Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzesień 1939 w całości
Autor Wiadomość
Mlavius
Kapral

Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Grisznak napisał/a:
Parę propozycji do kart:
V Kolumna: wskazany stos polskich jednostek nie może sie poruszać w danej turze, zaś w walce otrzymuje modyfikator -1.
Brak amunicji: wskazany stos polskich jednostek otrzymuje w danej turze -1 do ataku.
Szarża kawalerii: wybrana jednostka/stos polskiej kawalerii wykonujący atak w terenie czystym mnoży swoją siłę razy 1.5, ale ponosi też straty o 1 wyższe.
Brak map: wskazany stos niemieckich jednostek porusza się w danej turze z połową posiadanych PR.
Sabotażyści: Gracz niemiecki wskazuje jeden most (poza mostami na Wiśle) i wykonuje rzut kością. Przy wyniku 5-6 most zostaje zniszczony.
Koordynacja działań: przy ataku/obronie wykonywanym/ej co najmniej trzema jednostkami (nie licząc artylerii) gracz mnoży ich siłę razy 1.5
Spory kompetencyjne: Gracz wskazuje jeden sztab przeciwnika. Do końca danej tury sztab ten nie może przeprowadzać żadnych działań ani wspierać swoich jednostek.

Mam pytanie do karty "Szarża kawalerii".Czy modyfikator taki otrzymuje również jednostka kawalerii stojąca na polu wraz z artylerią/piechotą?

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

Dzięki Grisznak za propozycje, przynajmniej nie mam wrażenia, że piszę tylko do siebie ;)

Michał Jakubik
Kapral

Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

hey
Masz jakieś zgłoszenia do gry (tzn generałów)?
Zastanawia mnie jeszcze jeszcze problem koordynacji działań przez dowódców i jak komuś skończy się plansza (kawałek którym dysponuj)? Z Google map nie skorzystamy.
To bardzo duży odważny projekt etap z będzie pochłaniał z tydzień.
pozdrawiam

Komendant
Plutonowy

Wysłany: Śro 17 Sty, 2018   

Nie mam. Rozmyślam nad tym czy nie zrobić najpierw luźnej rozgrywki testowej polegającej na tym, że ja bym grał wrzucając zdjęcia i opis na forum. Chętni pisaliby swoje sugestie co do kierunku ataków, manewrów itp. i ja starałbym się to realizować. Zobaczyłbym jakie zaintetesowanie i jak czasowo to wychodzi. Może w międzyczasie ktoś by się zainteresował.
Aktualnie kończę brakujące żetony i zacząłem robić karty zdarzeń. Juz bliżej końca niż dalej. Zostanie skończyć opis rozstawienia wojsk niemieckich i przepisy do lotnictwa zrobić.

Co do plansz to fajnie by było mieć pliki map w dobrej rozdzielczości i je poskładać jak to zrobił jeden z użytkowników.

[ Dodano: Pią 19 Sty, 2018 ]
Pierwsze dziesięć kart wydrukowane i ostatnie żetony (mam nadzieję).

Grisznak
Porucznik

Wysłany: Pią 19 Sty, 2018   

Fantastycznie to wygląda.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Michał Jakubik
Kapral

Wysłany: Sob 20 Sty, 2018   

witam
Nie czuje się za silny we wrześniu, ale zgłaszam pierwszą kandydaturę do testowej rozgrywki (strona niemiecka).
Może załóż nowy wątek i tam zbierz ochotników do rozgrywki, by nie zaśmiecać tego tematu.

Silmeor
Kapral

Wysłany: Nie 21 Sty, 2018   

I ja bym się chyba skusił na rozgrywkę.

Komendant
Plutonowy

Ciesze się Panowie. Próbowałem dziś robić zdjęcia plansz by połączyć je w jeden plik co by Wam pomogło. Chciałem by nazwy miejscowości były czytelne i powiem, że ciężko zachować ostrość i równoległość. Napisałem do WZ z prośbą o udostępnienie plików w sensownej rozdzielczości żeby je poskładać w całość.

Myślę, że bez tego będzie trudno graczom ogarnąć grę, a tak by mogli nanosić sobie plany i sytuację (np. w Gimpie na różnych warstwach).

Mlavius
Kapral

Czy w grze będą może brały udział pociągi pancerne?

