Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje kolejnych gier w systemie WB-95 - koncert życzeń
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Nie 19 Sty, 2014   

Myśmy kiedy ś zagrali w Piotrko w w WB-95
fajna zabawa :)

Kruger
Szeregowy

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Grosiczek...
Jakkolwiek nie przepadam za frontem wschodnim, to jednak z punktu widzenia zasad i dynamiki WB-95 to właśnie na tym froncie działo się najwięcej. Na zachodzie mamy już Normandię i Ardeny. Jedyne co pozostaje, to Fall Gelb i ewentualnie front włoski.
A na wschodzie to i owo się jeszcze znajdzie. Pochyiłbym się nad rokiem 1941 (wspomniane Dubno) i 1942 (np. operacja rżewsko-syczewska).

Krzysiek
St. szeregowy

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014   

Tak Dubno 1941 to bardzo dobra propozycja, interesuję się walkami na froncie wschodnim i aż wstyd że nie przyszło mi to do głowy chyba za bardzo prześladuje mnie ten Leningrad.

Krzysiek
St. szeregowy

Wysłany: Czw 23 Sty, 2014   

Odnośnie frontu wschodniego mam jedno pytanie do redakcji, Panie Wojtku czy myślał Pan może o wydaniu atlasu na wzór Atlasu Kampanii afrykańskiej, oczywiście zdaję sobię sprawe jak wielkie było by to przedsięwzięcie zważywszy na obszar walk i mnogośc wojsk ale pomyślałem sobie że spytam :roll:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 24 Sty, 2014   

Obecnie rysuję Atlas II wojny światowej, tam tych map będzie dość duzo

Krzysiek
St. szeregowy

Czy to będzie podobna publikacja do Atasu kampanii afrykańskiej, konkretnie chodzi mi o to czy obok map będą też struktury wojsk ?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

takiej opcji bym się obawiał. W Afryce zeszedłem czasami do szczebla kompanii. W całej II wojnie to praktycznie niewykonalne. Ale szczebel armii korpusu jest możliwy.

Krzysiek
St. szeregowy

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

To całkowicie zrozumiałe biorąc pod uwagę skalę publikacji ale jeśli mamy np. mapę bitwy stalingradzkiej i obok niej rozrysowane biorące udzial w tych zmaganiach armie i korpusy wraz z dywizjami to wydaje mi się że to w zupełności by wystarczyło.

Krzysiek
St. szeregowy

Wysłany: Sob 25 Sty, 2014   

Przy czym po stronie niemieckiej w tych wykazach uwzględniał bym też samodzielne jednostki typu Stug i Tigerów ale to oczywiście tylko nieśmiała sugestia :wink:

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Czy w grę wchodziłoby coś z chińszczyzny - tzn. z walk japońsko-chińskich, rosyjsko-japońskich na terytorium Chin i wreszcie - chińsko-chińskich z okresu wojny domowej?

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Poniższe tytuły już tu i tam padały, niektóre również z mojej strony, ale podam jeszcze raz :)

Chętnie bym zagrał w WB-95 w Monte Cassino - Anzio, na dwóch połówkach mapy, jako opcjonalnie dwie oddzielne gry, bądź do połączenia:
http://pl.wikipedia.org/w...o1943JanFeb.jpg

Ponadto coś z Afryki, np. El Alamejn, Crusader, a zwłaszcza z Tunezji, jak linia Mareth. Były mini scenariusze z 1939 r. w B35, to może czas na mini-scenariusze w WB-95, właśnie z Afryki ;)

Grisznak
Podporucznik

Cytat:
Ponadto coś z Afryki, np. El Alamejn, Crusader, a zwłaszcza z Tunezji, jak linia Mareth.

Afrykańskich gier było u nas trochę - "Szczury Pustyni" (jedna z najlepszych, moim zdaniem, gier z Dragona), "Kasserine 1943", "El Alamein", "Afrika Corps"). Poza tym, to chyba nie ta skala ilości jednostek, by do tego systemu pasowało.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Paweł Sulich
Podporucznik

Myślę o mini-grach, nawet na kilkanaście żetonów, plansza w formacie A4. Są już takie w B-35 (Pszczyna 1939, Tomaszów Mazowiecki 1939) i gra się bardzo przyjemnie. Czas na inny system. Nie muszą być akurat te bitwy, rzucam po prostu pomysł na coś małego :)

Markus Banny
Szeregowy

Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

BARDZO CIEKAWYM POMYSŁEM- było by wydanie gry w skali WB-95 dotyczące Kampanii 1939- otóż dwie mapy PN z bitwą nad BZURĄ= mapa PD PIOTRKÓW OPCJONALNIE DO POŁĄCZENIA. CHodziło by o okres walk kiedy Polacy mieli czym walczyć- kilka scenariuszy myślę że było by w co grać. Zwłaszcza jeśli sprzedawano by ten produkt na Zachodzie- była by to perełka która propagowała polski wysiłek w 1939. Pomysł pojawiający się o mini-grach uważam że jest świetny. nie każdy gra B-35.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

tu skala jest bardzo podbna, wystarczy zrobić żetony i po sprawie, Kiedyś jeden z kolegów zaprojektował taki Piotrków - grało się super

Morris Schaffer
Kadet

Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   Rumunia

Była już propozycja operacji Jasso-Kiszyniowskiej i została odrzucona, ze względu na zbytnią nierównowagę sił. Co jest nawet prawdą, ale tylko w przypadku ofensywy sierpniowej, tymczasem ja proponuję nieudaną ofensywę wiosenną.

Nawiasem mówiąc, bitwy pod Targu Frumos dobrze nadawałaby się chyba do B-35.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 24 Maj, 2016   

jestem ZA

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Śro 25 Maj, 2016   

Zrobiłem taki hipotetyczny scenariusz dla B-35 z Węgrami i Rumunami oraz Niemcami kontra Sowieci. Grało mi się całkiem nieźle .

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 25 Maj, 2016   

to prosze go spisac i podesłac

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Niestety skład sił nie zachował się.
Pamiętam tylko że bronił się III KA (węg.) w składzie 7DLek. (węg.), 9DLek (węg.) 1D Panc (rum.) i niemiecka 112 BPanc. z TiS-13 i TiS-14.
Atakowały dwa sowieckie korpusy, jeden pancerny, a drugi zmechanizowany z "Fal Odry".
Mapę narysowałem sam więc trudno
Rozegrałem jeszcze dwa takie scenariusze:
-atak XIII KA (szkockiego) na miasto bronione przez 9DPanc i Volksturmm.
-Przebijanie się przez przełęcz górską. Atakował XII KA (USA) w składzie 8Dpanc. ,78DP i 10DGórska. Bronił się XIII KGórski SS w składzie 1 DGór., 7DGór. SS i 512 ciężki batalion niszczycieli czołgów.
Mapy też własne.
ogólnie wykorzysałem masę żetonów którymi nie mogłam grać ze względu na brak mapy do Bitew II Wojny Światowej.

Odpowiedz do tematu