Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Squad Leader
Autor Wiadomość
hubertok
St. szeregowy

Wysłany: Pon 24 Sty, 2005   

Wojpajek napisał/a:
Oczywiście w MP trzeba troche zainwestować jednak wydaje mi się najtańszym systemem fgirukowym. Huberok ty się znasz na tym.... taki zestaw podstawowy np. American Combat Team to na jakąbitwę starczy (jak długą i jak ciekawą)?

Przeniosę odpowiedź na tamten topik bo nam się moderator wkurzy :wink:

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Czw 03 Lut, 2005   

No i przyszedl czas na mnie 8)
Dzis zakupilem sobie SL, ogolnie gralem w niego wczesniej 2 razy i mi w ogole nie podszedl. Ogolnie jest do bani, ale nie daruje sobie porazek z Piechurem w SL. Dlatego kupilem i mam zamiar przestudiowac zasady tego calego SL, ktory sie nie umywa do B-35 :twisted: (jestem stronniczy jak diabli, ale co mi tam) i wtedy pogram znowu z Piechurem w SL 8) . Innym zagadnieniem jest fakt ze SL daje jakies mozliwosci walki (skomplikowanie zasad = wieksze mozliwosci danej gry).
No i najwyzszy czas nauczyc sie jakiegos innego systemu niz B-35 :P

Pozdrawiam 8)

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Śro 09 Lut, 2005   

Ja Ci dam "tego całego SL". To kultowa giera, w której nawet aliantami możesz podjąć walkę z niemieckimi czołgami na w miarę zrównoważonych szansach. 8)

Espada
Chorąży

Wysłany: Pią 11 Lut, 2005   

Oj Piechurze chyba jeszcze długo nie wybaczysz mi tych wraków amerykanckich tanków pod Ulden i na mapie do Malmedów co :lol: :?: :lol: :?: :lol:

Skorzeny
Szeregowy

Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   

w polsce two[rz]y się wiele świetnych gier strategicznych...są to produkcje hm...raczej tylko dla własnego grona znajomych...czasami zaś są one wielokrotnie lep[sz]e od tych wydawanych i dostępnych w polsce...prostota czy trudność sl polega na doboże zasad...jak mamy niedoświadczonych graczy bie[rz]emy "zestaw łatwiejszy..."gdy mamy sporo czasu i gości ze szlifami generalskimi możemy się pokusić o naprawde wyżyłowane zasady i próbować osiągnąć pełny realizm(jeśli tu otym mówić).wracając do początku ciekawe byłoby znaleść gre..powiedzmy czasy napoleońskie...w skali podobnej do Sl...(być może takowa jest i nic o takiej niewiem)

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Pon 14 Lut, 2005   

Na pewno by sie nie sprawdziła. Działanie pojedyńczej drużyny na napoleońskim polu bitwy miało znaczenie minimalne. Co innego w II WŚ, gdzie drużyna z ckm mogła nieźle zamieszać.

Do Espady:
Już dawno Ci wybaczyłem.
Ale zemsta nadciąga :twisted:

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Pią 29 Kwi, 2005   

W zeszłym tegodniu z qmplem stoczyliśmy krótka walkę w SL. Muszę przyznać, że była to pierwsza od dłuższego czasu walka piechoty. Przez pewien czas byliśmy zaślepienie walką pancernych mastodontów i na polu walki ścierały się zazwyczaj Pzkfw V i VI z IS 2 i 3, z minimalnym wsparciem piechoty. A tym razem walczyła tylko piechota wsparta artylerią. Naprawdę bardzo klimatyczna walka. Batalion piechoty GD walczył z hordą rosyjskich gwardzistów i zwykłej piechoty. Rzeź wśród rosjan była straszna, ale zapędy niemców i ich nadzieje na zwycięstwo powstrzymały salwy dwóch dobrze ustawionych 76 mm dział piechoty, które zmasakrowały ich doszczętnie.
Zaprawdę powiadam wam SL ma MOC.

