Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze o Tu 154M
Autor Wiadomość
Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 16 Sty, 2013   Jeszcze o Tu 154M

http://wiadomosci.wp.pl/martykul.html?wid=15250816

Igor Mintusow, doradca Putina zdradza: uwagi o pijanym Andrzeju Błasiku główną strategią MAK.
2013-01-14 (18:44)
gazeta-olawa.pl, WP.PL

(fot. PAP / Bogdan Borowiak)

- Uwagi o pijanym generale (Andrzeju Błasiku - przyp. red.) były główną strategią konferencji MAK - przyznał Igor Mintusow, rosyjski ekspert od PR-u, doradca prezydenta Władimira Putina, w rozmowie z gazeta-olawa.pl. Mintusow był "mózgiem" konferencji w styczniu 2011 r. To właśnie wtedy komisja MAK opublikowała raport nt. katastrofy smoleńskiej, w którym znalazła się informacja o wykryciu 0,6 promila alkoholu we krwi generała Błasika. Dowódca Sił Powietrznych RP miał także - według MAK - zmusić pilotów do lądowania na lotnisku Siewiernyj.

Mintusow przytaknął, kiedy dziennikarz zwrócił uwagę, że podkreślenie roli pijanego generała było próbą odwrócenia uwagi od błędów Rosjan. Po czym zastrzegł, że przyjmowanie takich strategii to wybór polityczny - "decyzja, którą podejmuje polityk, a nie jego doradca". - Konsultanta politycznego różni od polityka kwestia odpowiedzialności - ocenił. I kontynuował: "za słowa wypowiadane publicznie odpowiedzialność ponosi wyłącznie polityk". - Zadaniem konsultanta jest analiza wszystkiego, co się dzieje wokół polityka i interpretacja faktów na jego korzyść. Oczywiście, żaden polityk nie chce kłamać, aby nie został na tym przyłapany. Ale istnieje pewne pole do swobodnej interpretacji - dodał.

Po chwili rosyjski ekspert odniósł się również do teorii "głosów w kokpicie" tupolewa. - Tak było właśnie z głosami, nagranymi na czarną skrzynkę samolotu Tu-154. Mogły należeć do danej osoby, mogły do kogoś zupełnie innego... - mówi.

Mintusow dopytywany, dlaczego Tatiana Anodina zaakcentowała podczas konferencji MAK rolę generała Błasika w kokpicie, mimo że współczesna technologia umożliwiła identyfikację autorów większości wypowiedzi, stwierdził: "te słowa były nieudaną częścią konferencji komisji MAK".

Igor Mintusow zdaniem wielu specjalistów jest uznawany za nr 1 politycznego marketingu w Rosji. Jego firma PR współpracuje z koncernem Gazprom. W 2000 i 2006 r. Mintusow współtworzył kampanie wyborcze Władimira Putina. Po katastrofie smoleńskiej jego firma przygotowywała konferencje komisji MAK.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 16 Sty, 2013   

Doskonale wiemy, że tak komisja odgrywała rolę taka jaką miała odegrac, ale nasz "spór" ma inną linię podziału. "Zamach" czy nie?

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Nie mam pojęcia. Wiem, tylko, że oficjalna linia sama się skompromitowała.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 22 Sty, 2013   

Fanatyk napisał/a:
Nie mam pojęcia. Wiem, tylko, że oficjalna linia sama się skompromitowała.

Nie no tu chyba jeszcze za wczęsnie na takie wnioski

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Śro 23 Sty, 2013   

Wczoraj czytałem, że znowu prokuratorzy jadą badać brzozę. Są możłiwe 2 wątki:
a) potrzeba lepszych dowodów do obecnej 'wersji"
b) jednak obecna "wersja" nie trzyma sie kupy musimy to jeszcze raz sprawdzić.

Ale niezależnie od powyższego skandalem jest fakt, że te badania robi sie prawie 3 lata po katastrofie....

Karol3414
Major

Wysłany: Czw 24 Sty, 2013   

A nie przeszkadza Ci, że wersje Macierewicza, których było już kilka, kompromitowały się jedna po drugiej. Począwszy od słów, że Tu 154M to bombowiec, poprzez dobijanie rannych, bomby hiperbaryczne, na helu kończąc. Nie wspominając o skrzydle które mimo zniszczenia krawędzi natarcia, nie traci siły nośnej.
Zastanawiam się jaka będzie następna wersja. Co będzie jak już zostanie obalona wersja o dwóch wybuchach? Może EMP z satelity?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pią 25 Sty, 2013   

Zwolennicy Macierewicza powiedzą, że "On tylko pytał - pytać kazdy może", tu nie ma pola do syskusji, od momentu, gdy do komisji Macierewicza nie dopuszczono posłow mu nieprzyjacielskich ta komista stała się jedynie klubem kolesi. A przeciez tak zapraszał publicznie do współpracy...

