Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
RPG
Autor Wiadomość
Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Śro 03 Lis, 2004   RPG

Chodzi mi głównie o gry z cyklu 'Forgotten Realms...', ale dyskusja o pozostałych rpg-ach będzie też mile widziana ;)

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Wto 09 Lis, 2004   

Oj widze, ze musze sam zaczac ;)

Mi sie najbardziej podobalo Icewind Dale II i Baldurs Gate II - naprawde swietne gry. Czesci pierwsze tych gier tez byly niezle a dodatki po prostu byly wspaniale ;)
Newerwinter Nights mnie rozczarowalo - kampania byla cienka (zbyt liniowa), ale sam system byl dobry, w dodatki nie gralem, ale slyszalem, ze sa niezle ;)
Arcanum to ciekaw erpeg - polaczenie magii i technologii (jak w ksiazkach Gemmela, ale tutaj jest inaczej)
Gorasul jest gra srednia, ale mozna pograc

No nie wiem co tu jeszcze napisac, ale teraz wasza kolej :D

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Śro 10 Lis, 2004   

Ice Wind Dale nie podobał mi się , fabuła totalnie liniowa, bardzo mało pobocznych questow a najgorsze to, że wszystko sprowadzało sie do wyrznięcia wszystkiego. Te dodatkowe przygody tez mizerne, choć ta z tym wzmartwychwstałym wodzem jako tako nawet :)
ID 2 mam ale jeszce nie grałem - cos czasu nie ma :)

slowik
Major

Wysłany: Śro 10 Lis, 2004   

swietny byl/jest morrowind...w druga czesc jeszcze nie gralem , ale ma byc tez super

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Wto 16 Lis, 2004   

Grohmann napisał/a:
Ice Wind Dale nie podobał mi się , fabuła totalnie liniowa, bardzo mało pobocznych questow a najgorsze to, że wszystko sprowadzało sie do wyrznięcia wszystkiego. Te dodatkowe przygody tez mizerne, choć ta z tym wzmartwychwstałym wodzem jako tako nawet :)
ID 2 mam ale jeszce nie grałem - cos czasu nie ma :)

Totalnie liniowa? A grales w Newerwinter Nights?

Razer
Chorąży

Jakoś zdecydowanie bardziej wolę serię fallouta, nawet liniowego tacticsa oraz Jagged Alliance 2, te eksplozje i serie z kmów, niczym muzyka...
Eeh rozmarzyłem się...
A propos może ktoś bardziej obeznany z tematem zrobi ankietę pt.
RPG wszechczasów :?: :?: :?:
W końcu nie samą strategią żyje człowiek :!:

Cyber Stefan
Podporucznik

A po co? Kazda gra jest dobr na swoj sposob, a kazdy lubi co innego ;)
Ja tez lubie Fallouta ;)

Gdyby byla taka ankieta to mialbym dylemat ;)

Razer
Chorąży

No w sumie racja każdy lubi coś innego.
Mogłabybyć ankieta która gra strategiczna jest lepsza?
Tylko po co - wszystkie są dobre.
Odwołuję to co :roll: napisałem o ankiecie.
Graj i pozwól grać.

PŁASKI
Plutonowy

Odnośnie Follauta. To jeden z najlepszych RPG-ów w jaki grałem :!:

Newerwinter Nights jest do bólu liniowa podobnie jak Baldur i Ice Wind Dale. :!:

Jeśli mógłbym coś zaproponować to jednym z lepszych RPG jest Planet Escape Tourment.(mogłem przekręcić tytuł).

Jest też jeden tytół który według mnie bije wszystkie te erpegi mam na myśli GOTHI I i II plus dodatek. :!: :!: :!:
:arrow: Rewelacyjna gra w z doskanałę fabułą i grywalnością. Jedyna gra w której postać naprawdę się uczy i co ważniejsze to widać podczas walki. Balans ciałem , ustawienie miecza , płunność ruchów (zgranie z bezwładnością broni). Oraz możliwość wukonania setek zadań pobocznych i odkrycia wielu miejsc. Do tego dochodzi doskonała grafika.

nekhomanta
Szeregowy

Wysłany: Czw 18 Lis, 2004   

PŁASKI napisał/a:
Jeśli mógłbym coś zaproponować to jednym z lepszych RPG jest Planet Escape Tourment.(mogłem przekręcić tytuł).

chyba Planescape: Torment

PŁASKI napisał/a:
Jest też jeden tytół który według mnie bije wszystkie te erpegi mam na myśli GOTHI I i II plus dodatek. :!: :!: :!:

POPIERAM i przy okazji pytanie, czy jest juz inna wersja dodatku niz "szwargoczaca"?

