Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bannockburn 1314 - ocena gry

ocena gry Bannockburn 1314
10
40%
 40%  [ 4 ]
9
40%
 40%  [ 4 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
7
20%
 20%  [ 2 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   Bannockburn 1314 - ocena gry

Bardzo proszę o ocenienie tej gry
Po pierwszej 5 podsumuję oceny i będe je aktualizował na bieżąco

Średnia ocena z 10 głosów to 9,0

rodeo
Szeregowy

Wysłany: Śro 30 Sty, 2013   

Jako mieszkjący na Ursynowie, mam tą moożliwość, że gry mam dość szybko dostępne. Dzięki temu pozwolę sobię na pierwszą ocenę.
Będę banalny, gdy stwierdzę, że plastycznie jest to najpiękniejsza gra średniowieczna, ale... to nie tak by Legnica, którą uwielbiam jakoś odstawała.
Po prostu Bannockburn posiada trzy piekne mapy i przepiękne ikony wojsk, pełen szacun.
Zasady - to już maksymalny ich rozwój (mam nadzieję) i wg mnie to system doskonały.
Mapy - plastycznie poprawne, doskonale się łączą, żadnych problemów. Mam też nadzieję, ze niedługo w Taktyce opublikowane zostanę kolejne mapy.
Żetony - nic ująć
Konflikt - jestem fanem Szkocji jako takiej i nie mogłem się oprzec by nie kupić gry, a po rozłożeniu wojsk, wygląda to na prawdę imponująco.
Pudełko - solidne, by nie powiedziec potężne. Grafika na okładce z poprzedniej gry Stirling, ale po lekkich przeróbkach i podkolorowaniu nie sprawia to żadnych problemów.
Dzięki 3 mapom (5 arkuszy) gra waży zdecydowanie więcej niż jej porzedniczki, to robi wrażenie, na osobach, które kojarzą pudełka z lekkim kartonikiem.

I tak na koniec, być może to zboczenie :) ale uwielbiam połozyć pudełka jedno na drugim i wpatrywać się w szatę graficzną kolejnych pozycji :) No ale to już irracjonalna sprawa, wiem wiem :)

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Pią 01 Lut, 2013   

rodeo napisał/a:

I tak na koniec, być może to zboczenie :) ale uwielbiam połozyć pudełka jedno na drugim i wpatrywać się w szatę graficzną kolejnych pozycji :) No ale to już irracjonalna sprawa, wiem wiem :)

Też tak mam :)

Baron83
Plutonowy

Wysłany: Śro 13 Lut, 2013   

Daję 9+, czyli w sondzie 9. Gdyby nie małe zamieszanie z shiltronami byłaby dycha! Czyli gra idealna i dałbym ją z czystym sumieniem. Ale jak utrzymacie poziom to przy okazji Korsunia lub Charkowa dycha pęknie jak nic. Biedni wieczni malkontenci mają się wyjątkowo słabo, bo ciężko się przyczepić do waszego najnowszego dziecka :wink: . I starczy bo słodzę :lol: .

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Ależ 9 to doskonała ocena. Myślę, że każdy ma prawo do własnych subiektywnych opinii. Jedynie co mnie dziwi, to dawanie 1 dla gier, gdzie większosć uznała za pozytwne. Ocena 1 nalży się produkcji źle wydrukowanej, źle sklejonej, źle zrobionej itp. Malkontenci są na swiecie zawsze, byli i będą, to kwestia genetyczna. Ci ludzie i w swoim prywatnym życiu są niespełnieni, ale to już temat dla psycholgów lub psychiatrów, ja nigdy nie wdaje się w próżne dyskusję - szkoda czasu.

hofner
Kapitan

Macie rację ale Polacy nie są skorzy do oceniania dobrych rzeczy jedynie do negatywnej oceny. Mamy wiele przykładów. A jeśli mamy już wystawić ocenę w skali 1-10 to już się robi problem :D
A jak tak czytam o tej grze bierze mnie ochota do poczynienia zakupu.
Ile jeszcze sztuk się ostało :)

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Do czerwca na pewno gry będą w sprzedaży, choć prosze mnie nie bić jeśli będzie inaczej.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

A co do narzekania na różne sprawy. Polecam jedno - przyjrzyjcie się owym ludziom (tak generalnie), zobaczcie co osiągają w życiu - najczęściej nic. Dlatego jedyną ich "mocą" jest owo opluwanie innych, bo to nie wymaga wysiłku, jest łatwe, banalne i nic nie kosztuje. Tymczasem praca, wysiłek... oj to już nie takie łatwe... :)

kisiel1815
Sierżant

Wysłany: Czw 14 Lut, 2013   

Wojciech Zalewski napisał/a:
A co do narzekania na różne sprawy. Polecam jedno - przyjrzyjcie się owym ludziom (tak generalnie), zobaczcie co osiągają w życiu - najczęściej nic. Dlatego jedyną ich "mocą" jest owo opluwanie innych, bo to nie wymaga wysiłku, jest łatwe, banalne i nic nie kosztuje. Tymczasem praca, wysiłek... oj to już nie takie łatwe... :)

Jestem daleki od podlizywania się, ale jak w mordę strzelił celna uwaga pod którą również się podpisuję.

