Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kutuzow 1943
Autor Wiadomość
Dominik
Sierżant

Wysłany: Śro 08 Lip, 2015   

Rozłożyłem dzisiaj scenariusz Kutuzow zachód z nr 40 i pojawił się cały zestaw pytań:

1. W scenariuszu jest wymieniona niemiecka 211 DP która ma obsadzać pola 2707, 2809 i 2910 (na zdjęciu zaznaczone na jasnozielono), niestety w żetonach nie mam takiej dywizji. Mam szukać dezerterów czy to tylko błędny numer w scenariuszu? Czy pole 2706 (zaznaczone na jasnoniebiesko) naprawdę ma być nieobsadzone?

http://s12.photobucket.co...bbuxep.jpg.html

2. Co zrobić z niemieckimi 131DP oraz 14DP oraz Sztabami + art LIV i LV?

3. Co zrobić z rosyjskimi 120 i 187 brygadami pancernymi? Je także obejmuje, tak jak trochę czołgów 11 Armii Gwardii, wskazówka: "Pozostałe dowolnie w jednostkach"?

4. Czy na zaznaczonym na zdjęciu na czerwono polu, po stronie rosyjskiej nikt nie stoi, czy coś umknęło z rozpiski?

http://s12.photobucket.co...k0.jpg.html?o=0

5. 4 Apanc, jednostka złożona z 3 żetonów piechoty z ciężarówkami z oznaczeniem VI, to jest korpus zmechanizowany? W innych grach takie jednostki miały jeszcze brygadę czołgów i stąd to pytanie. Co prawda w 4 Apanc jest nie zagospodarowana brygada czołgów, ale nie ma ona oznaczenia VI.

I jeszcze trafiłem na parę drobnych błędów na żetonach:
1. 4 Apanc, żetony 65/XI i 12 Gw/XI mają na rewersie oznaczenie 6 armii
2. W II KK Gw. żeton 20/II jako jedyny z tej jednostki nie ma oznaczenia Gw., chyba że tak miało być.

stanley
Porucznik

3. są w scenariuszu Kutuzow wschód
4. 11 i 26 DGw
5. TAK

[ Dodano: Śro 08 Lip, 2015 ]
1. Ja ją man

Dominik
Sierżant

stanley napisał/a:
3. są w scenariuszu Kutuzow wschód
4. 11 i 26 DGw
5. TAK

[ Dodano: Śro 08 Lip, 2015 ]
1. Ja ją man

1. Dobra znalazłem dezerterów, byli w woreczku z żetonami do Kutuzowa wschód. Jakby ktoś jej kiedyś szukał to ta dywizja była w nr 37, bo scenariusz Kutuzow z tamtego nr ją wykorzystywał.
3. Dzięki, czyli muszę je przerzucić do reszty żetonów Kutuzowa wschód, chociaż scenariusz ten wymienia oprócz 187 BPanc, 180 BPanc ale rozumiem że to w rzeczywistości chodzi o 120, albo 120 powinna się nazywać 180 :)
4. Według nadruku na mapie to faktycznie powinny być tam jednostki, które wskazałeś, tylko scenariusz wysyła je na pole 1404, czyli sąsiednie. Literówka w scenariuszu?
5. Dzięki

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Sob 22 Sie, 2015   

Tak przeglądam i porównuję scenariusze do Kutuzowa, wertuję sobie posty tu i w dziale poświęconemu pismu i numerom 37, 39 i 40 i wiem, że nic nie wiem. Która wersja jest ostateczna? Te jednostki 1,2Art./3A, ppanc,2Art./63A, ppanc,1,2,3,4Art./FB biorą udział w grze czy nie, gdzie mam znaleźć siły 48 Armii 137 DS, 1540 pas i 2 Art. w rozpiskach z Kutuzowa i Kutuzowa Wschód mają stać na polu 2033. Jak połączę rozgrywkę to jaką punktację przyjąć? na zachodniej planszy miarą zwycięstwa jest ilość zdobytych kropek czarnych, na wschodniej planszy jest automat wygrywa ten kto kontroluje Orzeł, a jak jest jak połączę gry?

Odpowiedz do tematu