Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilość i długość tematów na forum.

Jakie powinny być tematy na forum?
Krótkie i powinno ich być dużo
12%
 12%  [ 5 ]
Długie i powinno ich być mało
2%
 2%  [ 1 ]
Jak "wyjdzie w praniu"
84%
 84%  [ 33 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw 21 Paź, 2004   

Moderator to szara eminencja - stoi z tyłu i wszystko widzi.

Byleby trzymać się tematów i dyskusja nie schodziła w krzaki.

Jak na razie jest dobrze i o to idzie. 8)

MIH
Porucznik

Wysłany: Sob 23 Paź, 2004   

Ja głosowałem na "pranie" ;) Długie tematy ciężko się czyta po kilkudniowej niebytności na forum, ale zaś zbyt rozdrobnione forum jest chyba jeszcze mniej czytelne.

Gość

Ja natomiast nie wiem, na jakiej zasadzie można kontriolowac długość postu?
Pisac privy i informować: Gościu, streszczaj się?

Albo Facet, coś taki lakoniczny.

Gość

Głosowałem na "jak wyjdzie w praniu".
Trzeba pilnować treści postów, żeby były merotoryczne, ale nie da się zadekretowac ich długości i tyle.

Ja jestem zwolennikiem krótkich wypowiedzi, ale nie zzawsze takie są możliwe (patrz na recenzje :P )

MIH
Porucznik

Cytat:
I mówimy o postach, a nie o tematach, żeby nie było wątpliwości.

A to źle zrozumiuałem... Pytanie brzmiało jakie powinny być tematy i odebrałem to w ten sposób czy wydzielać posty z jednego tematu otwierać nowy czy zostawić go w starym.

Jeśli chodzi o posty to w pełni zgadzam się z Zulu. Powinne być przedewszystkim merytoryczne, a nie typu "ok. dzięki zrozumiałem". Długości nie da się kontrolować, co najwyżej można by troche ostrzej podchodzić do zasady aby nie dublować postów.

Pozdr.

Gość

Sorry, nie doczytałem (za długi temat dla mnie :lol: )

Ja lubię dużo pisac, ale wnabywam coraz bardziej skrzywienia zadowodowego i po prostu piszę coraz bardziej sucho.

Wojpajek
Major

Wysłany: Czw 25 Lis, 2004   

Co to znaczy długie tematy?

Cyber Stefan
Podporucznik

Takie dlugie tematy bardzo dlugo sie przeglada i mi sie zwykle nie chce nawet czytac tematow, w ktorych mam zaleglosci powyzej 3 stron bo po prostu oczy sie od tego szybko mecza... Tak, ze p owakacjach mialem ogromne zaleglosci i jeszcze nie wszystkie tematy przeczytale, ktore chcialem (no. ten o przepisach)

Z kolei jak sie jest na biezaco w jakims temacie to to nie sprawia problemu

Karol3414
Major

Temat powinien być tak długi na ile starcza cierpliwości i argumentów by dyskutować z oponentem. Tematy krótkie których będzie dużo doprowadzą do tego że nie będzie wiadomo gdzie umieścić topic który będzie obejmował kilka wątków. Tak więc nie rozdrabniać forum, ale jeśli wyjdzie w praniu temat który będzie krótki z racji braku dysktuantów to czemu nie.
Widziałem też forum w którym po wejściu w określony typ dyskusji np. nasza kantyna czy Historia XX w, wyskakuje jeszcze 5 do 6 podstron z tematami i szukaj teraz tematu który Cię interesuje i sprawdzaj czy temat który chcesz dodać nie powieli innego, napisanego wcześniej.

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Wto 25 Sty, 2005   

Jak będzie tak będzie. Chodzi oto aby tematy nie były zbyt długie bo czsem od czytania bolą oczy, choć czasem dobrze że są i takie i takie bo każdy ma coś dla siebie i coś co lubi.

