Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja Pociągów Pancernych w w-39 (IPP)
Autor Wiadomość
Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Sob 12 Sty, 2013   

Falezy napisał/a:
Według pozycji, którą cytowałem jest napisane tylko, że Panzerzuge I osiągnął gotowość bojową 16 września. Nie ma nic napisanego o jego użyciu w Polsce.

Tak ja tez to znalazłem .
To nic uznajemy ze tego Pz nie ma w kampanii.

Dzięki za pomoc.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 17 Sty, 2013   

Witam

Rozmyślałem nad dodatkiem do IPP ,pomysł zaproponował kolega z forum i są to Zatory

Czyli sytuacje kiedy PP z powodu przeszkód innych nisz Zniszczone tory ,traci odpowiednią liczbę PR.

Moja wersja Będzie wyglądać tak ze :
Na początku polskiej tury ruchu, gracz rzuca kostką.
1-4 brak zatoru pociąg nie traci PR
5-6 PP na początku ruchu traci 5 PR (czyli porusza się mając 25 PR)

Czynność tą wykonuje się dla każdego PP z osobna, co turę.

Czekam na opinie .

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Nie 10 Lut, 2013   

Witam

Pan Wz pozwolił na pokazanie żetonów Pociągów pancernych mojej konstrukcji .

Starając się jak najlepiej odwzorować silę ognia i wygląd PP
Życzę miłego oglądania.

https://docs.google.com/file/d/0B1Zrt-OzTwlBWUJPSVVDTlEzRjA/edit?usp=sharing

A jest to tylko podgląd , jeśli wam się podoba to proszę o komentarz. :D :D

dixie
St. sierżant

Wysłany: Pon 11 Lut, 2013   

To ja pozwolę sobie pokazać moją interpretację zbudowaną na podstawie komponentów użytych w oryginalnych żetonach gier TiSa.
http://chomikuj.pl/faustynki/Galeria
Bo tak patrzę, patrzę i coś mię w oczy "kłuje". Porównałem i już wiedziałem :P
Inne czcionki i te owale jakieś inne... (w pliku svg jest wektorowe "źródło")
Przy okazji pobawiłem się układem współczynników na żetonie względem ikony pociągu.
A ostatni żeton, to wariacja w duchu kolorowych ikonek 8)

Właśnie, jeśli sylwetki, to już raczej czarne, a jeśli kolorowe, to właśnie "3D" co by konsekwentnym być, moim skromnym zdaniem 8)
Kłopot może być jedynie z pokolorowaniem kilku odpowiednich zdjęć konkretnych pociągów.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wklepywałem to na szybko morze coś w ustawieniu skopałem ze taki kiepski zdjęcie jest.
... a już wiem jest wklepane jako dokument a nie zdjęcie ale inaczej się nie da .

Tak po za tym projekt jet wykonany w programie gimp, z skanu oryginalnych żetonów .

Mogę zrobić czarne sylwetki, bo w 3D to nie da rady .
Niemiecki są czarne bo nie ma kolorowych ikonek , bynajmniej są to oryginalne wygląd wagonu niemieckiego jaki znalazłem z 39r

dixie
St. sierżant

Piotr Marciniak napisał/a:
Wklepywałem to na szybko morze coś w ustawieniu skopałem ze taki kiepski zdjęcie jest.
... a już wiem jest wklepane jako dokument a nie zdjęcie ale inaczej się nie da .

Ależ nie o jakość mi chodzi :) Testy, to testy. Krój czcionek i geometria tła współczynników coś mi nie "leżała", z początku nie wiedziałem czemu :P A rzuciło mi się to w oczy, bo spędziłem swego czasu wiele godzin nad żetonami do W-39, tj. nad nową wersją do jednej gry, która mam nadzieję się niebawem ukaże 8) .

