Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zadania - ogólnie
Autor Wiadomość
dbj
Kapitan *

Wysłany: Pon 10 Maj, 2004   

Teraz pewność mam, że pewności nie mam. Ale o to chyba chodzi.

Oj, trzeba będzie gonić kolegów w tabeli, zwłaszcza, że przespało się pierwsze dwa zadania.

Czerwona Świnia
Chorąży

Grohmann - w rzeczy samej, dzięki i przeprzszam wszystkich.
Juz poprawiłem.

Niemniej cała zabawa polega nia braku pewności co do wyników poszczególnych walk.

Pozdr.

Arecki
Generał (moderator)

Witam 8)
DBJ
System jak rozwiazac zadanie mam nadzieje ze juz znasz. Rzuty jakie mozesz przewidziec to istotnie [WO] tak jak Chlopaki mowili. Pozostale wyniki musisz oszacowac. Nie mozesz zapominac o modyfikatorach jakie wystepuja w danych rzutach (np przy ataku L.S odjac od kostki teren itp).
Najwazniejsza w zadaniach jest mysl taktyczna, ktora ma mozliwosc powodzenia, czyli ataki na okupowane przez wroga miasta z wynikiem 1:2 czy 1:1 nie maja raczej powodzenia (jedynie wielkie szczescie - rzadko spotykane).
Do kazdego obroncy jest przypisany konkretny rzut, tak wiec nie ma tu losowosci typu, ze jeden gracz wyrzucil 2 a drugi 12. Kazdy gracz ma ten sam wynik kiedy atakuje ,jednak roznica polega na tym, ze kazdy z regoly atakuje w innym zestawie jednostek, stad jednemu udaje sie zdobyc miasto, drugiemu nie. Np wynik moze byc 8, ale jeden atakuje miasto na 2:1 i nie osiaga sukcesu, a drugi atakuje na 3:1 i ten sukcej juz osiaga.
Jesli chodzi o wyniki jakie byly przypisane do obroncy jak i same rozwiazania beda zamieszczane na stronie (aktualnie brak czasu z powodu uczelni - obrona pracy).

Pozdrawiam 8)

Waldemar
Kadet

Arecki napisał/a:
Jesli chodzi o wyniki jakie byly przypisane do obroncy jak i same rozwiazania beda zamieszczane na stronie (aktualnie brak czasu z powodu uczelni - obrona pracy).

Trzymamy kciuki i za obronę i za zamieszczanie rozwiązań :D

dbj
Kapitan *

Wysłany: Wto 11 Maj, 2004   

Dzięki za odpowiedź :)
Teraz na spokojnie mogę rozwiązywać zadania, system znam tylko nie wiedziałem jakimi prawidłami rządzą się zadania. Na stronie nie znalazłem na ten temat informacji, może warto ją umieścić, dla tych, "którzy pierwszy raz" - oczywiście jak czas pozwoli.

Pozdrawiam i powodzenia przy obronie pracy :)

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Wto 11 Maj, 2004   do dbj

na stronie jest sporo informacji jak rozwiazac zadanie, jest tez przykladowe rozwiazanie.

dbj
Kapitan *

Zgadza się, są informacjie na stronie, ale nie rozwiewają one wszystkich wątpliwości, np. zapis, że: wszelkie ruchy strony przeciwnej oraz rozwiązywanie zadań wykonywane są przez autora tej strony. można w kontekście uzyskiwania rezóltatów walki zrozumieć różnie. Np. tak, że Arecki rozwiązuje zadania a nie np. jego koledzy. Ponadto w przykładowym rozwiązaniu zdanie: Atak z marszu na sap. Stosunek sił 7:1. Eliminacja saperów. albo Stosunek sił 3:1. RH/5 wycofuje się. sugeruje raczej, że znamy rezultat. Nie było informacji, które Arecki umieśił na forum. teraz wszystko jest jasne :) Po prostu ktoś kto pierwszy raz spotyka się z zadaniami może wszystkiego nie wiedzieć.
Uff, jak dobrze, że forum istnieje :D
Pozdrawiam.

