Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym przechowujecie żetony?

W czym przechowujecie żetony do gier?
w pudełkach po zapałkach
27%
 27%  [ 24 ]
w opakowaniach po lekach
2%
 2%  [ 2 ]
w opakowaniach po Tic-Tacach
1%
 1%  [ 1 ]
w innych pudełkach tekturowych
1%
 1%  [ 1 ]
w innych pudełkach z plastiku
7%
 7%  [ 7 ]
w foliowych, zamykanych woreczkach
43%
 43%  [ 38 ]
w zwykłych foliowych woreczkach
3%
 3%  [ 3 ]
w kopertach
2%
 2%  [ 2 ]
w szklankach, kubkach, kuflach itp.
2%
 2%  [ 2 ]
luzem (w szafce, szufladzie, na stole)
0%
 0%  [ 0 ]
w niczym, taak mi się walają :-)))
3%
 3%  [ 3 ]
inne...
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 88

Autor Wiadomość
Razer
Chorąży

Wysłany: Nie 07 Lis, 2004   W czym przechowujecie żetony?

A tu taka (nie?)banalna ankieta na (nie?)banalny temat. :D
Dedykowana REVSONOWI i jego pomysłowości :idea: w przechowywaniu żetonów.

Wojpajek
Major

Wysłany: Nie 07 Lis, 2004   

Dlaczego nie można wybrać dwóch odpowiedzi. Oczywiście wszystkie żetony są w pudełkach od gier. Ale w nich takie żtoniki przeważnie są w zwykłych torebkach foliowych, np. od porannych kajzerek, czasem znajde jakąś torebkę zamykaną na strunę ale to jest rarytas. Dlatego bardzo mi zależy na tym żeby takie woreczki były regularnie zamieszczane w grach i TiSach. 8)

Razer
Chorąży

Nie wiem, czemu nie można wybrać dwóch, ewentualnie nie wiem jak to zrobić, ale raczej się nie da. A w dużych pudełkach (w starszych grach) to oczywiste, że każdy chowa instrukcję, plansze/ę, kostki/ę, no i ewentualnie jakieś pojemniki z żetonami.
No właśnie jakie? :roll: :roll: :roll:
Ostatnio zmieniony przez Razer Wto 09 Lis, 2004, w całości zmieniany 1 raz  

Viking
Major

w pudelkach od zapalek,wchodzi sporo zetonow,mozna je posegregowac np wg.narodowosci i po za tym nie mam problemu ze zdobyciem pudelek :) ,wszystko chowam oczywiscie w duzych pudlach od innych gier :wink:

Gość

Panowie, bez przesadyzmu, u mnie takie woreczki można kupić za grosze :) Sa bardzo poręczne, w różnych rozmiarach, widać jaka jednostka jest w środku, same plusy :D
Wcześniej przechowywałem w pudełkach od papierosów ,,Davidoff'', też były dobre :D Pudełka i papierosy...

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pon 08 Lis, 2004   

Plastikowe pudełka po fimach, dodatkowo opisane, żebym nie musiał długo szukać. Ale w nich trzymam żetony tylko do B-35 i W-39. W jednym pudełku jedna dywizja.

Żetony z pozostałych gier trzymam w woreczkach z zapięciem strunowym.

Nico
Pułkownik

Plastikowe pudelko, wielkosci po pudelka od gry, z specjalnymi przegrodkami na zetony, dodawane z grami, ktore kupuje swietna rzecz. szkoda, ze w Polsce nie ma ;P

Kosynier
Kapitan *

Obecnie trzymam w pudełkach po TicTac'ach, ale powoli zaczynam je przenosić do pudełek po filmach fotograficznych. Pewnie za jakiś czas jak zabraknie miejsca na składowanie to zmienię metodę przechowywania na torebki strunowe.

Tak jak zauważył RK temat ten został już opisany wcześniej na forum.

Wojpajek
Major

Cytat:
Plastikowe pudelko, wielkosci po pudelka od gry, z specjalnymi przegrodkami na zetony, dodawane z grami, ktore kupuje swietna rzecz. szkoda, ze w Polsce nie ma ;P

Wolę torebki i pudełka po zapałkach..... :wink: :cry:

Corniculus
Szeregowy

Ja w chwili obecnej mam umieszczone żetony w różnych opakowaniach: pudełka po papierosach (W-39) i zapałkach (B-35), papierowe koperty (m.in. Grunwald i Kirchiolm) oraz opakowania z filmów fotograficznych (Waterloo). Do systemu B-35 zrobiłem sobie tzw. ,,szufladki" z pudełek po zapałkach. Dla każdego państwa istnieje jeden zestaw szufladek, składający się z kilkunastu - kilkudziesięciu pudełek. 1 pudełko = 1 dywizja.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Polecam Wam pudełka na gwoździki czy takie tam, z hipermaketu, są wielokomorowe i zamykane na psztyczek, polecam szczerze - jedno pudełeczko , jedna gra

