Taktyka i Strategia - Forum Strona GłównaTaktyka i Strategia - Forum Strona Główna

To forum wykorzystuje pliki cookies do zapamiętywania spersonalizowanych preferencji.
Ustawienia dotyczace plików cookies można zmienić samodzielnie w przegladarce internetowej.
Szczegóły na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Berlin 1945
Autor Wiadomość
Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Śro 16 Wrz, 2015   

tak, jest napisane, że uwględniamy stany armi takie jakie sa po Budzisznie

usgrant2
Kapral

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Może jakas recenzja gry? Ktoś już ją otrzymał?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 19 Wrz, 2015   

Dlatego stworzyłem dział, gdzie można ocenić grę w skali 10-1. I choć (niestety) nie można nikogo zmusisc do głosowań, to w dłuższej perspektywie czasu tych głosów zawsze troszkę jest, i śmiało mozna się do nich odnosić.

FinekTSC
Kadet

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2015   

Witam

Ja mam pytanie. Coś się pomieszało w drukarni i to masowy problem, czy po prostu miałem pecha i w instrukcji zamiast kart ze stronami "3,4, 17,18 oraz 5,6,15,16" mam podwójnie karty ze stronami " 7,8,13,14 i 9, 10, 11, 12"? Bo teraz nie wiem, czy reklamować w sklepie w którym kupiłem, bo to po prostu wadliwa kopia, czy to znany i masowy problem i jak w przypadku bitew XXI wieku poprawne instrukcje będą państwo wysyłali później?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Sob 26 Wrz, 2015   

w takim przypadku, zawsze proszę pisać od mnie, Czasami "krokodyl" źle złapie arkusze i tego nikt nie jest w stanie wyslapać. Prosze napisac mail do mnie: wzalewski@o2.pl

Luciao
Chorąży

Wysłany: Sob 03 Paź, 2015   

Czy w scenariuszu "Berlin" uczestniczą wchodzac jako uzupełnienia tylko oddziały sowieckie wymienione rozpisce uzupełnienia do tego scenariusza czy również też te które są wymienione w scenariuszu "19 kwietnia" np. 1AWP czy też Armie Uderzeniowe ?? :)

Edit: są wskazane miejsca rozstawienia na mapie zgodnie z informacją w scenariuszu :D

Luciao
Chorąży

Wysłany: Sob 03 Paź, 2015   

Rozstawienie początkowe w scenariuszu Berlin 1945 dla Sowietów jest określone przez oznacznenia na mapie (początkowa lokalizacja poszczególnych armii) oraz dodatkowe lokalizacje z instrukcji :) (1APanc G, 2 APanc G, 3 A i itd) :) . Przegapiłem te strefy na mapie :)

hofner
Kapitan

Wysłany: Pią 09 Paź, 2015   

Jakie są dokładnie warunki zwycięstwa ? Czy dotyczą tylko Sowietów?

Robert E.Lee
Plutonowy

Wysłany: Pon 01 Lut, 2016   

Nikt nic nie pisze tu o potencjalnej rozgrywce. Ciekawi mnie to czy jest to gra bardzo jednostronna. Wiem, że Niemcy nie mają tu pewnie za dużo do powiedzenia, ale interesuje mnie to czy warunki zwycięstwa i ogólnie gra są w miarę zbalansowane. Na tyle, że zarówno Niemcami jak i Rosjanami gra się przyjemnie. Hofner Ty kiedyś świetnie relacjonowałeś walki pod Kurskiem, grałeś już w Berlin?

hofner
Kapitan

Wysłany: Wto 09 Lut, 2016   

Niestety nie posiadam Berlina 1945 ale widziałem ustawienie odziałow na planszy chętnie bym zagrał chodz to gra do jednej bramki zbyt duża przewaga Rosjan i tylko umocnienia na wzgorzach moga ich zatrzymać ale na krótko. No i czekam na odpowied WZ odnośnie warunków zwycięstwa....sądzę że te dotyczą zdobywania punktów terenowych w okreslonym etapie.....lub może tylko Berlina też w określonym etapie.
Co do relacji...jak bedę miał urlop pokuszę sie o relacje z pola bitwy Ardeny 1944

waclaw
Plutonowy

Wysłany: Śro 10 Lut, 2016   

Tu możesz obejrzeć zdjęcia z połączonych gier Berlin 1945 + Budziszyn 1945

http://budapeszt1945.szafa.eu.org/WB95/Berlin45/

Zdjęcia robione co pełną turę.