Tak po za tym projekt jet wykonany w programie gimp, z skanu oryginalnych żetonów .

hmmm..., mam przed nosem skany Bzury i ta geometria wygląda nieco inaczej niż u Ciebie. Dobra, szczegół techniczny :)

Gorąco polecam Inkscape'a. Nie traci się (jak w rastrze) na jakości przy skalowaniu i także darmowy.
Ja stosuję własnie ten tandem - Gimp do obróbki ikon sprzętu, a Ink'a do "montażu" żetonu.
Gdy się już ma jakiś wypracowany szablon, to produkcja nowych żetonów jest banalna.
Różnica w wydruku tego samego obrazka z Gimpa i Ink'a jest obłędna. Spraktykowałem na żetonach-samoróbkach z okresu Powstania Listopadowego (czyli cokolwiek kolorowych i bogatych w szczegóły).

Niemiecki są czarne bo nie ma kolorowych ikonek , bynajmniej są to oryginalne wygląd wagonu niemieckiego jaki znalazłem z 39r

Oj, wierz mi, da radę 8) To "tylko" kwestia czasu. Pytanie, czy warto ten czas inwestować. Ale to już odrębna kwestia.
Nie powiem, kolorowe sylwetki ładnie się prezentują i sam dla siebie pewnie bym takie wydrukował.
Po prostu przypomniałem sobie dyskusję stare vs. nowe żetony.

A tak trochę "na boku tematu":
Czy planowany jest jakiś oficjalny dodatek w TiS, czy to będzie ostatecznie raczej Home Rules do pobrania?

I jeszcze zupełne OT :P
Myślałeś kiedyś o rozbudowie "części" lotniczej?

Piotr Marciniak
Plutonowy

dixie napisał/a:

Ależ nie o jakość mi chodzi :) Testy, to testy. Krój czcionek i geometria tła współczynników coś mi nie "leżała", z początku nie wiedziałem czemu :P A rzuciło mi się to w oczy, bo spędziłem swego czasu wiele godzin nad żetonami do W-39, tj. nad nową wersją do jednej gry, która mam nadzieję się niebawem ukaże 8) .

hmmm..., mam przed nosem skany Bzury i ta geometria wygląda nieco inaczej niż u Ciebie. Dobra, szczegół techniczny :)

Gorąco polecam Inkscape'a. Nie traci się (jak w rastrze) na jakości przy skalowaniu i także darmowy.
Ja stosuję własnie ten tandem - Gimp do obróbki ikon sprzętu, a Ink'a do "montażu" żetonu.
Gdy się już ma jakiś wypracowany szablon, to produkcja nowych żetonów jest banalna.
Różnica w wydruku tego samego obrazka z Gimpa i Ink'a jest obłędna. Spraktykowałem na żetonach-samoróbkach z okresu Powstania Listopadowego (czyli cokolwiek kolorowych i bogatych w szczegóły).

Oj, wierz mi, da radę 8) To "tylko" kwestia czasu. Pytanie, czy warto ten czas inwestować. Ale to już odrębna kwestia.
Nie powiem, kolorowe sylwetki ładnie się prezentują i sam dla siebie pewnie bym takie wydrukował.
Po prostu przypomniałem sobie dyskusję stare vs. nowe żetony.

A tak trochę "na boku tematu":
Czy planowany jest jakiś oficjalny dodatek w TiS, czy to będzie ostatecznie raczej Home Rules do pobrania?

I jeszcze zupełne OT :P
Myślałeś kiedyś o rozbudowie "części" lotniczej?

Szczerze to nie mam pojęcia czy to będzie w Tis czy jako do pobrania
(wolałbym w Tis ale ostateczny głos ma WZ liczba chętnych aby to wyszło)

Lotnictwo - mmm na pewno coś by się wykombinowało, ale pamiętać trzeba ze jest to system pułkowo-bat co bardzo ogranicza dodawanie przeróbek ,

Ja ostatnio myślałem o kartach do w-39 troche o tym pomyśle napisałem na innym wątku.

A tak przy okazji Czytałeś możne instrukcje IPP ,ciekawy jestem twojej opinii nawet tej złej

:)

darrek1988
Szeregowy

Masz literówki na 8 (PP nr 12) i 10 (PP nr 11) żetonie polskim. A tak to bardzo fajnie się prezentują :)

Piotr Marciniak
Plutonowy

darrek1988 napisał/a:
Masz literówki na 8 (PP nr 12) i 10 (PP nr 11) żetonie polskim. A tak to bardzo fajnie się prezentują :)

Faktycznie ,Dzięki

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Sob 11 Maj, 2013   

Witam

Temat: Bitwa Przemyśl z Tis 36 i ostatnia bitwa SPP z 2D.

