Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Monte Cassino 1844 - ocena gry

Ocana gry Monte Cassino 1944
10
40%
 40%  [ 2 ]
9
20%
 20%  [ 1 ]
8
20%
 20%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
20%
 20%  [ 1 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 20 Gru, 2014   Monte Cassino 1844 - ocena gry

Ocena gry MONTE CASSINO 1944
Od 10 doskonała do 1 słabiutka

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Nie 21 Gru, 2014   

Kto dał dychę :grin:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

na pewno ja :) :)

Motyla Noga
Porucznik

To czego tylko dziesięć :smile: od razu trzeba było dać ze trzydzieści :smile:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

hahahaha, nie wpadłem na to :)
dobre, dobre, zapamiętam :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

A tak na poważnie. Mój sposób oceniania rzeczy jako takich jest nastepujący.
1. Obserwacja zewnętrzna. Jeżeli gra, samochód, czy inny przedmiot mi się podoba wizualnie "zewnętrznie" to daje mu początkowy 1 pkt. Pewnie jestem wzrokowcem. Ma na to wpływ okładka i forma graficzna jako taka.
2. Podchodzę do przedmiotu i oglądam go z bliska. Jako laik w większości spraw. zwracam uwagę na szczegóły, które jestem w stanie przyswoić. Jeśli gra ma dobry opis, dobre grafiki zewnętrzne i fajny przypada mi do gustu daję 1 pkt.
3. Otwieram grę. Tu najpierw oglądam żetony (1 pkt), sztancowanie (1 pkt),, grafikę mapy i ich ilość (1 pkt)
tu kończę etap "organoleptyczny" :)
Siadam do rozgrywki
Tu przemożny wpływ ma rodzaj scenariuszy ich ilość itp. (od trzech w górę daję 2 pkt)
Pozostałe 3 pkt nadaje w zależności od tego jak prowadzi się gra, czy jest spójna, czy ma jakieś błędy (wartość od 0 do 3 pkt).
I tyle. W żadnym wypadku nie interesuje mnie, czy autor ma pooraną twarz :) jest wysoki czy gruby, czy go znam czy nie znam :) .

rodeo
Szeregowy

ja dokonałem takiej oceny... w pełni na nią ta gra zasłużyła. Szkoda, ze ukazała się dopiero teraz. Ale najważniejsze, ze już jest. Ale przyznam, że system nie jest moim ulubionym :) bo niełatwy

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Wto 23 Gru, 2014   

O matko ktoś dał drugą dychę, litości :smile: , rozumiem że jak ktoś daje dychę to gra musi być idealna pod każdym względem :wink: , czy ten Pan który dał drugą dychę rozegrał wszystkie scenariusze ? czy dał radę, bo gra ukazała się w sumie niedawno i już dychy się posypały :smile: niesamowite :cool:

Gra przyszła do mnie wczoraj po południu zdążyłem ją zaledwie przejrzeć i rozstawić pierwszy scenariusz to znaczy scenariusz Salerno, natomiast do scenariusza Monte Cassino mam oto takie pytanie, czy istnieje do niego jakiś kalendarz ?, drugie pytanie jakie mi się nasuwa to dlaczego we wszystkich dywizjach szybkich jest batalion czy półbatalion StuGIV, powinien być przecież StuG III w sumie to jest ważne bo to przecież inne parametry w walce ogniowej i inne gwiazdki.

Sama gra wydaje się bardzooo czasochłonna bo jeżeli scenariusz Monte Cassino mam rozgrywać tylko dwie godzinny i to na tak małej mapie :???: mnie to przeraża :sad:

Motyla Noga
Porucznik

.....ale jeśli miałbym dać tylko za ocenę wizualną to dałbym dychę :smile:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Monte Cassino to i w 20 minut można rozegrać :) , ale ja znam życie i wiem, że jak napisze 20 min, to później mnie ktoś zapyta, czy nie można zagrać 2 godziny :)
Kalendarz to dwa dni: 16 i 17 maja. Dziwne, bo wyparował z miejsca, które pozostało puste po nim. A to zagadka...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

A co do ocen 10 , to mogę jedynie domniemywać, ze jak ktoś zna system i jest jego zagorzałym fanem, to po 4 latach wydana gra jest dla niego tak atrakcyjna, że z sympatii do wydawcy podciąga owe oceny. W statystyce, to przeciwwaga dla 1. Ale mogę się mylić i zbyt życzeniowo podchodzić do tematu. Tak czy inaczej - dziękuję

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pią 26 Gru, 2014   

Grę oceniłem na 5 ponieważ w mojej subiektywnej ocenie zawiera kilka mniejszych i większych błędów, na pewno na pochwałę zasługują mapa i żetony wizualnie te elementy stoją na wysokim poziomie, niestety zasady są bardzo skomplikowane, sporą część rozgrywki trzeba patrzeć w liczne tabele i szukać w nich rezultatów rzutu kościami a to zabija radość z rozgrywki, do mniejszych błędów zaliczę notoryczne umieszczanie błędnych skróty na żetonach które mogą denerwować co wrażliwych graczy.
Koniec końców zestawiając cenę produktu do jakości wystawiam ocenę tylko 5.

