Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym przechowujecie żetony?

W czym przechowujecie żetony do gier?
w pudełkach po zapałkach
27%
 27%  [ 24 ]
w opakowaniach po lekach
2%
 2%  [ 2 ]
w opakowaniach po Tic-Tacach
1%
 1%  [ 1 ]
w innych pudełkach tekturowych
1%
 1%  [ 1 ]
w innych pudełkach z plastiku
7%
 7%  [ 7 ]
w foliowych, zamykanych woreczkach
43%
 43%  [ 38 ]
w zwykłych foliowych woreczkach
3%
 3%  [ 3 ]
w kopertach
2%
 2%  [ 2 ]
w szklankach, kubkach, kuflach itp.
2%
 2%  [ 2 ]
luzem (w szafce, szufladzie, na stole)
0%
 0%  [ 0 ]
w niczym, taak mi się walają :-)))
3%
 3%  [ 3 ]
inne...
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 88

Autor Wiadomość
Bergman
Kapitan

Wysłany: Nie 19 Gru, 2004   

A ja zacząłem od kopert a teraz sukcesywnie wymieniam na woreczki strunowe. (no własnie dlaczego nie można zaznacyć dwóch odpowiedzi w ankiecie? :wink: ), jakiś czas temu woreczki można było bez problemu kupić w każdym papierniczym, ostatnio, NIE MA!!! W jednym to na moje pytanie panienki to najpierw udały że nie wiedzą o co mi chodzi, a jak pokazałem jeden bo miałem w kieszeni to zaczerwienione i spłoszone stwierdziły, że one nie, tylko na własny użytek maja :shock: :roll: Wychodzi na to,że ćpuny faktycznie wykupują. Na szczęście znalazłem hurtownie art. papierniczych i wszystko jest ok. Biorę każdą ilość i żadnych pytań... Tylko czemu od jakiegoś czasu chodzi zamną jakiś taki smutny facet w szarym prochowcu??? :lol:
- Porucznik

Gerhard
Podporucznik

Wysłany: Pon 20 Gru, 2004   

To zalezy od gry. Ardenach zetony walaly sie luzem i ustawialem i wyszukiwalem je potem "na cwaniaka" ale B-35 ,albo Waterloo to juz powazna bez segregacji 'rasowej" ani rusz.

http://strategialodz.phorum.pl

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Pon 24 Sty, 2005   

Ja używam własnoręcznie robionych kopert w różnych kolorach ( np fioletowe - niemcy... ). Na kopertach zapisóję numer oddziału i numer pisma z którego pochodzi. Wszystko trzymam w plastikowych pudełkach i dobrze mi to służy. Znajdywanie oddziałów trwa sekundę.

Kiedryn
St. sierżant

JA trzymam żetony w pudełkach po zapałkach "gabinetowych" są 2,5 raza większe od zwykłych pudełek. Sklejone są w "szufladki", każda ma swój numer. W środku porobione przegródki (z papieru), na spodzie każdej napisany numer dywizji. Wszystko posegregowane narodowościami, każdy żeton spisany w exelu z przypisanym numerem pudełka (jeszcze tego nie skończyłem).
Żetony "pola minowe", "umocnienia" itd trzymam w podobny sposób tyle że w zwykłych pudełkach po zapałkach i bez przegródek.

Motyl
Plutonowy

ja jak brat trzymałem w pudełkach po kliszach fotograficznych. teraz w kole jest dużo ludzi i nasza sekcja ma małą szafkę. dlatego przerzucilśmy się na woreczki zamykane. w pudełku po grze zmieści się żetonów z kilku gier,ale muszą być w woreczkach. my z braku miejsca musimy się tego trzymać 8)

Kiedryn
St. sierżant

Ja właśnie z woreczków i pudełek po filmach przepakowałem sie do pudełak po zapałkach. zajmują 3 razy mniej miejsca.

sturmfire
Kapral

Wysłany: Nie 06 Lut, 2005   

Ja je segreguje we własnoręcznie robionych kopertach. Wszystko na miejcu i łatwo się szuka.

Razer
Chorąży

Wysłany: Wto 22 Lut, 2005   

To ciekawe. Jak założyłem ten temat to byłem zdecydowanym zwolennikiem pudełek po zapałkach. Ale dostałem ostatnio trochę woreczków strunowych i ... chyba mi się spodobały. Są jakieś takie bardziej higieniczne...profesjonalne...kolorowe ? Nie wiem... :?

