Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Monte Cassino 1844 - ocena gry

Ocana gry Monte Cassino 1944
10
40%
 40%  [ 2 ]
9
20%
 20%  [ 1 ]
8
20%
 20%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
20%
 20%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Redaktor napisał:

Cytat:
to odniosę się do przykładu z gry Ardeny. tam pułki amerykańskie znikają na początku dość szybko. Tu nie chodzi o to , ze pułk został zniszczony. On ma straty w żywych rannych itp. Dla przykładu podczas operacji Bagration (jeszcze w roku 1944) z armii czerwonej zdezerterowało 200 000 żołnierzy.
Niezależnie od wszystkiego - to są zasady gry a nie życie :)

No dobrze, po co w takim razie w tabelce straty, straty :smile: są takie wysokie, pamiętam swego czasu w pierwszej edycji B-35 w tabelce samodzielny ostrzał, nawała artyleryjska też punkty strat były bardzooo wysokie nawet można było stracić od samodzielnego ostrzału nawały 11 PS, :shock: później ktoś pomyślał i zmniejszył straty w tabeli do max 6PS.

Radosław Kotowski napisał:

Cytat:
Tabelka jest super trzeba szukać w niej odpowiedniego wiersza a później rzucać kostką i szukać właściwego rezultatu (wprowadzać modyfikatory za sapera, gwiazdki i takie tam), jeszcze do tego dochodzi walka ogniowa ze swoją tabelką :mrgreen: :mrgreen: mało czasu przy tym schodzi, a tak w ogóle to tabelka odzwierciedla realistyczne straty ponieważ straty w sile żywej są niższe, ale utrata PS odpowiada utracie zdolności bojowej :D

Jeszcze do tego zdania chciałbym się odnieść, w grze Tygrysy w Śniegu aby rozegrać jeden dzień to jest zaledwie trzy etapy schodzi dosłownie 45 minut godzina, naprawdę uważasz że to jest mało czasu :shock: a etpów jest sporo.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Akurat w "Tygrysy" nie miałem przyjemności grać. Ale lubię posiedzieć przed planszą co najmniej 6 godzin :oops: . Tak już mam.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

dlatego sa tez dostępne inne gry, O zgrozo, gracze chcą je komplikować...

Motyla Noga
Porucznik

Panowie koledzy stratedzy napisali:

Cytat:
Akurat w "Tygrysy" nie miałem przyjemności grać. Ale lubię posiedzieć przed planszą co najmniej 6 godzin :oops: . Tak już mam.

Cytat:
dlatego sa tez dostępne inne gry, O zgrozo, gracze chcą je komplikować...

Nie wszyscy mają czas siedzieć przed grą tyle czasu :wink: , w inne gry nie gram ponieważ lubię skale batalionową, nie zgadzać się na żadne komplikację ponieważ one wychodzą później bokiem. :smile:

Radosław Kotowski
Podporucznik

Akurat B-35N nie chciałbym komplikować, system wygląda dla mnie ok.

Powinny też być mniejsze scenariusze, wycinki danego odcinka frontu.

Motyla Noga
Porucznik

Cytat:
Akurat B-35N nie chciałbym komplikować, system wygląda dla mnie ok.

Moim zdaniem daleko mu do ok. bo jest za skomplikowany, to dobry system dla księgowych :smile: co siedzą z nosem w tabelkach i doszukują się rezultatów rzutu kostką. :smile: , ale i tak będzie jak redaktor naczelny zadecyduje a on jestem tego pewien zostanie przy starych zasadach bo dla niego wszystko też jest ok. :smile:

Cytat:
Akurat B-35N...

Co oznacza to N.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Kiedyś był B-35, a po wprowadzeniu walki ogniowej z różnymi współczynnikami, w celu rozróżnienia wprowadzono B-35N. Ale te rozróżnienia są już chyba nieaktualne. :)

Odpowiedz do tematu