Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Racławice i Maciejowice
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 23 Kwi, 2014   

w sprawach reklam, prosze pisać na priw.

Wojtek-kob
St. szeregowy

Wysłany: Czw 24 Kwi, 2014   

Co oznaczają różne kolory tła na żetonach jednostek do Racławic i Maciejowic?
Chodzi mi o kolor tła w ramach jednej narodowości np.: niektóre rosyjskie jednostki mają tło ciemno zielone inne jasnozielone.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

o ile dobrze pamiętam, to jednostki gwardyjskie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

zaś u Rosjan - moja nieuwaga i brak spostrzegawczości.

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Czy posiadanie Ostrołęki 1831 wystarczy, by móc w to zagrać?

pietia35
Szeregowy

Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Nawiazujac do polemiki Panów Zygfryda i Wojciecha, niestety muszę przyznać rację pierwszemu. Pan Wojciech po prostu beztrosko przeniósł sobie system pułkowy na skalę batalionu, nie zadając sobie trudu z zamieszczeniem informacji o skali w Taktyce...
Ale ad rem. Faktycznie po przeczytaniu instrukcji na pierwszy rzut oka coś nie gra z ogniem karabinowym. Skoro artyleria strzela w reakcji na ruch przeciwnika, to czemu nie piechota?
Dlaczego piechota ma atakować wroga w strefie kontroli? Nie może po prostu przyjąć nieprzyjaciela salwą?
Kto ma strzelać pierwszy w fazie walki? Straty symultanicznie czy sekwencyjnie?
Atak kawalerii z piechotą absurd
Kawaleria powinna móc wycofać się przed walką
W ogóle pan Wojtek mógłby bardziej otworzyć się na pomysły np forumowiczów, co 20 głów to nie jedna, bo brak mu w stajni błyskotliwych autorów przepisów. Jest to zdecydowanie najsłabsza strona jego gier.
Szkoda by to tak marnować, bo graficznie i cenowo to wygląda dobrze. Piszcie zatem pomysły poprawek, potem autor je wyda i gra będzie naprawdę dobra. Niestety do światowego poziomu redakcji zasad (tu potrzeba talentu (jak np przy tytule o 20 roku kupionym przez jednego z zachodnich wydawców) lub dobrej orientacji w pomysłach sprawdzonych w innych grach.
Powodzenia w ulepszaniu gier życzę

Warchlak
Szeregowy

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Ja uważam zaś, że tak powiem, że otwartość Pana Wojtka to jego najmocniejsza strona. Dodatkowo, nie wiem jak inni, ale ja nie mam problemów z zmianami skali wojsk, terenów czy czegokolwiek. Po prostu jak coś nie jest wystarczająco opisane, to sobie sam ustalam, co i jak. Jak zaś mi się coś nie podoba w regułach to sobie to zmieniam pod siebie, co w grach TiS przychodzi bardzo łatwo. Kto komu tego robić, po na pewno nie WZ, wręcz zachęca do tego. Pan Wojtek :razz: ustalił, piechota musi walczyć i wyłącznie wtedy może strzelić, nie ja sobie strzelam wtedy i wtedy itd. Jak gram z kimś innym, to ustalam zmiany wcześniej i koniec. A widzę, że wielu ma tu problemy i narzeka jak stare baby. Ja sobie nawet tabelki własne porobiłem np. dla artylerii, i co stało się coś. Starcia wychodzą mi realistycznie, jak oczywiście można mówić o jakiś realistycznych odniesieniach do gier tego typu. My się nawet chyba w 1% nie zbliżamy do tych reali bitew czy w Napoleonie czy w innych systemach czy w ogóle w jakichkolwiek grach.

Pomysł, żeby otworzyć się na pomysły forumowiczów, chyba czytamy inne forum. Było już kilka zmian w różnych instrukcjach i grach właśnie pod wpływem pomysłów i uwag płynących od ludzi z tego forum.

PS. Tak w ogóle to coś słabo doczytałeś instrukcje pietia35. Kawaleria w systemie Napoleon ma prawo wycofać się przed piechotą i to, kiedy i ile razy ma ochotę, co uważam za przesadę i myślę nad ograniczeniem tego.