Cyber Stefan
Podporucznik

PŁASKI napisał/a:

Newerwinter Nights jest do bólu liniowa podobnie jak Baldur i Ice Wind Dale. :!:

Newerwinther kampania standardowa owszem, ale z tego co slyszlem mapy wlasne oraz dodatki juz mniej ;)

Icewind Dale raczej mniej, ale chyba tez, mimo to jest gra za*****ta :D

Do Baldurow sie nie zgodze :twisted:

Grohmann
Porucznik

Baldury mi się za to podobały w przeciwieństwie do Iceów, które to raczej chciały powtórzyc sukces tych pierwszych.
Dość fajna była też seria M&M, co prawda fabuła jakaś taka 'dziecinna' ale swego czasu to było coś.
Ciekawi mnie jak to będzie z tym Falloutem3 , wciąż nie mogą się zdecydować czy robic czy nie, słyszałem juz tyle wersji, że nie wiem czy są jakies prace nad tą grą czy też nie. Jestem naprawdę wielkim fanem tej gry i byłoby bombowo :) gdyby zrobili III np. w scenerii rosyjskiej tajgi i tundry :D

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Pią 19 Lis, 2004   

Fallouty sa fajne i milo by bylo, gdyby zrobili nastepna czesc... ale ciezko bedzie przebic 2...

...a Icewind Dale mi sie podobal, szczegolnie 2 ;) - nowe przepisy z nowego wydania D&D czynia te gre znacznie lepsza... chociaz brakuje mi tam liszy z Baldura 2 ;)

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Pią 19 Lis, 2004   

W Morowinda nie pogralem bo mialem jakies problemy zwiazane z komputerem (chodzil na slabszych niz moj), mniej wiecej w tym czasie, kiedy dorwalem Morowinda zacal mi szwankowac dlatego widzialem tylko jak moj znajomy w to gral, ale nawet to patrzenie pozwolilo mi stwierdzic, ze gra jest dobra...
Przypomina mi troche Blade of Darkness, ale tamto to byly tylko walki z elementami RPG, ale walka byla podobna (do magii nie bylo dostepu oproczz tytulowego miecza i paru glownych bossow). Szkoda tylko, ze nie bedzie 2 czesci tego bo gra mi sie naprawde podobqala ;)

slowik
Major

Wysłany: Pon 22 Lis, 2004   

jedna sprawa negatywna, no moze dwie: w tym typu grach z czasem sie staje przepoteznym, fruwalem sobie po calym swiecie w poszukiwaniu handlarzy i wrogow, bo przedmiotow to mialem wiecej niz wszyscy handlarze razem wzieci...nikt mi nie mogl podskoczyc bo kladlem wszystkich ale jak by nie bylo , by tak daleko zajsc trza sie strasznie nameczyc. przepieknie zrobiony swiat i ile kultur, ras, religji, gildii, miast,....swietna opcja z budowaniem wlasnego domu:)
przestalem grac na krotko zanim chcialem dojsc do "przeznaczenia" :)
no i drugi maly problem, jak przestaniesz grac i zagubisz reczne zapiski, to trudno po np.2 tygodniach bez grania trudno wrocic do gry...

ahh swietna gra :)

PŁASKI
Plutonowy

Wysłany: Wto 23 Lis, 2004   

Nic mi niewiadomo na temat nowej wersji Gothic.

Fallout mieła buć trzecia część jednak producenci zrezygnowali z tego pomysłu. Czytałem otym w jednej z gazet kilka miesięcy temu.

Zrobili nowego Fallouta "Brotherhood of Steel" jednak jest on dostępny tylko na konsole X-box. Nie wiadomo czy będzie dostępny na PC. Konwencją otoczenia i sposobem rozgrywki przypomina kultowego Diablo.

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Wto 23 Lis, 2004   

slowik napisał/a:
jedna sprawa negatywna, no moze dwie: w tym typu grach z czasem sie staje przepoteznym, fruwalem sobie po calym swiecie w poszukiwaniu handlarzy i wrogow, bo przedmiotow to mialem wiecej niz wszyscy handlarze razem wzieci...nikt mi nie mogl podskoczyc bo kladlem wszystkich ale jak by nie bylo , by tak daleko zajsc trza sie strasznie nameczyc. przepieknie zrobiony swiat i ile kultur, ras, religji, gildii, miast,....swietna opcja z budowaniem wlasnego domu:)
przestalem grac na krotko zanim chcialem dojsc do "przeznaczenia" :)
no i drugi maly problem, jak przestaniesz grac i zagubisz reczne zapiski, to trudno po np.2 tygodniach bez grania trudno wrocic do gry...

Im potezniejszy jestes Ty tym potezniejsi sa wrogowie tak to sie zwykle odbywa (chocby licze w BG II - moi ulubiency ;) ), a w wiekszosci gier przedmioty sa udostepniane raczej stopniowo... chyba, ze mowisz juz o tym co sie dzieje po tym jak skoczysz gre i chcesz wrocic ta sama druzyna do krain, ktore juz zwiedziles...

Przemek997
Szeregowy

Wysłany: Nie 27 Lut, 2005   

Moim ulubionym rpgiem jest MU online bije wszystkie RPG na kolana gra jest diablopodobna ale bardziej rozwinienta

Cyber Stefan
Podporucznik

Wysłany: Pon 28 Lut, 2005   

A co to jest?

Zaloze sie, ze sie mylisz ;) (co do tego bicia ;) )
.
.
.
.
Aha juz sprawdzilem ;)

Ciasteczkowy
St. szeregowy

Wysłany: Pon 28 Lut, 2005   

Cyber Stefan napisał/a:
A co to jest?

Zaloze sie, ze sie mylisz ;) (co do tego bicia ;) )
.
.
.
.
Aha juz sprawdzilem ;)

I co podoba ci się Muuu :wink: ??

Odpowiedz do tematu