Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadania - ogólnie
Autor Wiadomość
Razer
Chorąży

Wysłany: Pon 22 Lis, 2004   

Ja mam taki problem, chciałem sie zarejestrować w dziale POBÓR na stronie z zadaniami.
Niestety nie mam skonfigurowanego konta e-mail na moim kompie, no i razcej tego nie będę robił z pewnych powodów.
Zatem czy można inaczej się rejestrować?
I czy w ogóle trzeba sie rejestrować, żeby zadanie zostało rozpatrzone?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pon 22 Lis, 2004   

Razer
Pewnie że mozesz innaczej sie zarejestrowac. Poprostu wyslij maila na adres zapisb35@hotmail.com z odpowiedziami na pytania w POBORZE i po problemie.
Tak, trzeba sie rejestrowac by zadanie zostalo rozpatrzone.

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2005   Finisz

Dzis zostaly ogloszone wyniki po 1 sezonie Zadan (po 10 zadaniach).
Na wstepie chcialbym wszystkim podziekowac za udzial w zadaniach i za bardzo mila zabawe/gre. Fakt faktem nie byla to typowa rozgrywka ale mam nadzieje ze granie z prawdziwego zdarzenia dopiero sie zacznie w Kampanii, tam to dopiero bedzie sie dziac :)
Kazdy sezon ZADAN bedzie sie skladac z 10 zadan ( 2 miesiace zostawiam dla siebie ). Zaczynac sie bedzie po Armagedonie i konczyc sie bedzie w marcu nastepnego roku.
Gratuluje zwyciestwa Adamowi i chcialbym go prosic o informacje dotyczaca tego czy bedzie na Armagedonie w tym roku.
Jeszcze raz dziekuje wszystkim za udzial w zadaniach i zapraszam do nastepnej edycji.

Pozdrawiam 8)

preclo
Kapitan

Wysłany: Czw 07 Kwi, 2005   

Moje gratulacje Adam.
Patrząc na klasyfikację generalną widzę, że jako jedyny oprócz zwycięzcy wziąłem udział we wszystkich zadaniach.
Szkoda, że tak niewielu wzięło udział w ostatnim zadaniu, ale cóż, Wasza strata. Dzięki Wam jestem wyżej ;)

Arkowi dzięki za zabawę i pomoc w zgłębianiu i utrwalaniu zasad, Adamowi jeszcze raz gratuluję zwycięstwa, a wszystkim dzięki za rywalizację.
Do zobaczeniu w polu.

Widać, że szef określił kształt przyszłego sezonu.
Rozumiem, że w przyszłości zadanie ofens/defens będą 50/50 ?
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Arecki
Generał (moderator)

Preclo dziekuje za mile slowa 8)
Co do pytania to niebylbym soba gdybym czegos nowego nie wprowadzil :twisted:
W przyszlym sezonie nie bedzie tylko zdan ofensywnych i defensywnych ale dostawiam takze zadania "neutralne". Czyli sezon bedzie sie skladac z ofe/def/neu 33/33/33 % 8)

preclo
Kapitan

Neutralna Szefie powiadasz. Znaczy jakie? Pokojowe? ;)
Coś w stylu "zorganizuj demonstrację pokojową przeciw walce ogniowej na dwa pola", albo "nie strzelamy w ogóle" :?: ;)

Co do ilości zadań to znaczy, że mamy spodziewać się 3,3(3).. zadań defensywnych, 3,3(3) ofensywnych i 3,3(3) neutralnych? :twisted: ;)

A tak poważnie to można prosić coś bliżej o tych neutralnych?
pozdr.

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Pią 08 Kwi, 2005   

Kapitanie Preclo czy ja Wam musze wszystko tlumaczyc :P
Zadania "nuetralne" to takie w ktorych nie masz narzuconego stylu walki, sam decydujesz o swojej "zdobyczy".
Kapewu Kapitanie Preclo ?? :D

Pozdrawiam 8)

Zygfryd
Kapral

czolem. dzieki za gratulacje. przyjade na Armagedon i chetnie zagram w ktoras z gier w b35. do zobaczenia

Espada
Chorąży

Gratulacje dla zwycięzcy, jedyne czego żałuję to że nie brałem udziału od początku bo może inaczej tabela by wyglądała w statystyce generalnej - kto wie :?: :lol: :?: :lol: :?: :lol:
Jeszcze raz gratuluję i do zobaczenia na ARMie może po drugiej stronie stołu!!!!

preclo
Kapitan

Wysłany: Śro 13 Kwi, 2005   

Arecki napisał/a:
Kapewu Kapitanie Preclo ?? :D

Da tawariszcz gjenierał. ;)

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Śro 13 Kwi, 2005   

Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich biorących udział w zadaniach, oraz podziękowania dla Areckiego za poświęcenie się prowadzeniu strony z zadaniami oraz rozwiązywaniu naszych "wypocin" ;) .

