Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Burza zimowa
Autor Wiadomość
Boromir
Kapral

Wysłany: Nie 25 Wrz, 2005   

Dzięki za odpowiedz!
Jakie scenariusze zawiera ta gra? Mam na myśli tylko te z instrukcji bez scenariuszy z Dragon Hobby i TiS –ów.

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Śro 28 Wrz, 2005   

Gra zawiera scenariusz historyczny, z wariantem wejścia do walki jednostek, które faktycznie do walki w tym czasie nie weszły.
Jest tam stara tabela walki, tabela walki ogniowej. Dzień podzielony jest na dwa etapy. Tabela ruchu dopasowana do rozgrywanego terenu i pory roku. Generalnie świetna gra.

Boromir
Kapral

Wysłany: Pią 14 Paź, 2005   

Czy w „Burzy“ są jakieś błędy lub niedociągnięcia które maja istotny wplyw na rozgrywkę??(Brakujące żetony, błędy w scenariuszach, błędy historyczne)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

raczej nie ma takich problemów

dbj
Kapitan *

z tego co pamiętam to raczej nic nie ma, przynajmniej mi się nic w oczy nie rzuciło. Chyba tylko podwójne sztaby Rumunów.
Jak masz zamiar kupić gre, to sprawdź czy są wogóle żetony, bo kiedyś były w sklepach zafoliowane komplety bez żetomów.

DT
Plutonowy

Wysłany: Wto 25 Paź, 2005   

Boromir napisał/a:
Czy w „Burzy“ są jakieś błędy lub niedociągnięcia które maja istotny wplyw na rozgrywkę??(Brakujące żetony, błędy w scenariuszach, błędy historyczne)

W tabeli niemieckiej 6 Dywizji Pancernej, brak PS-ów dla 6 tatalionu motocyklowego

W jednej z dwóch dywizji zmotoryzowanych (lub KG "Seydel") brak zetonu artylerii p-panc (dorabiałem) - sprawdzę dokładnie w której.....

-T-34, Katiusza i stakan samogonu!!!!!

Luciao
Chorąży

Wysłany: Wto 25 Paź, 2005   

tak w grupie "S" brak p-panc ( a myślałem ze tylko mój rozjechały jakieś T-34 gdzieś po drodze :) )

DT
Plutonowy

Wysłany: Czw 03 Lis, 2005   

Luciao napisał/a:
tak w grupie "S" brak p-panc ( a myślałem ze tylko mój rozjechały jakieś T-34 gdzieś po drodze :) )

Dzięki Luciao za wyręczenie.....

-T-34, Katiusza i stakan samogonu!!!!!

Eddie
Szeregowy

Wysłany: Pon 21 Lis, 2005   

Boromir napisał/a:

Cześć wszystkim! Pozwolę sobie po raz pierwszy zabrać głos w dyskusji - jestem nowicjuszem na "Forum" ale może cos z tego wyjdzie :wink: . Jeśli chodzi o błędy w grze "Burza Zimowa" to jest ich znacznie więcej!!! Przede wszystkim w instrukcji brak tabeli walk powietrznych! Mało tego - w ogóle nie ma opisu jak przeprowadzać walki lotnictwem myśliwskim (chodzi tu o walki zarówno powietrzne jak i ataki na cele naziemne). Brak równierz tabeli ataków lotnictwa bombowego na cele naziemne. Do tego wszystkiego błędów w tabelach jednostek jest znacznie więcej niż napisali to moi przedmówcy: cała 126 DP (ros) jest błędnie oisana (!); błędnie opisane są również jednostki rosyjskiej artylerii przychodzącej w posiłkach.
Co do rozmieszczenia jednostek, to brak miejsc rozstawienia kolumn transportowych. Poza tym w całej instrukcji nie znalazłem struktury organizacyjnej zarówno Rosjan jak i Niemców a jest to bardzo istotne dla przebiegu gry, bo czy np. dowództwa rosyjskich KZmech i KPanc należy traktować na zasadach dowództw korpusów czy dywizji, tzn. czy dają modyfikator w walce, czy mogą kierować nawałą artyleryjską? Jeli są dowództwami korpusów to czy jednostki im podległe należy przydzielić do poszczególnych dywizji?
Niemniej jednak gra jest świetna ale gdybym nie posiadał II edycji B-35 to bym nie ruszył. Do tego dochodzi wiele spraw, które należy ustalić przed grą, a których nie ma w instrukcji, jak chociażby te nieszczęsne rosyjskie dowództwa. Osobiście grałem na zasadach z II edycji B-35 wykorzystując jednak tabele: WPŁYW TERENU NA WALKĘ I RUCH, REZULTATY WALKI oraz POGODA z instrukcji oryginalnej i przyjmując, że rosyjskie dowództwa KZmech i KPanc są traktowane jak dowództwa dywizji. Mam jeszcze kilka innych pytań do poszczególnych scenariuszy ale zostawię to na następny raz - i tak wyszło mi troche przydługo :oops:

Espada
Chorąży

Wysłany: Czw 12 Sty, 2006   

No a ja właśnie od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem "Burzy..." i już dzięki Tobie Eddie wiele spraw mi się wyjaśniło...
Ale również mam kilka pytań ale za to natury związanej z charakterystyką terenową:
:arrow: otóż nie wiem czy wszyscy tak mają na mapie do "Burzy..." ale u mnie jest jeden odcinek, który nie daje mi spokoju; jest odcinek na mapie między miejscowościami Kotielnikowskaja - Griemiaszczyj połączony linią kolejową ale u mnie na mapie wygląda jakby była tam jeszcze dodrukowana droga zwykła, widać ją tylko w połowie ale jednak jest; w związku z tym mam zapytanko do p.WZ czy faktycznie taka droga tam funkcjonowała- bo prawdę pisząc ma ona duże znaczenie dla uderzenia 6DPanc.;
:arrow: następne pytanko dotyczy Tabeli Ruchu i Walk, a dokładnie pokonywania małych rzek przez piechotę itp. pojazdy - czy podane wartości wiążą się także ze specyfiką tamtejszego terenu czy jest to, że tak powiem błąd "starości" gry????
:arrow: oraz następne związane z Tabelą Ruchu, sprawa "terenu czystego"; mam wrażenie że 2PR po Terenie Czystym na tej mapie dla jednostek zmotoryzowanych to jeszcze przejdzie ale dla torów kolejowych to chyba lekka przesada gdzie drogi gruntowe są za 1PR;
:arrow: parametry WO dla sowieckich pułków pancernych wyposażonych w T-34/76 - dokładnie Armata=3: zastanawiam się czy to wina słabego wyszkolenia sowieckich pancerniaków w 1942 roku, czy także "starość" systemu...
:arrow: czy niemieckie i rumuńskie bataliony p-panc są uzbrojone w Armaty Pak40(o lepszych parametrach WO) czy w jakieś starsze modele,nota bene w Tabeli WO z jednostkami podane są wartości dla Pak-ów 40-ek, tosamo zresztą dotyczy się p-panców sowieckich...(niby ta sama ikona ppanca 76mm a parametr inny)... :lol:
Ogólnie rzecz biorąc to Eddie ma w większości rację co do gry, jest wiele niedopatrzeń związanych z pomocnymi detalami i rostawieniem wojsk - szczególnie sowieckich, ale co do Tabeli Strat w Wyniku Nalotu L.B. to się nie zgodzę ( Eddie - jest na stronie 21, w prawym dolnym rogu);
Mam zamiar rozegrać kilka starć w oparciu o zasady z IIIedycji i wtedy się wypowiem.Jak na razie czekam na odpowiedzi na pytania!!!
Pozdrawiam!!!

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Pią 30 Mar, 2007   

Czy mógłby się ktoś ustosunkować do pytań powyżej? Właśnie zabieram się do pierwszej rozgrywki i jak zawsze zerkam najpierw a forum :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 30 Mar, 2007   

Nie ma tam drogi, jest jedynie linia kolejowa, ta cienka kreska to szkic do torów kolejowych, który zapomniałem skasować - przepraszam

tu musze się wstrzymać , nei mam przy sobie tej tabelki

Tory powinny mieć 1,5 PR

generlanie to kompromis pomiędzy słabością czołgistów. Nie stosujemy parametrów dziesiętnych więc zaokrągliłem do 3, zresztą ta armata była owszem dobra, ale czy aż tak dobra?

Powinny to być 50 mm p-pance

Nietoperz
St. sierżant

Wysłany: Pon 02 Kwi, 2007   

No to ja głupek zawsze myślałem że tam jakaś droga jest :D
Miało to ogromne znaczenie w ataku 6Dpanc.Zawsze to ona niszczyła 302Dp, a 23Dpanc zdobywała przyczółki na rzece.
No to teraz trzeba będzie zagrać... :D

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Pią 06 Lip, 2007   

Czy w "Burzy Zimowej" występują jednostki wyposażone w czołgi cięższe od Pzkpfw IVF2??

STM
Szeregowy

Wysłany: Sob 07 Lip, 2007   

Tak występują, są 3 żetony (1, 2, 3 kompania) Tiger z 503bczc., pod rozkazami LVII KPanc. Jest też kilka Stug-ów III.
Po drugiej stronie jest chyba jeden KW1.

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Kupiłem na allegro grę Burza Zimowa i mam kilka pytań do scenariuszy:

1) Czy poza scenariuszem Wintergewitter II są jeszcze jakieś hipotetyczne scenariusze dla tej gry?
2) Rozumiem, że scenariusze "Wintergewitter" "Sierp" i "Młot" są historyczne?

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Śro 11 Lip, 2007   

Było coś w Dragonach. Zobacz tutaj:

http://www.taktykaistrate...burzazimowa1942

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

Dziś dotarła do mnie przesyłka z Burzą Zimową. Gra wyglada naprawde świetnie.

Mam pytanie, czy w scenariuszu podstawowym nr I jednostki należące do 6 Armii nie mogą działać ofensywnie w stronę własnych jednostek? (tak by wynikało z zapisu w scenariuszu II).

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 13 Lip, 2007   

Sprawdź proszę czy przypadkiem Grupa Seydlitz nie może wyjść z okrążenia

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Pon 16 Lip, 2007   

WZ napisał/a:
Sprawdź proszę czy przypadkiem Grupa Seydlitz nie może wyjść z okrążenia

W scenariuszu podstawowym nr I wogóle nie jest wspomniane o Grupie "Seydlitz". Czy zatem nie występuje on w tym scenariuszu wogóle?

Grupa Seydlitz wchodzi do akcji 15.12 w 1e ze strefy H-15 w scenariuszu II.

PS. Faktycznie brakuje w instrukcji całego ustępu dotyczącego lotnictwa. Jedynie są przedstawione zasady działania lotnictwa transportowego. Na szczęście mam instrukcję do starszej edycji "Bitew..." i użyję z niej tabel do walk lotniczych.

Odpowiedz do tematu