Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chętni do rozgrywki w całość września 1939
Autor Wiadomość
Grisznak
Porucznik

Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Dałbym tę opcję z dowództwem, ona ma tu więcej sensu. Takie problemy ze współdziałaniem to bardziej kwestia XIX wieku (w GBoACW potrafią boleć), w grach XX-wiecznych raczej ich nie widziałem.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

Ok, czyli dowództwo niweluje wpływ.

[ Dodano: Wto 06 Lut, 2018 ]
Niestety dopadło mnie przeziębienie i trochę zwolniłem tempo. Drugą kwestią jest konieczność mojego wyjazdu (za tydzień) na projekt i do około połowy marca (wyjątkowa sytuacja) będę bez dostępu do planszy. W związku z tym aby nie robić przerwy na bezczynność poniżej przedstawię co jest do zrobienia i jaki jest plan z terminami.

---
Sposób rozgrywki (system podpowiedziany przez brata):
- udostępniłem foldery na dysku google dla każdej ze stron. W plikach tekstowych będziecie umieszczać rozkazy. Jeśli będzie konieczne wrzucicie zdjęcie z ustawieniem, szkicem itp.
- ja do folderów będę wrzucać materiały oraz zdjęcia.

Brat postawił mi też stronę na WordPressie i zamieszać będę tam informacje. Również podsunął mi pomysł z czym podobnym do irca aby móc tam robić odprawy. Każda strona będzie mieć swój pokój i o podanych przeze mnie godzinach w czasie rozgrywki będzie można tam przedyskutować konieczne kwestie.

Na poszczególne tury będę podawać terminy na zamieszczanie materiałów/rozkazów. Jeśli dowódca naczelny będzie wiedział, że partner z jakiegoś powodu nie może zamieścić informacji to może to zrobić za niego.

---

Do zrobienia:

1. Sprawdzenie czy możecie wpisywać dane w swoje pliki oraz wrzucić w katalogi zdjęcia oraz otworzyć zdjęcie wrzucone tam przeze mnie. Proszę o potwierdzenie tutaj na forum do dnia 8.02.2018.

2. Gramy na nowej planszy Mławy oraz Suwalszczyzny (bo z tego co widzę część ma stare mapy, a część nowe). Pliki z rozstawieniem jednostek będą w folderach jutro.
Waszym zadaniem jest ogarnięcie sobie przygotowania sposobu zaznaczania jednostek na mapach. Niestety nie mamy map od WZ. Termin do dnia 23.02.2018 potwierdzenie gotowości tutaj na forum.
Chyba, że jak się wszyscy zgodzą to zdecydujemy się na ustawienie dowolne jednostek z map Mławy i Suwalszczyzny Proszę o zdanie tu w temacie do 9.02.2018 i jeśli będzie zgoda za dowolnym rozstawieniem to do 2.03.2018 czas na podanie go w plikach na google.

3. Podanie linii rozgraniczenia korpusów/armii (opis, zdjęcie) do dnia 23.02.2018 lub 2.03.2018 w przypadku dowolnego scenariusza.

4. Strona niemiecka podaje pola dla rozpoznania lotniczego oraz opis rozkazów dla jednostek rozpoznawczych (pogoda dobra) do dnia 9.02.2018. Możecie kolejne fazy opracować już wstępnie.

5. Mlaviusa proszę o opracowanie systemu punktów dla map, a resztę o uwagi do niego. Termin do 2.02.2018

Niestety ten wyjazd z pracy trafił się w niedobrym momencie (trzeba pracować i zarabiać by się bawić) ale uważam, że nie ma sensu zaczynać teraz i robić przerwy bo stracimy tempo. Proszę więc o cierpliwość. Ja będę w kontakcie cały czas kontynuując walkę z przepisami oraz ze stroną i "ircem".

Grisznak
Porucznik

Wysłany: Śro 07 Lut, 2018   

1) Tak, dostałem dostęp do dokumentów google, mogę je edytować.
2) Mapy do Mławy mam dwie - pierwszą (Dragon), drugą (Dragon-Hobby). Domyślam się, że TiSowa jeszcze jest inna, tak?
3) Byłbym za rozstawieniem historycznym, ono utrudnia trochę grę Niemcom, a przy ich przewadze jest to istotny element.
Rozgraniczenie linii korpusów musi być tak czy siak. W przypadku Niemców:
- I KA - atak na linii Mława, Osowiec, Różan.
- KA - Wodrig - osłona natarcia I KA na linii Myszyniec-Dylewo.
Trzeba to teraz tylko oznaczyć na liniach heksów.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Komendant
Plutonowy

Niestety z mapami jest ten problem, że jest ich kilka. Mapa kompatybilna z resztą to ta której zdjęcie przesyłałem (wydana w magazynie TiS w dwóch częściach).

Można linię nanieść np na zdjęcie i wrzucić do folderu.

