Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkie bitwy, które zmieniły świat
Autor Wiadomość
Memnon
Porucznik

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007   Re: xxx

szachista napisał/a:
Przykro hihi poczytaj troszeczke i zacznij konstuować swoją wypowiedź.
Co do matury to miałem z języka polskiego dost na pisemnym i bdb na "oralnym", lecz to nie jest wymiernik wiedzy lub posiadanych umiejętności.
Pozdro narq

Wiedzy nie, przynajmniej historycznej, umiejętności jak najbardziej. Bo to jeszcze niezreformowana matura była. Moja znaczy się.

Jesli idzie o dopowiedź, to nie sądzę, żebym musiał czytać. Problem jest na tyle ogólny, że sobie poradzę. Tyle, że nadal nie wiem o co chodzi.
Jeszcze względnie zrozumiałe jest pytanie na koncu, ale na nie już odpowiedziałem: są okresy, których wydarzenia się ze sobą wiążą bardziej niż z innymi. exemplum II wojna punicka jest nacznie bardziej związana z I niż z I wojna macedońską, mimo, że obie punickie dzieli kilkadziesiąt lat, a główne wątki macedonskiej i punickiej rozegrały się niemal po sobie. Dlatego właśnie rzecz zazwyczaj ujmuje się jako "wojny punickie", natomiast wspomnianą I wojnę macedońską zalicza się już do tzw. "wielkich podbojów okresu późnorepublikńskiego".

szachista
Kapral

Wysłany: Śro 06 Cze, 2007   xxx

Na wstępie do badań historycznych powinieneś mieć wprowadzone pojęcie "periodyzacja".
Odnośnie Twojejego drugiego zdania zdania ostatniej wypowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak narazie widze, że doszedłes do epoki średniowiecza, egzamin na bdb ciekawe na jakim uniwerku, poczytaj a następnie się wypowiadaj!

zalecam używanie zdecydowanie mniejszej liczby wykrzykników

Memnon
Porucznik

Wysłany: Pon 11 Cze, 2007   Re: xxx

szachista napisał/a:
Jak narazie widze, że doszedłes do epoki średniowiecza, egzamin na bdb ciekawe na jakim uniwerku, poczytaj a następnie się wypowiadaj!

zalecam używanie zdecydowanie mniejszej liczby wykrzykników

Na żdanym. Piszę o maturze z języka polskiego. Czy ty aby na pewno rozmawiasz ze mną? Czasami mam wrażenie, że czyjeś posty mi tu nie wyskakują. :?

Nie studiuję też historii. Jeśli to wynikało z moich wypowiedzi, to niniejszym rozwiewam tę wątpliwość. Aczkolwiek prace magisterską napisałem z historii społecznej i mam nadziję, że doktorat również napiszę z historii. Tak czy owak chcę przez to powiedzieć, że nie jestem mimo wszystko w jakiś sposób niekompetentny do wypowiedzi na tematy historyczne. :)

A poza tym synku... :roll: cóż takiiego mam przeczytać, żeby móc się wypowiadac na forum w twojej obecności? Średniowiecze interesuje mnie w minimalnym stopniu, więc może sobie darujemy pozycję, którą mi zaproponowałeś. No chyba, że to nie będzie umysłowość tylko powiedzmy historia wojskowości. Wtedy jak najbardziej. Bo to forum zasadniczo na ten temat. Jesli jest inaczej, wyprowadźcie mnie z błędu. :D

Jesli jednak nasza dyskusja ma wyglądac w ten sposób, że ja próbuję grzecznie dowiedziec się o co ci chodziło w wypowiedzi, a ty mnie obrzucasz zarzutami o niewiedzy i niekompetancji to może lepiej ją zakończmy, bo szkoda miejsca. :o

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 11 Cze, 2007   

Panowie, prosiłbym o nie pisanie osobistych "wycieczek". Z każdej wymiany poglądów coś wynika, ale z wzajemnego "aluzjowania" już nic dla samej dyskusji. Nie ma znacznei kto co kończył, ale to co ma do powiedzenie. Polemizowanie z "trudnymi" poglądami też jest możliwe. Ale polemizowanie porzez docinki staje się nieciekawe dla czytelnikow.

Memnon
Porucznik

Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   

WZ napisał/a:
Panowie, prosiłbym o nie pisanie osobistych "wycieczek". Z każdej wymiany poglądów coś wynika, ale z wzajemnego "aluzjowania" już nic dla samej dyskusji. Nie ma znacznei kto co kończył, ale to co ma do powiedzenie. Polemizowanie z "trudnymi" poglądami też jest możliwe. Ale polemizowanie porzez docinki staje się nieciekawe dla czytelnikow.

Jeœli z mojej wypowiedzi wynikały docinki, to przepraszam. Chciałem tylko dać do zrozumienia, że nuży mnie już próbowanie dojœć o co tak właœciwie chodzi i na czym polega problem. A jeœli napisałem, że coœ zdałem albo skończyłem to tylko po to, żeby uniknšć zarzutu o niekompetencji, którym szanowny kolega szachista epatował od kilku postów sam wyrażajšc się co najmniej niegramatycznie. Pozdrawiam.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   

jak napisałem, nie ma znaczenie szkoła, lecz logicznośc wypowidzi oraz forma. Osobiste przytyki są nierozwojowe :)

szachista
Kapral

Wysłany: Wto 12 Cze, 2007   xxx

hehe to się wkręciliśmy, ręka Boska WZ łaczy ludzi
Pozdrawiam

Za to moja ręka wyrywa chwasty. Jak kolegę abdykowanego Cara.

Gość

Wysłany: Nie 17 Cze, 2007   

Po tych krotkich przerywnikach wroce do tematu :)

Salamina i Plateje.
Te dwie bitwy pozwolily na uksztaltowanie swiata antycznego takim, jakim go znamy - gdyby nie te dwa zwyciestwa Grekow byc moze nie mielibysmy laciny czy prawa rzymskiego (czesc prawnikow zapewne odetchnelaby z ulga) :) Grecy zatrzymali ostatecznie inwazje Perska na zachod - a niedlugo pozniej ruszyli na wschod - wpierw jak wyprawa 10.000 a pozniej wraz z Aleksandrem Wielkim...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 17 Cze, 2007   

Salamina zdecydowanie, złamanie potęgi perskiej na morzu dalo czas na odetchnięcie Grekom

Odpowiedz do tematu