:lol:

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014   

Gra przyszła kilka dni temu, skończyłem lekturę zasad. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to chyba najlepiej jak do tej pory opracowany pod tym względem produkt TiS/Dragona itd. Zasady są proste, szybkie do opanowania, bez masy tabelek, żetonów pomocniczych, szczegółów. Do tego całkiem nieźle oddają klimat bitew z epoki. Wydaje mi się, że to jest kierunek, w którym wydawnictwo powinno pójść. Zamiast przesadnie komplikować, warto pójść na kompromis między realizmem a przyjemnością z gry. Tutaj idealnie się wstrzelono.

Moja uwaga - w przypadku gier o mniejszej ilości tabelek niż choćby w B-35 (brrrr....) warto by pomyśleć o umieszczaniu ich w grze osobno, na kartce, po którą można by łatwo sięgnąć bez konieczności każdorazowego kartkowania instrukcji.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014   

Stramy się to "obchodzić" umieszczając je na mapach, ale mamy takie pomysł by umieszczać takie kartoniki (po dwa) dla każdego z graczy.

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Właśnie o coś takiego mi chodzi. Bo w grach w B-35 to jest koszmarne, gdy trzeba sprawdzać na raz tabelkę wpływu terenu, szukać w instrukcji zasad specjalnych dotyczących danej jednostki, potem tabelka walki, tabelka strat, a potem ktoś sobie jeszcze przypomina, że ta jednostka ma chyba jednak jakiś dodatkowy + czy - do walki.
Tak czy owak, trzymam kciuki, aby Bitwy XXI wieku poszły raczej w stronę klarowności przepisów z Bannockburn niż nadmiernej komplikacji z aktualnej edycji B-35.

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Radosław Kotowski
Podporucznik

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014   

A ja na odwrót :P wolę skomplikowane i szczegółowe systemy :P

Korab
Podporucznik

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

Świetna gra, 9.

Na początku byłem lekko zaniepokojony niską liczebnością piechoty szkockiej ze strojem ochronnym 1 pod Bannockburn, ale shiltrony w nowej odsłonie niwelują lekkie uzbrojenie szkotów.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014   

Z wolna gra zbliża się do wyczerpania.

Knjaz
Plutonowy

Wysłany: Pon 04 Sty, 2016   

Kiedyś w rozmowie z kolegą powiedziałem coś, co może być pewną wskazówką:
System B-35 to wspaniały system na platformę PC, Android. I taką bym kupił.
Wyobraźcie sobie - możliwość grania przez LAN, internet, Wi-Fi (sparowanie urządzeń), Bluetooth...
Nie ma tabelek, tylko sam system losuje, albo pozwala graczom na samodzielne rzuty.
Ale to tylko taki off-top.

dixie
St. sierżant

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016   

Są takie gry. To praktycznie (chyba) wszystkie oparte o silnik/ideeę Panzer General.
Swego czasu rozważałem nawet przeniesienie którejś mapy i dostosowanie nazw jednostek i ich sił, co nie jest trudne, tylko upierdliwie czasochłonne (w LGeneral, to zwykłe pliki tekstowe + grafika do szablonów heksów, bez żadnych wydumanych builderów) i dlatego jeśli do tego dojdzie, to dopiero na emeryturze :/

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Knjaz napisał/a:
Kiedyś w rozmowie z kolegą powiedziałem coś, co może być pewną wskazówką:
System B-35 to wspaniały system na platformę PC, Android. I taką bym kupił.
Wyobraźcie sobie - możliwość grania przez LAN, internet, Wi-Fi (sparowanie urządzeń), Bluetooth...
Nie ma tabelek, tylko sam system losuje, albo pozwala graczom na samodzielne rzuty.
Ale to tylko taki off-top.

już bardzo bardzo niedługo :)

Knjaz
Plutonowy

Ale Panzer General ma zasadniczy minus - brak możliwości atakowania jednej jednostki kilkoma.
Przynajmniej ta wersja w która ją grałem tak miała, poza tym wolę wspierać rodzimy biznes.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 06 Sty, 2016   

wbrew pozorom, to była przewaga tej gry i zdecydowanie zadecydowało to o jej sykcesie
Tworzenie stosów jak w v4v czy innych "molochah" zabijało je bgdyż kombinowanie było juz przesadne i czasochłonne. a PG rach ciach i nasjtępny scenariusz

Odpowiedz do tematu