Bergman
Kapitan

Wysłany: Wto 22 Lut, 2005   

Razer napisał/a:
To ciekawe. Jak założyłem ten temat to byłem zdecydowanym zwolennikiem pudełek po zapałkach. Ale dostałem ostatnio trochę woreczków strunowych i ... chyba mi się spodobały. Są jakieś takie bardziej higieniczne...profesjonalne...kolorowe ? Nie wiem... :?

Tyle ,że trzeba jeszcza ponalepiać gęsiąskórke, żeby mieć na czym opisac woreczek :?
- Porucznik

Razer
Chorąży

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2005   

Noo mam dużo dość dobrych naklejek na tworzywa... 8)

:idea: :idea: :idea:
Taka informacja : jakbyście chcieli sobie kupić woreczki strunowe a nie macie w okolicy dobrego sklepu to są na allegro...
Wpiszcie na wyszukiwarce na stronie głównej woreczki strunowe.
Ceny zestawów małych woreczków ( 100 sztuk) w przedziale 1 do 6 złotych !!!

Wojpajek
Major

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2005   

Ostatnio w Carefurze kupiłem sobie takie małe plastikowe pudełka na gwoździe z przegródkami. Rozmairy są takie że do jednego starego pudelka Dragonowego można włożyć takie cztery (z 7 przegródkami). Są też pudełka wielkości puedełek do gier, więc wszystko ładnie by pasowało.

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2005   

Ja trzymam zetony w ladnie posklejanych pudelkach od zapalek. Zwykle jedno pudelko - jedna dywizja, tak wiec latwo znalezc potrzebne zetony (pudelka sa podpisane) po prostu patrzac na podpisy choiaz jest ich duzo (do B-35 sam nie wiem ile, ale duzo, do Waterloo takze).

Guderian
Sierżant

Też mam woreczki strunowe w każdej mam korpus lub dywizję , ponadto oznaczyłem sobie dokładnie czarnym markerem

Bergman
Kapitan

no właśnie. Mam strunowce, tylko muszę jeszcze opisać każdy . nie wiem czy bezpośrednio markerem na woreczku, czy może lepiej na skórce samoprzylepnej..
- Porucznik

Guderian
Sierżant

na woreczku - napisz markerem i za kilka sekund masz gotowe - serio

Bergman
Kapitan

tylkoże ja szpetnie piszę ręcznie :oops: ...
ale spróbuję.
- Porucznik

Wojpajek
Major

Ja bym bardziej proponował przyklejać jakieś karteczki taśmą klejącą. Ze swojego doświadczenia wiem, że od czasu do czasu zdarza mi się sprzątać w tym swoim przybytku i w tedy łatwiej jest odkleić karteczkę i dokleić nową na torebkę.

Uzytkownik
Kadet

Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

Czy można się zapytać, gdzie w Warszawie konkretnie można dostać torebki strunowe - nie mogłem znaleść.

Najlepiej blisko Starego Żoliborza.

Pozdrawiam

Razer
Chorąży

Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

Zerknij na allegro i wpisz woreczki strunowe...

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Nie 08 Sty, 2006   

Ja nie mam jak na razie wypracowanego jakiegoś jednego systemu w tej materii.
Żeton z mojej pierwszej gry Charkowa początkowo były chaotycznie rozrzucone w pudełku od gry, potem znalazły swój nowy dom w zwykłych śniadaniowych woreczkach i możliwe, że ten system by pozostał na stałe, ale po kupnie Wiednia, którego poprzedni właściciel lansował styl pudełek zapałkowych podchwyciłem ten pomysł i obecnie większość żetonów przechowuję w ten sposób (Charków i Wiedeń). Żetony do Arnhem z 9 TiSa pozostały w woreczkach śniadaniowych a żetoniki do Łuku Donu są w różnych spełniających funkcje dekoracyjne w moim pokoju szklankach, kubkach i takich tam innych przedmiotach założenia mających służyć do spożywania napojów. Żeton z innych TiSów pozostawiłem nie rozcięte.
Tu zagłosowałem na woreczki strunowe to jak sądzę chyba jeden z najbardziej „nowoczesnych” sposobów na trzymanie żetonów jednocześnie jak mniemam dość czytelny szczególnie dla systemu wrześniowego i bitew II wojny światowej gdzie każdą jednostkę można trzymać oddzielnie i ułatwić sobie życie podczas przygotowań do rozgrywki. Noszę się z zamiarem przejścia właśnie na owe woreczki strunowe a po wynikach w ankiecie mogę przypuszczać, że ma on coraz więcej zwolenników.

Odpowiedz do tematu