Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok 2016
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   Rok 2016

W roku 2016 planujemy wydać:
- Waterloo 1815 (wraz z Quatre Brass, Ligny i Vavre)
- Polska 1920
- Kirholm 1605 z Kokenhauzen 1601 (w jednym pudełku)
- Smoleńsk 1941

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pon 17 Sie, 2015   

O, wreszcie znowu coś napoleońskiego. To miłe. Choć ja wciąż czekam na kolejną "dużą" grę do BXXI. Smoleński to będzie B35 czy WB?

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Monthion
Plutonowy

O proszę. Interesujące tytuły się kroją. W tym w paru wypadkach bez wątpienia trudne wyzwanie konfrontacji z do dziś grywanymi legendami Dragona. Chociaż mnie chyba najbardziej frapuje tytuł o wojnie polsko-bolszewickiej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Smoleńsk - WB-95

usgrant2
Kapral

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Niby nowe tytuły ale jakby stare :smile: chociaż Waterloo 1815 Dragona jest nie do pobicia. Przynajmniej moim prywatnym zdaniem. Kircholm też ma swój urok.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Podobnie mówili o Grunwaldzie :)
Za chwile będzie: "podobnie mówili o Kirholmie" :)
a na koniec... o Waterloo mówili
Nasze Waterloo to 4 bitwy w jednym, Wavre, Quatre Bras, Ligny i Waterloo, skala brygadowa.
Nie ma porównania.
Nasze Waterloo rozegrac będzie można w 3 godziny, wydane w Dragonie trwały dłużej niż prawdziwa bitwa :)
Ale by nie było, nadal słyszę, że stare Ardeny były lepsze :) No były, bo byliśmy młodzi. Proszę dać komuś młodemu "teraz" na żywo niech porówna - nie mają szans pod żadnym względem...
Świat idzie naprzód, choc jak słyszę, niektórzy idą w tył :) :)

usgrant2
Kapral

Wysłany: Nie 20 Wrz, 2015   

Nie wszystko co stare co źle. Niekiedy wprost przeciwnie. Czasem zbyt szybka rozgrywka to zarzut a nie zaleta Arden nie mam więc się nie wypowiem. Waterloo Dragona ma system znacznie bardziej rozbudowany co osobiście lubię. Poza tym kwestia wyszkolenia oddziałów jest lepszą, zakres od 2 do 5. W systemie Napoleon jest chyba tylko 8 i 7 co praktycznie nie czyni różnicy.

Grisznak
Podporucznik

Zgodzę się, mi system z Waterloo Dragona też chyba bardziej się podobał. Jasne, gra trwała ciut dłużej, ale była jednak bardziej emocjonująca. Między Ardenami większych różnic w sumie nie widzę, bo mechanika zasad była zbliżona, do pewnego stopnia je po prostu rozwinięto i tyle. Grą, która na remaku zyskała, była Kreta 1941. Grunwald też wypadł lepiej, bo dragonowski był średnio grywalny. Ale w przypadku Waterloo będę zdecydowanie bronił tego z Dragona.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

najmniejsze morale jakie występuje w Napoleonie to 5, najwyższe to 9. Różnica 5 na sześciennej kostce to już monstrum. Ja mam śwaidokmość, ze lubość jest nie do pokonania :) . Zwazywszy, że w Dragonowskie gry gramy 20 lat, to już minęło pokolenie nad planszą :)

Grisznak
Podporucznik

Dragonowska gra dawała nieco więcej możliwości, choćby zabawa z szykami, której mi trochę brakuje.

Motyla Noga
Porucznik

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
Świat idzie naprzód, choc jak słyszę, niektórzy idą w tył :) :)

Proszę się nie śmiać :smile: , Waterloo Dragonowskie trudno będzie pobić. :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

samym nakłądem jest nie do przebicia, wtedy to było 3000, teraz wydajemy gry w nakłądzie 500.

Monthion
Plutonowy

Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   

Waterloo w skali brygadowej do rozegrania w 3 godziny. To będzie trzeba zobaczyć. Rozumiem szybkie gry dywizyjne jak Napoleon at Waterloo (SPI) http://www.alanemrich.com...D_NAW_rules.htm ale już regimentowe Waterloo 1815: Fallen Eagles (Hexasim) może być dużo dłuższe. Nawet brygadowe The Battles of Waterloo (GMT Games), będące jak chcą niektórzy źródłem piękna, dobra i prawdy historycznej jest dłuższe niż 3 godziny.

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 21 Wrz, 2015   

Wojciech zalewski napisał:
Cytat:
samym nakłądem jest nie do przebicia, wtedy to było 3000, teraz wydajemy gry w nakłądzie 500.

O nakład mi nie chodzi, w latach dziewiędziesiątych inny był rynek gier planszowych, trudny będzie do przebicia ponieważ Waterloo Dragona jest dobrą i solidną grą, miłośnik epoki napoleońskiej ma z niej sporo frajdy.

Luciao
Chorąży

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

Na horyznocie mamy Stalingrad , Kircholm oraz Kock :) . Można się ich spodziewać w styczniu/lutym ??

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 03 Sty, 2016   

i Normandie :)
tak mozna

stanley
Porucznik

Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

A NORMANDIA to dodruk czy nowa poprawiona gra?

Luciao
Chorąży

Czy nowe wydanie będzie uwzględniać reformę artylerii dywizyjnej (redukcja żetonów) ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

oczywiście, będzie jeszcze wiele innych zmian strukturalnych

Legion
Szeregowy

Wysłany: Pią 08 Sty, 2016   

A może by tak bitwę nad Bzurą w systemie Wielkie Bitwy 39-45? Kwestia trochę innej skali mapy i przerobienia żetonów...może doszło by coś jeszcze, jako że teren by był większy. Myślę, że znaleźli by się chętni na kupno.

Odpowiedz do tematu