja propozycja jest taka: Jest mapa do Mławy, jest Suwalszczyzna. Myslę ,że przez 20 lat nie zmieniło się tam zbyt wiele, więc spokojnie mozna by je wykorzystać do rozegrania na nich np. obrony 5 armii Sikorskiego przed natarciem Sowietów z 4 i 15 A. Manewrów tam było od groma, a kawaleria Gaj Chana to rozkaz Wpieriod potraktowała dosłownie i zamiast oskrzydlać to poszli prosto pod Włocławek . Jakby nie Wisła jak nic doszliby do paryża :lol:
Mapy już są, OdB też nie problem (literatury jest masa) wystarczyłoby druknąć żetony.
- Porucznik

Wojpajek
Major

Wysłany: Pią 10 Gru, 2004   

Myślę jednak że się przedewszystkim sieci drogowe zminiły. Bo po I wojnie światowej to tu u nas gruzy chyba były. Linie kolejowe nie dopasowane do całego kraju a do obszarów zajętych przez byłych zaborców. Ale pomysł jest chyba ciekawy.... i myślę że jak cały W-39 zostanie wydane może redakcja przystąpiłaby do stowrzenia wielkiego frontu z Bolszewikami.

Viking
Major

przeciez wiele rzeczy sie nie pokrywa-chociazby linie umocnień ,przeciez to byłoby problematyczne jedne linie na mapie by były a inne juz trzeba by przykrywac?no i istniały w 1920r linie stałych umocnien polowych ,ktorych juz potem nie było,cięzko byłoby to rozwiązać

Panzer
Chorąży

Witam!
Pomysł jest jak najbardziej trafiony,pozostaje trylko kwestia dróg i umocnień,lecz jest ona chyba łatwa do rozwiązania-ignorowanie tychże.
Więc czekamy na żetony pozwalające nam rozbić czerwonych gdzie się da!
Komarów,Lwów,Zamość,gen.Sikorski,Lida,Niemen,Zadwórze,Dydiatyn...uff 8) :shock: 8) ale się zagalopowałem. :wink:
Pozdrawiam
będziemy o nich pamiętać zawsze,
gdy słońce wstaje i gdy zachodzi"
O Żołnierzach II Wojny Światowej

qrak
Szeregowy

Wysłany: Nie 12 Gru, 2004   

Z tego co pamietam to mapa do Wolomina ma dwokrotnie wieksza skale niz te z Wrzesnia. Ale sprawdzcie to bo nie jestem pewien.
Pozdrawiam

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 13 Gru, 2004   

mapa ma inną skale i równiez fazy ruchu sa dwie w dniu - po prosyu zmieniła się skala gry pozostały tylko uzupełnione przepisy

Bergman
Kapitan

Wysłany: Czw 16 Gru, 2004   

Podział jednostek pozostał taki sam. B35 tez dopuszcza mapy w różnych skalach ( wgranicach rozsądku oczywiście :lol: ). jeśli chodzi o siec dróg i linii kolejowych to tak sobie myslę, że dróg za wiele nie przybyło. W końcu transport samochodowy się wtedy powoli rozwijał. Z kolejami mogło być inaczej, nie przeczę, bo po pierwsze trzeba było wymienic szerokie tory na europejskie, po drugie scalić sieci miedzy dawnymi zaborami. Ale ile takich nowych linii kolejowych jest na mapie z Mławy i Suwałk nie wiem. Ale jeśli WZ zostały jeszcze jakieś znajomosci z kolejkofilami z okresu Dragona, to pewnie to bez trudu wyjaśnią :lol:
Tak czy inaczej warto pomysleć o rozwoju Wołomina.
- Porucznik

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ryś marsz do wieży

Wojpajek
Major

Ja jestem za stworzeniem po Wrześniu frontu Polsko-Bolszewickiego.... jest to chyba najważniejsza kampanii w XX w. dla Polaków. Gdybyśmy ją przegrali to niemielibyśmy Września

Bergman
Kapitan

Wysłany: Pią 11 Lut, 2005   

A co powiecie o III powstaniu Sląskim?
Całkiem sporo wojsk, uzbrojenie ciekawe, są nawet pociągi pancerne, do tego wojska Ententy które są ale nie musza byc neutralne? Zgłaszam to jako kolejną propozycje do systemu jak juz sie skończy Wrzesień.
- Porucznik

Pan P.
Kapitan

Z pewnoscia angielskie by pomagaly niemcom, mogly by zwiekszac ich zaopatrzenie, lub nawet chronic sztaby etc.

Barglad
Plutonowy

Od powstań śląskich wolałbym zdecydowanie coś z frontu zachodniego 1940 (np.Flandria). Myślę, że szanse obydwu stron byłyby bardziej wyrównane niż w przypadku Września.

Panzer
Chorąży

Powstania śląskie,powstanie wielkopolskie i w ogóle walka o granice II Rzeczypospolitej stanowi ŚWIETNY materiał do robienia gier.Ach,ta bitwa pod Komarowem...

Kutrzeba
Porucznik

Popieram pomysł Wojpajka dotyczący frontu polsko-bolszewickiego. Ale na razie wrzesień się jeszcze nie skończył poczekajmy więc na Wielkopolskę i Śląsk. Fajnie by było gdyby wyszło też przedroście rumuńskie. Wtedy można by pomyśleć o punktach ewakuacyjnych dla wojsk polskich jak w Bzurze.
Ostatnio zmieniony przez Kutrzeba Pią 11 Lut, 2005, w całości zmieniany 1 raz  

Panzer
Chorąży

Masz chyba na myśli "Lwów"?Tam przecież walczyły oddziały Frontu Południowego i Armii "Małopolska",pozycja obowiązkowa!A i może jakieś większe bitwy z sowietami nam WZ przyrządzi...

Odpowiedz do tematu