Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kock 1939
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pią 15 Paź, 2004   Kock 1939

Pomocy!!! Help!!! Hilfe!!! Pomogitie!!!
Właśnie odebrałem wylicytowaną na allegro grę, i mimo usilnych prób, nie mogę znaleźć, ile punktów ruchu mają jednostki??? Jeśli ktoś byłby tak dobry, i mnie poratował, podając, co ma ile punktów ruchu, albo podał stronę w instrukcji, która o tym traktuje, to będę bardzo wdzięczny :D
Z góry dziękuję :)

Gość

Wysłany: Czw 21 Paź, 2004   

Kur de balans, nikt w to nie grał?!? Najwyżej będę się domyśłał, i jakoś pochodzę po planszy :)

Nico
Pułkownik

Wysłany: Czw 21 Paź, 2004   

Mialem kiedys ta gre i sprzedalem na allegro bez rozcinania zetonow/grania :) . Niech to bedzie dowod, ze nie masz jedynego egzemplarza :D .

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Pią 22 Paź, 2004   

Spok, na pewno PR są takie same jak w Piotrkowie (tym starym). Jeśli wyciągnę z szafy to przeslę małą tabelkę

pozdrawiam

Gość

Wysłany: Pią 22 Paź, 2004   

Major Spokojny napisał/a:
Spok, na pewno PR są takie same jak w Piotrkowie (tym starym). Jeśli wyciągnę z szafy to przeslę małą tabelkę

pozdrawiam

Raczej na pewno. Większość instrukcji jest żywcem dopasowana do innej gry, pewnie do ,,Piotrkowa''.
Będę bardzo wdzięczny, z góry dziękuję.

Major Spokojny
Sierżant

Wysłany: Pon 25 Paź, 2004   

Sorki Simba,

troszkę skrewiłem, Jakkolwiek bardzo Stary Piotroków lubiłem, ale sie zdekompletował w trakcie przeprowadzki, no i resztę wyrzuciłem co by przykro nie było.... Napisz do Zalewskiego, to miły gość a na pewno ma tą grę (niepoprawną politycznie :D )
Postarałem się sięgnąć do odmentów pamięci i oto co wygrzebałem

rozpoznawcze (polskie TKS, niemieckie sam panc. i motorki) - 20 pkt.
pancerne (z wyjątkiem wyżej) - 12 pkt
zmachanizowane - 6 pkt (ale jakieś specjalne bonusy na drogach)
piechota (art zwykła) - 5 pkt.
Kawaleraia - 8 pkt. (ale najsłabiej pamiętam)

jeszcze raz sorki za nadzieje

pozdrawiam

GH
Kadet

Wysłany: Pon 25 Paź, 2004   

Witam!!!
Zdaje sie ze ode mnie kupiles Kock ;)
Z tego co pamietam z zamieszchlych czasow to stary Piotrkow i Kock mialy identyczne (prawie) przepisy. Niestety Potrkow tez sprzedalem i nie moge sprawdzic PR :(
A tak poza tym to do planszowek wracam po studiach (w akademiku ciezko grac...) i jak na razie to czytam to fascynujace forum i kupuje gry, glownie W39 (nowy Piotrkow juz mam i jeszcze ze starych czasow Mlawe i LOW wiec jeszcze sporo zaleglosci...) i WB (achhhh Stalingrad!!!)

Dawid
Kadet

Wysłany: Nie 14 Lis, 2004   

a czy bzura nie mach tych samych PR

Wojpajek
Major

Wysłany: Nie 14 Lis, 2004   

NIe bo to jest inny system

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Pią 19 Lis, 2004   

Przytaczam z instrukcji.
Polacy:
piechota 5 PR
sztab 6 PR
k.sap. zmot. 10 PR
k.rozp. 10 PR
kawaleria 8 PR
Sztab SGO "Polesie" i KOP 8 PR
tabory 5 PR

Niemcy:
piechota zmot. 6 PR
rozp. 20 PR
p-panc i p-lot 8 PR
sap. z 13 i 29 DPZmot. 5 PR
tabory 8 PR

Gość

Wysłany: Pią 19 Lis, 2004   

Dzięki wszystkim :D
Jak uporam się z nową dostawą gier, to wezmę się za Kock :)