Fanatyk
Podpułkownik

A Karol znowu bez czapki...

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Fanatyk napisał/a:
b) jednak obecna "wersja" nie trzyma sie kupy musimy to jeszcze raz sprawdzić.

Karol chyba odniósł się do tego, ale może się mylę
Są w naszej historii dłuższe śledztwa, najważniejsze by doszli do jakiegoś wniosku. i by wszytso stało się publiczną wiedzą, by każy mógł wyciągac własne wnioski, bo tych będzie tyle ilu jest Polaków, cokolwiek napisze prokuratura-sąd i tak będzie to kontestowane w nieskończoność przez grupy wyznawców prawdy niedopowiedzianej... tak już ludzie mają i to nie tylko Polacy...

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Pon 28 Sty, 2013   

Może część ludzi tak ma - pewnie w każdym społeczeństwie. Ale dla wielu (i to chyba jest najwazniejsza grupa) jeśli coś jest bezsprzecznie udowodnione, zostaje przyjęte. Ja nie mam żadnego interesu by stać po stronie tej czy tamtej. Chciałbym racjonalnie przyjąć prawdziwą wersję. Być może prokuratura jeżdząc 3 raz (co prawda 3 lata po ale niech tam) ustali coś co znajdzie swoje odzwierciedlenie w materiale dowodowym. Dotychczasowe ustalenia kom. Millera (a wcześniej MAK) "nie trzymają się kupy" brzydko mówiąc.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Fanatyku, zapewne w tej komisji i prokuraturze są również "fanatycy" i "wztowie", nie zakłądam, że są jedyynie "rosjanie"...

Krzysztof
Porucznik

zgodzę się z Karolem słuchalem Macierwicza na żywo ze dwa razy jemu ciągle się to zmienia jest chodzącą autoreklamą samego siebie uwielbijącą po pierwsze słuchać własnego głosu nie potrafi słuchać innych to co on mówi nie trzyma się moim zdaniem kupy i to co psuedoustala GP i atrakcyjna oraz powabna blodynka Pani Gargas . Ja sie będe trzymał wersji Jadwigi Kaczyńskiej Powiedziała ona tak "Ona po prostu nie wie co się stało nie wie. Opróćz Z tego się zrobił taki biznesik coś na kształ handlu dewocjonaliami i sprzetami po świętych w średniowieczu. Mnie pozostał niesmak że dałem się w ten idiotyzm wkręcić i gadałem głupoty nie znająć się na temacie. Sprawa powoli przestaje kogolwiek na dole na dołach intresować i ludzie reagują tak samo alergicznie jak na PIS sprawdzone na sąsiadce która jest bardzo sensowna krzywiła się jakby miała osrty bół glowyi I oddająć w pełni honor Panu Wojtkowie powiem tak jak on poczekajmy jeszcze poczekajmy nawet z 20 lat tak będzie dla nas najlepiej

hofner
Kapitan

To fakt a ja myślę,że i 20 lat będzie za mało...należy rozróżnić katastrofę od bohaterstwa..które co niektórym z powodu śmierci a katastrofie się przypisuje.

Krzysztof
Porucznik

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

dobrze że skasowaliście

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Wto 29 Sty, 2013   

Proszę pamiętać, że to forum dla młodzieży również, i nie ma potrzeby jej indoktrynować.

Fanatyk
Podpułkownik

Wysłany: Czw 31 Sty, 2013   

@WZ - jasne nie twierdziłem, że są tam "rosjanie", 'zdrajcy" itd. Ale jest wiele grup interesu. Dla przykładu niezwiązanego z samym Smoleńskiem - MAK zazwyczaj ogłasza zawsze winę pilotów, bo a) oni często nie żyją więc się nie będą bronić, b) MAK certyfikuje samoloty - więc sami sobie kuku nie będą robić c) są kwestie ubezpieczeń, d) są firmy produkujące smaoloty, które nie chcą, żeby wyszło że to jakaś wada samolotu itd itd.