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Nie 05 Cze, 2005   

Jesli to mozliwe to bardzo prosze o weryfikacje swoich glownych danych w dziale dowodcy. W przypadku jakiejs zmiany prosze o info na PW (nie zapomnijcie sie podpisac z kim mam do czynienia, bo nie kazdego znam po ksywce z forum :) ).
Z góry dziekuje.

Pozdrawiam 8)

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Nie 14 Sie, 2005   

Statystyki gotowe mości generałowie 8)

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

Ostatnio bardzo ciekawym pomyslem zarzucil Grohmann.

Mianowicie pomysl brzmi nastepujaco :

Zeby w zadaniach wprowadzic maskowanie strony przeciwnej. Znalibyscie sklad i PS jednostek przeciwnika, ale byscie nie wiedzieli co gdzie stoi (jednostki zamaskowane).
W takim przypadku mozna by wykorzystywac L.R o OR do rozpoznania (jesli by bylo dostepne w zadaniu).

Pomysl jest na tyle ciekawy zeby wprowadzal element "pewnej" niewiadomej, co za tym idzie ograniczyloby to matematyczne obliczenia.

No Wy na to Panowie Generalowie :?: :?:

Czekam na Wasze opinie w sprawie pomyslu Grohmanna.

KG Grau
Kapitan

jestem BARDZO za - naprawde zdynamizuje to wg. mnie proces rozwiazywania zadan - ja np. teraz zazdroszcze Espadzie jak czytam,ze moze poswiecic kilka nocy na rozwiazanie albo x godzin na wyliczenie WO :?
ja to kurcze jak mam na zadanko wiecej niz 3 godziny to jest cos :cry:

a maskowanie naprawde zmusi nas do przewartosciowania elementow skladajacych sie na dobre rozwiazanie i co wiecej bedzie chyba potrzebnym powiewem "swiezosci" - stare wygi z I edycji beda musialy znowu przede wszyskim kombinowac a nie liczyc :P
oczywiscie zeby zady byly wykonalne trzeba bedzie to dobrze przemyslec, dajac np. jakis punkt zaczepienia poprzez odsloniecie jednego-dwoch zetonow

preclo
Kapitan

Pomysł z maskowanie zadań B-35 ma swoje dobre i złe strony.
Plusem jest niewątpliwie to, że powinno to wyrównać szanse między tymi którzy mają czas matematykować i tymi którzy bardziej spontanicznie przystępują do zadań (like me :) )

Minus jest za to taki, że w zasadzie nieznajomość sił Arka zmusi rozwiązujących do rozważania większej ilości wariantów. Przez co albo Arek będzie dostawał tasiemcowate rozwiązania typu "jeżeli w przypadku gdy jeśli kiedy", nad którymi rozwiązujący będą musieli być może posiedzieć dłużej niż nad dotychczasowym kombinowaniem. Albo napływające rozwiązania nie będą za dobrze skoordynowane.
Maskowanie w korespondencyjnym sposobie rozwiązywania zadań gdy rozwiązujący wysyła zadanie i nie ma ma możliwości reagować na sytuację zdecydowanie przechyla szalę na stronę Arka.
Tak więc nie wiem czy przypadkiem wprowadzenie maskowania nie da odwrotnego skutku od zamierzonego.

