Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierunki rozwoju Taktyki i Strategii.
Autor Wiadomość
czycha
Sierżant

Wysłany: Wto 14 Lut, 2006   

Ale Wojtku nie miałem na myśli samych instrukcji, a raczej np. wszystkie poprawki i scenariusze które były w TiS-ie do gier lub całych systemów (może i z mapami :) )

Maedhros
Plutonowy

Hm, przecież mozna kupić osobno mapy, osobno żetony. Do wyboru, do koloru...

czycha
Sierżant

Hm... Coś chyba nie mogę wytłumaczyć. Postaram się jak najprościej: Np. do W39 w TiS-ie było 10 scenariuszy + dwie plansze z żetonami (to tylko przykład - nie liczyłem). Chodzi o zebranie tego wszystkiego w całość. Teraz przyszło mi do głowy jeszcze jdna rzecz. Pójdźmy dalej: Wszystkie scenariusze + mapy i żetony (do wszystkich systemów) w jednym wielkim wydaniu.

preclo
Kapitan

OK, pomysł nie głupi, tylko czy realizowalny i opłacalny.
Bo naprawdę trzeba wziaść pod uwagę ilu będzie chętnych na takie maksipaki. Ja bym się pisał, gdyby ... no własnie gdybym nie miał Września, a tak się skłąda, że mam kompletny. Wielu jest pewnie takich, którym do całości brakuje dwóch, trzech części i oni też raczej nie będą kupować całości.
Wydawania takich paków raczej mija się z celem, chyba, że masz na myśli już wydane gry i dodatki poszeregowane przez Wojtka, wrzucone do jednego pudła, oklejone jako WrzesieńPak i sprzedawana po jakiejś promocyjnej cenie. To jestem w stanie zrozumieć, tylko znowu czy będzie popyt na takie cuś.

A co do samych instrukcji to trzeba to roztrąbić dobrze i myślę, że popyt będzie. Choćby w sklepie czy na stronie mogłaby się pojawić informacja o tym, że jest i za ile taka przyjemność.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Miki
St. szeregowy

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Ciężka sprawa.
Sporo roboty by było z tym wszystkim. Tak jak pisał Preclo nikt (lub prawie nikt), kto ma prawie wszystkie "elementy" do W-39 nie kupi kompletu. Szkoda pieniędzy. Jednak takie zestawy byłyby atrakcyjne dla osób zaczynajęcych grę.
Osobiście gram w B-35 i nie interesuje mnie wcale Wrzesień (ani mapy, ani tym bardziej żetony). Szkoda mi również wydawać pieniądze na TiS-a, w którym jest kilka żetonów do B-35. Dlatego też chętnie widziałbym możliwośc zakupu samych elementów do interesującego mnie systemu (szczególnie żetonów). Są również osoby, które preferują gre jedną nacją, a innych unikają jak ognia. Tak więc fajnie by było móc kupić samych Szwabów, Ruskich lub Jankesów i Brytoli. Jednak jak pisałem na wstępie roboty by z tym było co nie miara. No cóż. Jeżeli nie teraz to może w przyszłości.
I żywi pozazdrościli umarłym...

czycha
Sierżant

Wysłany: Śro 15 Lut, 2006   

Jeśli chodzi o kwestię posiadania dodatkowych "elemantów" do systemów/gier to raczej mam (oczywiście skopiowane) jednak zakupiłbym mimo wszystko taki dodatek. Co do przydatności "elementów" z innego systemu to wspominałem że możnaby było robić takie wydania do konkretnego systemu.

GOKERSONOW
Chorąży

Wysłany: Śro 10 Wrz, 2008   

a moze by tak dawac skany starych numerow tis powiedzmy 1 nr na rok na stronie tak by kazdy ktory nie ma starych numerow moglby se poczytac

Pan P.
Kapitan

Dobry pomysł. Tylko ja bym go zodyfikował i wydał płytę z numerami archiwalnymi plus pdf żetonów i map.