Arecki
Generał (moderator)

Dzieki DSJ za wskazowki, tego mi bylo trzeba , by uslyszec luki i braki jakie wystepuja na stronie. Oczywiscie jak zlapie troche wolnego czasu udoskonale wszystkie opisy do zadan jakie wystepuja na stronie by tak jak mowisz byly bardziej czytelniejsze dla nowych graczy ,ktorzy zdecyduja sie na rozwiazywanie zadan. Jezeli sa jeszcze jakies luki to bardzo prosze o wyszczegolnienie ich.
Jeszcze raz wielkie dzieki za przyklady (ciezko sie patrzy z perspektywy gracza, ktory wszystko wie i ma to przelozyc na "jezyk" dla poczatkujacego , nie wiedzac w jaki sposob to przelozyc :?

Pozdrawiam 8)

dbj
Kapitan *

Wysłany: Śro 12 Maj, 2004   do Arecki

Nie ma sprawy, jak tylko coś będzie nie jasne to napisze.
Pozdrawiam.

Karol3414
Major

Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

Właśnie zdecydowałem się zabrać za zadanie 4 (moje pierwsze) przez weekend w domu kombinowałem, ale nistety będe sobie chyba musiał odpuścić z jednej przyczyny: Przepisy. Z b35 mam tylko "Burze zimową" w związku z czym nie mam modyfikatorów ruchu i walki choćby dla lasu, po wejściu na forum dowiedziałem sięrównież że są specjalne mod. dla jednostek SS. ZA dużo braków w mojej wiedzy abym mógł w prawidłowy sposób przewidzieć rozwój sytuacji. Muszę kupić coś nowego, chyba będzie to Falaise, może wtedy coś mi się uda.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   przepisy

w Twojej sytuacji proponuje jednak Al-Al i moze poprosisz tez WZ o mozliwosc uzyskania ksero zasad z II edycji. Jesli kupisz gre to moze Naczelny sie zgodzi na bonusowe ksero?

Karol3414
Major

Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   

Raczej się nie zgodzi, a może gdybym kupił El-Al i dopłacił za samą instrukcję to może wtedy. Poczekam chwilę może się sam WZ wypowie.

KG Grau
Kapitan

Wysłany: Pon 24 Maj, 2004   o WZ

zapytaj sie go w mailu lub prywatnej wiadomosci na forum bo niewiadomo kiedy zajrzy na ten watek

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Wto 25 Maj, 2004   

Karol3414

Proponuje kupic El-Alamein, zawiera sie w niej wiekszosc zasad (90%), ktore sa wymagane do rozwiazywania zadan. W przypadku niejasnosci (np.jednostek ss, ktore nie sa opisane w Elu) zawsze mozesz sie dowiedziec na forum, czy to u mnie czy u RK.
Jesli chodzi o ksero zasad to obawiam sie ze to raczej nie bedzie wchodzic w rachube, bo WZ bardzo krytycznie podchodzi do tego zagadnienia i ja mu sie wcale nie dziwie. Choc oczywiscie nie wykluczam indywidualnej rozmowy z WZ i dogadania sie.

Pozdrawiam 8)

Kosynier
Kapitan *

Wysłany: Śro 30 Cze, 2004   

Pytanie do Pana Genarała, czy w zadaniach po naszej fazie ruchu Pan Generał przechodzi do fazy ruchu i ataku jednostkami przeciw którym walczymy?

Pozdrawiam

Karol3414
Major

To akurat wydaje mi się oczywiste. Żeby więc dostać punkty za zdobycie jakiegoś terenu, trzeba go zdobyć a następnie utrzymać.

Arecki
Generał (moderator)

Kosynier

Oczywiscie, po Waszych ruchach nastepuje faza dzialania strony przeciwnej. I tak jak mówi Karol3414 po zdobcyciu nalezy utrzymac to co sie zdobylo :twisted:

Pozdrawiam

dbj
Kapitan *

Czy jeżeli w zadaniach występują sztaby korpusów, a jak było wczesniej powiedziane działają tak jak sztaby dywizji, to czy po ich wyeliminowaniu, wojska im podległe nie mogą się poruszać?

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Sob 03 Lip, 2004   

DBJ
Sztaby od El-Alamein działają już na zasadach zawartych w tej instrukcji. Wcześniej tak było, ale tam sprawa nie byla jasna ze sztabami. Obecnie jest wszystko jasne i sztaby dzialaja na zasadzie instrikcji El-Alamein.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 06 Lip, 2004   

arecki weź się łodezwij bo nie wytrzymam :)

Odpowiedz do tematu