Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja Pociągów Pancernych w w-39 (IPP)
Autor Wiadomość
Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Śro 12 Gru, 2012   Instrukcja Pociągów Pancernych w w-39 (IPP)

Uwaga Uwaga nadchodzi i to od was zależy czy się ukarze w "Taktyce i strategi" jako rozszerzenie lub jak to woli dodatek.
Żetony i instrukcja Polskich pociągów pancernych.( a przy dobrej wymianie informacji, to i niemieckie pociągi też będą .

Powstała instrukcja IPP (Instrukcja pociągów pancernych).
Waszym celem jest zapoznanie się z owym pomysłem i wydanie (pozytywnej ) opinii:D
Kierownik popiera projekt.
Zapraszam !!!!

https://docs.google.com/folder/d/0B1Zrt-OzTwlBYUJfbm1mRmFrdXM/edit
Podgląd instrukcji!!
Nowa IPP V1.1 jeśli masz problemy z podglądem to pobierz lu odtwórz za pomocą worda.

IPP v1.2 jest dalej.

Ale opinie proszę pisać tu na Forum !!!!! proszę!!!! Wzory Żetonów znajdują się poniżej.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Marciniak Wto 12 Lut, 2013, w całości zmieniany 5 razy  

Paweł Sulich
Podporucznik

Wysłany: Czw 13 Gru, 2012   

Wg mnie najlepiej byłoby to opublikować w jednym z TiSów, żetony i zasady, rozpiskę który gdzie i kiedy startuje, punkty siły itp. Plus artykuł historyczny z tabelkami w tym samym TiSie.
W wakacje czytałem książkę:
T. Krawczak, J. Odziemkowski, Polskie pociągi pancerne w wojnie 1939, Warszawa 1987 (seria: "Biblioteka Pamięci Pokoleń" Rady Ochrony Pomników Walki i Męczeństwa [tak się wtedy Rada nazywała]).
http://www.bookkomp.pl/al...pociagpanc1.jpg
i myślałem nad podobnym dodatkiem do TiSa. Ech, ubiegłeś mnie :D

Piotr Marciniak
Plutonowy

I tak się stanie jak projekt przejdzie przez tzw lincz forumowiczów :D

Nie ma sprawy jeśli masz jakieś pomysły dodatkowo to mów.

A poza tym jeśli macie jakieś informacje na temat niemieckich pociągów pancernych w 39r to po proszę bo po internecie to mało tego mam wszystko to jest po 40r.

Polski PP będzie miał :
Dwa modyfikatory ognia ,(uwzględniona odległość 3 pola 1 pole )
PS- 2 lub 1 (wyjaśnione w instrukcji)
PR -30
Modyfikator bonus PP w obronie (+1) tzw"Płyta pancerna "
Pluton Drezyn pancernych jako Zwiad.
Specjalny atak "Zaskoczenie"(wyjaśnione w instrukcji)
OPP - Ochrona pociągu pancernego(osobisty odział piechoty )
I wiele innych rzeczy ,wszystko w instrukcji, a więc zapraszam i nie zwlekaj odkryj nową bron w systemie W-39 która nadejdzie, dzięki waszym wsparciu.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Marciniak Czw 13 Gru, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr Marciniak
Plutonowy

Dobra zrobię tez niemieckie PP znalazłem trochę informacji :)
Ale jak ktoś znajdzie coś na temat Panzerzug 2 ,4 i 5 to proszę pisać bo to jest Pociąg widmo w niemieckiej armii .

A tak Niemieckich PP będzie od 4 do 7 max (i będę musiał napisać oddzielną instrukcje do niemieckich PP,żaden problem dla mnie :)

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Pią 14 Gru, 2012   

Pamiętajcie ze instrukcja IPP jest w fazie TESTOWEJ i zasady mogą ulec zmianie .

Radosław Kotowski
Podporucznik

Fajnie że system się rozwija :) A gdzie ' Smok Kaszubski " ? :)

Falezy
Kadet

Panzerzug 2:
Cytat:
Pociąg został przekazany załodze technicznej 26 sierpnia 1939 roku. Gotowość bojową osiągnął 8 września 1939 roku. Początkowo w skład załogi wchodzili żołnierze z 101. Eisb. Pio. Batallion (załoga techniczna), 10. Inf. Ersatz Abteilung (a od grudnia 1940 roku 514. Inf. Erstz Batallion) - pluton szturmowy, 111. Gebirgs Artillerie Ersatz Regiment (111. Zapasowy Pułk Art. Górskiej) - artyleria i 52. Flak Ersatz Batallion (motorised) - artyleria przeciwlotnicza. W latach 1941-1942 pociąg działał w ZSRS. Od czerwca 1944 roku został przydzielony do odwodów Grupy Armii "Środek" ("Mitte") w rejonie Smoleńska. W tym samym miesiącu pociąg został wycofany do Rzeszy, gdzie rozpoczęto jego przebudowę i modernizację, która nie została jednak ukończona przed zakończeniem działań wojennych. W lutym 1942 roku stan załogi pociągu wynosił 8 oficerów, 33 podoficerów i 126 szeregowych.