Załoga pociągu naprawiła uszkodzony tor koło Leżajska. 10 września rano pociąg zatrzymał się w odległości 5 km od Jarosławia. Dalszą jazdę uniemożliwiały blokujące stację transporty i wraki zbombardowanych wagonów.Około godz. 10 na szosie na południe od torów kolejowych pojawiło się kilkanaście niemieckich czołgów. Pociąg, po niewielkich manewrach mających na celu poprawę swojego położenia, podjął walkę. Razem z nim walczyli żołnierze transportu ewakuacyjnego z Niepołomic, dowodzeni przez kpt. Bronisława Koniecznego. Jeden czołg spłonął, a 4 lub 5 innych zostało uszkodzonych. Pociąg, zablokowany od przodu i tyłu, nie miał jednak szans na wygranie tej potyczki. Około godz. 12.30 rozpoczęła ostrzeliwanie pociągu niemiecka artyleria. Po bezpośrednich trafieniach, na rozkaz dowódcy pociągu, załoga wymontowała zamki dział, a amunicję zatopiono w tendrze parowozu. Wieczorem większość załogi przeprawiła się przez San i dołączyła do oddziałów prowadzących działania na wschód od rzeki.Z uwagi na brak materiałów wybuchowych pociągu nie zniszczono. Sztandar dywizjonu uratował sierżant Hajduk

-Pozycja SPP w 10 .IX na mapie 614 .
-Na pozycji 715 żeton ZT (Zniszczone tory).
-Między miejscowością Leżajsk w zdłużasz drogo do pozycji 614 powinny być tory (na mapie jej nie ma ,w tym wypadku uznajemy ze droga to tez tory , na tym odcinku).

Pozdrawiam.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013   

https://plus.google.com/photos/117794027010076940149/albums/5881186557853638417

Zdjęcie z gry Przemyśl 39, pozycja SPP.

Postanowiłem uprościć instrukcje, udostępnię ją jak tylko skończę.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Nie 26 Maj, 2013   

Nowa IPP V1.3

https://docs.google.com/file/d/0B1Zrt-OzTwlBbDVCSjFGRHBwUGs/edit?usp=sharing

Kilka przeróbek i uproszczeń ,miłego czytania .

[ Dodano: Pią 20 Wrz, 2013 ]
Witam

Żetony PP, miłego grania.

https://docs.google.com/file/d/0B1Zrt-OzTwlBRWpLMGZONFZhRHM/edit?usp=sharing

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 24 Paź, 2013   

Witam

Rozegrałem Bitwę o Piotrków i Góry Świętokrzyskie od 1-20 września ,z udziałem Pociągów pancernych po obu stronach , szkoda tylko ze między sobą :sad: .

Polacy utrzymali linie obrony od Sieradza do Piotrkowa choć w niektórych miejscach Niemcy zrobili spore wyłomy , ale rezerwy szybko je załatały

Co mogę powiedzieć Bitwa na prawdę jest ciekawa a przy pomocy PP może być wygrana jeśli przez 6 dni pogoda będzie kiepska :mrgreen: i jak do mapy Piotrków dojdzie Armia Lublin :mrgreen: Straty po obu stronach są ogromne praktycznie od 15 września walczyły tylko niemieckie czołgi i artyleria ,reszki piechoty niemieckiej osłaniały pozycje Art.

od 16-20 września ruszyłem do kontr natarcia na całej linii Polskiej ,ale nie udało się przepędzić Niemców na ich pożycie wyjściowe , 20 września front ustabilizował się na linni Wieluń - Pajęczno w tedy postanowiłem zakończyć grę.