Wojpajek
Major

Cytat:
Polecam Wam pudełka na gwoździki czy takie tam, z hipermaketu, są wielokomorowe i zamykane na psztyczek, polecam szczerze - jedno pudełeczko , jedna gra

Chodzi o cenę?.... :wink:
Ale tak na poważie to uważam że redakcja powinna nam zapewniać takie torebki strunowe w każdej grze.... przecież żyjemy w kraju mocno przesiąkniętym tradycjami socjalistycznymi więc mamy prawo prosić Towarzyszów Redaktorów...

dbj
Kapitan *

Woreczki z zapięciem strunowym w zestawie gry całkiem nieźle by wyglądały :) A tak, jak chcę kupić takie to muszę się wybrać do Krakowa. W Muszynie pytałem znajomego jubilera czy nie przywiózł by mi z hurtowni większej ilości woreczków, a ona na to, że się nie pisze, jeszcze psy pomyślałyby, że on jast jakiś dealer. I jak tu żyć :?: :!:

Razer
Chorąży

Wysłany: Wto 09 Lis, 2004   

Ja generalnie lubię porządek (ordnung...) więc używam pudełek po zapałkach, gdzie pakuje po kilka zestawów (dywizji, brygad) tak, żeby zapełnić całe pudełko. Wtedy żetony się nie mieszają w pudełku.
:arrow: Układam je w stosikach w kolejności jak są w tabelkach siły (b-35 i pokrewne) i w ten sposób łatwo je układać po wyjęciu.
:arrow: Ten sposób przechowywania wymusza czasochłonne układanie :( po każdej rozgrywce ale oszczędza się na czasie przy rozkładaniu do następnej. 8)

Panzerfan
Chorąży

Razer napisał/a:
Ja generalnie lubię porządek (ordnung...) więc używam pudełek po zapałkach, gdzie pakuje po kilka zestawów (dywizji, brygad) tak, żeby zapełnić całe pudełko. Wtedy żetony się nie mieszają w pudełku.

Przetestowałem już wiele możliwości, od własnych pudełek z przedziałkami (trzymam w nim wszystko z Waterloo :) ), podełka zapałek i opakowania z zapięciem strunowym, i najlepszym rozwiązaniem z tego wszystkiego sa woreczki z zapięciem strunowym. Sa produktem gotowym i praktycznym. Są przeźroczyste, przez co widać jak jest zawartość. A cena też nie jest straszne duża. A wydatek rzędu kilku złotych chyba nikogo po kieszeni specjalnie nie szarpnie.
Wojpajek napisał/a:
Chodzi o cenę?.... :wink:
Ale tak na poważie to uważam że redakcja powinna nam zapewniać takie torebki strunowe w każdej grze.... przecież żyjemy w kraju mocno przesiąkniętym tradycjami socjalistycznymi więc mamy prawo prosić Towarzyszów Redaktorów...

No... :roll: ja bym był jeszcze za tym aby cały TiS był w kolorowej szacie graficznej, :idea: a gry w twardym pudełku, od razu z żetonami wyjętymi z ramek (nie wchodzą w rachubę niesztancowane żetony) :shock: :shock: :D . :D .
..Żartowałem :wink:

Tylko to wszystko podnosi cenę końcową produktu 8) , ale pomarzyć każdy może. :roll: :wink:

REVSON
Szeregowy

A j aużywam wszystkich sposobów oprucz dwóch ostatnich i tak zawsze dostaje opr od RAZERA :D za nie poukładane żetony .

PS. RAZER zawsze miał coś ze szkopa hej.

Zeka
Chorąży

Wysłany: Pią 03 Gru, 2004   

Porządek? Jak najbardziej, ale do pudełka po zapałkach pakuję jedną dywizję lub korpus (w zależności od skali gry). Lub jednostki o takich samych nazwach lub rodzajach (np. żetony do Wiednia).

Graveland
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Gru, 2004   

ja z reguły "upycham" żetony od danego scenariusza do pudełeczek plastikowych po kliszach fotograficznych. Z reguły do jednego pudełeczka wchodzi "zło" a do drugiego "dobro" :D

Espada
Chorąży

Wysłany: Sob 18 Gru, 2004   

Ja osobiście rozdzielałem "Zło" i "Dobro" wtedy, gdy brakowało mi woreczków strunowych i gdy nie brakowało. Zasadę mam jedną - Bałagan to ja mogę mieć na mapie po (powiedzmy 3im etapie), ale nie w żetonach!!!
Facetka w sklepie papierniczym, takim profesjonalnym, jak dla plastyków, sprzedała mi z cztery komplety małych woreczków strunowych za groszki od kompletu (wyszło jakieś 240 - sic!- sztuk), a jej spojrzenia dosyć podejrzliwe zbyłem czarującym uśmiechem. Teraz mam każdą dywizję, brygadę, jednostki korpuśne etc,etc oddzielnie.
Nawet z W-39. :lol:
Pozdro!!!

Wojpajek
Major

Wysłany: Sob 18 Gru, 2004   

Ja będę taki uporządkowany jak mi Simba prześle woreczki strunowe<---- to jest reklama :wink:

Odpowiedz do tematu