Alik
Kadet

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2005   

Zgubiłem wszystkie żetony rosyjskich jednostek w szale bojowym. Czy jest ktoś, kto mógłby mi zeskanować je (tylko kilka jest :) ). Proszę :) . Byłbym bardzo wdzięczny. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł. Ostatecznie można zaznaczyć to w inny sposób, ale jakby się dało to pomóżcie koledze :)

Wojpajek
Major

Pójdz do ksero odbij ruskie żetony i pokoloruj je na czerwono.

Piechur
St. sierżant

Podaj mi adres na PW lub gg to wyślę Ci kilka sztuk.

Danek
Szeregowy

Wysłany: Nie 02 Paź, 2005   

Skorzeny napisał/a:
w polsce twoży się wiele świetnych gier strategicznych...są to produkcje hm...raczej tylko dla własnego grona znajomych...czasami zaś są one wielokrotnie leprze od tych wydawanych i dostępnych w polsce...

Nierozumiem Pana. :twisted:

Skorzeny
Szeregowy

Wysłany: Wto 11 Paź, 2005   

chodzi oto że jest wiele gier które two[rz]ą sami gracze...osobiscie spotkałem się z paroma takimi systemami...jeden o 2WW i jeden o średniowieczu...poprostu niektórzy wolą sami stwo[rz]yć grę która odpowiada ich wymaganiom!!Są to niestety gry znane tylko BARDZO WĄSKIEMU GRONU ZNAJOMYUCH..i szkoda!!niektóre są znakomite!!proste zasady i świetna grywalność..

wujaw
Podporucznik

Wysłany: Śro 04 Sty, 2006   

Gdzie można kupić grę Squad leader?Nigdy tego nie widziałem. :?:

MIH
Porucznik

Na allegro jest sprzedawana - nowa, nieużywana.
Zwykły SL kosztuje ok 40 złotych.

wujaw
Podporucznik

A można wiedzieć do jakiej polskiej gry jest podobna?Czy gdzieś mozna o tym poczytać?Po polsku albo angielsku.

ozy
Plutonowy

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006   

wujaw napisał/a:
A można wiedzieć do jakiej polskiej gry jest podobna?Czy gdzieś mozna o tym poczytać?Po polsku albo angielsku.

Nie ma takiej polskiej gry. Najbliższe podobieństwo do komputerowej serii CloseCombat, ewentualnie do Dragonowego systemu Pluton, który kiedyś próbował powstać.

Poczytać? google.pl :wink:

pozdr

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006   

Tak jak napisał Ozy SL nie ma polskich odpowiedników.
Ale nie zastanawiaj sie i kupuj. Gra jest tego warta.

czycha
Sierżant

Wysłany: Nie 22 Sty, 2006   

Całkiem niedawno przypomniałem sobie o tej grze. Choć grałem w nią dosłownie kilka razy (x lat temu) to postanowiłem sobie przypomnieć zasady i zagrać z kimś chętnym (najlepiej z Wa-wy). Mam drodzy forumowicze pytanie: czy widział ktoś jakieś dodatki do tej gry ? Byłbym (chyba) także zainteresowany takowymi. Z tego co widziałem już temat na forum dotyczący jakiś rozgrywek po sieci. Ciekawe czy jest już coś takiego ?

Aetius
Kapitan

rozgrywki przez sieć w SL???? ciekawe jakby to wyglądało :)
tony maili bądź wiadomości z pytaniami dlaczego tak a nie inaczej albo "tu nie mogłeś bo to czy tamto..."

Aetius, Otis, Atieus, Ateius, Aietus, Iaietus, Bigos, Helikopter, Kotletius... co dalej? ;)

czycha
Sierżant

Właśnie znalazł tylko nie wiem czy dobrze zrozumiałem:
http://taktykaistrategia....76&highlight=sl
Ale jestem ciekaw czy są też jakieś dodatki do samej gry.

Odpowiedz do tematu