Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
El Alamein trzy bitwy.
Autor Wiadomość
Adler2017
Kadet

Wysłany: Czw 02 Lis, 2017   El Alamein trzy bitwy.

Witam wszystkich forumowiczów to mój pierwszy post tutaj. Mam prośbę dotyczącą bitew pod El Alamein. Najbardziej znana i opisana jest II bitwa z poździernika 1942r mam do niej dość dokładne OdB i również opis samej bitwy. Jednak zarówno I bitwa z lipca 1942 jak i atak wojsk "Osi" pod Alam Halfa zostały potraktowane po macoszemu. Poszukuję danych dotyczących jednostek obu stron walczących w tych bitwach ich organizację najlepiej do batalionu, stan ilościowy żołnierzy i uzbrojenia. Każda informacja jest dla mnie ważba nawet jeśli dotyczy jakiegoś pojedynczego batalionu. Może uda mi się jakoś zebrać to potem w całość.
Druga sprawa dotyczy 164 leichte Afrika Division jest pewna nieścisłość co do ilości batalionów w jej pułkach. Jedne źródła podają ze miała po 3 bataliony na pułk inne że po 2. Jak to z nią bylo. W miarę możliwości proszę obpodanie źródeł przekazywanych mi informacji potrzebuję wiarygodnych danych a nie przypuszczeń i podejrzeń. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Może ktoś z szanownych forumowiczów posiada jakieś mapy przedstawiające rozmieszczenie jednostek w piszczególnych bitwach chodzi mi o dokladniejsze ukazujące gdzie stacjonowały bataliony albo chociaż pułki bo co do dywizji to jest tego sporo w sieci i luteraturze choć nie zawsze dokładnie ukazujące rozmieszczenie wojsk.

Odpowiedz do tematu