Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żetony
Autor Wiadomość
Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   Żetony

Mam pytanie właściwie do kogoś z redakcji, ale jeśli ktoś zna odpowiedź z poza redakcji niech odpowie będę wdzięczny, moje pytanie brzmi tak, na jakim papierze są drukowane żetony do B-35.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 02 Paź, 2015   

na kartonie 250 gram

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 14 Paź, 2015   

Takie o to pytanie jeszcze mam :smile: , czy wydrukowane żetony owija się folią, jak tak to jaką, z góry dziękuje za odpowiedź.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 14 Paź, 2015   

tak

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Czw 15 Paź, 2015   

Mógłbym uzyskać odpowiedź, jaka jest to folia, jak się fachowo nazywa.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 15 Paź, 2015   

nie wiem

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Śro 09 Gru, 2015   

Chciałbym się jeszcze raz zapytać :smile: na jakim papierze są drukowane żetony, no bo choć dostałem odpowiedź że są drukowane na odpowiednim kartonie, to wydaje mi się że najpierw muszą być wydrukowane na odpowiednim papierze (chciałbym się zapytać jakim :roll: ) a dopiero później przyklejane na karton.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

są drukowane na kartonie :) (poważnie)

Radosław Kotowski
Podporucznik

Chcesz wyprodukować swoje żetony.

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
są drukowane na kartonie :) (poważnie)

Takie numery są chyba możliwe tylko w drukarni, do drukarki domowej na miejsce papieru do drukowania nie włożę kartonu. :smile:

Radosław Kotowski napisał:
Cytat:
Chcesz wyprodukować swoje żetony.

Tak, na własny użytek, chcę to zrobić tak aby był bardzo podobne do żetonów B-35.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

to na zwykłej kartce i nalezy podklejac na kartoniki
ja nawet mam takie czyste wysztancowane i mógłbym odpsrzedać po 2 zł za 100 sztuk.

Motyla Noga
Porucznik

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
ja nawet mam takie czyste wysztancowane i mógłbym odpsrzedać po 2 zł za 100 sztuk.

No tak ale na tych czystych wysztancowanych nie można nic wydrukować. :sad:

Cytat:
to na zwykłej kartce i nalezy podklejac na kartoniki

Tak będzie najprościej, tylko na wydruku mam dużo takich czarnych punkcików, nie wiem za bardzo jak to zminimalizować albo zlikwidować. :smile:

Dominik
Sierżant

Na zwykłej kartce nie polecam bo potem podklejanie będzie trudniejsze i z gorszym efektem. Za to polecam na bloku technicznym, tylko trzeba wybrać taki aby kartki były gładkie a nie z fakturą.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Ja myślałem żeby polakierować rewersy żeby były takie jak oryginalne.

Dominik
Sierżant

Przy lakierowaniu trzeba uważać bo lakier potrafi rozpuścić druk, ale generalnie z 2-3 warstwy caponu powinny dać połysk.

dixie
St. sierżant

Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Akrylem w sprayu Panowie próbowali? Do wyboru połysk, satyna, półmat, mat. Stary modelarski sposób.
Z rozpuszczaniem druku trzeba uważać przy laserze. Atramet powinien to przetrzymać (chyba, że jakiś bardzo tani zamiennik, ale chytry płaci dwa razy...)
A właściwie, czemu upieracie się, że muszą być błyszczące? Przecież poza początkowym zachwytem "ależ to ślicznie błyszczy" wlaściwym raczej "pci naprzeciwnej", to ma same wady. Ślizga się po planszy jak świnia na łyżwach i zbiera odciski paluchów jak kartoteka policyjna. Nie wspominając o trudnościach w fałszowaniu takowych :mrgreen: I jeszcze te cholerne refleksy przy kiepskim oświetleniu planszy.