Nie twierdzę, że jest odentycznie w Polsce, ale zasada jest taka - co się stało się nie odstanie więc zrzućmy winę na nieżyjących, bo po co kukui robić Panu X i Y?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

tak jest na całym świecie, Boeing zrzuca tak samo, to praktyka dokąłdnie taka jak mówisz. Ale o tym nie polemizujemy, to jest wiedza powszechna. My zastanawiamy się (dyskutujemy) czy wchodzi w grę zamach czy nie?
Wg filmu Pani Gargas - BYŁ ZAMACH, wg komisji Milera - NIE BYŁO, i tu jest porblem, gdyż nie ma wersji pośredniej.
Jedno jest pewne, najważniejsza wskazówką jest rejestrator lotu (nie jeden). Na nim opiera się badanie komisji Milera, i raport jrst dostępny w necie. KAŻDY może z nim polemizować w kwestii ustaleń. Trudno zaś polemizować ze świadkami po 3 latatch, bo to jak z członkami ZBOWIDU - im dalej od wojny tym ich było więcej.
Ja ufam, że przyjdzie taki czas, że wszyscy będziemy znali/wierzyli w jedną wersję katastrofy.

kisiel1815
Sierżant

Jest dokładnie jak z katastrofą w której zginął W. Sikorski.
Minęło 70 lat i dalej są niewiadome, teorie spiskowe i utajnione akta.
Przypuszczam że tutaj będzie podobnie.

Dla ludzi trzeźwo myślących (oby było nas jak najwięcej) jest rzeczą oczywistą że sprawa "Smoleńska" stanowi idealny materiał do robienia kariery i nabijania własnej kasy przez różnego rodzaju hieny. I właśnie dlatego będzie musiała żyć własnym życiem "do końca świata i jeden dzień dłużej", a już teraz mogę się założyć że wersja numer stosześćdziesiątpięćmilonadwieściesiedemdziesiątasiódmakwa będzie zakładać, że samolot został zestrzelony laserem X z planety Y ponieważ na planecie W nie lubią tych z planety Z co negatywnie wpływa na przypływy na planecie DŹ i przez to jest za droga kukurydza w Pakistanie.

:roll: :shock:

Krzysztof
Porucznik

podoba mi się wpis kisiela na śmoleńsku niezła kasę zrobiono i sekta powstała

Karol3414
Major

Wysłany: Nie 03 Lut, 2013   

Krzysztof napisał/a:
zgodzę się z Karolem słuchalem Macierwicza na żywo ze dwa razy jemu ciągle się to zmienia jest chodzącą autoreklamą samego siebie uwielbijącą po pierwsze słuchać własnego głosu nie potrafi słuchać innych to co on mówi nie trzyma się moim zdaniem kupy i to co psuedoustala GP i atrakcyjna oraz powabna blodynka Pani Gargas . Ja sie będe trzymał wersji Jadwigi Kaczyńskiej Powiedziała ona tak "Ona po prostu nie wie co się stało nie wie. Opróćz Z tego się zrobił taki biznesik coś na kształ handlu dewocjonaliami i sprzetami po świętych w średniowieczu. Mnie pozostał niesmak że dałem się w ten idiotyzm wkręcić i gadałem głupoty nie znająć się na temacie. Sprawa powoli przestaje kogolwiek na dole na dołach intresować i ludzie reagują tak samo alergicznie jak na PIS sprawdzone na sąsiadce która jest bardzo sensowna krzywiła się jakby miała osrty bół glowyi I oddająć w pełni honor Panu Wojtkowie powiem tak jak on poczekajmy jeszcze poczekajmy nawet z 20 lat tak będzie dla nas najlepiej

Właściwie to nie wiem co powiedzieć. Nigdy nie przypuszczałem że Krzysztof się ze mną zgodzi.
Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z ostatnim zdaniem. Prawdy dowiedzą się nasze prawnuki i nastąpi to dopiero wtedy gdy prawda nie przyniesie korzyści politycznych nikomu.
Być może są inne przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem, jednak na tą chwilę jestem bardzo daleki aby uwierzyć w wersję spiskową, zwłaszcza że brakuje w niej jakichkolwiek dowodów na jej poparcie, a przez niemalże trzy lata jej autorzy próbowali przeforsować trzy czy cztery różne wersje zamachu.
Wynik polskiego śledztwa mnie przekonuje, przynajmniej w świetle materiałów które w nim przedstawiono. Jeśli ktoś chce mi udowodnić że było inaczej, że był zamach, to proszę bardzo o przeprowadzenie tej sprawy od początku do końca. Proszę o wskazanie sprawców, motywu i sposobu podłożenia ładunku. Załatwienie sprawy na zasadzie: "Były dwa wybuchy, to był zamach" jest niewystarczające i nie trafia do mnie argument Fanatyka i innych fanatyków, że nie do niego należy dochodzenie do całej prawdy, bo jeśli podjął się tego co do tej pory zrobił, jeśli odważył się wykreować teorię o zamachu to na jego barkach spoczywa reszta. Jeśli nie dokończy tej sprawy to pozostanie to dla mnie hucpa polityczna.

Odpowiedz do tematu