(\ /)
(O.o)
(> <)

This is Bunny.

Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

GOKERSONOW
Chorąży

tez dobre :)

PzKpfw II
Major

Wysłany: Wto 21 Paź, 2008   

Dobra pysiaczki,Wy tu pitu pitu,a ja mam konkretne pytanie.Kiedy sztancowane żetony wreszcie w gazecie będą?Bo mi się mózg od kleju lasuje i żona zagroziła,że jak jeszcze raz się nawącham to mnie z domu wygna.

Piotr Wodtke
Kapitan

Wysłany: Śro 22 Paź, 2008   

PzKpfw II napisał/a:
Dobra pysiaczki,Wy tu pitu pitu,a ja mam konkretne pytanie.Kiedy sztancowane żetony wreszcie w gazecie będą?Bo mi się mózg od kleju lasuje i żona zagroziła,że jak jeszcze raz się nawącham to mnie z domu wygna.

Kupuj kleje aromatyzowane np. o zapachu leśnym albo truskawkowym. :wink: :D

usgrant
Chorąży

Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009   

Wydaje mi się ten temat za odpowiedni aby moje pytanie zadać.

We wcześniejszej dyskusji ktoś wspomniał, że TiS ma tylko 64 strony i wszystkiego nie da się zamieścić, zwłaszcza wstępu do bitwy. Co powiecie na to aby tabele PS wrzucać na stronie internetowej TiSu w formacie .pdf lub .doc? Dziś praktycznie każdy ma dostęp do internetu w domu, a jeżeli nie w domu to w pracy, szkole, kafejce itp. Dzięki temu w czasopiśmie może zwolni się te kilka stron na dokładniejsze przedstawienie tła historycznego dla gier zamieszczanych w magazynie. Poza tym tabele takie będą uniwersalne i każdy mógłby je modyfikować w zależności od potrzeb.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Z mojego doświadczenia wiem, że niestety internet nie jest dobrem powszechnym. Wielu naszych czytelników nadlal przysyła listy w kopertach i jednoznacznie informuje, że do sieci nie ma regularnego dojścia. Z tej to przyczyny nadal będziemy publikowac tabelki w czasopiśmie.

usgrant
Chorąży

Rozumiem. A czy mimo wszystko dało by radę zamieszczać na stronach internetowych tabele do scenariuszy? Byłaby to wielka wygoda dla graczy gdyż wystarczy je wydrukować ile razy się chce i nie trzeba niszczyć czasopisma :D Poza tym średnio skreśla się PS na papierze kredowym. Ewentualnie jakąś wkładkę do magazynu z tabelami na zwykłym papierze dorobić?

Kragdob
Major

Był pomysł aby zamieścić katalog scenariuszy z TiSa, wraz z tabelkami, na stronie i tam aktualizować w razie potrzeby.

Niestetety nie zaskoczyło, a teraz kolega, który miał to robić dorobił się dziecka i zniknął... 8)

PzKpfw II
Major

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

Ja z chęcią go w tym zastąpię,też dorobiłem się dziecka,ale nie zniknąłem jeszcze.Jeśli WZ będziesz zainteresowany dogadamy się w ten piątek.

Mardok
Chorąży

Wysłany: Śro 07 Paź, 2009   

Jakiś czas temu rzuciłem pomysł by:
W każdym TiSie w ramach Leksykonu Wielkich Jednostek, dodać do sztancy żetonów opisywaną jednostkę (dywizja, brygada, korpus - w sensie jednostki korpuśne (nie dywizyjne)) w systemach B-35 i WB 95.

Może mi się uda przygotować coś takiego na najbliżeszgo TiSa

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 26 Mar, 2011   

Otrzymaliśmy artykuł z Niemiec, niestety nie znam języka naszych sąsiadów. Czy byłby ktoś zainteresowany przetłumaczeniem, takstu o Malcie (5 stron)?
Byłbym zobowiązany

Odpowiedz do tematu