Panzerzug 4:
Cytat:
Pociąg został zmobilizowany i przekazany do służby 11 sierpnia 1939 roku. Początkowo część załogi bojowej składała się z żołnierzy 49. Inf. Ersatz Batallion z Wrocławia, w kwietniu 1940 w skład załogi wchodziły pododdziały wydzielone z 49. Bat. Zapasowego Piechoty i 2. Eisbahn Pionniere Ersatz Batallion. W 1939 roku pociąg był bez powodzenia używany przeciwko wojskom polskim pod Częstochową. W latach 1941-1942 pociąg działał na froncie wschodnim m.in. w rejonie Dniepropietrowska. W lutym załoga liczyła 7 oficerów, 31 podoficerów i 136 szeregowych. Pociąg w okresie od grudnia 1943 roku do stycznia 1945 roku był modernizowany do standardu BP 44. Załoga pociągu Nr. 4 skapitulowała 10 maja 1945 roku pod Kärnten.

Panzerzug 5:
Cytat:
Pociąg został zmobilizowany w sierpniu 1939 roku. Po uszkodzeniach odniesionych 10 maja 1940 roku pod Roemond (Holandia) został wycofany ze służby a potem zezłomowany.

Uzbrojenie Panzerzug 2:
Cytat:
2 moździerze, 4 ciężkie karabiny maszynowe, 22 lekkie karabiny maszynowe, 13 pistoletów maszynowych, 101 karabinów, 66 pistoletów, 2x7,5 cm Gb. Kan. 15 (ö/t) L/28, 2x2cm (plot.)

Uzbrojenie Panzerzug 4:
Cytat:
2 moździerze, 4 ciężkie karabiny maszynowe, 18 lekkie karabiny maszynowe, 12 pistoletów maszynowych, 108 karabinów, 69 pistoletów, 2x4,7 cm Pak (ö), 2x7,5 cm le. l. G. 18, 2x2cm (plot.)

Informacje pochodzą z: Halina i Waldemar Trojca, Panzerzuge I, Warszawa 1995 (Wydawnictwo Militaria tom 20). Mam nadzieje, że pomogłem.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Radosław Kotowski napisał/a:
Fajnie że system się rozwija :) A gdzie ' Smok Kaszubski " ? :)

Jest już w grze LOW :D

A Falezi dzięki ,za wsparcie .
Rozmowy o zmianach zasad IPP trwają na innym podobnym temacie zapraszam do rozmów. :D

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Uwaga instrukcja ulegnie zmianom będzie to :
Pociąg pancerny będzie miał 1PS lub 0,5
Zeto OPP -tego nie będzie .
Zeto Dp- tego nie będzie, zastąpi to umiejętność PP rozpoznawania wrogich jednostek na odpowiednią odległość wzdłuż torów.

Reszta na razie bez zmian .

hofner
Kapitan

Wysłany: Sob 15 Gru, 2012   

Jednak dyskusja na forum daje później pewne modyfikacje. Myślę,że jeszcze inni się wypowiedzą.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

hofner napisał/a:
Jednak dyskusja na forum daje później pewne modyfikacje. Myślę,że jeszcze inni się wypowiedzą.

Mam taką nadzieje przyspieszy to powstanie dodatku.

Obecnie poprawiam żetony PP, niedługo poprawie instrukcje i wrzucę linka .

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Śląsk 39.
„GROŹNY”-1 września Orzesze (1511)
„PIERWSZY MARSZAŁEK” -1 września Maków Podhalański (3424)
„Szkolny PP” – patrz punkt {18,1}

Piotrków 39.
„PIŁSUDCZYK”-1 września Działoszyn (3419)
„ŚMIAŁY” – 1 września (okolice Mokrej) (3523)
„BARTOSZ GŁOWACKI” – 4 września Koluszki (5400)

Mława 39.
„GEN SOSNKOWSKI” – 1 września Nasielsk (5507)
„ŚMIERĆ” – 4 września Nasielsk (5507)
„PADEREWSKI” -6 września Legionowo (5913)
Uwaga :Gracz grający stroną polską rzuca kostką , aby zmienić rozkazy PP ,wynik 1,2,3,4- pociąg nie zostaje podporządkowany , wynik 5,6- PP jest do twojej dyspozycji.