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Stwierdziłem że najlepiej w tym temacie.
Mam takie pytanie. Niektóre tamaty są trochę długie (np ten o kawalerii polskiej we wrześniu 1939 - 59 stron) więc wątpie w to iż ktokolwiek nowy przeczyta je od początku (sam próbowałem z kawalerią ale po pewnym czasie czytałem tylko na bieżąco). Jak mniemam w wielu z nich przeiwja się wiele wątków. Czy zatem nie można podzielic ich na parę krótszych i łatwiejszych do ogarnięcia :?:

preclo
Kapitan

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006   

Lepiej nie wprowadzać dodatkowego zamieszania, bo dzielenie tematów nie jest łatwe im więcej osób bierze udział i im więcej wątków ma dana dyskusja.
A jak dobrze kojarzę ten temat to byłby on trudny do podzielenia, choć nie byłoby to niemożliwe. Jednak ciekaw jestem kto by się tego podjął :D
Swoją drogą zamiast dzielić na siłę, można dla usprawnienia czytania tematu wporadzić w postach kolorowe notki moderatorskie przy odpowiednich wątkach dyskusji. Ale znów powraca kwestia komu się będzie chciało :D
Najważniejsze jest, aby w nowych topicach trzymać się porządku i ograniczać się przede wszystkim z off-topami.
...::: [ www.bykom-stop.avx.pl ] :::...

Silvershoot
Porucznik

Wysłany: Sob 28 Sty, 2006   

preclo napisał/a:
Ale znów powraca kwestia komu się będzie chciało :D

Ja myślę że moderatorom :wink:

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Sob 28 Sty, 2006   

Ja tak jak większość głosowałem na opcję z „praniem”, ale tam gdzie odchodzi się od meritum sprawy, (co niezwykle mnie i zapewne innych drażni) lub gdzie pojawia się jakiś wątek związany z tematem, ale zaczyna nieco głębiej badać jakieś zagadnienie też warto pomyśleć o wydzieleniu nowego tematu.
Na długość tematów ma również wpływ wodolejstwo z hasłami np. rozumiem, dzięki i innymi nic nieznaczącymi duperelkami, które sztucznie wydłużają jakiś temat. Jeśli to udałoby się wyplenić to niewątpliwie tematy staną się bardziej czytelne, krótsze i łatwiejsze do przejrzenia i odszukania interesującego kogoś zagadnienia.

Łapisław
St. szeregowy

Wysłany: Nie 29 Sty, 2006   

To będzie żeź niewiniątek już widze te setki skasowanyć postów :twisted: Hehehehe. Czy skasowane posty są odejmowane od liczby postów napisanych przez użytkownika? i czy mogą wywołać masowe degradacje (jak to złowieszczo brzmi :twisted: )

DN
Szeregowy

Łapisław napisał/a:
To będzie żeź niewiniątek już widze te setki skasowanyć postów :twisted: Hehehehe. Czy skasowane posty są odejmowane od liczby postów napisanych przez użytkownika? i czy mogą wywołać masowe degradacje (jak to złowieszczo brzmi :twisted: )

oczywiście :twisted:

Silvershoot
Porucznik

DN napisał/a:
Łapisław napisał/a:

oczywiście :twisted:

Porządek i dyscyplina musi być :!: :wink:

m_kowal
Porucznik

A ja mysle, ze nie mozna przesadzac jakie temty powinny byc. Np. w B35 dobrze jest miec duzo pojedynczych tematow na konkretny przepis.

Ale juz robienie kilku tematow o jednej grze to przesada z drugiej strony.

Ja zaglosowalem wiec za tym, jak wyjdzie w praniu :D

tomasdivius
Kapral

Wysłany: Śro 11 Paź, 2006   

Jezeli moge zabrac glos, to uwazam tak. Jesli ma ktos ochote pisac elaboraty na kilka stron to prosze bardzo, a noz kogos to zainteresuje lub beda mu potrzebne tego typu informacje. Krotkie i zwiezle posty tez sa potrzebne, dzieki nim przekazujemy konkretne informacje. Tak wiec reasumujac moje zdanie jest nastepujace, niech beda taki i takie. A kazdy znajdzie to czego bedzie oczekiwal.
Pozdrawiam 8)

Odpowiedz do tematu