Jaki masz kontakt z WZ? Może dałbyś radę chociaż te dwie mapy na początek załatwić?

Mlavius
Kapral

Również mogę edytować dokumenty.

Michał Jakubik
Kapral

ad1 Tak, dostałem dostęp do dokumentów google, mogę je edytować.
ad2 historyczne
ad3 podobnie jak grisznak on dowodzi

Mlavius
Kapral

Co do punktów zwycięstwa...
Przypominam tylko że nie posiadam Suwalszczyzny :smile:
Tą mapą (i pkt) musi zająć się osoba która ten tytuł posiada.

PS.Co do rozgrywki-historycznie

Komendant
Plutonowy

Mlavius napisał/a:
Co do punktów zwycięstwa...
Przypominam tylko że nie posiadam Suwalszczyzny :smile:
Tą mapą (i pkt) musi zająć się osoba która ten tytuł posiada.

PS.Co do rozgrywki-historycznie

Dasz radę ze zdjęcia map i zdjęć tabel, które wrzuciłem w sąsiednim temacie?

---

Wrzuciłem materiały do folderów na Google. Jest rozstawienie, aktualna wersja zmian zasad (tyle ile napisałem) oraz inne materiały.

Grisznak
Porucznik

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Tak, są, ale nie mogę tych plików otworzyć, jedyny, które mogę to zmiany w zasadach.

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

Tylko dokument zasad jest plikiem *.doc. Reszta to pliki *.pdf do ściągnięcia.

Wiktor
Kadet

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   Dołączenie do gry

Szanowni Panowie,

czy pozostał jeszcze jakiś związek operacyjny, którym można by dowodzić (choćby marna GO Wyszków ;) i czy pozwolicie się dołączyć jednemu graczowi?

Obie mapy posiadam, wszystkie jednostki również.

Pozdrawiam,
Wiktor

Michał Jakubik
Kapral

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Proponuje Pomorze dołączyć

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Nie 11 Lut, 2018   

Witaj Wiktor,

Ja sugeruję wstrzymanie z przydziałem ze względu na to, że ruszymy dopiero za miesiąc i jeśli ktoś nie będzie się trzymać podanych terminów to Wiktor może go zastąpić. Jeśli by się tak nie zdarzyło to coś wymyślimy :)

[ Dodano: Pon 12 Lut, 2018 ]
Coś nam Silmeor już nie potwierdził w terminie dostępu do plików. Więc Wiktorowi dam dostęp do Polaków.

Z Michałem grałem już więc na niego liczę, a Grisznak widać też solidna firma.

WZ odezwał się i jest szansa na mapy.

Wiktor
Kadet

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Ok. Rozumiem - skontaktowałem się z Mlaviusem (chyba;) i czekam na odpowiedź.

Poza tym odpowiadając na wcześniejszego posta:
Ad. 1. Mam dostęp do plików, mogę edytować mój dokument;
Ad 2. Ustawienie historyczne będzie chyba najciekawsze (ewentualnie minimalnie zmodyfikowane - np. z możliwością zaczęcia w odległości 3 heksów od oryginalnego miejsca).

Wrzucisz, dla porządku, link do strony i do YT, o którym wspominałeś?

Pozdrawiam,
Wiktor

Mlavius
Kapral

Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   

Potwierdzam kontakt z Wiktorem.Nasza współpraca będzie chyba owocna :)
Co do Silmeora... utraciłem z nim kontakt.Nie odpowiada na wiadomości :roll:

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

To się cieszę. Proszę się trzymać terminów bo niejako to weryfikuje czy jesteśmy w stanie coś płynnie rozegrać.

Co do filmów to tutaj masz wszystkie części:

https://www.taktykaistrat...p=127262#127262

Stronę podam jak coś na niej już zamieszczę.

Pomysł z małą korektą rozstawienia historycznego jak dla mnie ok.

Silmeor
Kapral

Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Cześć. Przepraszam za dłuższą nieobecność. Niestety ze względów służbowych muszę na razie zrezygnować z udziału w projekcie. Może w przyszłości... Pozdrawiam i życzę przyjemnej gry. Postaram się chociaż od czasu do czasu zajrzeć do tematu aby być w miarę na bieżąco.

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Nie 04 Mar, 2018   

Zapraszam do części VI - Transport

https://youtu.be/nfrMiQAkAiI

[ Dodano: Czw 08 Mar, 2018 ]
Jak tam Panowie? Działacie coś bo nie widzę by na dysku się coś pojawiło. Niestety takie przerwy nie są dobre :/ i jak działać to w jednym ciągu.
Mlavius działasz coś z punktacją?
Z mapami nadal lipa :/

Mlavius
Kapral

Wysłany: Czw 08 Mar, 2018   

Kończę punktację.Na początku przyszłego tygodnia myślę że będzie gotowa.

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

Witam i przepraszam za brak oznak życia, niestety delegacja mi się przedłuża :/

Odpowiedz do tematu