Pomorze 39.
„DANUTA” – 1 września Chodzież (830)
W mapie dodatkowej (rozszerzenie do Bzury i Pomorze
„POZNACZYK” – 1 wrzesień między Krotoszynem a Zduny (101)

Bzura 39.
„POZNACZYK” – 9 września Kutno (2517).Tego dnia PP dostaje rozkaz aby udał się do Warszawy , aby zmienić ten rozkaz gracz dowodzący stroną polską rzuca kostką wynik 1,2,3,4 – pociąg udaje się do Warszawy, wynik -5,6 PP jest pod twoje rozkazy .
„POZNACZYK” –10 wrzesień Błonia (5119) Uwaga: w dniu10 września PP został zniszczony przez załogę na rozkaz dowódcy, w celu uniknięcia tego, gracz dowodzący stroną polską rzuca kostką,(zmienia rozkaz dowódcy PP) wynik 1,2,3, – pociąg nie odebrał meldunku od gracza, PP zniszczony , wynik 4,5,6- pociąg pozostaje w grze .
„DANUTA” – 9 września Kutno (2517) .
„PADEREWSKI” – (6)-9 września Kutno (2517).

Tak wyglądają pożycie startowe Polskich PP.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Nowe żetony polskich i niemieckich PP są gotowe ,ich próbki znajdą się w zmodyfikowanej instrukcji która wrzucę jutro . 8)

A przegapiłem historie Panzerzug 1 czy ktoś ma jakieś informacje o nim z września ?

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

Nowa wersja instrukcji IPP V1.1 Na górze do podglądu

jest już v1.2.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Marciniak Czw 03 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Wto 18 Gru, 2012   

PP ŚMIAŁY w Akcji
Przykład zaskoczenia -który ująłem w instrukcji

http://www.youtube.com/watch?v=6cT0DnnHIpI

Od 1:45. :D

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Pon 31 Gru, 2012   

Witam
Oto wnioski i sprawozdanie z trzeciego testu przy użyciu PP.

Mapa : Pomorze 39 (scenariusz własny)
Strona polska (siły)
-13 Dp ,27 Dp ,1 bcl, 3 Pociągi pancerne , Art o sile ognia 4, 1 dowódca, w sumie 49 PS

Strona niemiecka (siła)
-21 Dp,228 Dp,1/10PzR,I i II ssHD, 8ckm,2 Zap i 12 Zap. Art o sile ognia 12 + 2 żetony lotnictwa, 2 dowódców ,w sumie 61 PS.
Strona niemiecka atakuje .

Sprawozdanie
Straty polskie to:
-1 PP
-38 PS.

Straty niemieckie to:
-29 PS

Wnioski na temat PP
-Duża mobilność (ale trzeba kontrolować tory aby PP nie wpadł w pułapkę)
-Świętna współpraca z piechotą (w szczególności w obronie miasta i innych miejsc ufortyfikowanych)
-Oczywiście lotnictwo niemieckie rozwala wszystko nawet PP nie pomógł :(
- Wsparcie ogniowe PP nie raz pomagało w obronie ( oczywiście nie zawsze to wystarczyło )
- Nie zastosowałem " Zaskoczenia "nie było potrzeby PP miał i tak pełne ręce roboty.
-Dwa PP z piechotą w obronie miasta, to idealny sposób na obronę (lecz tez duże ryzyko ze względu na tory ( PP może uciekać tylko przez tory).
-PP jest bardzo delikatny w bezpośrednim ataku sam na sam z piechotą wroga jest prawie bez silny .

Uwagi
-Atakujący PP jednostkę wroga który znajduje się na torach, używa 1PS i 1 modyfikatora "Żelazna płyta" efekt jest taki sam ja w obronie .
-Jeśli jednostka Niemiecka nie znajduje się na torach PP moze tylko wspierać ogniem o sile (0,3 lub 0,6).

Za uwarzyłem ze atak z "zaskoczenia" jest nie skuteczny i wymagana jest poprawka ale to zrobię dopiero w 2013 r

Proszę o zadawanie pytań odnośnie IPP :D :D :D

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Nowa wersja IPP v1.2

https://docs.google.com/open?id=0B1Zrt-OzTwlBU0tKdTZ6OC0xLW8

Dodano
-Przykłady ataku .
- Nowa wersja ataku z zaskoczenia {11.1).

Zapraszam do komentowania.

:D

Lampon
Kapral

Wysłany: Śro 09 Sty, 2013   

Kiedy możemy spodziewać się żetonów tych PP.

Piotr Marciniak
Plutonowy

Wysłany: Czw 10 Sty, 2013   

Lampon napisał/a:
Kiedy możemy spodziewać się żetonów tych PP.

Wzory żetonów zostały przekazane panu WZ , szczerze nie mam pojęcia kiedy będą w TiS :D

Falezy
Kadet

Wysłany: Pią 11 Sty, 2013   

Według pozycji, którą cytowałem jest napisane tylko, że Panzerzuge I osiągnął gotowość bojową 16 września. Nie ma nic napisanego o jego użyciu w Polsce.

Odpowiedz do tematu