Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Monte Cassino 1844 - ocena gry

Ocana gry Monte Cassino 1944
10
40%
 40%  [ 2 ]
9
20%
 20%  [ 1 ]
8
20%
 20%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
20%
 20%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Ale tam była prawie identyczna liczba tabel - doszła jedynie "Straty po walce". Siły także były w tabelach jednostek, ale straty nie były zależne od wielkości stosu co doprowadzało czasem do dziwnych wyników. Komplikowanie było na życzenie graczy. Podobnie teraz niektórzy "żądają" dla WB-95 by później stwierdzić, że nie podoba im się :)

Radosław Kotowski
Podporucznik

"Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"

No mi tam tabelki zawsze się podobały lubię poukładaną rozrywkę.

Motyla Noga
Porucznik

Tabelka jest beznadziejna trzeba szukać w niej odpowiedniego wiersza a później rzucać kostką i szukać właściwego rezultatu (wprowadzać modyfikatory za sapera, gwiazdki i takie tam), jeszcze do tego dochodzi walka ogniowa ze swoją tabelką :cry: , dużo czasu przy tym schodzi, a tak w ogóle to tabelka nie odzwierciedla realistycznych strat ponieważ straty są za wysokie :razz:

Motyla Noga
Porucznik

.......a swoją drogą to jeszcze ile kostką trzeba się narzucać :smile: .

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Motyla Noga napisał/a:
a tak w ogóle to tabelka nie odzwierciedla realistycznych strat ponieważ straty są za wysokie :razz:
Yogi babuu :) Jak żyć, jak żyć? :)

Radosław Kotowski
Podporucznik

Tabelka jest super trzeba szukać w niej odpowiedniego wiersza a później rzucać kostką i szukać właściwego rezultatu (wprowadzać modyfikatory za sapera, gwiazdki i takie tam), jeszcze do tego dochodzi walka ogniowa ze swoją tabelką :mrgreen: :mrgreen: mało czasu przy tym schodzi, a tak w ogóle to tabelka odzwierciedla realistyczne straty ponieważ straty w sile żywej są niższe, ale utrata PS odpowiada utracie zdolności bojowej :D

Baron83
Plutonowy

Wysłany: Wto 30 Gru, 2014   

Straty są przesadzone, dlatego jak chcę sobie pograć, to każdy PSB skreślam na dwa razy. Rozumiem jednak argument, że to gra i wysokie straty przyspieszają rozgrywkę. Dla mnie zasady są proste i logiczne, czytając instrukcję przemyślałem jaką sytuację odzwierciedla dany przepis i raczej gram automatycznie. Tabele mi nie przeszkadzają.

Ocenę 5 uważam za wysoce niesprawiedliwą, to subiektywna ocena systemu, a nie gry Monte Cassino.

Motyla Noga
Porucznik

Radosław Kotowski napisał:
Cytat:
a tak w ogóle to tabelka odzwierciedla realistyczne straty ponieważ straty w sile żywej są niższe, ale utrata PS odpowiada utracie zdolności bojowej :D

Taaa akurat w ciągu ośmiu godzin bo tyle wynosi jeden etap można stracić cały pułk czerwonoarmistów, to niby jest realistyczne, litości :smile:

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
Yogi babuu :) Jak żyć, jak żyć? :)

TiS 1/2002 jest taki ładny artykuł ,,Chory czy obolały'' Pana Grzegorza Łaseckiego przeczytać wyciągnąć wnioski i wziąść do serca. :wink:

Radosław Kotowski
Podporucznik

Motyla Noga napisał/a:

Taaa akurat w ciągu ośmiu godzin bo tyle wynosi jeden etap można stracić cały pułk czerwonoarmistów, to niby jest realistyczne, litości :smile:

Hmmm, możesz mieć rację. :roll: , może twórca systemu poda przykład pułku zniszczonego w tak krótkim czasie.

Motyla Noga
Porucznik

Baron83 napisał:
Cytat:
Straty są przesadzone, dlatego jak chcę sobie pograć, to każdy PSB skreślam na dwa razy. Rozumiem jednak argument, że to gra i wysokie straty przyspieszają rozgrywkę. Dla mnie zasady są proste i logiczne, czytając instrukcję przemyślałem jaką sytuację odzwierciedla dany przepis i raczej gram automatycznie. Tabele mi nie przeszkadzają.

Zasady są proste i przejrzyste :shock: litości :smile: , przekombinowane są :wink: spróbuj zachęcić kogoś nowego do B-35, przez instrukcje nie przebrnie :wink: , swego czasu redakcja myślała o reedycji El Alamein, jak redaktor napisał zainteresowania nie było żadnego (no prawie żadnego chyba jedna osoba chciała kupić grę) domyśl się Baronie dlaczego :???: :wink:

Baron 83 napisał:
Cytat:
Ocenę 5 uważam za wysoce niesprawiedliwą, to subiektywna ocena systemu, a nie gry Monte Cassino.