Straciłem po stronie polskiej 1 Pociąg pancerny (który został zniszczony przez czołgi 1DPancernej 3 km na południe od Piotrkowa) tam tez Niemcy się zatrzymali i dalej nie ruszyli pech chciał ze musieli zatankować a w następnej turze Polacy odcięli ich od zaopatrzenia, jak będę miał trochę więcej czasu to może wstawię rozpiskę, strat i kilka mapek

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 31 Paź, 2013   

Witam
Zrobiłem z pamięci przebieg bitwy ,Rozpiskę strat wrzucę później .

https://drive.google.com/folderview?id=0B1Zrt-OzTwlBcjYxU2tiUkxlbWc&usp=sharing

PP- to pociąg pancerny.(Zielony)
Czarny kolor -Niemcy
Szary- Niemcy kolejna tura

Czerwony -Polacy
Pomarańczowy-Polacy kolejna tura.

Biały - ucieczka/Panika
Z- Zdarzenie

Dokładnie napisze co się tam zdarzyło później bo mało czasu mam

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Śro 20 Lis, 2013   

Witam
A oto wynik strat.
1-20 września Piotrków

Straty Polskie

A.Łódź i A.Prusy. Pozostało.
-Piechota 176 Ps, 30Ps
-Kawaleria 16 Ps, 15Ps
-TKS 18 Ps, 4 Ps
-Czołgi 12 Ps, 6 Ps
-PP (1), (2)

A.Lublin
-Piechota 52Ps, 33 Ps,
-TKS i czołgi 6, 0 Ps,

Straty Niemieckie. Pozostało . Do niewoli Polskiej .
-Piechota 274 Ps, 34 Ps, 0 Ps
-Czołgi 116 Ps(928), 11 Ps(88) , 10 Ps(80)
-Pojazdy 24 Ps, 3 Ps, 0 Ps

Zdarzenia i straty Niemieckie.
- 4wrzesien:Ginie Dowódca Wcicks XIII Ka
Rozbito: Art II 46 dac,53 dac, cała art 10 DP

-15 września :Ginie Dowódca Schweder
Rozbito dwie art z 3DL

-16 września Rozbito: Art całą 46DP i dwie art z 14 DP.

-18 września Ginie Dowódca:Hoth XV KA i Brandt AK-3
Rozbito :Art całą 19 DP, i cześć z 29DP,1DL,14DP,SS LAH

-19 września następuje "Likwidacja kotła Radomskiego"
Ginie Dowódca :Reichenan,
Ginie ostatnia jednostka ss LAH,
Podają się elementy 4Dpanc i 2DLek.

-20 września następuje "Likwidacja Kotła w Kamieńsku"
Ginie dowódca : Leeb XKA
Rozbito :Art z XIKA,1DPanc,4DPanc,19DP
Podają się elementy :1DPanc,4DPanc,

Niemcy wycofują się na pozycje z 2 września.

Pragnę podziękować za naprawdę dobre wykonanie gry bardzo fajnie się grało ,szkoda tylko ze samym z sobą, ale jak wspomniałem wył to kolejny TEST z użyciem żetonów PP.

Jeszcze raz zapraszam kolegów na rozegranie takiej potyczki z użyciem PP oraz przepraszam ze dopiero teraz udało mi się umieścić statystyki .

Pozdrawiam :mrgreen:

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 20 Lis, 2013   

Istna rzeź Niemców, no brawo brawo

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Witam

Temat:Bitwa o Śląsk z udziałem PP

Jeszcze w starym roku rozegrałem Bitwę o Śląsk z udziałem Pociągów pancernych , oczywiście rozgrywka była powiązana z poprzednim testem .

Niestety z powodu nie stabilnego google dysku nie jestem w stanie przekazać przebiegu tej bitwy obrazowo ,nad czym ubolewam po troszkę się napracowałem aby wszystko odtworzyć .

Bitwa trwała od 1-25 września i wszystko działo się na podstawowej mapie, z pośród 3 PP Polskich straciłem jeden a nawet udało się rozegrać walkę między niemieckim a polskim PP i to nie raz , tyle na razie mogę powiedzieć .

Jeśli koledzy znają jakiś dobry darmowy i sprawdzony dysk online to proszę o linka .