Wrażenia z samego Berlina kiepskie. Statyczna gra polegająca na waleniu głowa w mur :) .

Warunki zwycięstwa, oidp: zająć Berlin (albo ileś tam hexów z Berlinem).

I jeszcze uwaga do łączenia dwóch gier. Żeby nie było nudno graliśmy na krzyż, tzn gracz atakujący na mapie Berlin jest obrońcą na mapie Budziszyn i odpowiednio. Kategoryczny zakaz przekazywania jednostek między mapami.

Brakuje niestety zdjęć "po ostatniej turze" z pięknym odwrotem niemieckich jednostek szybkich z rejonu Budziszyn-Zgorzelec na kierunek berliński, który już trzymał się tylko na słowo honoru.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

selfował :)

usgrant2
Kapral

Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Witam. Po obejrzeniu zdjęć z rozgrywki z Berlina to muszę stwierdzic, że ruscy maja ciężkie zadanie. Przebić się przez taką obronę to wyczyn jest. Chociaż na mapie do Budziszyna też jakoś szału na było. W ciągu tych 11 etapów Rosjanie daleko nie doszli. Po kilku rozgrywkach w Budziszyn właśnie, mam wrażenie, że żetony Grup Oporu psują rozgrywkę. Wystarczy ustawić je w kilku ważnych miejscach i żeton o siłę 1 punktu potrafi zatrzymać całą armię na jeden dzień. Nie warto ich stawiać razem z innymi oddziałami bo i tak zostaną zniszczone. Prawdziwa sila tych zetonikow ujawnia się kiedy są rozmieszczone na drugiej albo trzeciej linii. Blokują most, drogę w lesie albo inne ważne miejsce i Rosjanie maja zator na drodze. Wkurzajace...

Lampon
Kapral

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2016   

Przewidujecie rozszerzenia do Berlina, jak tak to jakie i kiedy się ukarzą?

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

przewidujemy: Szczecin 1945 (północne Niemcy) i być może kontruderzenie niemieckiej 2. APanc.

Lampon
Kapral

Świetna wiadomość, a kiedy należy się ich spodziewać.

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 21 Kwi, 2016   

zabijecie mnie :)
mam takie pytania od co najmniej dwóch urzędujących rządów i jeszcze moi kochani czytelicy :)
Jak żyć?

Grisznak
Podporucznik

Wysłany: Pią 22 Kwi, 2016   

Wojciech Zalewski napisał/a:
zabijecie mnie :)
mam takie pytania od co najmniej dwóch urzędujących rządów i jeszcze moi kochani czytelicy :)
Jak żyć?

Długo :)

The super-dreadnought fitted with Western technology at Vickers in England, Kongou has arrived!
Even in the Pacific Theatre, I'll use the power of my speed to be of great use! Look forward to it!

Lampon
Kapral

Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

Po połączeniu map z Berlinem okazało się że jednostki niemieckie wchodzące ze sterf D,E,F nie pojawiają sie na mapie Berlin, wypisałem te jednostki ze scenariusza Nysa 1945 proszę o podanie czasu i miejsca wejścia tych jednostek na mapie Berlin. Są to następujące jednostki:

1) 35 DPss (36DPss) 18IV D
2) 275 DP 18IV E
3) 10 DPanc. ss 18IV F
4) 1 BP-Panc. 20IV E
5) Sztab KG Jollase 20IV F
6) DGpanc. FB 21iv F
7) Sztab K HG 26 F
8) 2 HG 26IV F
9) 600 DP 27IV F

Wojciech Zalewski
Generał (wydawca)

Wysłany: Czw 12 Paź, 2017   

wiekszość z nich jechała aż z Królewca pociągami i pieszo, nie wchodziła w skłąd wojsk broniących Berlina a szłyna południe. Powinny się pojawiać na mapie do Budziszyna. Ale 35 to chyba jest tuż przy południowej krawędzi mapy Berlin

Odpowiedz do tematu