Komendant
Plutonowy

W grze będą dodatkowe elementy (żetony). Będą to:

1. Pociągi pancerne prezentowane wcześniej (unikalne sylwetki)
2. Lotnictwo obu stron (duuużo jednostek bez rozpoznawczego, dywizjony)
3. Żetony lotnisk i możliwość przez Niemców przesuwania lotnisk polowych.
4. Pociągi transportowe (ograniczona ilość)
5. Ośrodki zapasowe piechoty i kawalerii, które będą organizować bataliony marszowe i uzupełnienia (jako żetony)
5. Karty zdarzeń prezentowane wcześniej.
6. Żetony GW, dodane żetony jednostek rozpoznawczych dla jednostek niemieckich, brakujące dywizje niemieckie, dodatkowe żetony polskie, wiele dodatkowych żetonów.
7. Kolumny transportowe polskie (żetony prezentowane wcześniej)
8. Jednostki mają poziomy siły.
9. Zmienione zasady.

Jeśli zgłaszają się już chętni to muszę pomyśleć o zastosowaniu mgły wojny. Wprowadzę lotnictwo rozpoznawcze (nie w formie żetonów) i specjalne zasady rozpoznania dla oddziałów tks, kawalerii i rozpoznawczych oraz lotnictwa.

Mlavius
Kapral

Powiem szczerze że nie posiadam "Bzury" ani dodatku "Wielkopolska" i to pytanie może się wydawać głupie ale zapytam:Czy armią "Poznań" można będzie "operować" od razu?

Komendant
Plutonowy

W sumie dobre pytanie. Jak uważacie? Czy pozwalamy od razu czy wstrzymujemy na określoną ilość etapów?

Silmeor
Kapral

Jeśli mamy rozegrać alternatywną wersję kampanii wrześniowej to powinna być możliwość działania Armii Poznań od 1 września.

Komendant
Plutonowy

No tak tylko "warunki początkowe" są dla nas znane, a jednak Armia Poznań nie wiedziała jakie siły ma przed sobą. Ja bym był jednak za zatrzymaniem, a przynajmniej ograniczeniem ruchliwości.

Mlavius
Kapral

Co do armii "Poznań proponowałbym w dniach 1-3 Września nie dawać możliwości ruchu.Począwszy od 4 Września jednostki w.w. armii mogą poruszać się maksymalną ilością PR.Myślę że warto trzymać się realiów historycznych.

Komendant
Plutonowy

Też bym się przychylał do takiego rozwiązania, choć pozwoliłbym jednostkom poruszać się o max 2PR, żeby trochę zmienić rozstawienie i dodać niepewności Niemcom.

woj1982
Plutonowy

Organizujcie konwent ;)

Mlavius
Kapral

2 PR to też dobry pomysł.Chodzi właśnie o wprowadzenie niepewności w szeregach niemieckich (co do miejsca ewentualnego uderzenia Kutrzeby).

Komendant
Plutonowy

Kolejna rzecz jaka mi przyszła do głowy to wyznaczenie stref natarcia dla armii (może i korpusów), których należy się trzymać (strefa zawierałaby się między dwoma liniami i byłby zakaz swobodnego przekraczania ich przez różne armie (korpusy). Wyznaczone przed rozgrywką pozwoliłyby mi też podzielić te multum żetonów na części i rozgrywać wszystko po kawałku.

WZ odnośnie map nie powiedział "nie" i mam go naciskać by znalazł chwilę na podesłanie.

Zmodyfikuję jeszcze fazy, ponieważ trzeba uwzględnić sensownie rozpoznanie. Wstępnie chcę by faza lotnicza zaczynała się od rozpoznania lotniczego (może się natknąć na pozostawione żetony lotnictwa myśliwskiego do przechwytywania). Następnie ataki lotnicze.
Faza ruchu zaczynałaby się od fazy ruchu jednostek rozpoznawczych. Gracz będzie mógł do tej roli przeznaczyć jednostki kawalerii, rozpoznawcze, tks i zdecydować co ma robić po napotkaniu wroga.
Dopiero po ruchach jednostek rozpoznawczych następowałby ruch reszty jednostek.

Mlavius
Kapral

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Jak będzie z GO "Wyszków"?W czasie kampanii została podporządkowana (chyba) armii "Modlin".

A tak poza tym to fajnie by było gdyby można było zobaczyć co dzieje się na innych "frontach" (mówię tu o mapach z naniesionymi jednostkami).

Odpowiedz do tematu