Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Space Empires 4X
Autor Wiadomość
Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014   Space Empires 4X

Na początku podchodziłem ciut nieufnie do idei stworzenia strategii typu 4x na planszy. A jednak, ta gra kupiła mnie w 100% Prostota zasad (z możliwością ich rozwoju w wariancie zaawansowanym), duża regrywalność przy swobodzie tworzenia własnych strategii walki i dość nieliniowej rozgrywce, sporo scenariuszy i podatność na modyfikacje - to największe zalety tej kosmicznej gry strategicznej.

Strona na Boardgamesgeeku: http://boardgamegeek.com/...pace-empires-4x
Videorecenzja: http://www.youtube.com/watch?v=l8rjIhk3wTU
Zasady gry w 12 minut: http://www.youtube.com/watch?v=z3e8TDGwgw8

Co ważne, pełen komplet materiałów do gry (instrukcja, karty rozwoju, listy itd) można znaleźć także po polsku na Boardgamesgeeku, choć sama gra wyszła tylko po angielsku.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

bernard_krk
Kadet

Wysłany: Śro 11 Mar, 2015   

Jak wygląda wariant solo tej gry? Bo to mnie najbardziej interesuje. Przymierzam się do kupna tej gry już od dłuższego czasu. Cena zaporowa jak na razie. Czy regrywalność rzeczywiście zasługuję na pochwałę?

Grisznak
Podporucznik

Wariant solo polega na tym, że rozbudowujesz swoje imperium, a w określonych odstępach czasu (lub losowo, czy tam inaczej - ta gra ma bardzo dużą elastyczność) obcy wysyłają na ciebie albo jeden wielki statek, albo flotę, przed którymi się musisz obronić.

Jakiś czas temu napisałem do TiS szerszą recenzję, myślę, że w najnowszym numerze powinna pójść.
A co do zakupu, polecam szukać używek - ja za moją dałem 150 zł.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

bernard_krk
Kadet

Dziękuję za odpowiedź.

Słyszałem że istnieje dodatek, który nie ingeruje w zasady podstawowej wersji gry dodając przy tym ciekawą zawartość. Czyli można powiedzieć iż warto zainwestować w ten tytuł? Faktycznie lepiej czasem rozejrzeć się za używką.

Grisznak
Podporucznik

Dodatki wyszły dwa:
Close encounters: https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/113942/space-empires-close-encounters
Replicators: https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/151979/space-empires-replicators
O obu można poczytać powyżej. Sama gra jest bardzo "otwarta" i podatna na wszelkie modyfikacje oraz własne pomysły. Na BGG jest zresztą sporo autorskich zasad i koncepcji do niej.

bernard_krk
Kadet

Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Gra jest nieziemska i to dosłownie. Dzięki wielkie za linki!
Instrukcje ktoś nawet na nasz ojczysty język przetłumaczył... Nieźle!
Zabieram się do czytania w takim razie :smile:

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Czw 12 Mar, 2015   

Nawet ważniejsze jest to, że po polsku są do pobrania z BGG tabelki z jednostkami i z technologią, nieodzowne podczas rozgrywki. Same zasady są napisane bardzo prostym językiem, GMT słynie z tego.

Odpowiedz do tematu