Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Melthoen

Generalnie podobała ci się ta gra?
Tak, nawet bardzo
9%
 9%  [ 3 ]
Tak
33%
 33%  [ 11 ]
Nie
3%
 3%  [ 1 ]
Zupełnie nie
0%
 0%  [ 0 ]
Nie miałem okazji sprawdzić
54%
 54%  [ 18 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
Grohmann
Porucznik

Wysłany: Pią 08 Paź, 2004   Melthoen

A co sądzicie o tej gierce w realiach sredniowiecza?

dbj
Kapitan *

Wysłany: Pią 08 Paź, 2004   

Miałem pecha, kupiłem grę, rozpakowałem i... w instrukcji brakowało 4 kartek. Lekko wk...ny poszedłem do sklepu i oddałem grę wymieniając na Kasserine. I tak oto nie miałem okazji sprawdzić co i jak. Nigdy później nie sięgnąłem po tą gre.

Wojpajek
Major

Ja też miałem pecha. Kupiłem ją na allegro. GOść o ksywie Tangorn po mięsiącu powiedział że mu zły adres podałem- jak mogłem to zrobić skoro odrazu serwis mu wsysłał moje daned (które już wcześniej były sprawdzane)- i tak potem już się nie odzywał..... suki..... :twisted: :evil:
Więc uważajcie na gościa imieniem Tangorn, który będzie chciał wam wcisnąć tą grę na allegro
Wojpajek dobrze radzi :wink:

mickar
Sierżant *

Mam, grywałem i mi się nawet podobało. Żałowałem tylko, że na mapie było mało otwartego terenu żeby rozpędzić ciężką kawalerię :D . Nawet wymyśliłem sobie dodatkowe zasady do rozgrywania oblężeń!

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Nie 10 Paź, 2004   

Mi nie podobał się nadmiar budowli a w szczególności ich nadmierne zróżnicowanie, chata Toma takie a takie moddyfikatory, chata Boba inne, brrr.
Cytat:
Żałowałem tylko, że na mapie było mało otwartego terenu żeby rozpędzić ciężką kawalerię

A w szczególności c.kaw. gwardii :D

Arje
Kapral

Wysłany: Pon 11 Paź, 2004   

Teren - rzecz gustu. Jak ktoś woli jazdę od piechoty, to rzeczywiście, może nieco narzekać.
Mnie tam się podoba zróżnicowanie terenu. Mapa jest "klimatyczna", ma dużo niuansów, które dodają smaczku grze. Szczególnie po kilku rozgrywkach.
A który scenariusz uważacie za najbardziej udany? (Oczywiście pod warunkiem że graliście... :? )

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 12 Paź, 2004   

Cytat:
Melthoen dobrze oddaje zróżnicowanie terenu - przecież w średniowieczu właśnie tak było, że każdy budynek miał inne walory obronne

Jeśli chodzi o grę to tak jeśli mamy taki klasztor czy świątynię, natomiast różne wskaźniki chat chłopskich sa dla mnie "naduzyciem" które po prostu psują grę swoją komplikacją.

Grohmann
Porucznik

Wysłany: Wto 12 Paź, 2004   

Dokładnie o to mi chodzi, że generalnie zabudowa chat chłopskich była jednorodna, no powiedzmy poza sołtysem i jego pachołkiem ;) którzy ,mieli lepsze chaty.

Cytat:
Uff, ale się owywodziłem o chłopskich chatach

I
Cytat:
Wojna pałacom, pokój chatom

Dziwny zbieg okoliczności... ;) cos chyba lubisz te chaty :P

Gladky
Kapitan

Wysłany: Sob 05 Lut, 2005   

Mam, kupiłem dawno temu i nie zagrałem z żywym przeciwnikiem ani razu...

Jakoś nie mogliśmy się do Melthoen nastawić...psychicznie.

Motyl
Plutonowy

Wysłany: Sob 05 Lut, 2005   

Gladky napisał/a:
Mam, kupiłem dawno temu i nie zagrałem z żywym przeciwnikiem ani razu...

Jakoś nie mogliśmy się do Melthoen nastawić...psychicznie.

no to przywiez do lublina ta gre to zagramy.nigdy wczesniej nie mialem okazji widziec tej gry ale mysle ze mi sie spodoba 8)

Gladky
Kapitan

Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   

Dwie armie dosyć zróżnicowane, a do tego gratka - armia kościotrupów dla ludzi lubiących fantasy.

Ja osobiście nieprzepadam za nią, tym bardziej, że nie ma do niej odpowiednich przepisów, albo też miałem braki w instrukcji jak dbj.

Ale generalnie gra mi się podobała. Grając z sobą byłem z niej zadowolony, ale nigdy nie wypróbowałem cześci instrukcji dotyczącej Magii.
Co myślicie właśnie o tym rozdziale w grze??

Archanioł
Podpułkownik

Wysłany: Sob 12 Lut, 2005   

Grałem kilka razy, ale ponieważ w moim środowiswku gra nie zrobiła furory to ją pchnąłem komuś. Dość udana pozycja, najbardziej podobał mi się motyw z wpływem pogody na jednostki "w pancerz zakute" :)
Jestem za różnicowaniem wpływu umocnień na walkę w zależności od ich walorow obronnych

Bergman
Kapitan

Wysłany: Nie 13 Lut, 2005   

Mapka fajna, klimatyczna. Niestety, poza jednym ,ew. kilkoma? dodatkowymi scenariuszami w Dragonie, wiecej juz nic nie wyszło. A miały byc chociazby nowe armie krasnoludy, jakieś facety ze skrzydłami. gobliny i orki - takie były przynajmniej ikonki w zapowiedziach w wersji podstawowej. Ale wzieło i zdechło.
- Porucznik

pablo8019
Podporucznik

Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

Uhm, gra miała zdaje się ewoluowac z typowo średniowiecznej w stronę gry fantasy (zresztą scenariusz z kościotrupami był od razu), co byłoby dośc ciekawe, no ale znowu skończyło się na planach. A sama gra jest OK, może tylko na samym początku jest troche problemów ze znalezieniem niektórych budynków, a także okresowo brakuje żetonów ognia (w sytuacji gdy podpali się łan zboża i ogień rozprzestrzenia się bardzo szybko). Mi osobiście najbardziej podobały się charakterystyki dowódców (np. książęcy dowódca Zath to wypisz, wymaluj Michał Wołodyjowski) oraz ich funkcjonowanie na polu bitwy.

Cuban
Szeregowy

Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

Witam! I odgrzewam czy u kogoś może melthoen leży i bezsensu kurzy się na półce? Jeśli tak jestem chętny do odkupienia:)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 07 Cze, 2007   

Bartek cos ostanio mówił, że gdzieś mu sie ta gra przed oczkami przemknęła

Devean
St. szeregowy

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007   

Ja mam. Co prawda dawno nie grałem, ale nie jestem pewny, czy chciałbym się rozstać ;)

Cuban
Szeregowy

A pożyczyć na parę dni pod zastaw?:>

Devean
St. szeregowy

Cuban napisał/a:
A pożyczyć na parę dni pod zastaw?:>

A Waszmość z Warszawy? :)

Viking
Major

Wysłany: Sob 09 Cze, 2007   

Gra na allegro sprzedawała się jak świeże bułeczki, mój egzemplarz mocno uzywany choc kompletny poszedł za jakies 40 zł.

Odpowiedz do tematu