Pozdrawiam

pietia35
Szeregowy

Fakt, nie doczytałem, za kawalerię zwracam honor.
Ale zarzuty co do przepisów są. Nie dziwię się, że modyfikujesz bo to konieczność. Rozumiem, że może się zdarzyć przypadek przeoczenia czegoś z instrukcji przez autorów, ale nie nagminnie! Sięgając po grę mam prawo wymagać precyzji przepisów.
Największy zarzut do Racławic obok luk w przepisach, tobrak przeskalowania gry.
Np. Skoro hex ma 100 m a w Borodino 300 to powinno się automatycznie zwiększyć ruchliwość jednostek, ich zasięg oraz zasięg dowodzenia.
Kto ma to zrobić jak nie autor. Przeciie to babol nic innego.
Jak masz zrobione modyfikacje do tego chętnie skorzystam. Inni pewnie też.
Pozdrawiam

Khamul
St. sierżant

pietia35 napisał/a:
Jak masz zrobione modyfikacje do tego chętnie skorzystam. Inni pewnie też.

No to może takie modyfikacje ;) http://www.taktykaistrate...opic.php?t=3733
http://strategie23pal.tumblr.com/

Warchlak
Szeregowy

W Borodino etap trwa pełną godzinę, w Racławicach, Maciejowicach oraz chyba we wszystkich małych bitwach wydanych w TiS etap trwa pół godziny. Powoduje to jakieś wyrównanie skali ruchliwości jednostek, zasięgu dowodzenia itp. Z artylerią zostało to rozwiązane w numerze 26 TiS, gdzie jest tabelka dla mniejszych bitew.
Co do luk w przepisach czy błędach to ja mam takie podejście do nich, że się nimi nie przejmuje za bardzo. Swoje zmiany w przepisach wprowadziłem, bo mi się tak podobało, bez nich grając wg instrukcji mimo jakiś tam niedomówień też można. Wyobraź sobie, że TiS to przedsięwzięcie na wpół hobbistyczne, chłopaki za dużej kasy z tego nie mają. Jak się im znudzi, to zamkną interes i wtedy to będziemy sobie grali w planszówki, że ho ho. Ja obcych języków nie znaju i zostają mi tylko polskojęzyczne gry. Dodatkowo, jeśli się nie mylę, to jest to jedyne tak długo działające wydawnictwo w Polsce oraz wydające jakieś gry i czasopisma czy książki w tematyce częściej niż raz na parę lat. Jak ktoś uważa, że zrobiłby to lepiej w tym kraju, gdzie ewentualnych odbiorców produktu jest mniej niż ludzi, którzy za własne pieniądze kupili bilety na finał PP 02.05.2014, to naprawdę szczerze życzę powodzenia.

Pozdrawiam

pietia35
Szeregowy

A zapomniałem pogratulować pucharu, bo kolega z Bydgoszczy jak widzę. Brawa za udany sezon dla Zawiszy od kibica Legii!

pietia35
Szeregowy

Czyli jak nie mam TiS nr 26 to nie zagram w Racławice! No nieźle. Sróbuję jakoś sobie poradzić. Zamieszczę też hobbystycznie modyfikację przepisów jak czasu starczy.

Warchlak
Szeregowy

Hehe, niestety nie przyjmuje gratulacji. Raz, że bojkot [...], a dwa, że jestem fanatykiem Bydgoskiej Polonii :twisted: . Nawet, jako bydgoszczanin się nie cieszę, że największy sukces bydgoskiego ( koszalińskiego w sumie hehe ) klubu stał się w takich, a nie innych okolicznościach. Kiedyś dostaniemy za niego rachunek i to nie mały ...

BB. Uprasza się o nieużywanie takich zwrotów i określeń w stosunku do kogkolwiek.
Ostatnio zmieniony przez BB Nie 04 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

pietia35 napisał/a:
Czyli jak nie mam TiS nr 26 to nie zagram w Racławice! No nieźle. Sróbuję jakoś sobie poradzić. Zamieszczę też hobbystycznie modyfikację przepisów jak czasu starczy.

generalnie jest zasada by posiadać instrukcję do systemu lub dowolną grę w tym systemie.

pietia35
Szeregowy

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

Czyli do rozegrania Racławic wystarczy Borodino? Można stosować tabelki z tej gry? Bo pisali tu, że jakieś inne wydano. Jeśli tak, to proszę o ich udostępnienie.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

wystarczy z Borodino

Odpowiedz do tematu