Espada
Chorąży

Wygląda na to że jestem jakimś "zadaniowym" matematykiem i nie wiem czy się cieszyć czy nie!!!
Ja głównie prz rozwiązywaniu zadań staram się wycisnąć maksymalnie tyle ile trzeba ale też tyle ile można, nigdy więcej nigdy mniej!!!
Wiadomym jest że poświęcony czas na rozwiązywanie = efekty w tabeli wyników!!!
To że może sobie czasami posiedzę po kilka godzin,czy zarwę jedną nockę - więcej mi się nie zdarzyło, wynika raczej z chęci zwycięstwa i mojego analitycznego podejścia do B35 w ogóle (Piechur z Arkiem to potwierdzą)..., po prostu dużo liczę!!!
Staram się do każdego aspektu podchodzić w sposób szczególowy a to jest moim zdaniem element główny tzw "gier sztabowych" - bo za takie odbieram zadanka Areckiego!!!
:!: Co do elementu maskowania żetonów, a podania np ilości PSów to sprawa wygląda moim zdaniem następująco:
:arrow: po pierwsze L.R.y i O.R.y, ilość i rodzaj ich wykorzystania, jeśli się pojawią na planszy zadań w ilości wybiórczej i tak dopasowanej żeby dać szansę w wyliczeniu to czemu nie, ale jest jeden szkopuł w przypadku O.R. - tzw. element losowy, a co jeśli w rzutach Arka wyjdzie że nie powiodą się szanse rozpoznania??? Będziemy atakować w ciemno???
:arrow: zamaskowane żetony, ale znane PSy- jeśli dobrze zrozumiałem propozycję Generała Areckiego, ciekawe kto się nie domyśli co może stać na danym polu gdy będziemy wiedzieli że np jest tam jeden żeton w cięzżkim terenie i ma np 6PS - moim zdaniem piechota zmechanizowana, wiadomo jest że Arecki ustali sobie pewne detale sam i np Panterom da 4PSy (i pomysł z atakiem na 4PSową piechotę diabli wzięli) ale to jak przedmócy zauważyli wprowadzi tylko zamęt i tyle!!!
No nawet jeśli nie będziemy wiedzieli co może stać na danym polu to jeśli będzie to kluczowa pozycja to i tak zaatakujemy wtedy żeby osiągnąć skutek, może zostaną wtedy zużyte zbyt duże na dany cel siły ale to zmieni tylko ilość osiąganych PZów za zadanie!!!
:arrow: No i ostatni powód, Panowie jeśli nie przysiądziecie się do zadanka w jakiś konkretny - nie musi być dużo poświęconego czasu, systematyczny sposób to choćby nie wiadomo co Arecki zrobił i tak wyniki będą o odpowiednią skalę niższe (po prostu utrudnienia zmienią tylko ilość ostatecznie zdobytych za zadanie PZów)...
Na swoim przykładzie powiem że zadanka wydawane przez Areckiego to w tej chwili dla mnie jedyny sposób na stykanie się ze strategiami, nie grywam z graczami bo ostatnio nie miałem jak zorganizować sobie czasu no i samych graczy bywało mało..., a dostęp do nich to tzw "ciągła gotowość bojowa" i dlatego tak często nad nimi długo siedzę.
Uwierzcie mi że jeśli sami podkręcicie sobie śrubę to efekty będzie widać w wynikach!!!
Pozdrawiam i życzę sukcesów!!!

Arecki
Generał (moderator)

Pomysl nie byl moj tylko Grohmanna to po 1.
Po drugie to tylko debata nad mozliwosciami :)
Po 3 i najwazniejsze wypowiedz Espady jest wzorem dla reszty dowodcow.
Niestety ale co fakt to fakt , ale jak sie nie przysiadzie do zadania w jakis konkretny sposob i juz nie mowie tutaj ze trzeba stracic na to tydzien, tylko naprawde poswiecic te kilka godzinek to jak Espada zauwazyl wynik w tabeli sam sie znajdzie.

Pozdrawiam i nadal czekam na wypowiedzi reszty Generalow 8)

Espada
Chorąży

Sorki Arku że się tak zagolopowałem!!!
Debata debatą ale zadanka ewoluują dosyć znacznie w niezbyt długim odstępie czasu (vide zadania defensywne), myślę że i ta opcja może się wkrótce pojawić!!!

Silvershoot
Porucznik

Myśle że to rozwiązanie może z pewnością trochę urozmaicić ( nowe jednostki ) zadania i je w pewnym stopniu utrudnić choć to akurat zależy od sytuacji. Każdy będzie chyba bardziej uważał i na poszczególne cele uważniej dobierał siły co spowoduje osłabienie siły przy zdobywaniu innych co z kolei zmniejszy liczbe zdobywanych PZ.
Wydaje mi się natomiast że wydłuży sie rozwiązywanie. Wszystko trzeba będzie przemysleć lepiej lub bardziej zaryzykować. Każdy wypadek trzeba bedzie uwzglednić. Tylko teraz zdarzą się może 3, 4 opcje a tam może być ich dużo więcej.
Jeśli już ktoś to wymeczy i wstuka w komputer ( niektórzy posuiadają dość ograniczony czas ) to pytanie do samego Generała Areckiego czy będzie mu sie chciało to sprawdzać i czy będzie to w miarę terminów :?:

Można by zrobić jedno takie próbne zadanko i zobaczyć jak jest ( może jakaś ankieta )

Odpowiedz do tematu