Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
strumienie, rzeki oraz skarpy
Autor Wiadomość
Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Sob 22 Kwi, 2017   strumienie, rzeki oraz skarpy

atakujący przez strumienie, rzeki oraz skarpy nie uwzględnia żółtych oraz czarnych gwiazdek jak rozumiem (choć nie jest to napisane w instrukcji lub ja po prostu tego nie zauważyłem :smile: ) obrońca uwzględnia swoje czarne gwiazdki.

Arecki
Generał (moderator)

Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Heyaa,

Jeżeli dobrze jeszcze pamiętam i nic się nie zmieniło to:

1. Żółte Gwiazdki -> to modyfikator szturmowy/forteczny i te uwzględnia się zawsze, jeżeli atakujesz na teren "ufortyfikowany" (rzeki, skarpy, góry, okopy, miasta itd).

2. Czarne Gwiazdki to modyfikator stricte pancerny i ten używany jest tylko w terenie czystym i to tylko w przypadku, gdy obrońca nie posiada osłony pancernej (czyli czegoś co posiada czarne gwiazdki).

Wojtek musi to jeszcze potwierdzić byś miał pewność, bo moje teorie pochodzą sprzed kilku lat :)

Motyla Noga
Porucznik

Od tego czasu spoooro się zmieniło, jeśli atakuje się jednostki niepancerne to liczy się czarne i żółte gwiazdki,
1. w obronie też liczą się czarne gwiazdki,
2. w ataku na las, miasto lub góry czarne gwiazdki nie są uwzględniane,
3. w obronie jednostka pancerna która stoi w lesie, mieście lub górach swych czarnych gwiazdek nie uwzględnia,
4. atakując na jednostki niepancerne znajdujące się w terenie czystym na wzgórzach również wszelkie fortyfikacje uwzględnia się czarne i żółte gwiazdki, chyba że w tych fortyfikacjach broni się jednostka z napisem p-panc.

Michał Jakubik
St. szeregowy

hey

I taka powinna być wykładnia gwiazdek również w WB-95
Liczę że w Budapeszcie takie postulaty zostaną uwzględnione.

Pozdro

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 24 Kwi, 2017   

czy moje pytanie jest tak banalne i oczywiste że nikt z szefostwa :smile: mi nie odpowie. :sad:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Motyla Noga napisał/a:

1. w obronie też liczą się czarne gwiazdki,
2. w ataku na las, miasto lub góry czarne gwiazdki nie są uwzględniane,
3. w obronie jednostka pancerna która stoi w lesie, mieście lub górach swych czarnych gwiazdek nie uwzględnia,
4. atakując na jednostki niepancerne znajdujące się w terenie czystym na wzgórzach również wszelkie fortyfikacje uwzględnia się czarne i żółte gwiazdki, chyba że w tych fortyfikacjach broni się jednostka z napisem p-panc.

1. tak
2, tak
3. nie
4. tak

Radosław Kotowski
Podporucznik

Ad. 3
Oddziały pancerne stojące w lesie, mieście czy górach nie mają modyfikatora pancernego.
[29.1.7]

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2017   

Dziękuje za odpowiedź, jeszcze chciałbym prosiłbym aby redakcja odpowiedziała mi na to pierwsze pytanie, a leci ono tak.
Czy atakujący przez strumienie, rzeki oraz skarpy nie uwzględnia żółtych oraz czarnych gwiazdek jak rozumiem (choć nie jest to napisane w instrukcji lub ja po prostu tego nie zauważyłem :smile: ) obrońca uwzględnia swoje czarne gwiazdki w obronie.

[ Dodano: Wto 04 Lip, 2017 ]
Atakując przez strumienie, rzeki oraz skarpy nie uwzględnia się żółtych oraz czarnych gwiazdek, czy atakując przez linie umocnione także nie wykorzystuje się gwiazdek czarnych.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 16 Lip, 2017   

uwzględnia się

Odpowiedz do tematu