Ja proponuję przejście na karton fakturowany np. imitujący tkaninę. Gry z takimi żetonami prezentują się naprawdę profesjonalnie. Różnicę widać nap w IPNowej trylogii "kościuszkowskiej": 303 ma na żetonach połyski, a 111 i 7 już mat. Myślę, że nie bez powodu :roll: . GMT, Trefl, Bard itd itd... - i w Polsce i na świecie to wręcz powszechne.
Skoro TIS wyszedł na ten zgniły Zachód, to może jest okazja/pretekst do zmiany technologii? :razz:
Przyznam, że nie wiem jak wygląda sprawa z kosztami, ale mając na uwadze powyższe, chyba nie ma tragedii.
Zresztą zagaiłem z WZ temat na Targach Książki i nie usłyszałem "NIE", a wręcz naprzeciwnie, więc pewnie jest za a nawet przeciw :mrgreen:
A w domu można spokojnie użyć papieru na zaproszenia/wizytówki. Jest do kupienia w byle sklepie papierniczo-biurowym (nie mylić z hitlermarketami, gdzie szczytem jakości jest ryza papieru i blok techniczny o nieznanej gramaturze)

Z innej beczułki: połysk na ekranach monitorów, to jedna z większych głupot jaką producenci sprzętu wymyślili. Wspaniale widać wszystko wokół poza tym, co jest na samym monitorze. Zwłaszcza w plenerze w słoneczny dzień lub jasno oświetlonym pomieszczeniu. Jak tylko mogę to kupuję matowy (lub wymieniam ten badziew w tym co już mam). Tyle, że laptopy to sprawa prosta. Renomowane firmy i wogóle sprzęt biznesowy jest w macie (a do pozostałych można kupić ekrany). Tylko jakoś telefonów z matowym wyświetlaczem jeszcze nie spotkałem. :cry:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

mat nie jestr żadnym problemem, może pretestować przynr 42
a co do powlekania, to wystarczy taśmaklejącą ładnie pokryć

Dominik
Sierżant

dixie napisał/a:
Akrylem w sprayu Panowie próbowali? Do wyboru połysk, satyna, półmat, mat. Stary modelarski sposób.
Z rozpuszczaniem druku trzeba uważać przy laserze. Atramet powinien to przetrzymać (chyba, że jakiś bardzo tani zamiennik, ale chytry płaci dwa razy...)

O sprayach zapomniałem :) A za po mocą caponu odbarwiłem sobie gąsienice i obręcze kół w Tygrysie z Małego Modelarza (nr z 1995r.), od tej pory wolę zachować ostrożność przy wszystkich wydrukach. Co ciekawe reszta arkuszy nie ucierpiała przy gruntowaniu lakierem.

Motyla Noga
Porucznik

Czy jest jakaś :???: folia która zabezpieczy żetony, łatwo nią będzie pokryć, powlec, zabezpieczyć, przykleić na wydrukowany arkusz z żetonami (jeszcze nie wyciętych), taśma klejąca odpada, wydaje mi się że to straszna amatorszczyzna. :grin:

dixie
St. sierżant

Bywają przezroczyste folie samoprzylepne w arkuszach A4 (a może i większe też). Kiedyś żona zrobiła z tego okładkę na zeszyt :mrgreen: Jakoś przeżyło, więc na żeton pewnie też się nada, tyle, że nie może być to firma ping-pong-tai, tylko jakiś bardziej renomowany producent (osobiście miałem w ręku produkty bliskozachodniej firmy brzmiącej po polsku trochę jak "serce" :twisted: ).

A co do matu na żetonach w czasopiśmie, to mogą się odezwać głosy, że maskowanie szlag trafi (B-35 i chyba B-21) i trochę racji w tym będzie, ale reszta systemów, to wg mnie "hulaj dusza". No chyba, że kogoś będą bić po oczach różnice w stosunku np. do żetonów z gry pudełkowej. No ale na estetów jeszcze nie wymyślono skutecznego anihilatora :razz:
Dlatego jestem bardzo ciekaw nowych żetonów.
O tak. Czas na żetony, bo nową jakość map już mamy :mrgreen:

Odpowiedz do tematu