Pozdrawiam.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Pią 28 Mar, 2014   

Link do mapy z Facebooka ,

https://www.facebook.com/...=1&l=ab63209f5d

Legenda kolorków :mrgreen:

Czarny- szary (kolejna tura) - Niemcy
Czerwony- pomaraczowy - Polacy
biały -ucieczka
Zielony -PP

Niemiecka 10 Armia

Piechota
-Straty - Pozostało.
122 Ps 6 Ps
Czołgi
-Straty -Pozostało.
35Ps 0 Ps
Inne Pojazdy
-Straty -Pozostało.
11Ps 1Ps

Niemiecka 14 Armia
Piechota
-Straty -Pozostało.
103Ps 11 Ps
Czołgi
-Straty -Pozostało.
54Ps 5Ps
Inne Pojazdy
-Straty -Pozostało.
8Ps 0Ps

Dowództwo Niemieckie.
-List 14 Armia ♥
-Beyer XVIII KA ♥
-V Kleist XXII KA ♥
-V Schobert ± 16 września w okolicach Krakowa.
-Busch VIII KA ± 23 września okolice Wadowice.

Niemiecki Pociąg Pancerny
-Pz 5 ± 22 września koło miejscowości Kalwaria-Zebrzydowska.

Polacy
Armia Kraków
Piechota
-Straty -Pozostało.
129 Ps 20 Ps
Inne pojazdy
-Straty -Pozostało.
8Ps 2Ps

Armia Karpaty
Piechota
-Straty -Pozostało
59 Ps 15 Ps
Inne Pojazdy
-Straty -Pozostało
0 Ps 0 Ps

Dowództwo
-Szyling ♥
-Boruta ± 19 września, Obrona Góry koło Kasina Wlk
-Sodowski ♥
-A,Fabrycy ♥

Polskie Pociągi pancerne
-PP Grozny ♥
-Szkolny PP ♥
-PP Marszałek ± 8 Września w okolicach Krakowa.

Podsumowanie
Jak zawsze super się grało, a z drugiej strony istny koszmar dla czołgów niemieckich.

Nie spodziewałem się ze Polacy to wygrają, Niemcy praktycznie nie mogli używać lotnictwa bo pogoda była paskudna a jak była dobra to i efekt był marny poza tym brak owego lotnictwa odbijał się na polu walki gdzie Niemcy porostu nie mogli się przebić ,dopiero koncentracja art i ataku z kilku stron mogło coś zdziałać , skuteczna obrona pierwszych pozycji i wolne postępy Niemców pozwoliły na przygotowanie Krakowa do obrony oraz przysłanie wsparcia które okazało się utrapieniem Niemców w walce o Kraków

Brak aktywności armii Słowackie oraz duże straty Niemców zanim zaczęli oblegać karków spowodowała ze w czasie oblegania miasta zabrakło ostatecznego ciosu, a straty niemieckie rosły.

Niemcy swoją najlepszą szanse na zdobycie karkowa utracili 5 września gdzie 2DGór i 2Dpance została zatrzymana przez 24 DP, blokująca dostęp do Krakowa dywizja ponosi tym starciu ¾ strat .

Jeśli chodzi o Polskie PP odegrały spor role jako osłona odwrotu wojska nie raz zatrzymują niemiecki ataki ,utrata jednej PP była wynikiem kontr ataku niemieckich sił oblegających karków i brak możliwości ucieczki.

Niemiecki PP jego głównym zadanie było zabezpieczanie zaopatrzenia i nie brał udziału w akcji w pieszych dniach ,czasie odwrót z pod Krakowa brał aktywny udział w osłonie swoich towarzyszy jego kres zaczął się kędy do walki wkroczył Polski PP po dwóch walkach z Polskim PP Grozny ,trzeci okazał się dla Pz 5 śmiertelny

Bitwa okazała się jednak dla Niemców tragiczna jak zresztą widać na statystykach

Pozdrawiam

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Sorry sorry - za ten karków , chodzi o Kraków :mrgreen: pisałem to w nocy

Odpowiedz do tematu