Darth (ocenzurowany)
"Global Thermonuclear War"

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014   

Motyla Noga napisał/a:
dlaczego we wszystkich dywizjach szybkich jest batalion czy półbatalion StuGIV, powinien być przecież StuG III w sumie to jest ważne bo to przecież inne parametry w walce ogniowej i inne gwiazdki

1. W sumie dziwne - produkcja StuG-IV ruszyła dopiero w zimie z 1943 na 1944 rok po zbombardowaniu zakładów Alkett, ale jakiejś szczególnej "zasady" w przydzielaniu "czwórek" nie było.
2. Czym się - wedle zasad gry - różni StuG-III od StuG-IV?
Działo - to samo, pancerz - ten sam, tylko podwozie inne ("czwórka" to przeciez nadbudówka z "trójki" posadzona na podwoziu Pz IV).
Chyba, że masz na myśli Jagdpanzer IV Ausf. F z batalionów ppanc dywizji pancernych i grenadierów pancernych - to faktycznie było inne działo niż w StuG-u, a i pancerz miało lepszy - bo też i do innych zadań było przeznaczone.
A potem jeszcze były Panzer IV/L70 (A) i (V) czyli długolufowe Jagdpanzery z armatami Panter, które oficjalnie były nazywane "czołgami" i w meldunkach DPanc wykazywane razem z czołgami Pz IV...).

Tak przy okazji - zmieńcie rok w tytule tematu, bo dziwnie to wygląda...
Once more victorious the Red Army stands!

[Sabaton - The art of War - Panzerkampf]

Kosovo i Metohija je Srbija!

Motyla Noga
Porucznik

Po prostu te dywizje były wyposażone w StuG III i już :wink: , zarówno StuG III czy IV powinny w tym systemie posiadać dwie czarne gwiazdki, w grze mają tylko jedną :???:

Motyla Noga
Porucznik

Cytat:
Czym się - wedle zasad gry - różni StuG-III od StuG-IV?

Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć ponieważ jak pamiętam jednostek uzbrojonych w Stug III było bardzo niewiele pamiętam że były dwie brygady tych dział w grze Normandia (tej zamieszczonej w TiS-ie) i jeden batalion w grze Arnhem a te gry ukazały się bardzo dawno temu parametry pancerz i armata od tamtego czasu mógł ulec zmianie.

Radosław Kotowski
Podporucznik

Stugi miały wtedy następujące współczynniki:
III A3 P3(4) Gwiazdki: 2 czarne i żółta,
IV A4 P3(4) Gwiazdki: 3 czarne i żółta.

W grze Warszawa 1944 Stugi III mają :
A:3 P:3(4) Gwiazdki: jedna czarna i dwie żółte.

Moim zdaniem oba rodzaje Stugów (StugIIIG i Stug IV) powinny mieć następujące współczynniki:
A:4 P3(4) dwie czarne i jedna złota.

A data w nazwie tematu do zmiany :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Radosław Kotowski napisał/a:
Moim zdaniem oba rodzaje Stugów (StugIIIG i Stug IV) powinny mieć następujące współczynniki:
A:4 P3(4) dwie czarne i jedna złota.

dokładnie tak

Motyla Noga
Porucznik

Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Dlaczego w takim razie bataliony i pół bataliony są uzbrojone w StuG IV choć powinny w StuG III i dlaczego mają tylko jedną czarną gwiazdkę :???:

Motyla Noga
Porucznik

Wracając do samej rozgrywki, grając w poszczególne scenariusze na zasady z pierwszej edycji i niektórych modyfikacji w systemie które ukazywały się w czasopiśmie Dragon (oczywiście grałem bez WO), czyli mówiąc inaczej grałem w zasady tak do drugiej edycji :smile: muszę napisać że grało się o wiele ciekawiej i szybciej, więcej czasu poświęciłem skupiając się na tym co się dzieje na planszy niż na tym co się dzieje w tabelkach :smile: :wink: , jakby oficjalne zasady były z pierwszej edycji to na pewno moja ocena byłaby większa, myślę że dałbym wtedy siedem albo nawet osiem punktów :wink:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Bo są relatywnie dużo słabsze od batalionów z innych gier, Ale jak ktoś złoży dwa półbataliony razem to ma nawet 2 żółte gwiazdki i dwie czarne.

Odpowiedz do tematu