Motyl
Plutonowy

Wysłany: Śro 19 Sty, 2005   

ja też mam Kock i też ani raz nie udało mi się zagrać w tą grę. kiedyś nawet rozłożyłem żetony,tylko brakowało przeciwnika. ale myślę że w przyszłości napewno zagram

Bergman
Kapitan

Wysłany: Czw 20 Sty, 2005   

cholera a ja nie wiedziałem , że Kock w ogóle wyszedł... :oops:
no wstyd po prostu.
- Porucznik

Piechur
St. sierżant

Wysłany: Czw 20 Sty, 2005   

Ja też swego czasu nie wiedziałem. Kilka lat temu idąc sobie przez miasto wstąpiłem do księgarni do której nigdy nie wchodziłem i patrzę a tam okładka z tytułek KOCK. Ponieważ standartowo kupuję ksiązki o wrzesniu 39 biorę do ręki patrzę a to GRA. No i kupiłem. I zagrałem raz w życiu.

Czerwona Świnia
Chorąży

Wysłany: Śro 11 Maj, 2005   

W Kocku raczej mało się dzieje. Ale z to Piotrków to całkiem fajna pozycja. Ciekawe czy dalo by się ją zagrać w oparciu o 3-edycję B35 ?!

Pozdr.

Espada
Chorąży

Wysłany: Śro 11 Maj, 2005   

Podejrzewam Tescudo że dałoby, ale zasady w "Piotrkowie" były tak specyficznie zrobione że pasowałyby tylko do Kampanii Wrześniowej w tym systemie - dla przykładu przytoczę: -Karty Walki, Zasady odwrotów i strat w odwrocie(całkowicie odmienne od tych ze Szczurów Pustyni - moim zdaniem jedne z lepszych zasad w ogóle) oraz małe kurioza dotyczące kawalerii, działały w nocy jak Rozp /zwłaszcza ta wspaniała tabela Ataku z Zaskoczenia gdzie można było wyhaczyć przeciwnikowi BE /.
Przyznam się że tę grę już straciłem w wyniku przeprowadzki ale zagrywałem się w nią do upadłego, osobiście powiem że jedna z najciekawszych w ówczesnym zmodyfikowanym B35owskim systemie gier.
Pochwalę się że wytrzymałem ciągle grając bez żadnej przerwy na spanie itp (NAJSZCZERSZA PRAWDA, NIE BAJERUJĘ CHOĆ PEWNIE MI NIE UWIERZYCIE!!!!) ze swoim zatwardziałym przeciwnikiem przez UWAGA:
PIĘĆ OKRĄGŁYCH DÓB :arrow: 5 X 24 h SERIO :!: :!: :!:
Najlepsza rozgrywka i najdłuższa zarazem, nie powtórzyłem tego rekordu nigdy więcej w życiu...

Gothmog
Szeregowy

Wysłany: Sob 19 Lis, 2005   

Jeśli chodzi o Wrocław, to dziwnym trafem okazuje się że jestem w posiadaniu Kocka 1939 (a co jeszcze dziwniejsze to jedyna gra jaka mi sie z dawnych gówniarskich lat ostała), a że jakos tak ostatnimi czasy zamarzyło mi się żeby znow sobie pograć (a nie mam z kim) to wszelkich chętnych z Wrocka do pogrania w Kock prosze o kontakt, tym bardziej, że jak widzę gra to raczej mało znana, więc zaiteresowanie może nawet jakies nią będzie. :) Oby :D :wink:

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Nie 13 Maj, 2007   

Czy ktoś może w kilku słowach opisać grę Kock 1939? Ile było tam żetonów jednostek bojowych? Czy gra opierała się na identycznych zasadach co Piotrków 1939? Plansza jak duży teren obejmowała?

Bernard
St. sierżant

Wysłany: Czw 17 Maj, 2007   

Czy może w przyszłosci TiS planuje reedycję np Kocka, w tym starym systemie podobnym do B-35?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 17 Maj, 2007   

Nie planujemy na dzień dzisiejszy, ew, sytuacja, w której skończymy całą Polskę w W-39 może to spowodować, ale na dzien dzisiejszy to długa droga przed nami

Odpowiedz do tematu