Przecież gra Monte Cassino jest na zasadach z IV edycji :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Motyla Noga napisał/a:
Taaa akurat w ciągu ośmiu godzin bo tyle wynosi jeden etap można stracić cały pułk czerwonoarmistów, to niby jest realistyczne, litości :smile: :

W operacji Rżewskiej zginęło 700 000 czerwonoarmistów, to jakieś 500-600 pułków. W szturmie Berlina 330 000, to jakieś 150-200 pułków.
Pozdrowienia dla Grzegorza :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Motyla Noga napisał/a:
Przecież gra Monte Cassino jest na zasadach z IV edycji :wink:

Owszem, ale oceniamy Monte Cassino, jak kolega chce może ocenić B-35 w odpowiednim dziale.

Baron83
Plutonowy

Zdaję sobie sprawę, że dla nowego gracza to dramat :grin: , pisałem raczej o swoich odczuciach. Ja nowe Alamejn bym chętnie kupił, choćby dla nowych żetonów "Folgore" :cool: .

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Motyla Noga napisał/a:
swego czasu redakcja myślała o reedycji El Alamein, jak redaktor napisał zainteresowania nie było żadnego (no prawie żadnego chyba jedna osoba chciała kupić grę) domyśl się Baronie dlaczego :???: :wink:

To już bardzo śmiała nadinterpretacjia :)
Wydane gry:
El-Alamein - nakład wyczerpany
Tygrysy w śniegu - nakład wyczerpany(mam 1 grę)
B-35 - nakład wyczerpany
Kaniów - nie więcej jak 100 gier
Afrika Korps - około 50 gier
Arnhem - 200 gier II wydania.

System B-35 jest najpopularniejszym naszym systemem, proszę mi uwierzyć na słowo. Owszem jest trudny, ale jest też niesamowicie wciągający.

Motyla Noga
Porucznik

Wojtek Zalewski napisał:
Cytat:
W operacji Rżewskiej zginęło 700 000 czerwonoarmistów, to jakieś 500-600 pułków. W szturmie Berlina 330 000, to jakieś 150-200 pułków.

Ale w jakim odstępie czasu, w ciągu ośmiu godzin tyle zginęło :smile:

Cytat:
Owszem, ale oceniamy Monte Cassino, jak kolega chce może ocenić B-35 w odpowiednim dziale.

Oceniałem Monte Cassino, nie moja wina że chodzi na zasadach IV edycji. :wink:

Motyla Noga
Porucznik

Wojciech Zalewski napisał:
Cytat:
El-Alamein - nakład wyczerpany

Jak rozumiem, kolejnego wydania nie będzie ponieważ nie ma chętnych, takie gry jak Kaniów czy Afrika Korps ukazały się strasznieee dawno temu.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

też się wkrótce skończą ale dla niektórych będzie to tylko dowód na "niekupowalność" 2 wydania
A co powie pan o Arnhem, też coś nie tak? :)
Nakład 500-600 egz. to w naszym kraju monstrum...

operacja rżewska - 1 miesiąc = 30 dni. 700 000/30 = 23 000 dziennie = na mój gust 20 pułków dziennie. Mało?

i na koniec: Opel to samochód, Mercedes to samochód. Jak ktoś nie lubi Opli to mercedes też jest zły? :)

-

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Cytat:
też się wkrótce skończą ale dla niektórych będzie to tylko dowód na "niekupowalność" 2 wydania
A co powie pan o Arnhem, też coś nie tak? :)
Nakład 500-600 egz. to w naszym kraju monstrum...

Ma Pan racje, jeśli chodzi o nakłady to Pan redaktor ma lepszą wiedzę a ja tylko mam wyobrażenie tej całej sprawy.

Cytat:
operacja rżewska - 1 miesiąc = 30 dni. 700 000/30 = 23 000 dziennie = na mój gust 20 pułków dziennie. Mało?

Te straty dzienne rozłożyły się na całą ,,masę'' dywizji biorących udział w tej operacji.
Jak ma się sprawa dotycząca strat w takich grach jak Tygrysy w śniegu czy Warszawa 1944, pułki czerwonoarmistów w ciągu jednego etapu schodzą z planszy zastraszająco szybko, bitwy pod Charkowem czy pod Warszawą aż takie krwawe nie były. :wink:

Cytat:
i na koniec: Opel to samochód, Mercedes to samochód. Jak ktoś nie lubi Opli to mercedes też jest zły? :)

Tego zdania zupełnie nie rozumiem. :???:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

to odniosę się do przykładu z gry Ardeny. tam pułki amerykańskie znikają na początku dość szybko. Tu nie chodzi o to , ze pułk został zniszczony. On ma straty w żywych rannych itp. Dla przykładu podczas operacji Bagration (jeszcze w roku 1944) z armii czerwonej zdezerterowało 200 000 żołnierzy.
Niezależnie od wszystkiego - to są zasady gry a nie życie :)

Radosław Kotowski
Podporucznik

Motyla Noga napisał/a:

Jak ma się sprawa dotycząca strat w takich grach jak Tygrysy w śniegu czy Warszawa 1944, pułki czerwonoarmistów w ciągu jednego etapu schodzą z planszy zastraszająco szybko, bitwy pod Charkowem czy pod Warszawą aż takie krwawe nie były. :wink:
:

I tu z kolegą całkowicie się zgodzę. My jako planszowi stratedzy o wiele chętniej rzucamy w wir walki swe siły, nie patrząc na straty. Można w scenariszach ustalić dolną granicę strat dla danego gracza poniżej której by przegrywał. Oczywiście trzeba pamiętać ,że straty w PS to nie tylko straty krwawe.

Odpowiedz do tematu